EKSTRA
MENÜ

Mühür

Mühür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mühür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.889 Mühür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mühür Haberleri

Bakan Karaismailoğlu açıkladı Dev tasarruf...

Bakan Karaismailoğlu açıkladı! Dev tasarruf...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün tamamlandığında yıllık zaman tasarruf tutarının 624 milyon liraya, akaryakıt tasarruf tutarının ise 113 milyon liraya ulaşacağını açıkladı.

21.09.2021Ekonomi
Arslantepe’de kazılar şaşırtmaya devam ediyor

Arslantepe’de kazılar şaşırtmaya devam ediyor

Malatya’daki Arslantepe Höyüğü’nde, 5 bin 621 yıl öncesine ait olduğu düşünülen 250 mühür daha bulundu.

19.09.2021Seyahat
Arslantepe’nin mühürleri

Arslantepe’nin mühürleri

Malatya’da bulunan Arslantepe Höyüğü’nde yapılan kazılarda 5 bin 621 yıllık olduğu düşünülen 250 mühür bulundu.

15.09.2021Gündem
Mersindeki kazılarda, gök bilimci ve şair Aratosun anıt mezarı arkeolojik olarak kanıtlandı

Mersin'deki kazılarda, gök bilimci ve şair Aratos'un anıt mezarı arkeolojik olarak kanıtlandı

Mersin'de Soli Pompeiopolis Antik Kenti'ndeki kazılarda Helenistik Dönem'in ünlü gök bilimcisi ve şairi Aratos'un anıt mezarı, arkeolojik olarak ortaya çıkarıldı.

14.09.2021Gündem
Yozgatta bulundu, 3 bin 500 yıllık... Dünya tarihinde ilk mozaik

Yozgat'ta bulundu, 3 bin 500 yıllık... 'Dünya tarihinde ilk mozaik'

Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Büyük Taşlık köyündeki Uşaklı Höyük kazılarında 3 bin 500 yıllık mozaik ortaya çıkarıldı. Yozgat Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Çiftçi, "Yapılan bilimsel çalışmalarda, bulunan mozaiğin dünya tarihinde ilk mozaik olduğu belirlenmiştir. İlk mozaik olması mozaiğin yapısından da görülmektedir çünkü çok ilkel yapıdadır. Burayı turizme kazandırmayı planlıyoruz" dedi.

14.09.2021Gündem
Adıyamanda Roma dönemine ait 60 aile mezarlığı bulundu

Adıyaman'da Roma dönemine ait 60 aile mezarlığı bulundu

Adıyaman'da Kuyulu köyü yakınlarında yapılan kazılarda her odası birbirinden farklı mimari yapıya sahip, Roma dönemine ait 60 aile mezarlığı bulundu.

14.09.2021Gündem
Arslantepede 5 bin 621 yıllık 250 mühür bulundu

Arslantepe'de 5 bin 621 yıllık 250 mühür bulundu

Malatya'daki UNESCO Kültür Mirası Kalıcı Listesi'nde yer alan Arslantepe Höyüğü'nde, 5 bin 621 yıl öncesine ait olduğu düşünülen 250 mühür bulundu.

14.09.2021Gündem
Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak

Bursluluk Sınavı sonucu ne zaman açıklanacak?

Bursluluk sınav sonuçları MEB tarafından değerlendirilmeye devam ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 2021 etabına (İOKBS) yüzbinlerce öğrenci katıldı. Gözler şimdi önce sınav ait cevap anahtarlarının yayımlanması ardından da sonuçların erişime açılmasında. Peki, Bursluluk Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.09.2021Gündem
Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Bodrum, Türkiye’de yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden. Bugüne kadar hakkında çok şey konuşuldu, belki sayısız defa keşfedildi ama o yine de hep güzelliklerine yenilik ekledi. Sırt çantalı gezginleri de memnun etti, konforun zirvelerinde gezinenleri de. Okullar geçen hafta açıldı. Bodrum’un çılgın sezon kalabalığı yerini sakinliğe bıraktı. Bargylia, Kuyucak gibi az bilinen noktalarıyla deniz ve doğanın en güzel olduğu vakitlerde, Bodrum yine bizi çağırıyor...

12.09.2021Seyahat
Tartıştığı sürücünün yüzüne tükürmüştü.. Irmak Arıcı günler sonra özür diledi

Tartıştığı sürücünün yüzüne tükürmüştü.. Irmak Arıcı günler sonra özür diledi

Önce tarfikte tartıştığı kişinin yüzüne tüküren, ardından ise sahne aldığı mekanda hareketsiz durarak tepkilerin odağı olan Irmak Arıcı günler sonra özür diledi.

11.09.2021Magazin
Bursluluk Sınavı soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak İşte belirlenen tarih

Bursluluk Sınavı soruları ve sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte belirlenen tarih

Bursluluk sınavı soruları ve sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından; 5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen bursluluk sınavı sonuçları ve soruları, MEB ÖDSGM internet sitesi ve ana sayfası aracılığıyla duyurulacak. Peki, Bursluluk Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.09.2021Gündem
Şanlıurfada ele geçirildi... 528 parça tarihi eser bulundu

Şanlıurfa'da ele geçirildi... 528 parça tarihi eser bulundu

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Tunç Çağı, Roma, Bizans ve Abbasi dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 528 parça tarihi eser bulundu, 1 şüpheli gözaltına alındı.

4.09.2021Gündem
Eskişehirde 5 bin yıllık küp mezarlarda çocuk iskeletleri bulundu

Eskişehir'de 5 bin yıllık küp mezarlarda çocuk iskeletleri bulundu

ESKİŞEHİRde Küllüoba Höyüğü’ndeki arkeolojik kazılarda, milattan önce 3 bin yıllarına dayanan küp şeklinde 25 çocuk mezarıyla iskeletlerin yanı sıra ölü hediyesi olarak bırakıldığı tahmin edilen mühür, saç halkalar ve takılar bulundu.

27.08.2021Haber
Eskişehirde tarihin derinlikleri gün yüzüne çıktı 5 bin yıllık çocuk mezarları...

Eskişehir'de tarihin derinlikleri gün yüzüne çıktı! 5 bin yıllık çocuk mezarları...

Eskişehir'de Küllüoba Höyüğü’ndeki arkeolojik kazılarda, milattan önce 3 bin yıllarına dayanan küp şeklinde 25 çocuk mezarıyla iskeletlerin yanı sıra ölü hediyesi olarak bırakıldığı tahmin edilen mühür, saç halkalar ve takılar bulundu.

27.08.2021Gündem
Yeni sezonun açılış sergileri arasında gezinti

Yeni sezonun açılış sergileri arasında gezinti

Zorunlu aralar dışında pandemi döneminde izleyiciyle buluşmaya devam eden sanat galerileri, büyük oranda yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. Neş’e Erdok’tan Selçuk Demirel’e, Azade Köker’den Şakir Gökçebağ’a, Ahmet Öğüt’ten Burcu Erden’e sezonun açılış sergilerini derledik...

27.08.2021Kitap Sanat
MHP Genel Başkanı Bahçeliden Malazgirt ve Büyük Taarruz mesajı: Asla taviz verilmeyecektir

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Malazgirt' ve 'Büyük Taarruz' mesajı: Asla taviz verilmeyecektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Malazgirt'in, Büyük Taarruz'un, Dumlupınar'ın rövanşını almak, tarihi hesaplaşmaları tekraren görmek için fırsat kollayan husumet ve hıyanet cephesine karşı asla taviz verilmeyecektir. Vatan bir kez bulunmuş, asla kaybedilmeyecektir" ifadelerini kullandı.

26.08.2021Gündem
Irmak Arıcı kimdir, kaç yaşında

Irmak Arıcı kimdir, kaç yaşında?

Irmak Arıcı son zamanlarda skandallarıyla gündemde. Irmak Arıcı, geçtiğimiz gün trafikte tartıştığı bir vatandaşın suratına tükürmüştü. Arıcı'nın bu hareketi kamuoyu tarafından büyük tepkiyle karşılanmıştı. Peki, Irmak Arıcı kimdir, kaç yaşında?

15.08.2021Magazin
Irmak Arıcı kimdir nereli kaç yaşında

Irmak Arıcı kimdir nereli kaç yaşında?

Irmak Arıcı, biyografisi ile öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Mustafa Ceceli ile düet yaptığı 'Mühür' isimli parça ile dikkatleri üzerine çeken Irmak Arıcı, 2019 yılından bu yana müzik piyasalarında yer alıyor. Peki, Irmak Arıcı kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

11.08.2021Hayat
Şarkıcı Irmak Arıcı trafikte tartıştığı sürücünün yüzüne tükürdü

Şarkıcı Irmak Arıcı trafikte tartıştığı sürücünün yüzüne tükürdü!

Şarkıcı Irmak Arıcı, trafikte tartıştığı sürücünün yüzüne defalarca tükürdü. Cep telefonu kamerasıyla saniye saniye kaydedilen olay sonrası yüzüne tükürülen sürücü, Irmak Arıcı’dan şikayetçi oldu.

11.08.2021Magazin
İmza Nasıl Atılır Ve Özellikleri Nelerdir İmza Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir

İmza Nasıl Atılır Ve Özellikleri Nelerdir? İmza Atarken Nelere Dikkat Edilmelidir

Kişinin kendi maddi varlığının bir simgesi haline gelen imza her kişiye özel bir karakter gibi özellikler içeren bir isim kısaltması şeklinde yazıdır. Bir borç altına girerken bir alım veya hak talep ederken imza gerekli bir unsurdur. İmza nasıl atılır ve özellikleri nelerdir? İmza atarken nelere dikkat edilmelidir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

9.08.2021Araştırma
Tarihi, doğası ve kayısısıyla Malatya

Tarihi, doğası ve kayısısıyla Malatya

Malatya’daki Arslantepe Höyüğü UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kalıcı olarak girdi. Şehrin 10 bin yıllık tarihinin bir bakışta görülebildiği yerleşim, ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Sadece Arslantepe’yi görmek için bile Malatya’ya gidilir; yine de envai çeşit kayısılı ürünü denemeden, zırh kebabı yemeden, Nemrut’un zirvesine çıkmadan dönmeyin derim.

8.08.2021Seyahat
Hırsızı elindeki dövme yakalattı

Hırsızı elindeki dövme yakalattı

Şişli'de 3 eve girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen 2 şüpheli polis tarafından yakalandı. Hırsızlardan birinin elinin üzerine yazdırdığı "Canım Annem" dövmesi sayesinde tespit edildiği öğrenildi. Dövmeli hırsız tutuklanarak cezaevine gönderildi.

3.08.2021Gündem
Aspendos Arenanın arazisi yine mahkemelik

Aspendos Arena'nın arazisi yine mahkemelik

Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan ve Mustafa Erdoğan’ın kurduğu Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nın gösteri alanı olarak kullandığı Aspendos Arena'nın arazisi yine mahkemelik oldu. Mülk sahibi, Antalya Toprak Koruma Kurulu'nun tarım arazisinden çıkartılmasına yönelik kararına karşı, iptal davası açtı.

27.07.2021Haber
Son dakika... Aspendosta tiyatro kavgasında yeni gelişme Yine mahkemelik oldu

Son dakika... Aspendos'ta tiyatro kavgasında yeni gelişme! Yine mahkemelik oldu

Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan ve Mustafa Erdoğan’ın kurduğu Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nın gösteri alanı olarak kullandığı Aspendos Arena'nın arazisi yine mahkemelik oldu. Mülk sahibi, Antalya Toprak Koruma Kurulu'nun tarım arazisinden çıkartılmasına yönelik kararına karşı, iptal davası açtı.

27.07.2021Gündem
‘Değiştirilmiş araç’ oyunu

‘Değiştirilmiş araç’ oyunu

İkinci ele artan talep sonrası dolandırıcılar da boş durmuyor. Yetkililer ikinci el araç alacakları dikkatli olmaları konusunda uyarırken, yapılan dolandırıcılık yöntemini şöyle anlatıyor: “Araçların şasi ve motor numaraları standart dışı uygulamalarla kazınıyor. Yerine ağır hasarlı ya da trafikten men edilmiş araçların motor ve şasi numaraları benzer fontlarla mühür şeklinde vurularak aktarılıyor.”

19.07.2021Ekonomi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarının olduğunu belirterek, "Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Önce ülkesini seven her vatandaşın elini vicdanına koyup şunu düşünmesi lazım, bu memlekete nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı? Asıl sorumuz bu olmalı. Öyle bir Cumhurbaşkanı olmalı ki 83 milyonu kucaklamalı. Sen doğuda, batıda yaşadın hayır efendim, bu memlekette yaşıyorsan, bayrağınla, vatanınla hiçbir problemin yoksa 83 milyonu kucaklamalı. Cumhurun başkanı olmalı, yani tarafsız olmalı, yani bir partinin genel başkanı değil, bütün vatandaşları kucaklamalı" dedi.

11.07.2021Gündem
İnhalasyon Nedir İnhalasyon Nasıl Ve Ne İçin Kullanılır

İnhalasyon Nedir? İnhalasyon Nasıl Ve Ne İçin Kullanılır?

Ülkemiz genelinde, milyonlarca insan inhaler kullanıyor. Bazıları için cankurtaran, bazıları için hoş bir rahatlama sağlar. Akciğerlerinizi etkileyen, en yaygın olanları astım ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olan durumlar için kullanılan İnhalatörler hakkında detayları derledik.

29.06.2021Sağlık
Islak İmza Nedir Ve Nasıl Atılır Islak İmza Nasıl Alınır Ve Taratılır

Islak İmza Nedir Ve Nasıl Atılır? Islak İmza Nasıl Alınır Ve Taratılır

Dokümanlar üzerindeki imzalar, yüzyıllardır yasal olarak bağlayıcı sözleşmeler oluşturmanın anahtarı olmuştur. Her ne kadar otomasyon ve web tabanlı teknolojinin kullanımındaki artış, yönümüzü dijital imzaya çevirse de, bugün hala Islak İmzanın önemi büyüktür. Peki, Islak İmza nedir? İşte, tüm detaylar.

24.06.2021Araştırma
Ragdoll Kedisi Nedir Ragdoll Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır

Ragdoll Kedisi Nedir? Ragdoll Kedisinin Özellikleri, Kişiliği Ve Bakımı Nasıldır?

Sakin ve arkadaş canlısı, süper yumuşak tüylü paltoları ve mavi gözleri ile Ragdoll kedi ırkı, oldukça dikkat çeker. Peki, bu müthiş güzelliğe sahip kedilerin özellikleri nelerdir? Ragdoll Kedisi davranışları ve bakımı hakkında detayları derledik.

24.06.2021Yaşam
Roma dönemine ait kadın heykeli ele geçirildi

Roma dönemine ait kadın heykeli ele geçirildi

Eskişehir'de elindeki tarihi eserleri satmak istediği belirlenen 4 kişi yakalandı. Şüphelilerin aracında, Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen mühür, baykuş figürü ve bronz kadın heykeli ele geçirildi.

22.06.2021Gündem
İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’a ait kaçak çiftlik tahliye ediliyor

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’a ait kaçak çiftlik tahliye ediliyor

Kocaeli'de İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Lütfü Türkkan’a ait 15 kaçak yapıyla ilgili yıkım kararının kesinleşmesinin ardından çiftlikte tahliye işlemi başlatıldı. Bölgeye jandarma, belediye ve elektrik dağıtım ekipleriyle iş makineleri sevk edildi.

21.06.2021Gündem
İstanbulda eş zamanlı operasyon Oyunlarını polis bozdu

İstanbul'da eş zamanlı operasyon! Oyunlarını polis bozdu

İstanbul'un Fatih ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı yapılan operasyonda kapısında 'sahte' mühür bulunan adreste bir şüpheli polis tarafından gözaltına alındı.

15.06.2021Gündem
Operasyona gelen narkotik polisleri, kapıdaki sahte mühür oyununu bozdu

Operasyona gelen narkotik polisleri, kapıdaki sahte mühür oyununu bozdu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, Fatih'te daha önce belirlenen adreslerde uyuşturucu satıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon düzenlenen bir adreste ise kapıya sahte mühür takan şüpheli, polisi yanıltamadı. Kapı kırılarak girilen evde yapılan aramanın ardından bir şüpheli gözaltına alındı.

15.06.2021Haber
Ticaret Bakanlığı uyuşturucuya fırsat vermeyecek

Ticaret Bakanlığı uyuşturucuya fırsat vermeyecek

Ticaret Bakanlığı artan uyuşturucu ticaretine yönelik olarak kontrol faaliyetlerini artırma kararı aldı.

9.06.2021 Ekonomi
Türkiye ve İngiltere arasındaki STA kapsamında esaslar belirlendi

Türkiye ve İngiltere arasındaki STA kapsamında esaslar belirlendi

Türkiye ile İngiltere arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması (STA) kapsamında menşe kurallarının uygulanmasına ilişkin esaslar belli oldu.

30.05.2021Ekonomi
Konyada eğlence mekanına baskında 45 kişiye ceza

Konya'da eğlence mekanına baskında 45 kişiye ceza

Konya'da polisin alkollü bir eğlence mekanına yaptığı baskında 45 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ve sosyal mesafeyi ihlalden 283 bin 500 lira para cezası uygulandı. İş yerinin daha önce 3 kez mühürlendiği ortaya çıktı.

17.05.2021Haber
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim
Konyada eğlence mekanına baskın 45 kişiye ceza yağdı

Konya'da eğlence mekanına baskın! 45 kişiye ceza yağdı

Konya'da polisin alkollü bir eğlence mekanına yaptığı baskında 45 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ve sosyal mesafeyi ihlalden 283 bin 500 lira para cezası uygulandı. İş yerinin daha önce 3 kez mühürlendiği ortaya çıktı.

17.05.2021Gündem
Bursada daha önce 3 kez basılan kafede ceza yağdı

Bursa'da daha önce 3 kez basılan kafede ceza yağdı!

Bursa'da polisin bir kafeye yaptığı baskında, içeride oyun oynayan 25 kişiye 86 bin 725 lira ceza kesildi, iş yeri sahibi T.A. (39) hakkında mühür bozma suçundan adli işlem başlatıldı. Kafeye daha önce de aynı nedenle 3 kez ceza kesilip, mühürlendiği belirtildi.

15.05.2021Gündem
Şiirin cesareti: Buzdokuz

Şiirin cesareti: Buzdokuz

Buzdokuz, ‘mevcut dünyanın sonunu getiren madde’. Bu, derginin Eylül-Ekim 2020 tarihli 1. sayısında yazıyor. ‘Şiirin, bilinen dünyanın dışında simgesel bir alanda ortaya çıktığına işaret ediyor’ ve şiir, ‘herkesin peşinden koştuğu bu dünyadan kopuyor’. Bu kopuş, özgürlük... Buzdokuz şiir, teori, eleştiri, 5 oldu. Varlığı bile iç açıcı. İnsan böyle çalışmaları gördükçe şiire imanı artıyor.

14.05.2021Kitap Sanat
Sevk İrsaliyesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Faturadan Farkı Nedir

Sevk İrsaliyesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Faturadan Farkı Nedir

Sevk irsaliyesi stok takibi gibi işlemleri kolaylaştırmak için kullanılan bir belgedir. Genellikle faturayla karıştırılan sevk irsaliyesi iş hayatında karşımıza çıkan bir belgedir. O halde birçok kişinin merak ettiği konulardan olan sevk irsaliyesi nedir ve nasıl düzenlenir, sevk irsaliyesinin faturadan farkı nedir detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi
E-Defter Nedir E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Defter Nedir? E-Defter Başvurusu Nasıl Yapılır

Teknolojinin gelişmesi önceden fiziksel olarak yapılan pek çok eylemin ve hazırlanan belgelerin internet ortamı üzerinde düzenlenmesini mümkün kılmıştır. Teknolojinin ve internetin günlük hayatın ve iş hayatının büyük bir parçası haline gelmesi e-defter gibi uygulamaların dijital platformlar üzerinde gerçekleştirilmesini sağlamıştır. O halde e-defter nedir ve e-defter başvurusu nasıl yapılır detayları ile derledik.

13.05.2021Kobi

Çek Nedir, Nasıl Düzenlenir Ve Tahsil Edilir? Çek Defteri Nasıl Alınır

Çek, ticari hayatta sıkça kullanılan, yeni girişimcilerin de tahsilat ve ödeme işlemlerini düzenlemek için yararlanabileceği bir evraktır. Kısacası, çek sık kullanılan bir ödeme aracıdır. Çekin, ne kadar bankaya verildiği zaman ödenmesi gerekse de piyasada da vadeli olarak kullanılır. Çek nedir, nasıl düzenlenir ve tahsil edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Saf akışın şiiri

Saf akışın şiiri

Yeni kitabı ‘Rosa das Rosas’ı yayımlayan W.B. Bayrıl, az’ar az’ar, sözün çoğalmasına izin vermeden yazıyor. Bayrıl’ın şiiri az ama yazmadığı hiçbir şey yok.

7.05.2021Kitap Sanat
Mali Mühür Nedir Ve Nasıl Alınır Mali Mühür Başvurusu

Mali Mühür Nedir Ve Nasıl Alınır? Mali Mühür Başvurusu

Firmaların ya da kurumların e-fatura yada e-defter gibi işlemlerini gizli ve güvenli bir şekilde yapması için mali mühre sahip olmaları gerekmektedir. Peki bu mali mühür nasıl alınmaktadır? Mali mühür başvurusu için nasıl bir yol izlenmelidir? Bu başvuru hangi kuruma yapılmalıdır? Bu mühür karşılığın da ücret ödenmesi gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa ücret hangi kanallar üzerinden ödenmektedir? İşte mali mühür ve tedarik edilme süreçleri hakkında detayları derledik.

5.05.2021Kobi
İzmir İZSU Su Abonelik Ücreti Ne Kadar İZSU Depozito Ücreti Peşin Mi Faturaya Yansıtılır Mı

İzmir İZSU Su Abonelik Ücreti Ne Kadar? İZSU Depozito Ücreti Peşin Mi Faturaya Yansıtılır Mı

Son yıllarda pek çok kişi yeni konutlara geçmiştir. Bu nedenle yeni abonelikler açılmak istenmektedir. Açılacak olan bu abonelikler hakkında bireylerin aklına sık sık İzmir İZSU su abonelik ücreti ne kadar? İZSU depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Sözlük
Ankara EDAŞ elektrik abonelik kapatma nasıl yapılır Başkent EDAŞ abonelik iptali için yapılacak işlemler

Ankara EDAŞ elektrik abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkent EDAŞ abonelik iptali için yapılacak işlemler

Türkiye’de hemen her yerinde elektrik imkânın alaşım oldukça kolay olmaktadır. Bu durumun nedeni elektrik abonelik ücretleri ev diğer işlemlerine elektrik aboneliğinin başlaması için oldukça uygun olmasıdır. Bireylerin elektrik abonelikleri hakkında en çok sordukları soruların başında Ankara EDAŞ Elektrik abonelik kapatma nasıl yapılır? Başkent EDAŞ abonelik iptali için yapılacak işlemler nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

5.05.2021Araştırma
Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar? ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı

Ankara iline yeni taşınmış veya yeni bir eve geçmiş olan bireylerin ilk öncelikleri su ve diğer evin ihtiyaçlarını açtırmak olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi bu konular hakkında derin araştırmalar girme ihtiyacı kendinde bulmaktadır. Sorulan bu soruların başında Ankara ASKİ su abonelik ücreti ne kadar? ASKİ depozito ücreti peşin mi faturaya yansıtılır mı? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabı için tüm detayları derledik.

5.05.2021Araştırma