EKSTRA
MENÜ

Aysel Alp

Aysel Alp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aysel Alp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 681 Aysel Alp haberi bulunmuştur.

Aysel Alp Haberleri

Bir garip yılbaşı Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbulun sessizliği

Bir garip yılbaşı! Havai fişek skandalı, dansözlü korona inadı, İstanbul'un sessizliği

Koronavirüs salgını ve etkileri nedeniyle tarihte her zaman özel bir şekilde anılacak 2020’nin son gecesi de pandeminin gölgesinde geçti. Pek çok ezberin bozulduğu eski yılın ardından yeni yılın ilk dakikalarına da insanoğlunun inadı damga vurdu: Tüm zararlarına rağmen havai fişekli kutlamaların son kurbanı Galatasaraylı Omar oldu, villa partilerine getirilen yasağa aldırış etmeyenler yine koronaya kafa tuttu. 2021’i sessiz sokaklarıyla karşılayan İstanbul ise salgınla mücadelede örnek bir fotoğraf verdi.

2.01.2021Gündem
ÇEVKO’dan Hürriyet’e ödül

ÇEVKO’dan Hürriyet’e ödül

Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) tarafından toplumu çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmeye, bilgilendirmeye yönelik haberlere öncelik veren basın-yayın kuruluşlarına verilen Yeşil Nokta Basın Ödülleri’nin bu yıl gazete kategorisinde sahibi Hürriyet oldu.

3.12.2020Gündem
İzmir’de denetçiler sahaya indi

İzmir’de denetçiler sahaya indi

İzmir’in röntgenini çekmek için yapı denetiminde görevli 150 mühendis, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mühendisleriyle sahaya indi. Otel, konut, yurt, okul, hastane binlerce bina incelenerek, acilen yıkılması gerekenler ve güçlendirilmeye uygun olanlar tespit edilecek.

1.11.2020Ekonomi
Giresun ayakta; acı bilanço 8’e yükseldi

Giresun ayakta; acı bilanço 8’e yükseldi

Giresun’da sağanak yağmur sonucu meydana gelen, 3 askerin şehit olduğu, 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 binanın yıkıldığı, 361 yapının hasar gördüğü Dereli ilçesi ve çevresinde selin izleri silinmeye çalışılıyor.

25.08.2020Gündem
Eleştirinin dozunu kaçırdı... Bu sözler yakışmadı Aylin Hanım

Eleştirinin dozunu kaçırdı... Bu sözler yakışmadı Aylin Hanım

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Salda Gölü’ndeki çalışmaları, “Kıydıkları her şeyin hesabını Salda’nın kumunu tek tek alır, onların uygun yerlerine monte ederiz ve hesabını sorarız” diye eleştirdi. Cesur’un sözleri tepkilere neden olurken, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’tan, “Biz dinlerken utandık” yanıtı geldi.

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine mafya kurşunu

Son dakika haberi: Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşine mafya kurşunu

Salda Gölü’ne giren iş makinelerini kamuoyuna duyuran Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, evlerine gelen kişiler tarafından mafyavari bir şekilde ayaklarından vuruldu. Saldırının bir otel ruhsatının iptalinden kaynaklandığı belirtildi.

21.04.2020Gündem
Doğalgaza soğuk ayarı

Doğalgaza 'soğuk' ayarı

Doğalgaza peş peşe gelen zamlardan sonra havaların aniden soğuması tüketicinin yüksek fatura ile karşılaşmasına neden oldu. Bazı tüketiciler “Dağıtım firmaları soğuk havalarda faturaları şişiriyor” iddiasında bulundu. Sektör kaynakları ise “Doğalgaz, fiziki şartlara göre değişim gösteriyor. Soğuk havada sayacınıza yansıyan değer farklı oluyor. Bu yasal olarak belirlenen bir katsayıya göre hesaplanıyor” bilgini verdi.

24.01.2020Ekonomi
Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

İklim değişikliğinin sonuçlarını daha net gördüğümüz bugünlerde tüketim alışkanlıklarımızı doğa dostu hale getirmek, atık yönetimi yapmak hepimizin sorumluluğu. Plastik ambalajlar, kâğıtlar, kartonlar... Ne yazık ki hepsi geri dönüştürülemiyor, dönüştürülebilen bazı ürünlerin dönüşüm ömrü birkaç kereyle sınırlı. Plastik kullanımını azaltmak için ülkemizde bir yıldır poşetler paralı olsa da hâlâ çöpü azaltmaktan daha etkili bir yöntem yok! İşte, sıfır atık felsefesini hayatınıza kolaylıkla sokabileceğiniz öneriler...

Salda’ya millet bahçesi vizesi

Salda’ya millet bahçesi vizesi

Burdur'daki Salda Gölü’nün bulunduğu Yeşilova sakinlerinden Aysel Alp, Meral Türkoğlu, Osman Altınışık, Özdemir Korkmaz, Gazi Osman Şakar, bölgeye yapılması planlanan millet bahçesi ihalesinin iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’ye karşı Isparta İdare Mahkemesi’nde dava açtı.

30.11.2019Gündem
Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Ankara 16'ncı İdare Mahkemesi, Salda Gölü'nde yapılması planlanan Millet Bahçesi ile ilgili gerçekleştirilen ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davayı reddetti. 5 Yeşilova sakini adına davayı açan avukatlar, kararı Danıştay'da temyiz edeceklerini söyledi.

29.11.2019Gündem
Heyet huzurunda gölü kuruttular

Heyet huzurunda gölü kuruttular

Gümüşhane’deki doğa harikası 12 bin yıllık Dipsiz Göl’ü, Roma lejyonunun definesini aramak için kurutan iki işadamının kimliği ortaya çıktı. Hürriyet’in ulaştığı bilgilere göre izinleri alıp kazıları yapanlar Fatih Sözen ile Ahmet Canbakkal. İşadamları göldeki kazıyı, resmi heyet huzurunda yaptı.

17.11.2019Gündem
Kapadokya milli parktan çıktı... Daha iyi korunacak diye tek elde

Kapadokya milli parktan çıktı... Daha iyi korunacak diye 'tek el'de

Doğa harikası Kapadokya milli park olmaktan çıkarıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan karar, Kapadokya’nın daha iyi korunması için tek elden yönetilmesi amacıyla Kapadokya Alan Başkanlığı’nın kurulması üzerine alındı. Muğla’nın Bodrum ilçesinde ise Torba ile Kızılağaç İçmeler turizm koruma ve gelişim bölgesi ilan edildi.

23.10.2019Seyahat
‘Atık ithalatı 10 kat arttı’

‘Atık ithalatı 10 kat arttı’

Çin’in Avrupa ve Amerika çöpüne kapıyı kapatmasının ardından Türkiye’de atık plastik ithalatında patlama yaşandı. Uzmanlar, Avrupa’nın kirli çöpleri Türkiye’ye geldikçe Emine Erdoğan himayesinde yürütülen ‘sıfır atık’ projesinin de ‘hayal’ olacağı uyarısını yaptılar. Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu da ithal çöpe standart getirilerek denetlenmesi çağrısında bulundu.

6.09.2019Gündem
Hürriyet’in ödül gecesi

Hürriyet’in ödül gecesi

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 60’ıncı Başarı Ödülleri, sahiplerini buldu.

5.05.2019Gündem
Hürriyet gazetesine 5 ödül

Hürriyet gazetesine 5 ödül

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1959 yılından bu yana verdiği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.

15.03.2019Gündem
HDP doğuda düştü batıda yükseldi

HDP doğuda düştü batıda yükseldi

CHP, İyi Parti, SP ve DP’nin bir araya gelerek oluşturduğu ‘sıfır baraj’ ittifakının dışında kalan HDP, yüzde 11 oy oranıyla barajı aştı.

24.06.2018Gündem
İlk turda zafer... AK Parti Meclis’te oy kaybetti, Büyükşehirleri korudu

İlk turda zafer... AK Parti Meclis’te oy kaybetti, Büyükşehirleri korudu

Yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı oyların yüzde 52.4’ünü alarak ilk turda seçilen Erdoğan oldu. AK Parti, dünkü seçimlerin cumhurbaşkanlığı etabındaki zaferine karşılık Meclis etabında ise oy ve güç kaybı yaşadı. 1 Kasım 2015 seçimlerine göre yaklaşık 6 puan oy kaybına uğrayan AK Parti, milletvekili sayısının 600’e çıkarılmasıyla 300 olan Meclis çoğunluğunun altına düştü. Ancak, oy oranında kayıplar yaşasa da AK Parti 1 Kasım seçimlerindeki gibi 30 büyükşehirden 23’ünde ise gücünü koruyarak birinci parti çıktı. Bu büyükşehirler, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon oldu.

24.06.2018Gündem
Kıdemli bankacıdan çok çarpıcı açıklamalar

Kıdemli bankacıdan çok çarpıcı açıklamalar

TÜRKİYE İş Bankası ile Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüten Ersin Özince, kendisini “kıdemli emekli bankacı” olarak tanımlayarak sektöre önemli uyarılarda bulundu. Ticari bankaların konut, baraj, köprü kredisi vermemeleri gerektiğini belirten Özince, böyle bir konut finansman modelinin çökeceği öngörüsünde bulundu.

4.05.2018Ekonomi
Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Adaylık istifaları peş peşe geliyor. İşte o isimler...

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok milletvekili aday adaylığı için istifasını verdi. Burdur Valisi Şerif Yılmaz da istifa etti. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ekonomi danışmanı Turgay Bozoğlu da Çankaya Belediyesi’nde başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek CHP’den milletvekili aday adayı oldu. Bu arada Ankara'dan da şu ana kadar en üst düzeyde ilk istifa haberi TRT'den geldi. Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya görevinden istifa ederek AK Parti'den Eskişehir milletvekili aday adayı oldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Selim Bağlı da istifa ediyor. Bağlı'nın Gaziantep'ten milletvekili olmak istediği ancak AK Parti yönetiminin kendisine Şanlıurfa'yı önerdiği belirtiliyor. En son gelen sürpriz istifa haberine göre, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiğini açıkladı.

26.04.2018Gündem
İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısında Genel Başkan Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olmasına karar verildiğini açıkladı.

24.04.2018Gündem
Telaşlanacak bir durum yok

'Telaşlanacak bir durum yok'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yaptığı erken seçim açıklamasıyla ilgili, "Erken seçim, zamanında seçim, şu seçim, bu seçim bizim açımızdan telaşlanacak ve problem olacak herhangi bir durum yoktur" dedi.

17.04.2018Gündem
Şeker, bayrak, millet ittifakı kuruyoruz

'Şeker, bayrak, millet ittifakı kuruyoruz'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum’da ‘Şeker vatandır, vatan satılamaz’ mitinginde hükümete yüklenerek “Artık Türkiye’yi yönetemiyorlar, yönetmek için koltuk ittifakı kuruyorlar. Biz şeker, vatan, bayrak, millet ittifakı kuruyoruz” dedi.

7.04.2018Gündem
O ödül Ayselin

O ödül Aysel'in

Mimarlar Odası, 2 yılda bir verilen Oktay Ekinci Basın Ödülü’ne bu yıl, Hürriyet gazetesi muhabiri Aysel Alp ile Birgün gazetesi muhabiri Uğur Şahin’i layık gördü.

6.04.2018Gündem
Oktay Ekinci Ödülü Hürriyete

Oktay Ekinci Ödülü Hürriyet'e

Mimarlar Odası, iki yılda bir verilen Oktay Ekinci basın ödülünü bu yıl Hürriyet Gazetesi Muhabiri Aysel Alp ile Birgün Gazetesi Muhabiri Uğur Şahin’e verdi. Çevreye Katkı Özel ödülüne ise taş ve mermer ocaklarına karşı yürütülen çevre mücadelesindeki üstün gayretleri ve özverileri nedeniyle, 9 Mayıs 2017 tarihinde öldürülen Ayşin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu layık görüldü.

6.04.2018Gündem
#SoruHürriyeti - Anketlerde son durum ne

#SoruHürriyeti - Anketlerde son durum ne?

#SoruHürriyeti - Anketlerde son durum ne? Abdülkadir Selvi sorularınızı yanıtlıyor. (Moderatör: Aysel Alp)

20.02.2018Haber
AK Parti-MHP ittifakı ve anketler.. #SoruHürriyetinde konuk Selvi

AK Parti-MHP ittifakı ve anketler.. #SoruHürriyeti'nde konuk Selvi

Hürriyet okurlarıyla yazarlarını buluşturan #SoruHürriyeti’ne Abdulkadir Selvi konuk oluyor. AK Parti-MHP ittifakına dair yeni gelişmeler ve son anketlerle başlayan yayın, sizin sorularınızla devam ediyor. (Moderatör: Aysel Alp)

20.02.2018Gündem
Günahlı matematik cennetlik tarım

Günahlı matematik cennetlik tarım

Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde profesör tahıl ıslahını cennetle anlatırken bir matematik hocası da Dikey Geçiş Sınavı için hazırladığı bir matematik sorusunda ‘Muhittin ile Barış’ın günah oranlarını’ hesaplattı.

7.02.2018Gündem
Andromedanın sırrı

Andromeda'nın sırrı

YUNANİSTAN Sahil Güvenlik Teşkilatı, Türkiye’den aldığı yükle yola çıkan Tanzanya bandıralı ‘Andromeda’ gemisine el koydu.

11.01.2018Dünya
Tuzlada vidanjör gözaltısı: ‘Koku’ya rekor ceza önerisi

Tuzla'da vidanjör gözaltısı: ‘Koku’ya rekor ceza önerisi

Tuzla’da paniğe neden olan kokunun izini süren yetkililer, kanalizasyon hattına kimyasal atık boşaltan vidanjörü bulmak için araçlardan tek tek numune alıyor. Çevre Mühendisleri Odası ise denetimlerin yetersiz olduğunu savundu, hükümetten bu olaya rekor ceza istedi.

27.12.2017Gündem
CHPden çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP'den çok sert tepki: Militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, son KHK'larla ilgili olarak tepki göstererek "Militarist bir toplum, militarist bir devlet yaratılmaya çalışılıyor" dedi.

25.12.2017Gündem
İpeğin yumuşaklığında, çeliğin sertliğinde, baharatın kokusunda bir hafta

İpeğin yumuşaklığında, çeliğin sertliğinde, baharatın kokusunda bir hafta

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’de bir hafta baharatın kokusunda, ipeğin yumuşaklığında nasıl geçti anlamadık. Çin’in bugününü temsil eden Pekin’den başlayan yolculuğumuz, köklü geçmişinin simgesi, eski başkent Şian’ın (Xi’an) ardından, geleceğin simgesi Şangay’da son buldu. Çin İstanbul Konsolosluğundan gelen Dostluk Ziyareti davetini aldığımızda, tarihi binlerce yıl önceye dayanan, bugün en büyük ikinci ekonomi olmayı başaran bir ülkeyi görme heyecanı sardı içimizi. Hemen ardından bu duygu yerini 1.4 milyarlık nüfusu, dünyanın fabrikası koca bir ülkede ‘kaybolmak’ endişesine, bir dizi soru işaretine bıraktıysa da gitmekten vazgeçiremedi bizi.Aysel ALP-PELİN KURT/ÇİN

1.12.2017Sosyal
Cam filmi yasağında son durum... Cam filmi yasağı kalkıyor mu Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Cam filmi yasağında son durum... Cam filmi yasağı kalkıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cam filmi yasağı, araç sahipleri tarafından sorgulanmaya devam ediyor Türkiye genelinde birçok araç sahibinin ceza yememek için söktürdüğü, bazılarının ise kanunun netleşmesi için beklediği cam filmi yasağı, resmi merciler tarafından yeniden ele alınıyor. Resmi Gazete'de yer alan yasağın ardından ilk kez açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, durumun düzeltilmesi için talimat verdiğini ifade etti. İşte, cam filmi yasağı hakkında bazı bilgiler

10.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Erdoğan’dan talimat: ‘Lütfi, bunlar Çiftlik Bank işine dönmesin’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, iki hafta önce grup toplantısından çıktı. Şeref Salonu boyunca kendisini bekleyenleri selamladı. TBMM’den ayrılmadan önce idare amirinin odasında kısa bir mola verdi.

13.02.2021

Ecevitlerin pastanesine veda

Bazı pastane ve lokantaların siyasi hayatta bir karşılığı vardır.

26.12.2020

Meclis'te 5 parti uzlaştı - Bakkal amca ittifakı

Meclis’te, aralarında HDP’nin de olduğu bir uzlaşma sağlanması pek kolay değildir.

13.12.2020

Pandemi fırsatçılığı

Hükümetin tam da yeni yasaklar yerine, kurallara uymayanlara ceza uygulamasını benimsediği yeni pandemi mücadelesinde, karar vericilerin derhal gündemine almaları gerektiğini iki konuyu iletiyoruz.

27.09.2020

Kamuflajlı mesaj

Askeri sembollerin, mesaj vermek için iyi birer araç olduğunu herkes bilmez. Siyasetin dili gibi, Silahlı Kuvvetler’in de sadece bu alanda uzman olanların anladığı bir dili var. Komutanların başlarına taktıkları bereden, ziyaretlerinde sivil veya askeri kıyafeti tercih etmelerine kadar dolaylı mesajları olabiliyor.

15.08.2020

TÜİK’in kolonya hesabı tutmadı - Kolonya-sivribiber savaşı

Salgının sadece sağlık sorunu değil, aynı zamanda ekonomik sorunları da beraberinde getirdiğine ilişkin çok sayıda örnek bulunuyor.

25.04.2020

Ne vereyim abime? Beton buğulama?

KIYIKÖY, İstanbul’a 2-3 saat uzaklıkta, Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı bir cennet köşedir...

19.09.2018

‘Aldığın o koyu yerine koy lütfen’

ANTALYA Tekirova’daki Kleopatra Koyu veya yörede yaşayanların andığı adla Mehmetali Bükü, cennetten kopup memlekete eklemlenmiş bir doğa güzelliği...

13.06.2018

Kimsesiz çocukların kimsesi olun

“BUGÜN 23 Nisan...” diye söze başlamak, “neşe doluyor insan” diye devam etmek ne güzeldir. Sadece çocukları değil, büyükleri de sevindirir. Onları da çocukluğuna götürür, çocuklaştırır. Güzeldir 23 Nisan...

22.04.2018

Ödüllü habercilik

Hürriyet’te bir süre önce hayata geçirdiğimiz ve bu köşede defalarca size aktardığımız haberciliğin en güzel meyvelerini geçen hafta topladık.

1.04.2018

Suriye’deki çelişki Irak’tan keskin

TÜRKİYE-ABD ilişkilerinde bir dönüm noktası olan 1 Mart Tezkeresi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından reddedilmesinin üzerinden 15 yıl geçti.

4.03.2018

Ah bu türkülerin gözü kör olsun...

Başlığı okur okumaz, “Yanlış yazmış, türkü değil şarkı olacaktı” demiş olabilirsiniz.

1.03.2018

Sonuç getiren habercilik

Biz gazeteciler için en büyük mesleki mutlulukların başında, hazırladığımız sayfalara yansıttığımız haberlerden kamu veya mağdur kişi yararına sonuç almamız gelir. Sözünü ettiğimiz bu haberler hayatın her alanında olabilir.

14.01.2018

ABD ile ilişkiler düzelir mi?

Uluslararası ilişkilerde sürekli düşmanlık, sürekli dostluk yoktur.

7.01.2018

Yeni yıl ve vedalar

YENİ yıl, Hürriyet için de önemli bir kilometre taşı.

31.12.2017

Filistin sorununun çözümü

Geçtiğimiz hafta İstanbul tarihi bir zirveye ev sahipliği yaptı.

17.12.2017

Bankalar milyonluk cezayı gider yazabilir mi?

HÜRRİYET’te Aysel Alp’in 15 Kasım tarihli haberinde okudum...

21.11.2017