EKSTRA
MENÜ

Göktaşı

Göktaşı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Göktaşı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 864 Göktaşı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Göktaşı Haberleri

Son dakika... NASAdan açıklama: Göktaşı Dünyayı teğet geçti

Son dakika... NASA'dan açıklama: Göktaşı Dünya'yı teğet geçti!

Gezegenimiz Dünya'yı teğet geçen göktaşıyla ilgili Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi'nden (NASA) açıklama yapıldı. Saatte 50 bin mil hızla ilerleyen göktaşının Dünya'nın 1.804.450 mil yakınından geçtiği belirtiliyor. Söz konusu mesafe evrenin büyüklüğü göz önüne alındığında 'yakın' olarak nitelendiriliyor.

20.09.2021Dünya
Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı: Göktaşları dinozorları yok etti, yılanların kaderi değişti

Çarpıcı araştırma ortaya çıkardı: Göktaşları dinozorları yok etti, yılanların kaderi değişti!

Bilim insanlarının yaptığı ilginç bir çalışma dinozorlar ve yılanlarla ilgili çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı. Dinozorları yok eden göktaşının, yılanların kaderini belirlediği değerlendiriliyor. Bir başka deyişle yılanların hayatta kalabilme ve tüm dünyaya yayılabilme sebebi dinozorların ortadan bir anda kaybolması...

15.09.2021Dünya
Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur Bulunan Bir Taşın Meteor Olduğu Nasıl Bilinir

Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur? Bulunan Bir Taşın Meteor Olduğu Nasıl Bilinir

Evrenin her yerinde sayısız bir şekilde bulunan gök taşları, uzayın en dikkat çekici maddeleri içerisinde yer almaktadır. Özellikle farklı boyutları ve şekilleri ile beraber öne çıkan göktaşları hakkında pek çok kişi internet üzerinden de bilgi almaya çalışıyor. Peki, göktaşı nasıl anlaşılır ve belli olur? Bulunan bir taşın meteor olduğu nasıl bilinir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur Göktaşı Nasıl Analiz Edilir

Göktaşı Nasıl Anlaşılır Ve Belli Olur? Göktaşı Nasıl Analiz Edilir

Farklı yüzyıllarda dünyaya değişik boyutlarda göktaşı düşmüştür. Günümüzde hala çok küçük yapılara sahip olan göktaşları düşmeye devam ediyor. Peki, Göktaşı nasıl anlaşılır ve belli olur? Göktaşı nasıl analiz edilir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

9.08.2021Araştırma
Son dakika haberi: İzmire meteor düştü iddiasına ilk açıklama: 13-14 Ağustosta saatte 60 tane görülecek....Meteor nedir ve nasıl oluşur

Son dakika haberi: İzmir'e meteor düştü iddiasına ilk açıklama: 13-14 Ağustos'ta saatte 60 tane görülecek....Meteor nedir ve nasıl oluşur?

Son dakika haberine göre, dün gece İzmir'e meteor düştüğü iddia edildi. Gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve meteor (göktaşı) düşmesi olduğu öne sürülen ışık cep telefonu kameralarına yansıdı. Saat 01:54'te İzmir ve çevresinde yansıyan ışık süzmesi kenttekileri heyecanlandırdı. Sosyal medyada yapılan paylaşımlar gündem olurken, Ege Üniversitesi Gözlemevi Müdürü Doç. Dr. Hasan Ali Dal'dan dikkat çeken açıklamalar geldi. Peki, meteor nedir ve nasıl oluşur? İşte, meteor düştü iddiası ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve konuyla ilgili bilgiler...

31.07.2021Gündem
Uzay nedir ve uzayda neler bulunur

Uzay nedir ve uzayda neler bulunur?

Uzay deyince akla birçok soru gelir. Nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. "Uzayda yaşam var mı, uzayda hayatta kalabilir miyiz? Uzayın bir başlangıcı veya bir sonu var mı?" Düzinelerce soru ve benzeri. Bilim adamları bile bu büyük siyah gizemli boşluk hakkında çok az şey biliyorlar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.05.2021Araştırma
Evleneceklerini açıklamışlardı... Öykü Çelik ile İsmail Berhan Perinçekli ayrıldı

Evleneceklerini açıklamışlardı... Öykü Çelik ile İsmail Berhan Perinçekli ayrıldı

Oyuncu Öykü Çelik, nisan ayında Survivor yarışmasından elenmişti. Türkiye'ye döndükten sonra sevgilisi İsmail Berhan'dan evlenme teklifi alan Çelik'in mutluluğu kısa sürdü.

7.05.2021Magazin
Oscar ödülünü kazandı, babasının mezarına gidip şiir okudu

Oscar ödülünü kazandı, babasının mezarına gidip şiir okudu

Ünlü oyuncu, ikinci Oscar ödülünü kazandıktan sonra yıllar önce kaybettiği babasının mezarını ziyaret edip şiir okudu. O anlarda çekilen videoyu da sosyal medya hesabından paylaştı.

29.04.2021Magazin
NASA açıkladı: Otobüs büyüklüğündeki göktaşı gezegenimizi teğet geçti

NASA açıkladı: Otobüs büyüklüğündeki göktaşı gezegenimizi teğet geçti

Bilim insanları bir otobüs boyutunda olan göktaşının gezegenimizi teğet geçtiğini duyrudu. Söz konusu göktaşı sadece birkaç gün önce tespit edilebilmişti.

16.04.2021Teknoloji
Tektaş değil göktaşı

Tektaş değil göktaşı!

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Magazin dünyasından kısa haberler...

13.04.2021Magazin
Tuncelide şaşırtan görüntüler O anlar saniye saniye görüntülendi

Tunceli'de şaşırtan görüntüler! O anlar saniye saniye görüntülendi

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde, gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan hüzme, Tunceli'de de görüldü. Işık kütlesinin gökyüzünden dağların arasına düşmesi güvenlik kamerası görüntülerine yansırken, eski Meteoroloji Müdürü Mehmet Demir, "Uzaydan atmosfere düştüğü için birçok kentte görülebilir ama hangi ile düştüğü tam net belli değildir, yerine incelemek lazım" dedi.

31.03.2021Gündem
Dev asteroit Dünyayı teğet geçti

Dev asteroit Dünya'yı teğet geçti

NASA 2021'de belirlenen en büyük asteroitin Dünya'nın yakınından geçtiğini açıkladı.

24.03.2021Teknoloji
İzmirde iki kişi buldukları gizemli taşın sırını çözmeye çalışıyor

İzmir'de iki kişi buldukları gizemli taşın sırını çözmeye çalışıyor

İzmir'in Çiğli ilçesindeki dağlık alana gezmeye giden Ozan Hantekin ve Ufuk Çetin, buldukları yanmış taşın sırrını araştırıyor. İkilinin değerli çıkması halinde satacakları söylediği taşın göktaşı (meteorit) olup olmadığını Doç. Dr. Cüneyt Akal araştıracak.

23.03.2021Haber
Gezerken buldular Gizemli taşın sırrını çözemeye çalışıyorlar

Gezerken buldular! Gizemli taşın sırrını çözemeye çalışıyorlar

İzmir'in Çiğli ilçesindeki dağlık alana gezmeye giden Ozan Hantekin ve Ufuk Çetin, buldukları yanmış taşın sırrını araştırıyor. İkilinin değerli çıkması halinde satacakları söylediği taşın göktaşı (meteorit) olup olmadığını Doç. Dr. Cüneyt Akal araştıracak.

23.03.2021Gündem
Uzaylı Oumuamua için yeni iddia

"Uzaylı" Oumuamua için yeni iddia

Bilim insanları tarafından keşfedilen ilk yıldızlar arası gök cismi "uzaylı" lakaplı Oumuamua ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

18.03.2021Teknoloji
Kaşta bahçesinde bulduğu gök taşını satılığa çıkardı

Kaş'ta bahçesinde bulduğu gök taşını satılığa çıkardı

Antalya'nın Demre ilçesinde yaşayan Mehmet Güngör (73), doğum yeri Kaş'ta bulduğu gök taşını satmak istiyor. Güngör, 2 yıldır çelik kasada sakladığı 1 kilo 70 gram ağırlığındaki taşın Türkiye'de literatüre giren 16'ncı gök taşı olduğunu ve uygun fiyat verene satacağını söyledi.

8.03.2021Haber
NASA açıkladı: Dünyanın sonunun geleceği tarih belli oldu

NASA açıkladı: Dünyanın sonunun geleceği tarih belli oldu!

Uzay çalışmaları yapan bilim insanları yıllardır dünyanın sonunu neyin getireceğiyle ilgili teoriler ortaya atmaya devam ediyor. Göktaşı çarpması, küresel ısınma, iklim krizi, nükleer savaş, uzaylı istilası... Dünyanın sonu ne zaman ve hangi sebeple gelecek merak ediyorsanız NASA'nın bu konuda yaptığı açıklamayı okumak isteyebilirsiniz.

8.03.2021Dünya
Yok mu arttıran

Yok mu arttıran

Çorumlu çiftçi Mutlu Yılmaz’ın 68 kiloluk göktaşını ABD’den bir alıcıya 180 bin dolara satmasından sonra bir haber de Tokat’tan geldi: Çoban Nurullah Afacan arazide bulduğu göktaşlarına 200 bin dolar istiyor.

6.03.2021Gündem
Tokatlı çoban, arazide bulduğu gök taşlarına 200 bin dolar istiyor

Tokatlı çoban, arazide bulduğu gök taşlarına 200 bin dolar istiyor

Tokat'ın Artova ilçesinde çobanlık yapan Nurullah Afacan (41), arazide hayvan otlatırken, bulduğu gök taşlarını satılığa çıkardı. Yapılan tahlilde 17 farklı element içerdiği belirlenen, toplamı 70 kiloyu bulan gök taşları için Afacan, 200 bin dolar fiyat biçti.

5.03.2021Haber
Türkiye ve göktaşları... Ne sıklıkta düşüyor, tehlikesi var mı | 4 SORU 4 YANIT

Türkiye ve göktaşları... Ne sıklıkta düşüyor, tehlikesi var mı? | 4 SORU 4 YANIT

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de birçok şehirde gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ışık hüzmesi heyecan yaratmıştı. Yaşananlar birçok soruyu da beraberinde getirdi: Gerçekten de göktaşı mı düştü? Bir tehlikesi var mı? Bulanlar zengin olur mu?

5.03.2021Gündem
‘Gök taşı’ olduğunu iddia ettiği taşı satışa çıkardı

‘Gök taşı’ olduğunu iddia ettiği taşı satışa çıkardı

Doğu Karadeniz Bölgesi ile Ankara, Kayseri, Tokat’ta geçtiğimiz günlerde ışık hüzmesi gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattı. Ordu'da yaşayan Yaşar Aktaş ise , yol kenarında bulduğu siyah taşı, ‘gök taşı’ olduğunu iddia ederek satışa çıkardı.

1.03.2021Gündem
Heyecanlandıran görüntü Göktaşının düştüğü iddia edildi

Heyecanlandıran görüntü! Göktaşının düştüğü iddia edildi

Doğu Karadeniz Bölgesi ile Ankara, Kayseri, Tokat’ta da gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlattığı belirtilen ışık hüzmesi heyecan yarattı. Sosyal medyada paylaşımda bulunanlar yaşananları gök taşı (meteor) düşmesi olarak iddia etti. Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş’ın ise geçen yıl Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, ''Göktaşı mı, değil mi; öğrenmek için. Bu doğa olayı bir ‘şok’ şeklinde görülen doğa olayı. Endişe edilecek ve korkulacak bir durum söz konusu değil. Meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık” ifadelerini kullanmıştı.

28.02.2021Gündem
Dinozorların ölümünün sebebi ‘kuyruklu yıldızlar’ mı

Dinozorların ölümünün sebebi ‘kuyruklu yıldızlar’ mı?

ABD'de yapılan yeni bir araştırma, dinozorların 66 milyon yıl önceki ölümlerinin altında yatan sebebin bir kuyruklu yıldız parçası olabileceğini öne sürüyor. Ancak birçok uzman bu felakete bir asteroidin neden olduğu tezinde ısrarcı… Peki gerçekten küçücük bir kuyruklu yıldız parçası koca bir neslin tükenmesine sebep olmuş olabilir mi?

22.02.2021Dünya
Avustralyada meteor sanılan kaya parçası heyecan yarattı

Avustralya'da 'meteor' sanılan kaya parçası heyecan yarattı

Avusrtalya'da bir okulun bahçesindeki kaya parçası meteor zannedildi, durum büyük heyecan yarattı. Gerçekse bambaşkaydı.

2.02.2021Dünya
EBA’nın ikinci dönem videoları hazır

EBA’nın ikinci dönem videoları hazır

EBA televizyon kanalları için ikinci dönem ders videolarının çekimleri tamamlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 10 bininci videonun çekildiğini belirtip “Öğretmenlerimizle birlikte olağanüstü şeyler yaptık” dedi.

1.02.2021Eğitim
10 bininci video çekildi

10 bininci video çekildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA Televizyonu'nun kendi alanındaki rekorunu, "Bugün EBA TV 10 bininci ders videosunu çekti. Bir videonun hazırlığı günlerimizi alıyor. Nasıl bir emek ve ne müthiş bir alın teridir bunu ancak süreci izlediğinizde anlayabilirsiniz" diyerek duyurdu.

31.01.2021Eğitim
Göktaşı atmosfere girince ateş topuna döndü O anlar kamerada

Göktaşı atmosfere girince ateş topuna döndü! O anlar kamerada

Japonya'nın farklı kesimlerinden gözlenen bir göktaşı atmosfere girince ateş topuna döndü. O anlar sosyal medyada yoğun ilgi çekti.

21.01.2021Haber
Japonyada inanılmaz anlar... Bir anda ateş topuna döndü

Japonya'da inanılmaz anlar... Bir anda ateş topuna döndü!

Japonya ülkenin birçok yerinde görülen ilginç doğa olayını konuşuyor. Atmosfere girince ateş topuna dönüşen göktaşı ülkede gökyüzünü aydınlattı. İnanılmaz anların görüntüsü sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı.

21.01.2021Dünya
Çapa yaparken buldu, servet değerinde

Çapa yaparken buldu, servet değerinde

Nevşehir’de bir vatandaş bağda çapa yaparken bulduğu göktaşına müşteri arıyor.

18.01.2021Haber
Evinin çatısına göktaşı düştüğünü iddia  ediyor

Evinin çatısına göktaşı düştüğünü iddia ediyor

Bursa'da evinde otururken gece ışık gören vatandaşın çatısına gökten taş düştü. Ölümden dönen vatandaş, göktaşına müşteri arıyor.

16.01.2021Haber
Gökten başına servet yağdı

Gökten başına servet yağdı

Bursa'da evinde otururken gece ışık gören vatandaşın çatısına gökten taş düştü. Ölümden dönen vatandaş, göktaşına müşteri arıyor.

16.01.2021Ekonomi
Evinin çatısına düştü... Ölümden döndü servet sahibi oldu

Evinin çatısına düştü... Ölümden döndü servet sahibi oldu

Bursa'da Uludağ eteklerinde köyde yaşayan ve evinde otururken gece yarısı ışık gören Mehmet Ali Erkeş, çatısına gökten taş düştüğünü fark etti. Ölümden dönen vatandaş, göktaşına müşteri arıyor.

16.01.2021Ekonomi
Dünyaya göktaşı çarpacak mı Nostradamusun 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Dünya'ya göktaşı çarpacak mı? Nostradamus'un 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Kehanetleriyle günümüzde de adından söz ettiren Nostradamus'un 2021 yılında dünyaya göktaşı çarpacağı sözleri yeniden gündeme geldi. Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olması 2021'in ilk felaketi olarak yorumlandı. 'Oldukça büyük ve tehlikeli olduğu değerlendirilen asteroid için NASA'dan kesin bir açıklama yapılmazken, göktaşının 270 metre çapında olduğunu belirten bilim insanları erken tespit sistemi için harekete geçti. İşte, Nostradamus 2021 kehanetleri ve konuyla ilgili bilgiler.

6.01.2021Teknoloji
Çinde gökyüzünde beliren ateş topu panik yarattı

Çin'de gökyüzünde beliren ateş topu panik yarattı

Çin'in Çinghay eyaletinde göktaşı olduğu tahmin edilen bir cisimin gökyüzünde ateş topuna dönüşerek düşme anı paniğe neden oldu.

23.12.2020Haber
Güneş tutulması ve ikizler göktaşı yağmuruna dikkat

Güneş tutulması ve ikizler göktaşı yağmuruna dikkat!

2020 birçoklarımız için pek de iyi bir yıl olmadı. Ama gökyüzünü gözlemleyenler için Aralık ayında gerçekleşecek nefes kesici gökyüzü gösterisi, 2020'nin karnesini bir nebze düzeltebilir.

8.12.2020Teknoloji
Dedesi ceviz kırıyordu, göktaşı olduğunu iddia etti

Dedesi ceviz kırıyordu, göktaşı olduğunu iddia etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde inşaat işleri ile uğraşan 34 yaşındaki Yasin Demiralp, dedesinin 35 yıl önce dağda bulduğu ve ceviz kırmak için kullandığı taşın, göktaşı olduğunu iddia etti.

4.12.2020Gündem
Dedesi ceviz kırmak için kullandı, göktaşı olduğunu iddia etti

Dedesi ceviz kırmak için kullandı, göktaşı olduğunu iddia etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde inşaat işleri ile uğraşan 34 yaşındaki Yasin Demiralp, dedesinin 35 yıl önce dağda bulduğu ve ceviz kırmak için kullandığı taşın, göktaşı olduğunu iddia etti.

4.12.2020Haber
Son dakika haberler: Dedesi ceviz kırıyordu, göktaşı olduğunu iddia etti

Son dakika haberler: Dedesi ceviz kırıyordu, göktaşı olduğunu iddia etti

Muğla’nın Marmaris ilçesinde inşaat işleri ile uğraşan 34 yaşındaki Yasin Demiralp, dedesinin 35 yıl önce dağda bulduğu ve ceviz kırmak için kullandığı taşın, göktaşı olduğunu iddia etti.

4.12.2020Gündem
Japonyada göktaşı gökyüzünü aydınlattı Bu kadar parlak olması nadir bir durum...

Japonya'da göktaşı gökyüzünü aydınlattı! ''Bu kadar parlak olması nadir bir durum...''

Japonya’nın Hyogo eyaletinde bir göktaşının atmosfere girdiği anda ateş topuna dönüşerek düşme anı sosyal medyada viral oldu. Hyogo Eyaletindeki Akashi Belediye Planetaryumu Müdürü Takeshi Inoue, "Bu kadar parlak olması nadir bir durum." dedi.

30.11.2020Haber
Japonya’da şaşırtan görüntü Bir anda ateş topuna dönüştü

Japonya’da şaşırtan görüntü! Bir anda ateş topuna dönüştü

Japonya’nın Hyogo eyaletinde bir göktaşının atmosfere girdiği anda ateş topuna dönüşerek düşme anı sosyal medyada viral oldu.

30.11.2020Dünya
Rizede, Doğu ve Güneydoğu Anadoludan gelen sporcuların eğlenceli rafting kampı

Rize'de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan gelen sporcuların eğlenceli rafting kampı

Rize’de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde gelen 140 sporcunun katılımı ile Fırtına Deresi’nde, Rafting Sporcu Gelişim Kampı düzenlendi. Çoğunluğu bölgeye ilk kez gelen sporcular, soğuk havada ateş yakıp ısındı, türküler söyleyerek eğlenceli bir kamp geçirdi. Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, "Kahraman güvenlik güçlerimizin Doğu ve Güneydoğu'da yaptığı operasyonlar neticesinde temizlediği sahayı hızlıca sporcularla doldurmamız gerekiyordu" dedi.

27.11.2020Seyahat
Göktaşı nedir Dünyaya meteor çarpacak mı 2020 İşte NASAnın yanıtı

Göktaşı nedir? Dünyaya meteor çarpacak mı 2020? İşte NASA'nın yanıtı

Dünyaya göktaşı çarpacağı iddiaları sosyal medyada yer alırken, NASA'dan şaşırtıcı açıklama geldi. Gelen açıklamada Dünyaya meteor çarpacağı iddiaları netlik kazandı. 822 metre büyüklüğünde potansiyel tehlike oluşturabilecek bir asteroidin hızla dünyaya yaklaştığı ifade edildi. Diğer yandan geçtiğimiz günlerde Avustralya’da yaşanan meteor düşmesi araştırma gemisinin kamerasına yansımıştı. Kum tanesiyle çakıl taşı arasındaki büyüklüklerde olan meteorlar atmosferde yanarlar. Peki, göktaşı nedir? İşte, ayrıntılar.

25.11.2020Teknoloji
Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat ile iş birliği yaparak, milli haberleşme uydularını sigortaladı.

23.11.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta, Türksat ile işbirliği gerçekleştirdi. Yapılan sigorta poliçesi ile Türkiye’nin uzaydaki gözleri olan ve toplam değeri 280 milyon doları aşan milli haberleşme uyduları ‘Türksat 3A’, ‘Türksat 4A’ ve ‘Türksat 4B’ 1 yıl süreyle Türkiye Sigorta tarafından sigortalandı ve olası risklere karşı 2.225.000.000 TL değerinde teminat sağlandı.

21.11.2020Sigorta
Şok... Şok... Karısıyla topraktan çıkardı: Değeri 13.8 milyon lira

Şok... Şok... Karısıyla topraktan çıkardı: Değeri 13.8 milyon lira!

Endonezya'nın Sumatra adasında yaşayan bir adamın hayatı göklerden gelen sürprizle saniyeler içinde tamamen değişti. Mucize niteliğindeki olay ise şöyle yaşandı...

17.11.2020Dünya
Rusyada gök taşı düşme anı kamerada

Rusya'da gök taşı düşme anı kamerada

Rusya'da bir gök taşının düşme anı amatör kameralara yansıdı. O anlar, sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

6.11.2020Haber

Yazar Sonuçları

Meteor mu yoksa uzaylılar mı

3-4 gün önce atmosfere giren, Trabzon ve Giresun başta olmak üzere Yozgat, Çorum, Çankırı ve Tokat’tan da çıplak gözle izlenebilen, dün gece de İstanbul’da ortalığı gündüz gibi aydınlatan meteor düşmesi sosyal medyanın gündeminde. “Sonunda bu da oldu! Uzaylılar geldi” diyerek mavra yapanların yanı sıra durum depremi tetikler endişesi yaşayanlar da var. Ben de aynı kaygıyla tehlike var mı yok mu diye uzmanlara sordum.

2.03.2021

Karikatür dünyası karıştı

Şikâyetçilerin iddiası şu: Sosyal medyada, blog’da, ticari olmayan sitelerde paylaşılmış karikatürler için sıradan insanlara yüklü tazminat davaları açılıyor, davanın geri çekilmesi için yine yüklü miktarda para isteniyor.

20.12.2020

Siyasi analiz yapmadan önce bilinmesi gerekenler

AĞIRLIK MI DEDİNİZ: Bakıyorum hâlâ “Bülent Arınç’ın AK Parti içindeki ağırlığı” falan diyenler var. Bülent Arınç’ın o ağırlığı kaybetmesinin üzerinden neredeyse asır geçti asır! Doğrudur. Bir özgül ağırlığı vardı Arınç’ın. Ama uzun bir süredir, özgül ya da değil, herhangi bir ağırlığı yok.

26.11.2020

Gökyüzünde aksiyon bitmiyor

2020’nin bir özeti yapılsa, sanırım 5 ciltlik seri çıkar. ‘Neredeyse’ başımıza gelmeyen kalmadı zira. Birçok astroloğa göre bunun nedeni Merkür retrosu, Mars geri hareketi, mavi ay, Jüpiter-Satürn kavuşumu gibi 100 yılda bir görülen gökyüzü hareketleri. Daha dün sabah akrep burcunda bir yeni ay meydana geldi. Bu ne anlama geliyor? 2020’den sağ çıkabilecek miyiz? Alanında hayli deneyimli astrologlar yorumladı.

16.11.2020