MENÜ

Mimarlar Odası Ankara Şubesi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mimarlar Odası Ankara Şubesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 556 Mimarlar Odası Ankara Şubesi haberi bulunmuştur.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Haberleri

‘7 milyonluk okul, nasıl 25 milyon oldu’

‘7 milyonluk okul, nasıl 25 milyon oldu’

Eski CHP milletvekili Sinan Aygün ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki ‘TOGO Kuleleri’ kavgası, dün Aygün’ün 2 saatlik basın toplantısıyla sürdü. Aygün, Yavaş’ın “25 milyo-nu okul için istedik” iddiasına yanıt verdi. Aygün, “Okul bedelini 25 milyon lira olarak nereden buldun? Belediye işlerini de böyle yapıyorsan yandık. 5 milyon liralık işi 25 milyon liraya veriyorsa vay halimize. Okulun maliyeti arsa dahil 7 milyon liradır. 25 milyon nereden çıktı?” dedi.

24.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Mansur Yavaştan Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

Son dakika haberi: Mansur Yavaş'tan Sinan Aygün hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP eski milletvekili iş insanı Sinan Aygün hakkında 'terörizmin finansmanı hakkındaki kanuna muhalefet ve terör örgütüne yardım etmek' suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

23.12.2019Gündem
AOÇ’den  3 yıl kiralık tarım arazisi

AOÇ’den 3 yıl kiralık tarım arazisi

ATATÜRK Orman Çiftliği (AOÇ) ilk kez tarım arazilerini kiraya çıkardı. Ankara’nın kıymetli yerlerindeki üç ayrı tarım arazisi, 3 yıllığına kiraya verilmek üzere ihale duyurusu yayımlandı.

25.04.2019Ekonomi
MTA kampusu yeşil ve dinozorlu kalacak

MTA kampusu yeşil ve dinozorlu kalacak

Ankara'nın en yeşil ve en eski kamu kampuslarından olan Maden Tetkik Arama (MTA) yerleşkesine ilişkin imar planı değişikliğini Ankara 8’inci İdare Mahkemesi oybirliğiyle durdurdu.

4.01.2019Gündem
AOÇ’DE yüksek yapılaşma iptal

AOÇ’DE yüksek yapılaşma iptal

Atatürk Orman Çiftliği’nde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan imar planı değişikliği yargıdan döndü. Ankara 7’nci İdare Mahkemesi spor salonları ve sporcu konaklama tesisleri yapılmasına olanak tanıyan değişiklikleri iptal etti.

3.01.2019Gündem
Yok böyle sevgi

Yok böyle sevgi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yılında tüm Türkiye’de sevgi, saygı, özlem ve gözyaşlarıyla anıldı. Saat 09.05’te hayat bir dakikalığına dururken, Anıtkabir ve Dolmabahçe’ye akın eden vatandaşların ziyaretleri akşam saatlerine kadar devam etti.

10.11.2018Gündem
Ankara Adliyesi’nin taşınmasıyla ilgili davada flaş gelişme

Ankara Adliyesi’nin taşınmasıyla ilgili davada flaş gelişme

Ankara 11’inci İdare Mahkemesi, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Ankara Adliyesi’nin yıkılarak ulaşım transfer merkezi olmasına karşı açtığı davada yürütmeyi durdurma kararı verdi.

1.08.2018Gündem
Tarihi garda arazi devri mahkemelik

Tarihi garda arazi devri mahkemelik

TARİHİ Ankara Garı’nın yerleşkesinde bulunan TCDD’ye ait arazinin Hazine’ye devredilmesi mahkemelik oldu.

23.05.2018Ekonomi
Gökçek o iddialara yanıt verdi

Gökçek o iddialara yanıt verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, kendi döneminde inşasına başlanan AnkaPark’ta şartnameye uyulmadığı ve niteliksiz malzeme kullanıldığı iddialarına Twitter’dan yanıt verdi. Gökçek, AnkaPark yapılırken verdiği ilk talimatın güvenlik yönünde olduğunu ve çalışmalarda şartnamelere uygun nitelikte malzeme kullanıldığını savundu.

30.03.2018Gündem
Gölcük için ilk iptal başvurusu

Gölcük için ilk iptal başvurusu

Türkiye gündemine oturan Bolu Gölcük Tabiat Parkı için ilk dava, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’nden (TMMOB) geldi. TMMOB yönetimi, Gölcük için çarpıcı bir iddiada bulunarak, “Bolu Gölcük’te 25 değil, 27 bungalov yapılacak. Mevcut Kır Gazinosu’nun dışında yeni bir Gölcük Gazinosu inşa edilecek. Dağ köşkü de eski gazinonun yanına yapılacak ve tüm bunlar için mutlaka ağaç kesilecek” dedi.

20.12.2017Gündem
Bolu için ilk iptal davası Ankaradan İşte ilk fotoğraf...

Bolu için ilk iptal davası Ankara'dan! İşte ilk fotoğraf...

Türkiye'nin cennet köşelerinden Bolu Gölcük Tabiat Parkı ihalesinin iptali için ilk dava Ankara'dan açıldı. Dava dilekçesinde yürütmenin durdurulması ve ihalenin iptali istendi. Gölcük'e yapılması planlanan projenin ilk fotosunu da Mimarlar Odası Ankara Şubesi paylaştı.

20.12.2017Ekonomi
Anıtkabirin yanına Giysibank Ankarada tepki çekti, Kızılaydan açıklama geldi

Anıtkabir'in yanına Giysibank Ankara'da tepki çekti, Kızılay'dan açıklama geldi

Kızılay, Anıtkabir'in Gençlik Caddesi duvarına Giysi Bankası koydu. Giysibank'ın konutların olduğu tarafa değil, olmadığı tarafa konması hem mahallelinin hem de Mimarlar Odasının tepkisini çekti. Anıtkabir çevresinde güvenlik nedeniyle çöp kutusu bile bulunmazken 'Giysibank' kutusunun konulması güvenlik tartışmasını da beraberinde getirdi. Kızılay yetkilileri konuyla ilgili Hürriyet'e "Yarın sabah ilk işimiz onu kaldırmak olacak. Eğer rahatsızlığa sebep olduysak mahalle halkından özür dileriz." açıklamasında bulundu.

12.12.2017Gündem
İstifadan sonra ilk suç duyurusu

İstifadan sonra ilk suç duyurusu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.

30.10.2017Gündem
ABD Büyükelçiliğine siyah çelenk bırakmak isteyen gruba müdahale

ABD Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakmak isteyen gruba müdahale

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne siyah çelenk bırakmak isteyen Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyesi bir grup eylemci, polisin müdahalesi ile dağıtıldı.

6.09.2017Gündem
ODTÜ’de 2’nci yol tartışması

ODTÜ’de 2’nci yol tartışması

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), kampustan geçmesi planlanan yeni yol öncesi bir kez daha karşı karşıya geldi. Daha önce ‘tünel yol’da uzlaşılmıştı. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayladığı plandaki, ‘yolun aç-kapa yöntemiyle yapılamayacağı’ notu kaldırıldı.

8.08.2017Gündem
Kılıçdaroğlunun Adalet Yürüyüşünün 8. günü... Bahçeliye cevap verdi

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nün 8. günü... Bahçeli'ye cevap verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu, "Adalet Yürüyüşü"nün 8. gününe başlamadan önce yürüyüşü eleştirerek ''Aman düşmeyin; yarı yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya kadar gidin, geri gelmeyin” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, ''Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, savunmuyorsa demeçlerine devam etsin'' dedi.

22.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Meslek odaları ‘diyalog’a açık

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı Mustafa Tuna’nın yeni dönemde nasıl bir yönetim tarzını benimseyeceği merak konusu olurken, ilk açıklamasında yaptığı ‘ortak akıl’ vurgusu, aslında bu sorunun yanıtına ilişkin ipuçlarını da vermiş oldu.

7.11.2017