EKSTRA
MENÜ

Modifiye

Modifiye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Modifiye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.335 Modifiye haberi bulunmuştur.

Modifiye Haberleri

Covid-19un kaynağı laboratuvar sızıntısı Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

'Covid-19'un kaynağı laboratuvar sızıntısı' Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsünün kaynağını halen kesin olarak bilmiyoruz. Salgının ilk günlerinde ortaya atılan ancak daha sonra gözden düşen laboratuvar sızıntısı teorisi ise son dönemde yeniden üstelik çok daha güçlü bir biçimde tartışılır hale geldi.

29.05.2021Dünya
Bursada 90 bin TLye modifiye ettiği otomobiliyle 2nci kez ceza yedi

Bursa'da 90 bin TL'ye modifiye ettiği otomobiliyle 2'nci kez ceza yedi

Bursa'da polis ekiplerince düzenlenen dron destekli asayiş uygulamasında, 12 bin TL’ye aldığı otomobilinin teknik özelliklerinde 90 bin TL harcayarak değişiklik yapan Ali Rıza Altunbay'a (25), izinsiz değişiklikler ve arka plakasını söktüğü için 696 lira ceza uygulandı. Otomobili daha önce aynı nedenle trafikten men edilen Altunbay, basın mensuplarına, modifiye tutkusundan vazgeçmeyeceğini belirterek, "Biz hastasıyız bunun, başka hevesimiz yok. Yaptıklarımızın bedelini ödüyoruz" dedi

3.05.2021Haber
90 bin TLye modifiye etti, ikinci kez ceza yedi: Hastasıyız bunun

90 bin TL'ye modifiye etti, ikinci kez ceza yedi: Hastasıyız bunun

Bursa'da polis ekiplerince düzenlenen dron destekli asayiş uygulamasında, 12 bin TL’ye aldığı otomobilinin teknik özelliklerinde 90 bin TL harcayarak değişiklik yapan Ali Rıza Altunbay'a (25), izinsiz değişiklikler ve arka plakasını söktüğü için 696 lira ceza uygulandı. Otomobili daha önce aynı nedenle trafikten men edilen Altunbay, basın mensuplarına, modifiye tutkusundan vazgeçmeyeceğini belirterek, "Biz hastasıyız bunun, başka hevesimiz yok. Yaptıklarımızın bedelini ödüyoruz" dedi

3.05.2021Gündem
Prens Philipin cenaze töreninin detayları belli oldu İşte saat saat yaşanacaklar

Prens Philip'in cenaze töreninin detayları belli oldu! İşte saat saat yaşanacaklar

Kraliçe 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından 17 Nisan'da defin işlemleri gerçekleştirilecek. Tüm dünya basının ana gündemine oturan cenaze Windsor Kalesi'ndeki özel şapelde son bulacak.

12.04.2021Dünya
mRNA: Bir zamanlar kimse ciddiye almıyordu, bugün dünyayı kurtarıyor

mRNA: Bir zamanlar kimse ciddiye almıyordu, bugün dünyayı kurtarıyor

Yıllarca bilim çevrelerini ikna etmeye çalıştı ama bütün kapılar yüzüne kapandı. Bugün ise Covid-19’un sonunu getirebilecek kişilerden biri olarak Nobel’e layık görülüyor. Dünyanın umudu haline gelen mRNA teknolojisini ve bu teknolojinin ardındaki Katalin Kariko'yu daha yakından tanımaya ne dersiniz?

12.04.2021Gündem
Erik Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir Erik Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Erik Fidanı Nasıl Ve Ne Zaman Dikilir? Erik Fidanı Yetiştirme, Bakımı Ve Fiyatları

Erik fidanı dikerken nereye dikeceğinize ve hangi amaçla erik ağacı yetiştireceğinize öncelikle karar vermeniz gerekir. Çünkü sadece bölgenize uygun bir erik fidanı dikerseniz ağacın meyvelerini toplayabilirsiniz. Erik fidanı nasıl ve ne zaman dikilir? İşte, tüm detaylar.

10.04.2021Bitki Bakımı
Bir dakikada tamamı satılmıştı İnsan kanı ayakkabı davası sonuçlandı

Bir dakikada tamamı satılmıştı! İnsan kanı ayakkabı davası sonuçlandı

Nike'ın, New Yorklu sanat kolektifi MSCHF hakkında, tabanında insan kanı bulunan "Şeytan Ayakkabıları" adlı tartışmalı tasarım sebebiyle açtığı dava sonuçlandı.

2.04.2021Ekonomi
Bilim insanları tarih verdi: Aşı etkisiz hale gelebilir

Bilim insanları tarih verdi: Aşı etkisiz hale gelebilir!

Bilim dünyası mevcut koronavirüs aşışlarının salgına karşı etkisini yitirebileceği uyarısında bulundu. Kabus senaryosu olarak yorumlanan bu durum için tarih de verildi.

30.03.2021Dünya
Dünyanın En Büyük Arabası Hangisidir Dünyanın En Büyük Arabasının Özellikleri

Dünyanın En Büyük Arabası Hangisidir? Dünyanın En Büyük Arabasının Özellikleri

İhtişamın büyüsü pek çok insanı kendine çekmekte ve bunun için çeşitli yollara başvurmaktadır. Genellikle zengin insanların başvurduğu bu gösteriş tutkunluğu çeşitli şekillerde ortaya çıkabilmektedir. Bunların en bariz örnekleri de araba tutkusunda tezahür etmekte olduğu görülmektedir. İşte size en dikkat çekici örneklerden birini oluşturan dünyanın en büyük arabası hakkında çarpıcı bilgiler.

25.03.2021Araştırma
Samanyolunu hiç böyle görmediniz: Bu fotoğraf için 12 yıl uğraştı

Samanyolu'nu hiç böyle görmediniz: Bu fotoğraf için 12 yıl uğraştı

Finlandiyalı astrofotografçı JP Metsavainio, 12 yıl boyunca yaptığı çalışma sonucunda, Samanyolu’nun panoramik fotoğrafını hazırladı. Metsavainio, 20 milyon yıldızı gösteren panoramik fotoğrafı, mozaik tekniği ile 16 Mart'ta tamamladı.

21.03.2021Teknoloji
Trabzon Karadenizli gencin yolda zıpladığı izlenimi veren otomobili ilgi görüyor

Trabzon Karadenizli gencin yolda zıpladığı izlenimi veren otomobili ilgi görüyor

Trabzon'da, Murat Karanlık'ın (26) süspansiyonlarını değiştirerek modifiye ettiği 1987 model otomobili, yolda zıpladığı izlenimi veriyor. Karanlık, "Hayalini kurduğum şeyi neden gerçeğe dönüştürmeyeyim' dedim ve işe koyuldum. Bu arabayı yaptım" dedi.

16.03.2021Haber
Bill Gatesten üçüncü doz aşı uyarısı

Bill Gates'ten 'üçüncü doz' aşı uyarısı

Koronavirüs salgını başladığından beri yaptığı açıklamalar ve aşı çalışmalarına sağladığı maddi destekle adından söz ettiren iş insanı Bill Gates bir kez daha yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündemde. Gates, Kovid-19'da yaşanan mutasyon kriziyle ilgili olarak aşı uyarısında bulundu.

19.02.2021Haber
Bill Gatesten çarpıcı aşı uyarısı: Üç doza çıkarılması...

Bill Gates'ten çarpıcı aşı uyarısı: Üç doza çıkarılması...

Koronavirüs salgını başladığından beri yaptığı açıklamalar ve aşı çalışmalarına sağladığı maddi destekle adından söz ettiren iş insanı Bill Gates bir kez daha yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündemde. Gates, Kovid-19'da yaşanan mutasyon kriziyle ilgili olarak aşı uyarısında bulundu.

19.02.2021Dünya
Bilimin çılgın Türkleri

Bilimin çılgın Türkleri

Son dönemde dünyada yürütülen bilimsel çalışmalara Türk bilim insanları damga vurdu. Onların laboratuvarlarda geçirdiği uykusuz geceler sonucunda elde ettiği başarılar, Afrika’dan Ortadoğu’ya milyonlarca kişinin hayatına dokunuyor. İşte buluşlarıyla tüm dünyanın konuştuğu çılgın Türkler…

14.02.2021Gündem
Ailenin en gölgede kalan üyesiydi: O taç kişisel tarihini değiştirdi

Ailenin en gölgede kalan üyesiydi: O taç kişisel tarihini değiştirdi

Kraliyet düğünleri, bu ailelerin üyelerini uzaktan hayran hayran takip etmeyenlerin bile her zaman dikkatini çekmiştir. O özel günlerde giyilen gelinlikler bir yana o gelinlikleri süsleyen taçlar da kraliyet düğünlerinin en çok ilgi çeken ayrıntılarından biri.

12.02.2021Magazin
Gara harekâtı: Kandil provası

Gara harekâtı: Kandil provası

Önceki gün sabaha karşı Kuzey Irak’ın Gara bölgesine başlatılan Pençe Kartal-2 operasyonunda PKK’ya ait 50’den fazla hedef yerle bir edildi. Güvenlik uzmanları son zamanların en büyük harekâtını, “Kandil’e yapılacak olan operasyonun küçük bir provası” olarak değerlendirdi...

12.02.2021Gündem
Amerika’daki Türk tasarımcı

Amerika’daki Türk tasarımcı

Amerika’da yaşayan Türk tasarımcı Zelda Farzak, mesleğiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı. Türklerin şık giyindiğini ifade eden Farzak, bir de eleştiride bulundu: “Yetenekli genç tasarımcılara Türkiye’de çok az rastlıyorum. Ben gelişmekte olan yeni yeteneklere biraz daha odaklanılmasının, kişileri daha da özgünleştireceğini düşünüyorum.”

27.01.2021Keyif
Esenyurtta polisi harekete geçiren otomobil

Esenyurt'ta polisi harekete geçiren otomobil!

İstanbul Esenyurt'ta araba modifiye dükkanı olan Özcan Tuncer, arabasının arkasına 'kanlı kefen içerisinde cansız manken' yerleştirdi. İhbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Tuncer, ''Dikkat çekmek için yaptım, gören şok oluyor'' dedi ama polis ekipleri ise arabayı trafikten men ederek yediemin otoparkına kaldırdı.

23.01.2021Haber
İstanbulda polisi alarma geçiren otomobil Pes dedirten sözler: Dikkat çekmek için yaptım

İstanbul'da polisi alarma geçiren otomobil! 'Pes' dedirten sözler: Dikkat çekmek için yaptım

İstanbul Esenyurt'ta araba modifiye dükkanı olan Özcan Tunç, arabasının arkasına 'kanlı kefen içerisinde cansız manken' yerleştirdi. İhbar üzerine polis ekipleri harekete geçti. Tunç, ''Dikkat çekmek için yaptım, gören şok oluyor'' dedi ama polis ekipleri ise arabayı trafikten men etti, sürücüye de modifiye sebebiyle para cezası kesildi.

23.01.2021Gündem
Invertör nedir ve ne işe yarar İnvertör nerelerde kullanılır

Invertör nedir ve ne işe yarar? İnvertör nerelerde kullanılır

Inverter elektronik bir cihaz olup sık olarak kullanılmaktadır. Invertör nedir ve ne işe yarar? Invertör nerelerde kullanılır? Sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

20.01.2021Araştırma
Kuzey Koreden devasa askeri geçit töreni, dünyanın en güçlü silahı tanıtıldı...

Kuzey Kore'den devasa askeri geçit töreni, dünyanın 'en güçlü' silahı tanıtıldı...

Dünya Kuzey Kore’den gelen haberle irkildi… Geçtiğimiz gün başkent Pyongyang’da gerçekleşen ve birçok yeni silahın tanıtıldığı devasa askerî geçit törenini değerlendiren uzmanlar, Kim Jong Un’un ülkesinin nükleer programını genişletme arzusunda olduğunu söyledi. Öte yandan yüzbinlerce asker ve sivilin katıldığı geçit töreninde koronavirüs salgınına karşı herhangi bir önlem alınmaması dikkatlerden kaçmadı.

15.01.2021Dünya
Rus dansçının acı sonu Sır perdesi henüz aralanamadı...

Rus dansçının acı sonu! Sır perdesi henüz aralanamadı...

30 yaşındaki Rus dansçı Natalia Pronina, "politikacı sevgilisinin eşiyle kavga ettikten sonra" Moskova’da evinin önünde kapüşonlu bir suikastçı tarafından silahlı saldırıya uğradı, hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı. Uzman bir dansçı olan Pronina, İngiltere de dahil olmak üzere birçok uluslararası dans festivallerinde ödüller kazanmıştı Rus basınında olayla ilgili farklı iddialar ortaya atıldı. Soruşturma devam ediyor...

29.12.2020Dünya
2020 yılının en çok satan oyunları belli oldu

2020 yılının en çok satan oyunları belli oldu

Playstore’da 2020’nin en çok satan oyunları belli oldu. Oyuna olan ilgi yüzde 100’ün üzerinde atarken, oyunseverler en çok futbol oyunlarını tercih etti. Playstore’da çok satanlar listesinin ilk üç sırasında Football Manager, FIFA oyunları ile Mount & Blade II: Bannerlord var.

24.12.2020Teknoloji
Koronavirüsten ölüm ihtimali kan testiyle anlaşılabilir

Koronavirüsten ölüm ihtimali kan testiyle anlaşılabilir

Koronavirüse yakalananların yoğun bakıma ihtiyaç duyma veya ölme ihtimalini ortaya koyabilecek yeni bir kan testi geliştirildi.

8.12.2020Teknoloji
Havelsan, Murat Reis’in komuta kontrol sisteminin kurulumunu tamamladı

Havelsan, Murat Reis’in komuta kontrol sisteminin kurulumunu tamamladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) Yeni Tip Denizaltı projesi kapsamında, 3'üncü denizaltı olan Murat Reis'in komuta kontrol sistemi Havelsan tarafından tamamlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

30.11.2020Teknoloji
Yeni tip denizaltıların komuta kontrol sistemlerinin teslimatları sürüyor

Yeni tip denizaltıların komuta kontrol sistemlerinin teslimatları sürüyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) Yeni Tip Denizaltı projesi kapsamında, 3'üncü denizaltı olan Murat Reis'in komuta kontrol sistemi Havelsan tarafından tamamlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.

29.11.2020Ekonomi
Nintendo, Smash espor sahnesini engellemeye mi çalışıyor

Nintendo, Smash espor sahnesini engellemeye mi çalışıyor?

Smash topluluğunun 2020’den beri doğrulmayan beli giderek bükülmeye devam ediyor. Pandemi sebebiyle Smash World Tour’un iptalinin ardından Nintendo ve hayranlar arasında bir çekişme başladı.

28.11.2020eSpor
Silecekleri yok, kapı içleri sökülmüş Aracını Lamborghiniye benzetmeye çalıştı...

Silecekleri yok, kapı içleri sökülmüş! Aracını Lamborghini'ye benzetmeye çalıştı...

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 27 yaşındaki otomobilini boyatıp, kapılarını yukarı doğru kaldıran Beytullah Çetinkaya aracıyla ilgi odağı haline geldiğini belirtti. Kapı içlerinde döşemeleri olmayan, silecekleri bulunmayan otomobile Çetinkaya 25 bin lira harcadığını söyledi.

14.11.2020Ekonomi
En iyi tank oyunları listesi - Oynanması gereken en iyi 10 bilgisayar (Pc) ve mobil tank oyunu önerisi

En iyi tank oyunları listesi - Oynanması gereken en iyi 10 bilgisayar (Pc) ve mobil tank oyunu önerisi

Savaşların en korkutucu silahlarından biri olan tanklar, video oyunlarıyla da ezici üstünlüğünü gösteriyor. Sadece tank üzerine kurulu oyunlara gün geçtikçe daha da fazla ilgi artıyor. Oyuncunun strateji bilgi ve becerisine dayalı tank oyunlarında seviye atladıkça tanklar daha da güçleniyor.

12.11.2020Araştırma
En iyi motor oyunları listesi - Oynanması gereken en iyi 10 bilgisayar (Pc) ve mobil motor oyunu önerisi

En iyi motor oyunları listesi - Oynanması gereken en iyi 10 bilgisayar (Pc) ve mobil motor oyunu önerisi

Motor sürmek birçok kişinin tutkusudur. İki teker üzerinde özgürlüğün ve asi ruhun izlerini sergiliyorlar. Bu tutkuyu motor üzerinde yaşayamayanlar için motor oyunları bulunuyor. Bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinde bu oyunları oynayarak tutkunuzu yaşayabilirsiniz. Gerçek motor yarışçıları gibi dünyanın dört bir yanındaki pistlerde rekabetçi duygunuzu yaşayabilirsiniz. Yüzlerce motor seçeneği arasından birini seçerek, yarışlara katılıyorsunuz. Yarış kazandıkça, seviye atladıkça beceri puanlarınız yükseliyor. Bu da size yeni motorlar ve özellikler olarak geri dönüyor. Motor oyunlarında ana tema motor yarışlarıdır. Belirli pistte veya yollarda motor becerinizi gösteriyorsunuz. Yarışları birebir yaptığınız gibi, çoklu yarışlara da katılabiliyorsunuz. Oyun becerinize ve ilginize göre 3D simülasyon oyunlarından basit minimal oyunlara kadar birçok oyun bulunuyor. Bu oyunlar arasından en iyilerini sizler için derledik.

12.11.2020Araştırma
Özlem Türeci kimdir

Özlem Türeci kimdir?

Şirketin kurucularından Dr. Özlem Türeci, on yıl boyunca Klinik ve Bilimsel Danışma Kurulu'nda görev yaptıktan sonra 2018'de BioNTech Tıp Şefi oldu.

11.11.2020Teknoloji
Kemik erimesi, ilaç kullanmadan tedavi edilebilir mi

Kemik erimesi, ilaç kullanmadan tedavi edilebilir mi?

Teşhis edilmesi zor olan ve halk arasında ”kemik erimesi” olarak bilinen osteoporozun nasıl teşhis edileceğine dair bilgiler veren Prof. Dr. İnan İlker Arıkan, ilaç kullanılmadan uygulanabilecek tedavi yöntemlerini paylaştı.Osteoporoz riski taşıyan hastalara egzersiz öneren Arıkan, ideal kiloyu sağlayan ve direnç artıran aktivitelerin günlük olarak yapılması durumunda, kas kütlesini ve kemik mineral yoğunluğunu korumaya faydalı olduğunu söyledi.

20.10.2020Sağlık
Üniversiteli  gençler su altı drone prototipi üretti

Üniversiteli gençler 'su altı drone' prototipi üretti

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN) öğrenim gören 7 arkadaş, iki yıllık çalışmalarının sonucunda ürettikleri su altı drone prototipini Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te görücüye çıkardı.

12.10.2020Teknoloji
Türkiyede ilk yerli ve milli olma özelliğine sahip: Hasada hazır...

Türkiye'de ilk yerli ve milli olma özelliğine sahip: Hasada hazır...

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kenevir Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli ve milli kenevirleri olma özelliğine sahip “Narlı" ve "Vezir” hasada hazır.

8.10.2020Ekonomi
Dünyada tek... Üç farklı araçtan parça kullanarak kendi aracını yaptı

Dünyada tek... Üç farklı araçtan parça kullanarak kendi aracını yaptı

Güngören'de oturan, araç modifiye ustası  Ferdi Güney  evinde geçirdiği pandemi sürecinde kaldığı boş zamanlarda kendisi için go-kart, motosiklet ve otomobil parçalarından saatte 80 kilometreye ulaşabilen araç yaptı.  Aracı için "dünyada tek" diyen Güney, satması için kendisine gelen  teklifleri kabul etmediğini, hobi amaçlı yaptığını söyledi.

5.10.2020Teknoloji
8. Sınıf Türkçe Yabancı Sözcüklerin Yerine Türkçelerini Kullanma konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Yabancı Sözcüklerin Yerine Türkçelerini Kullanma konu anlatımı

Dilimizi korumak ve Türkçeyi daha düzgün kullanabilmek için yabancı kelimelerin yerine Türkçelerini kullanmalıyız. Her yabancı sözcüğün en az bir Türkçe karşılığı bulunmaktadır. 8. sınıflar için ''Yabancı Sözcüklerin Yerine Türkçelerini Kullanma'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

24.09.20208. SINIF
Airbus yeni sıfır emisyon konsept uçağını duyurdu

Airbus yeni sıfır emisyon konsept uçağını duyurdu

Airbus, 2035 yılına kadar hizmete girmesi planlanan dünyanın ilk sıfır emisyonlu ticari uçağı için üç konsept geliştirdi.

21.09.2020Teknoloji
Bakan Varank, Formula 1 öncesi İstanbul Parkı test etti

Bakan Varank, Formula 1 öncesi İstanbul Park'ı test etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 9 yıl sonra yeniden İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek Formula 1 yarışı öncesinde İstanbul Park'ı test etti

7.09.2020Haber
Son dakika haberler: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, F1 pistinde tehlike atlattı

Son dakika haberler: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, F1 pistinde tehlike atlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 9 yıl sonra yeniden İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek Formula 1 yarışı öncesinde İstanbul Park'ı test etti. Avitas Motorsports’un Türkiye’de yerli ve milli imkanlarla ürettiği 310 beygirlik araç ile pistte tur atan Bakan Varank, aracın frenine fazla basınca spin atarak pistten çıktı.

7.09.2020Gündem
Bakan Varank, Formula 1 öncesi İstanbul Parkı test etti

Bakan Varank, Formula 1 öncesi İstanbul Park'ı test etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 9 yıl sonra yeniden İstanbul Park'ta koşulacak Formula 1 yarışı öncesinde İstanbul Park'ı test etti.

7.09.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

En yaşlı prense veda

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in cenazesi Covid-19 gölgesinde gerçekleşti. İşte Windsor Kalesi’nde yapılan törenden anekdotlar...

19.04.2021

‘Tanrılardan çaldığımız bu ateşle ne yapacağız?’

Tartışmalı CRISPR teknolojisi kes-kopyala-yapıştır yöntemiyle her tür genin modifiye edilmesine imkân sağlıyor. Tekniği geliştiren, Nobel ödüllü Jennifer Doudna’nın biyografisini yazan Walter Isaacson çekinceleri olduğunu anlatıp Prometheus benzetmesiyle başlıktaki soruyu soruyor...

28.03.2021

Ayrı evlerde yaşayarak bir evlilik mümkün mü

Ece Dağıstan’ın Fazıl Say ile evlendikten sonra evlerini birleştirmediklerini açıklaması, sosyal medya ve magazin gündemine bomba gibi düştü! Ünlü çiftin yaşam tercihi üzerine binlerce yorum yapıldı. Bana göre durum normal. 2 nedenden. Bir; hayat onların, mutlu iseler sorun yok. İki; aynı evde olup birbirlerini yıpratacaklarına uzak kalıp aşkı “sıcak” tutmak istemiş olabilirler. Ama illa ki herkes aynı görüşte değil. Konusunda uzman terapistler bile meseleye bambaşka pencerelerden bakıyor!

26.03.2021

Büşra Kayıkçı’nın Dünyası

7 Şubat’ta Zorlu PSM konseri öncesinde Büşra Kayıkçı ile bir araya gelme şansı yakaladık. Aslında pandemiden bir sene önce ‘Eskizler’ albümünü yayımlasa da, pandeminin getirdiği dijital konser dünyası Büşra’yı sosyal medyada daha da görünür kıldı.

3.02.2021

Genital Estetik: Neden, Nasıl?

Son 10 yılda tüm dünyada, özellikle kadınlar arasında her türlü estetik girişime olan talebin arttığını görmekteyiz. Internet ortamının kolaylıkla erişim sağladığı bilgi ve görsel paylaşımlar, kadınların da kendi vücutlarını daha yakından incelemesine ve kendi vücutlarında rahatsız oldukları noktaları değiştirmek konusunda daha talepkar olmasına yol açtı.

2.02.2021

Emziren anneler koronavirüs aşısı olabilir mi?

Gündemdeki konulardan biri de koronavirüs aşıları üzerine. Aşılar güvenli mi, yan etkileri var mı? Peki emziren anneler için aşılar güvenli mi? Bu yazımda aşılar konusunda henüz yeterli veri olmamasına rağmen, eldeki verilere göre son bilgileri size aktaramaya çalışacağım. Bölüm sonunda kaynakça yer almakta ve her paragrafın sonunda parantez için kaynak numarası belirtilmektedir.

18.01.2021

Davranışsal Bilim: Nasıl Davranış Değişikliği Yapabiliriz?

“Değişim” ve “dönüşüm”ün psikolojide yeri oldukça kuvvetli. Psikoterapist Carl Jung (1875-1961) teorisine göre bir insanın “dönüşümü” imkan dışı değil.

8.01.2021