EKSTRA
MENÜ

Meteor

Meteor haberleri sayfasında güncel ve son dakika Meteor hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 899 Meteor haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Meteor Haberleri

Orionid meteor yağmuru için geri sayım... Orionid meteor yağmuru ne zaman, ekimin kaçında gerçekleşecek

Orionid meteor yağmuru için geri sayım... Orionid meteor yağmuru ne zaman, ekimin kaçında gerçekleşecek?

Ekim ayında gerçekleşecek Orionid meteor yağmuru için geri sayım devam ediyor. Orionid meteor yağmuru ekim ayının sonlarına doğru gerçekleşecek ve gökyüzünde görsel bir şölen sunacak. Peki, Orionid meteor yağmuru ne zaman, ekimin kaçında gerçekleşecek? İşte Orionid meteor yağmurunun detayları...

15.10.2021Gündem
Shakira parkta yaban domuzlarının saldırısına uğradı: Başına geleni ağlaya ağlaya anlattı

Shakira parkta yaban domuzlarının saldırısına uğradı: Başına geleni ağlaya ağlaya anlattı

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın gezmek için gittiği turistik şehirlerde soygun, yankesicilik ve saldırı olayları yaşanması hiç de bilinmedik bir durum değil. İspanya'nın en çok turist çeken kenti olan Barcelona da bunlara dahil.

30.09.2021Magazin
Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars Gezegeni Nedir, Ne Renktir Ve Ne Zaman Keşfedildi? Mars Gezegenin Özellikleri Ve Dünyaya Uzaklığı Hakkında Bilgi

Mars birçok açıdan dünya için çok büyük bir öneme sahip bir gezegendir. Aynı zamanda da keşif amacı ile ziyaret edilen ve edilmek istenilen en önemli gezegenlerden birisidir. Sizin için Mars nedir, Mars ne zaman ve kim tarafından keşfedilmiştir, Mars gezegeni hangi renktir ve Mars'ın özellikleri nelerdir şeklinde olan soruların cevaplarını derledik.

24.09.2021Araştırma
İşte genç mucitler... TEKNOFEST İstanbulda onlarcası var

İşte genç mucitler... TEKNOFEST İstanbul'da onlarcası var!

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Atatürk Havalimanı'nda kapılarını ziyaretçilere açtı. 6 gün boyunca birçok etkinliğin ve teknoloji yarışmasının düzenleneceği festivalde genç mucitler de yerini aldı. İşte yakın geleceğin yeni Vecihi Hürkuşları yeni Selçuk Bayraktarları...

21.09.2021Gündem
19 Kasım hangi burç ve burcu ne 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Kasım hangi burç ve burcu ne? 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel günlerin dünya için önemini de merak ederler. 19 Kasım günü de bu günlerden biridir. 19 Kasım hangi burçtur? 19 Kasım yükseleni nedir? 19 Kasımda yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 19 Kasımda doğan ünlüler kimlerdir? 19 Kasımda doğan anime karakterler kimlerdir? 19 Kasım ne günüdür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
12 Kasım hangi burç ve burcu ne 12 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Kasım hangi burç ve burcu ne? 12 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Kasım tarihinde doğan kişilerin en belirgin özelliklerinden birisi de tam bir savaşçı ruha sahip olmalarıdır. Her zaman her şey için savaşmaya hazırdırlar. Bu özellikleri sayesinde de hep güçlü olan taraf onlar olur. Azimli kişilikleri, onları daha planlı ve çalışkan olmaya teşvik eder. 12 Kasım hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
Asus, OLED ekranlı 6 yeni modelin tanıtımını yaptı

Asus, OLED ekranlı 6 yeni modelin tanıtımını yaptı

Asus, “Create the Uncreated” ismiyle gerçekleştirdiği lansmanla yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Zenbook, Vivobook ve Expertbook serilerine ait 6 yeni modelin ortak özelliği, OLED panelleri sayesinde daha canlı, net ve gerçeğe yakın görüntüler sunması.

4.09.2021Teknoloji
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlunun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun evine dadanan bozayı ile başı dertte

Trabzon’un Maçka ilçesinde yaz tatilini geçiren İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Merkezi ve Meteoroloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun, evine dadanan ayı ile başı derde girdi. Pencerelere tırmanan, eve ve tarım ürünlerine zarar veren, ‘meteor’ adını verdiği bozayıyı görüntülemek için güvenlik kamerası taktıran Prof. Dr. Kadıoğlu, hayvanın eve yaklaşmaması için müzik yayını ile ses çıkarıyor. Prof. Dr. Kadıoğlu, “Kamera kurdum yakışıklı bir fotoğrafını çekeyim diye ama ayı nedense öbür taraftan geliyor. Ayıyla başım dertte” dedi.

27.08.2021Gündem
Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur Bulunan Bir Taşın Meteor Olduğu Nasıl Bilinir

Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur? Bulunan Bir Taşın Meteor Olduğu Nasıl Bilinir

Evrenin her yerinde sayısız bir şekilde bulunan gök taşları, uzayın en dikkat çekici maddeleri içerisinde yer almaktadır. Özellikle farklı boyutları ve şekilleri ile beraber öne çıkan göktaşları hakkında pek çok kişi internet üzerinden de bilgi almaya çalışıyor. Peki, göktaşı nasıl anlaşılır ve belli olur? Bulunan bir taşın meteor olduğu nasıl bilinir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
Meteor yağmuru ne zaman saat kaçta 2021 perseid  meteor yağmuru Türkiyeden izlenecek mi NASA duyurdu

Meteor yağmuru ne zaman saat kaçta? 2021 perseid meteor yağmuru Türkiye'den izlenecek mi? NASA duyurdu!

Meteor yağmurları nedeniyle ağustos ayı içinde gökyüzünde adeta görsel bir şölen yaşanacak. Gök olayı tutkunlarının yakından takip ettiği 'perseid meteor yağmurları' maksimum seviyeye ulaşacak. Heyecanlandıran paylaşımda bulunan NASA, 11 Ağustos Çarşamba günü Batı Virginia, Spruce Knob'da gerçekleşen yıllık perseid meteor yağmurlarının gökyüzünü kapladığını fotoğrafla duyurdu. Meteor yağmurları önümüzdeki günlerde de devam edecek. Peki, Meteor yağmuru ne zaman saat kaçta 2021? İşte, ayrıntılar.

12.08.2021Gündem
Bu ay gökyüzünde görsel şölen var

Bu ay gökyüzünde görsel şölen var

Her yıl ağustosta Perseid (Kahraman da denen bir takımyıldız) meteor yağmuru gerçekleşiyor ve gökyüzü geceleri küçük kuyrukluyıldız kalıntılarıyla doluyor... Perseid, yılın en popüler meteor yağmurlarından biri... Yoğunluğu, 12 Ağustos’u 13’üne bağlayan gece yarısı, saatte 100-120 meteor görülebilecek seviyeye gelecek... Bu etkileyici gökyüzü şölenini gözlemlemek isteyenler için bir rehber hazırladık.

Son dakika haberi: İzmire meteor düştü iddiasına ilk açıklama: 13-14 Ağustosta saatte 60 tane görülecek....Meteor nedir ve nasıl oluşur

Son dakika haberi: İzmir'e meteor düştü iddiasına ilk açıklama: 13-14 Ağustos'ta saatte 60 tane görülecek....Meteor nedir ve nasıl oluşur?

Son dakika haberine göre, dün gece İzmir'e meteor düştüğü iddia edildi. Gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve meteor (göktaşı) düşmesi olduğu öne sürülen ışık cep telefonu kameralarına yansıdı. Saat 01:54'te İzmir ve çevresinde yansıyan ışık süzmesi kenttekileri heyecanlandırdı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar gündem olurken, Ege Üniversitesi Gözlemevi Müdürü Doç. Dr. Hasan Ali Dal'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Peki, meteor nedir ve nasıl oluşur? İşte, meteor düştü iddiası ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve konuyla ilgili bilgiler...

31.07.2021Gündem
NASA ve Space Xten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar

NASA ve Space X'ten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar!

NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen kargonun içinde ise alışılmamış malzemeler bulunuyor. Bu ilginç malzemelerin uzun uzay konaklamalarının insan vücudundaki etkilerini daha iyi bir şekilde anlaşılması için çok önemli ve çığır açıcı bilgiler elde edeceği düşünülüyor.

4.06.2021Dünya
Uzay nedir ve uzayda neler bulunur

Uzay nedir ve uzayda neler bulunur?

Uzay deyince akla birçok soru gelir. Nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. "Uzayda yaşam var mı, uzayda hayatta kalabilir miyiz? Uzayın bir başlangıcı veya bir sonu var mı?" Düzinelerce soru ve benzeri. Bilim adamları bile bu büyük siyah gizemli boşluk hakkında çok az şey biliyorlar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Anadolunun çatısında...

Anadolu'nun çatısında...

Bugünlerde Ağrı Dağı’nın eteklerinde ılık bir bahar havası esiyor. Tarih boyunca aşklara ve inançlara kucak açmış bir medeniyetler şehri olan Ağrı, pandemi sonrası turizmde Kars’a rakip çıkmaya hazırlanıyor.

23.05.2021Seyahat
Meteor Nedir Ve Nasıl Oluşur

Meteor Nedir Ve Nasıl Oluşur?

Birçok kişi geceleri gökyüzünü seyrederken kayan yıldızlara denk gelmiştir. Özellikle karanlık gecelerde çıplak gözle bile görebildiğimiz çeşitli gökyüzü olayları vardır ve bunlardan birisi de meteordur. Peki Meteor nedir ve nasıl oluşur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Araştırma
4 yaşındayken çekilen fotoğraf tüm hayatını değiştirdi O küçük kız şimdi ne yapıyor

4 yaşındayken çekilen fotoğraf tüm hayatını değiştirdi! O küçük kız şimdi ne yapıyor?

Adını bilen pek yok ama gülümsemesini sosyal medyada gören herkes "Eyvah yine ne oldu acaba?" diye sormadan edemiyor. Milyonlarca kişinin çok iyi bildiği o fotoğraf geçtiğimiz günlerde 00.000 dolara satıldı. Peki o gülümsemenin ardındaki hikayeyi biliyor musunuz?

1.05.2021Dünya
Honor Band 6 Türkiyede satışa çıkıyor İşte dikkat çeken özellikleri

Honor Band 6 Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte dikkat çeken özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Honor, yeni akıllı bilekliği Honor Band 6'yı Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. İşte yeni akıllı bilekliğin öne çıkan özellikleri...

16.04.2021Teknoloji
Süper Solucan Ay için geri sayım

'Süper Solucan Ay' için geri sayım!

Gezegenimizin tek uydusu konumunda olan Ay'ın gökyüzünde daha büyük ve daha parlak görüneceği 'Süper Solucan Ay' için geri sayım başladı.

28.03.2021Teknoloji
Trabzon ve İstanbulda heyecanlandıran görüntü Gök taşı açıklaması

Trabzon ve İstanbul'da heyecanlandıran görüntü! Gök taşı açıklaması

Trabzon'da gökyüzünü birkaç saniyeliğin aydınlatan ışık hüzmesinden bir gün sonra pazar akşamı İstanbul'da da aynı görüntüler kaydedildi. Heyecan yaratan bu olayın ardından uzmanlardan açıklama geldi. İstanbul'da semalarında pazar günü görüntülenen ışın saçan cismin gök taşı olduğu belirtildi. Doç. Dr. Hasan Esenoğlu, "Gök taşının muhtemelen Trakya bölgesi, Bulgaristan veya Karadeniz’e uzun bir menzille düşmesi olasıdır. İstanbul'da görüntülenen gök taşının oluşum nedeni kuyruklu yıldızdan değil, güneş sisteminden oluşan ufak bir gök taşıdır'' dedi.

2.03.2021Gündem
İngilterede dev meteorun düşüşü güvenlik kamerasına yansıdı

İngiltere'de dev meteorun düşüşü güvenlik kamerasına yansıdı

İngiltere'nin Manchester kentinde meteor düşme anı güvenlik kamerasınca kaydedildi. Panik yaratan meteoru gören yerel halk şaşırdıklarını söyledi.

1.03.2021Haber
Birçok ilde gök taşı düştü iddiası Görüntüler sosyal medyada yayıldı

Birçok ilde "gök taşı düştü" iddiası Görüntüler sosyal medyada yayıldı

Doğu Karadeniz Bölgesi ile Ankara, Kayseri, Tokat’ta da gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattığı belirtilen ışık hüzmesi heyecan yarattı. Sosyal medyada paylaşımda bulunanlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak iddia etti.

28.02.2021Haber
Heyecanlandıran görüntü Göktaşının düştüğü iddia edildi

Heyecanlandıran görüntü! Göktaşının düştüğü iddia edildi

Doğu Karadeniz Bölgesi ile Ankara, Kayseri, Tokat’ta da gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattığı belirtilen ışık hüzmesi heyecan yarattı. Sosyal medyada paylaşımda bulunanlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak iddia etti. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş’ın ise geçen yıl Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, ''Göktaşı mı, değil mi; öğrenmek için. Bu doğa olayı bir ‘şok’ şeklinde görülen doğa olayı. Endişe edilecek ve korkulacak bir durum söz konusu değil. Meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık” ifadelerini kullanmıştı.

28.02.2021Gündem
Ağrı Dağı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Ağrı Dağı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ağrı Dağı Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Ağrı Dağı Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

5137 metre yüksekliği ile Avrupa’nın ve Türkiye’nin en yüksek, dünyada ise ikinci en büyük volkanik dağının bulunduğu Ağrı Dağı Milli Parkı, doğal güzellikleri ve eşsiz manzarası ile dünyaca popüler bir rotadır. Ağrı Dağı Milli Parkı nerededir ve ulaşım nasıl sağlanır, milli parkta konaklama imkanları nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

23.02.2021Seyahat
Garip Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Garip Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Garip Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Garip Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde gezilmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Özellikle tarihi açıdan doğa harikası olan yerlerden birisi de Garip Adasıdır. Garip Adası tarihi özellikleri ile en çok araştırılan yerler arasında yer almaktadır. Peki Garip adası nerede ve nasıl gidilir? Garip adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri sizlere detaylıca derledik.

22.02.2021Seyahat
Avustralyada meteor sanılan kaya parçası heyecan yarattı

Avustralya'da 'meteor' sanılan kaya parçası heyecan yarattı

Avusrtalya'da bir okulun bahçesindeki kaya parçası meteor zannedildi, durum büyük heyecan yarattı. Gerçekse bambaşkaydı.

2.02.2021Dünya
Jurassic Park Serisi Filmleri - Jurassic Park Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Jurassic Park Serisi Filmleri - Jurassic Park Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Toplam 5 filmden oluşan Jurassic Park serisinin ilk iki filmini, ''Sinemanın Dahi Çocuğu'' olarak bilinen Steven Spielberg yönetti. 1993 yılında vizyona giren Jurassic Park, gişe rekorları kırarak dünya genelinde 1 milyar doların üstüne hasılat elde etti. Son iki film ise Jurassic World adıyla izleyiciyle buluştu. Merak eden okurlar için Jurassic Park serisinin isimlerini, yönetmenlerini ve oyuncularını derledik.

21.01.2021Kültür Sanat
Bakalım en çok nelere tıkladık

Bakalım en çok nelere tıkladık?

Bu sene birbirimize değil, daha çok ekranlara baktık! Biz de Hürriyet Hafta Sonu Ekleri olarak bu bir yıl içinde pek çok kez dijital dünyadaki en iyi uygulamaları, programları, kanalları listeledik. Şimdi de onlardan yola çıkarak bir yıl sonu seçkisiyle, 2020’nin en iyileriyle karşınızdayız. Her ilgi alanına uyacak bir listemiz var.

Çinde gökyüzünde beliren ateş topu panik yarattı

Çin'de gökyüzünde beliren ateş topu panik yarattı

Çin'in Çinghay eyaletinde göktaşı olduğu tahmin edilen bir cisimin gökyüzünde ateş topuna dönüşerek düşme anı paniğe neden oldu.

23.12.2020Haber
İngilterede meteor yağmuru, izleyenleri büyüledi

İngiltere'de meteor yağmuru, izleyenleri büyüledi

İngiltere'de 2020 yılının son meteor yağmuru olan Geminid (ikizler) meteor yağmuru, izleyenleri büyüledi. Geminid meteor yağmurları, her yıl Aralık ayının ortalarında görülüyor ve tutkunları tarafından yakından takip ediliyor.

15.12.2020Haber
Faylara fısıldayan adam

Faylara fısıldayan adam

Dört yaşında yetim kaldı. Okuma yazma bilmeyen annesiyle güç koşullar içinde büyüdü. Dönemin ruhuna uygun, ‘idealist’ bir genç olarak hayali mühendis olmaktı. Çalıştı, başardı… Bugün Türkiye’nin en tanınan jeoloji uzmanlarından biri. Prof. Dr. Naci Görür ile buluşup bu sefer onun kişisel jeolojik tarihini inceledik. Bize kerpiç evlerden oluşan Elazığ’daki çocukluğunu, 60’ların İstanbul’unda onu şaşırtan şeyleri, taşların fısıltısıyla jeolojik çağlar arasında yaptığı zaman yolculuklarını anlattı...

13.12.2020Gündem
Geminid (İkizler) meteor yağmuru ne zaman 2020 yılının son meteor yağmuru yaklaşıyor

Geminid (İkizler) meteor yağmuru ne zaman? 2020 yılının son meteor yağmuru yaklaşıyor

2020 yılının son meteor yağmuru olma özelliğini taşıyan Geminid (İkizler) meteor yağmuru için nefesler tutuldu. Geminid (İkizler) meteor yağmuru her yıl aralık ayında gök olayı tutkunlarının yakından takip ettiği bir doğa olayı. Peki, Geminid (İkizler) meteor yağmuru ne zaman? Geminid (İkizler) meteor yağmurunun özelliği nedir? İşte Geminid (İkizler) meteor yağmuru ile ilgili bilgiler…

10.12.2020Gündem
Güneş tutulması ve ikizler göktaşı yağmuruna dikkat

Güneş tutulması ve ikizler göktaşı yağmuruna dikkat!

2020 birçoklarımız için pek de iyi bir yıl olmadı. Ama gökyüzünü gözlemleyenler için Aralık ayında gerçekleşecek nefes kesici gökyüzü gösterisi, 2020'nin karnesini bir nebze düzeltebilir.

8.12.2020Teknoloji
Göktaşı nedir Dünyaya meteor çarpacak mı 2020 İşte NASAnın yanıtı

Göktaşı nedir? Dünyaya meteor çarpacak mı 2020? İşte NASA'nın yanıtı

Dünyaya göktaşı çarpacağı iddiaları sosyal medyada yer alırken, NASA'dan şaşırtıcı açıklama geldi. Gelen açıklamada Dünyaya meteor çarpacağı iddiaları netlik kazandı. 822 metre büyüklüğünde potansiyel tehlike oluşturabilecek bir asteroidin hızla dünyaya yaklaştığı ifade edildi. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Avustralya’da yaşanan meteor düşmesi araştırma gemisinin kamerasına yansımıştı. Kum tanesiyle çakıl taşı arasındaki büyüklüklerde olan meteorlar atmosferde yanarlar. Peki, göktaşı nedir? İşte, ayrıntılar.

25.11.2020Teknoloji
Ben 10 yeni filmi Ben 10 Evrene Karşıda ailenin önemini vurguluyor

Ben 10 yeni filmi "Ben 10 Evrene Karşı"da ailenin önemini vurguluyor

Cartoon Network Türkiye’nin dijital mecralarında bir haftada yarım milyondan fazla izlenen Ben 10 Evrene Karşı filminin yapımcısı Will Patrick, filmle ilgili tüm soruları cevapladı.

24.11.2020Keyif
Avusturalya’da meteorun düşme anı kameralara yansıdı

Avusturalya’da meteorun düşme anı kameralara yansıdı

Avustralya’da araştırma gemisinin kamerasına takılan bir meteor geceyi adeta gündüze çevirdi.

20.11.2020Teknoloji
Şok... Şok... Karısıyla topraktan çıkardı: Değeri 13.8 milyon lira

Şok... Şok... Karısıyla topraktan çıkardı: Değeri 13.8 milyon lira!

Endonezya'nın Sumatra adasında yaşayan bir adamın hayatı göklerden gelen sürprizle saniyeler içinde tamamen değişti. Mucize niteliğindeki olay ise şöyle yaşandı...

17.11.2020Dünya
Leonid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta

Leonid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

Yılın son meteor yağmuru olma özelliğini taşıyan Leonid meteor yağmurunun tarihi geldi çattı. Meteorların Leo (Aslan) yıldız kümesinden kaynaklanmasından dolayı, meteor yağmurlarına Leonid adı veriliyor. Peki, Leonid meteor yağmuru ne zaman, saat kaçta?

17.11.2020Gündem
Leonid meteor yağmuru ne zaman İşte Leonid meteor yağmuru tarihi

Leonid meteor yağmuru ne zaman? İşte Leonid meteor yağmuru tarihi

Yılın son meteor yağmuru olma özelliğini taşıyan Leonid meteor yağmuru için geri sayım devam ediyor. Leonid meteor yağmurları, 33 yılda bir, meteor fırtınasına dönüşür. Normal yıllarda, Leonidlerin en yoğun olduğu günde bile, saatte 20 dolayında olan meteor sayısı, meteor fırtınası sırasında saatte 100.00’in üzerine çıkar. Leonid meteor yağmuru ne zaman? İşte Leonid meteor yağmuru tarihi...

12.11.2020Gündem
Son dakika: Astrofizikçi Neil DeGrasse Tysondan meteor açıklaması: Saatte 40 bin kilometre hızla dünyaya yaklaşıyor

Son dakika: Astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson'dan meteor açıklaması: Saatte 40 bin kilometre hızla dünyaya yaklaşıyor

Amerikalı Astrofizikçi Neil DeGrasse Tyson, bir buzdolabı büyüklüğündeki meteorun saatte 40 bin kilometre hızla Dünya'ya doğru yaklaştığını açıklamasının ardından sosyal medyanın da gündeminde yer aldı. Tyson'un iddiaları arasındaki bir diğer husus ise meteorun 2 Kasım 2020 tarihinde, yani ABD Başkanlık seçimlerinden 1 gün önce Dünya'ya çarpacağı oldu. Asteroit 2018VP1 etiketine sahip olan meteor ile ilgili ilk açıklama, NASA tarafından yapılmıştı. İşte, Neil DeGrasse Tyson'un meteor açıklaması hakkında detaylı bilgiler

19.10.2020Teknoloji
Bodrum Plajları 2020 - Bodrumda Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Bodrum Plajları 2020 - Bodrum'da Denize Girilecek En İyi Ücretli Ve Ücretsiz (Halk) Plajları Listesi

Ülkemizin cennet köşelerinden Muğla ilimizin gözde turistik ilçesi Bodrum, her sene çok sayıda insanın tatil amacı ile akınına uğruyor. Masmavi Ege Denizi’nin sımsıcak kumlarına ve masmavi buz gibi denizine kendilerine bırakmak isteyenler Bodrum plajlarına koşuyor. Bu güzel plajlara dair Bodrum Plajları 2020- Bodrum'da denize girilecek en iyi ücretli ve ücretsiz (halk) plajları listesi.

12.10.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Meteor mu yoksa uzaylılar mı

3-4 gün önce atmosfere giren, Trabzon ve Giresun başta olmak üzere Yozgat, Çorum, Çankırı ve Tokat’tan da çıplak gözle izlenebilen, dün gece de İstanbul’da ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteor düşmesi sosyal medyanın gündeminde. “Sonunda bu da oldu! Uzaylılar geldi” diyerek mavra yapanların yanı sıra durum depremi tetikler endişesi yaşayanlar da var. Ben de aynı kaygıyla tehlike var mı yok mu diye uzmanlara sordum.

2.03.2021

Ülkemizin en doğusundaki hazine: Iğdır

Ülkemiz birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapan, her bölgesinde bambaşka kültürler yaşatan eşsiz bir hazine. Gezip keşfettikçe, öğrendikçe bunu daha iyi deneyimliyoruz. Özellikle sosyal medya sayesinde eskiden varlığından haberimizin bile olmadığı farklı yerleri öğreniyor ve keşfetmek için yollara düşüyoruz. Çevresindeki diğer illerin biraz gölgesinde kalan Iğdır da az bilinen güzellikleri ile gezginlerin yeni ilgi odağı olacağa benziyor. Ülkemizin doğusundaki gizli kalmış bu hazineyi gelin birlikte keşfedelim.

17.02.2021

Bu Müslüman kadın 9 Şubat'ta çok önemli bir işi başaracak

Biz Boğaziçi rektörünü tartışırken 9 Şubat günü uzayda çok ilginç bir şey olacak.

5.01.2021

2020’nin Yerli Albümleri ve Teklileri

2020’nin herhalde en keyifli anları sonları oluyor. Keyifli diyorum, çünkü nedense yeni bir yılın başlayacak olması yine de bir umut barındırıyor bence. Her açıdan çok zor bir seneyi geride bıraktık. Covid salgınıyla bu seneyi geçirip, nasıl mücadele edeceğimizi öğrenirken, senenin büyük çoğunluğu imkânı olanlar için evlerinde geçti ve bir süre daha bu şekilde devam edecek gibi görünüyor.

23.12.2020

Sahneye ses verdiler

Müzik sektörü, pandeminin başından beri yani 8 aydır kontak kapatmış durumda. Yaz aylarında bir süre açık hava etkinliklerine izin verildi ama vaka sayılarının artışıyla bu izinler de kaldırıldı. Tiyatro çalışanları birleşerek açık hava iznini hemen haftasına geri alırken bilin bakalım işini yapamayan hangi sektör kaldı?

29.10.2020

Sinan Akçıl’ın baş döndüren aşk trafiği

Tam gazlar, geri vitesler, ne patinajlar, ne spin’ler... Aşkın trafik cezası olsa 2 bin yıl beste yapsa ödeyemez Sinan Akçıl. Her seferinde de büyük büyük laflar eşliğinde. Ergen de değil artık, 40’ına merdiven dayadı.

21.10.2020

Sorunları çözülemeyen tek sektör

Müzik sektörünün sıkıntısı dünya çapında da devam ediyor. Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen müzik için neredeyse her gün yeni bir etkinlik düzenleniyor. Özellikle İngiltere’de sistemin düzeltilmesi için her hafta bir protesto gerçekleşiyor. Hepsi de yaratıcı, sosyal mesafeli ve etkili.

8.10.2020