EKSTRA
MENÜ

Koruma

Koruma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koruma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 86.376 Koruma haberi bulunmuştur.

Koruma Haberleri

Business Class’ta uçtular

Business Class’ta uçtular!

Doğa koruma grubu The Bateleurs, üç Kalahari aslanını aynı soydan çiftleşme riskinin azaltılması için, Güney Afrika’da vahşi doğaya götürdü.

14.05.2021Dünya
Havadan bombardıman sürüyor İsrail, Gazze’ye kara harekâtı planlıyor

Havadan bombardıman sürüyor! İsrail, Gazze’ye kara harekâtı planlıyor

İsrail, Ramazan Bayramı’nın birinci günü olmasına rağmen Gazze’ye yönelik bombardımanını sürdürdü. Pazartesiden bu yana 103 Filistinli hayatını kaybetti. İsrail, Gazze’ye kara harekâtı planı yaparken Arap ve Yahudilerin birlikte yaşadığı yerleşimlerde çıkan şiddet eylemleri ‘iç savaş’ uyarılarına neden oldu.

14.05.2021Dünya
Yıllık İzin Hakkı Kaç Gün Yıllık İzin Hakkı Hesaplama Bilgisi

Yıllık İzin Hakkı Kaç Gün? Yıllık İzin Hakkı Hesaplama Bilgisi

Çalışanların en temel haklarından birisi de yıllık izindir. Yıllık izin hakkı, kanuni tanımı ile yıllık ücretli izindir. Yıllık izin temel bir hak olduğu için kanunlar ile koruma altına alınır. İşverenin çalışana yıllık izin hakkı vermeme gibi bir tercihi yoktur. Aynı zamanda işçinin de hakkından vazgeçmesi gibi bir durum söz konusu olamaz. Yıllık izin hakkı kaç gün? Tüm detayları ile derledik.

13.05.2021Ekonomi
Poşet Beyannamesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir Poşet Beyannamesi Nasıl Verilir Detaylı Bilgi

Poşet Beyannamesi Nedir Ve Nasıl Düzenlenir? Poşet Beyannamesi Nasıl Verilir Detaylı Bilgi

Son yıllarda poşetlerin ücretlendirilmesi ve akabinde poşet beyannamesi konuları uzun süre gündemi meşgul etti. İlk başlarda oldukça yabancı olunan bu kavramlara zamanla alışılmasına rağmen halen poşet beyannamesine dair akıllara takılan çeşitli sorular bulunuyor. İşte en çok araştırılan soruların detaylı yanıtları poşet beyannamesi nedir ve nasıl düzenlenir? Poşet beyannamesi nasıl verilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Patent Nedir Ve Nasıl Alınır Patent Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Patent Başvuru Ücreti Hakkında Bilgi

Patent Nedir Ve Nasıl Alınır? Patent Başvurusu Nasıl Yapılır Ve Patent Başvuru Ücreti Hakkında Bilgi

Patent kelimesi gündelik hayatta pek çok yerde karşımıza çıkan bir kelime olsa da çoğumuz tam olarak patentin neye karşılık geldiğini bilmeyiz. Patent nedir ve nasıl alınır? Patent başvurusu nasıl yapılır ve patent başvuru ücreti ne kadardır? İşte patent konusunda merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Fatura Nedir Ve Nasıl Kesilir Fatura Düzenleme Hakkında Bilgi

Fatura Nedir Ve Nasıl Kesilir? Fatura Düzenleme Hakkında Bilgi

Profesyonel iş hayatının en temel unsurlarından birisi fatura kesmektir. Verilen hizmet karşılığında fatura kesmek, kesilen faturaların takibinin yapılması ve arşivlenmesi emin adımlarla gelişmek isteyen her KOBİ'nin bilmesi ve yapması gereken işlemlerdir. Fatura nedir ve nasıl kesilir? Fatura düzenleme hakkında tüm bilgileri detaylarıyla derledik.

13.05.2021Kobi
4A, 4B, 4C Nedir 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar

4A, 4B, 4C Nedir? 4A, 4B, 4C Kimleri Kapsar?

4A, 4B, 4C çalışma hayatı içinde yer alan pek çok insanın duyduğu kavramlar arasında yer alır. Bu bakımdan önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için 4A, 4B, 4C nedir? 4A, 4B, 4C kimleri kapsar şeklindeki soruların yanıtlarını detaylarıyla derledik.

13.05.2021Kobi
Çarpıcı araştırma sonucu: İkinci doz Kovid-19 aşısının ertelenmesi daha fazla hayat kurtarıyor

Çarpıcı araştırma sonucu: İkinci doz Kovid-19 aşısının ertelenmesi daha fazla hayat kurtarıyor!

Koronavirüs aşılarıyla ilgili bilimsel araştırmalar yapan uzmanlar çarpıcı bir sonuç elde ettiler. Buna göre iki doz aşının arasını açmak daha fazla hayat kurtarabilmeyi sağlıyor.

13.05.2021Dünya
Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor Özel platformlarını hazırlayıp tuzak kuruyorlar

Havanın kararmasıyla onların işi başlıyor! Özel platformlarını hazırlayıp 'tuzak' kuruyorlar

Öğretim üyesi Prof. Dr. Feza Can ile araştırma görevlisi Dr. Başak Ulaşlı güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden arındırılan Amanos Dağları'nda gece kurdukları özel platformla sabahlıyorlar. İki kadın akademisyen, işlerinin detaylarını anlattı.

13.05.2021Gündem
Caretta carettaları 7 ülkeden öğrenciler koruyacak

Caretta carettaları 7 ülkeden öğrenciler koruyacak

Antalya'nın Demre ilçesi sahillerindeki caretta carettaları, Avrupa Dayanışma Programı Projesi kapsamında bir araya gelen 7 ülkenin öğrencileri koruyacak. Proje kapsamında Demre'ye gelen öğrenciler, sahilleri temizlemeye ve koruma önlemleri için hazırlık yapmaya başladı.

13.05.2021Eğitim
Karikatür mü gerçek mi Görenler gözlerine inanamıyor...

Karikatür mü gerçek mi? Görenler gözlerine inanamıyor...

Evet yanlış görmüyorsunuz, fotoğrafını gördüğünüz bu şey renkli kalemle çizilmiş bir karikatür ya da çizgi film karakteri değil, yaşayan gerçek bir canlı türü… Adı pembe alt kanatlı güve ve maalesef bu ilginç canlı için haberler hiç iyi değil...

13.05.2021Dünya
7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

İngiltere, Brezilya, Güney Afrika, Kaliforniya ve daha fazlası… Covid-19 virüsünün keşfedilen farkı türleri hakkında merak edilen her şey haberimizde.

13.05.2021Gündem
Antalyada şakayık çiçeği alarmı Dikkat: Koparmanın cezası var

Antalya'da şakayık çiçeği alarmı! Dikkat: Koparmanın cezası var

Şakayık, Antalya'da 2016'da düzenlenen Expo Antalya'nın da simge çiçeği olarak belirlenmişti. Antalya'nın Expo 2016'daki simge çiçeği şakayıkları koparmanın cezası kişilere 80 bin 465 TL, tüzel kişilik olursa bunun üç katı... Şakayıklar en çok kıyı Beydağları'nda görülüyor.

13.05.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: İsrail devleti, tamamen bir terör devletine dönmüş durumdadır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: İsrail devleti, tamamen bir terör devletine dönmüş durumdadır

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, "İsrail devleti, ne yazık ki tamamen bir terör devletine dönmüş durumdadır. İnşallah bu zulüm son bulacaktır. Kim ne yaparsa yapsın Filistin toprağı ve Mescid-i Aksa Müslümanların, Filistinlilerindir. Kudüs Filistinlilerindir ve Filistin bağımsız devlet olarak haklı yerini alacaktır" dedi.

13.05.2021Gündem
Filistin için telefon diplomasisi

Filistin için telefon diplomasisi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yaptığı telefon görüşmesinde, Filistinli sivillerin korunması için bölgeye uluslararası koruma gücü gönderilmesi fikri üzerinde de çalışılması gerektiğini söyledi.

13.05.2021Dünya
Çinden Türkiyeye gelen aşı sayısı belli oldu

Çin'den Türkiye'ye gelen aşı sayısı belli oldu

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, "Çin'den Türkiye'ye toplamda 27 milyon doz aşı geldi" açıklamasını yaptı. Cheng, "Sinovac'ın geliştirdiği aşının Faz-3 denemeleri Türkiye'de yapıldı. Çok iyi bir sonuç çıktı. Koruma oranı yüzde 81 oldu. Çin aşısının güvenirliliğini de gösteriyor" dedi.

12.05.2021Haber
Son dakika... Çinden Türkiyeye gelen aşı sayısı belli oldu

Son dakika... Çin'den Türkiye'ye gelen aşı sayısı belli oldu

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, "Çin'den Türkiye'ye toplamda 27 milyon doz aşı geldi" açıklamasını yaptı. Cheng, "Sinovac'ın geliştirdiği aşının Faz-3 denemeleri Türkiye'de yapıldı. Çok iyi bir sonuç çıktı. Koruma oranı yüzde 81 oldu. Çin aşısının güvenirliliğini de gösteriyor" dedi.

12.05.2021Gündem
Son dakika... Dışişleri kaynakları açıkladı İslam İşbirliği Teşkilatı toplandı

Son dakika... Dışişleri kaynakları açıkladı! İslam İşbirliği Teşkilatı toplandı

Dışişleri kaynakları, "Kudüs ve Filistin'de meydana gelen İsrail saldırganlığı konusunda İslam İşbirliği Teşkilatı Temsilciler Komitesi Toplantısı Türkiye'nin girişimiyle Cidde'de toplanmıştır" açıklamasını yaptı.

12.05.2021Gündem
Son dakika haberler: Sinovac aşısının gerçek dünya verileri açıklandı İşte Türkiyenin de kullandığı aşının etki oranı

Son dakika haberler: Sinovac aşısının gerçek dünya verileri açıklandı! İşte Türkiye'nin de kullandığı aşının etki oranı

Son dakika haberine göre Çin şirketi Sinovac tarafından geliştirilen ve Türkiye’de de uygulaması devam eden Kovid-19 aşısı CoronaVac’ın gerçek dünya verileri yayınlandı. 120 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre aşının can kaybını önlemede yüzde 98 etkili olduğu bildirilirken aşının hastaneyi yatmayı önlemede ise yüzde 96 etkili olduğu açıklandı.

12.05.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentoptan uluslararası topluma Filistin çağrısı

TBMM Başkanı Şentop'tan uluslararası topluma 'Filistin' çağrısı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Masum Filistinlilere yönelik aralıksız devam eden zulmü ve İsrail devletinin sürdürdüğü uluslararası hukuk ihlallerini sona erdirmek üzere uluslararası toplumu daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz" dedi.

12.05.2021Gündem
Şişlide faciadan dönüldü Kamyon binalara sürterek durabildi

Şişli'de faciadan dönüldü! Kamyon binalara sürterek durabildi

ŞİŞLİ'de, yokuş inerken sürücüsünün kontrolünü kaybettiği kereste yüklü kamyon 5 bina sürterek durabildi. Binaların hasar gördüğü kaza sırasında sokakta kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.

12.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin'le görüşmesinde, Filistinli sivillerin korunması için bölgeye uluslararası koruma gücü gönderilmesi fikri üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi. Görüşmede ayrıca Sputnik V aşısının Türkiye’ye sevkiyatına ilişkin konular da ele alındı.

12.05.2021Gündem
Son dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünaldan Ali Babacanın açıklamalarına yanıt

Son dakika... AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan Ali Babacan'ın açıklamalarına yanıt

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Mahir Ünal, Ali Babacan'ın açıklamalarına, "Eğer siyaseti zihninizdeki tasarımlara dayalı yapıyorsanız, o tasarımlar bir yerde çöküverir. Eğer tasarlanmış bir siyaset yapıyorsanız, gerçekliğe değil de kendi zihninizdeki tasarımlara uygun bir şekilde yapıyorsanız bir yerde bir şeyi unutursunuz. Cumhurbaşkanımızı, aday gösteren imzacılar arasında unutursunuz. Bunun açıklanacak ve izah edilecek bir tarafı yok" yanıtını verdi.

12.05.2021Gündem
Virüse karşı 5 katlı maske üretti

Virüse karşı 5 katlı maske üretti

Turkish Holding’in iştiraki olan, Turkhis Medikal Prof Mask markası ile üretim yaptığı Kocaeli tesislerinde, koranavirüs ve mutasyonlu virüslere karşı, FFP2 standartlarında ve çok daha fazla koruyucu özelliği olan çift Meltblownlu 5 katlı maske üretildi.

12.05.2021Ekonomi
Excelde şifre nasıl ayarlanır Excel şifre koyma ve kaldırma işlemleri

Excel'de şifre nasıl ayarlanır? Excel şifre koyma ve kaldırma işlemleri

Excel veri depolama ve analiz yapma imkânı veren Microsoft’un popüler bir programıdır. Pek çok kişi bu programda finansal bilgilerini depolamakta ve ihtiyaç duyduğu zaman analizler yapmaktadır. Bu nedenle bu bilgileri gizleme ihtiyacı duymaktadır. İşte şifreleme konusundaki tüm detaylar.

12.05.2021Teknoloji
Excelde en çok kullanılan hücre işlemleri nelerdir Excelde hücre birleştirme, bölme, sabitleme ve kilitleme işlemleri

Excel'de en çok kullanılan hücre işlemleri nelerdir? Excel'de hücre birleştirme, bölme, sabitleme ve kilitleme işlemleri

Günümüzde tablolama aracı denilince insanların aklına gelen ilk yazılım Excel’dir. Excel oldukça komplike işlemleri en basit yüzeyi indirgeyebilmek için tercih edilecek yazılımdır. Zamandan ve emekten büyük tasarruf ettiren bu yazılım beraberinde birçok kolaylığı da sizlere sunuyor. Excel üzerinde yapabileceğiniz hücre işlemleri, hücre birleştirme, bölme, sabitleme ve kilitleme işlemleri hakkında detaylı bilgileri derledik.

12.05.2021Teknoloji
Excel koruma kaldırma işlemi nasıl yapılır Excelde sayfa koruması kaldırma

Excel koruma kaldırma işlemi nasıl yapılır? Excel'de sayfa koruması kaldırma

Excel koruma kaldırma için yardım almak isteyenler araştırma içine girmektedir. Özellikle sayfadaki korumayı kaldırmak için hangi işlemlerin yapılması gerektiği araştırılmaktadır. Sizde excel koruma kaldırma işleminin nasıl yapıldığını öğrenerek zorlanmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Excel koruma kaldırma işlemi nasıl yapılır? Excel'de sayfa koruması kaldırma işlemini detaylı olarak derledik.

12.05.2021Teknoloji
Bakan Çavuşoğlu net konuştu: Ümmet adım atmamızı bekliyor

Bakan Çavuşoğlu net konuştu: Ümmet adım atmamızı bekliyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suudi Arabistan ziyareti kapsamında bulunduğu Riyad'da Anadolu Ajansı'na açıklamalarda bulundu. Konuşmasının büyük bölümünü Filistin'de yaşanan İsrail vahşetine ayıran Çavuşoğlu, "Hep kınıyoruz ama ümmet adım atmamızı bekliyor" şeklinde dikkat çekici bir ifade kullandı.

11.05.2021Dünya
Hedefimiz gençlik orkestrası da kurmak

Hedefimiz gençlik orkestrası da kurmak

İmkânları kısıtlı çocukları müzikle buluşturmak için çalışan Yorglass Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği’nin yeni başkanı Gülfem Yorgancılar Perçin oldu. Derneğe bağlı orkestranın büyüyeceğini ve daha çok çocuğa ulaşacaklarını belirten Perçin, “Hedefimiz çocuk orkestramızın yanında gençlik orkestrası da kurmak” dedi.

11.05.2021Keyif
Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu - Ayetel Kürsi Duasının Anlamı ve Diyanet Meali

Ayetel Kürsi Türkçe Okunuşu - Ayetel Kürsi Duasının Anlamı ve Diyanet Meali

Ayetel Kürsi okunması oldukça faziletli olan bir ayeti kerimedir. Peygamber efendimiz tarafından okunması tavsiye edilmiştir. Ayetel Kürsi Türkçe okunuşu, anlamı ve arapça yazılışı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

11.05.2021Namaz Sureleri
Yeni doğan bebek bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Yeni doğan bebek bakımı hakkında bilmeniz gerekenler

Hamilelik ve doğum sürecinden geçtiniz ve şimdi yeni doğan bebeğinizle eve gitmeye, yeni hayatınıza başlamaya hazırsınız. Şu an eve gittiğinizde ne yapacağınızla ilgili hiçbir fikriniz yokmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Fakat endişelenmeyin; yeni doğan bebek bakımı hakkında bilmeniz gerekenler için bir kılavuz hazırladık!

Bebek şampuanı seçerken nelere dikkat edilmeli

Bebek şampuanı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Bebeklerin derileri yetişkinlerden çok daha hassastır ve minik vücutları kimyasallardan daha fazla zarar görebilir. Bu nedenle, bebeğinizin hassas cildinde hangi ürünleri kullandığınızı bilmek önemlidir. Gelin bebek şampuanı seçerken nelere dikkat edilmeli inceleyelim…

Bebek ıslak mendilleri nasıl seçilmeli

Bebek ıslak mendilleri nasıl seçilmeli?

Bebek ıslak mendilleri belki de en çok kullanılan bebek bakım ürünleridir. Diğer tüm bebek cilt bakım ürünleri gibi ıslak mendiller de dikkatli bir seçim yaptığınızda bebeğinizin cildi için güvenlidir. Peki en iyi ıslak mendiller nasıl seçilir, satın alırken neleri göz önünde bulundurmanız gerekir?

Nesli tükendiği düşünülüyordu Uzun yıllar sonra ilk kez Anadolu Parsı görüntülendi

Nesli tükendiği düşünülüyordu! Uzun yıllar sonra ilk kez Anadolu Parsı görüntülendi

Şırnak Cudi Dağı eteklerinde nesli tükendiği düşünülen Anadolu parsına ait üç fotoğraf elde edildi. Uzun yıllar sonra ilk kez Anadolu Parsı canlı görüntülendi. 1974'te Ankara Beypazarı'nda vurulan ve MTA'da doldurulmuş olarak sergilenen Anadolu parsını hatırlatan Prof. Dr. Ahmet Karataş, 'Ondan sonra 1976'da Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda vuruluyor ve o gün bugündür hep bir efsane gibiydi' dedi:

11.05.2021Gündem
Tepki çeken görüntü Cenneti talan ettiler...

Tepki çeken görüntü! Cenneti talan ettiler...

Samsun'da bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'ndeki Galeriç Ormanı'nda özel bir firma tarafından sosyal medyada paylaşılan organizasyon hazırlıkları görüntüleri, doğaseverlerin tepkisini çekti. Fotoğrafçı Hasan Aktürk, 'Burası yaklaşık 1000 yılda bir oluşabilecek cennet köşesi. Buraya ilk önce bir kulübe ardından da yürüyüş yolu yapıldı. Bir şeyler yapıldıkça burası kuraklaştı.' dedi.

11.05.2021Gündem
Bebek bakımında olması gereken en önemli ürünler

Bebek bakımında olması gereken en önemli ürünler

Bebekler için doğru bakım ürünlerini seçmek çok önemlidir. Doğru bebek bakım ürünleri bebeğinizin cildine veya gözlerine zarar vermemeli, bebeğinizin cildini kurutmamalı veya cildin doğal bariyerini bozmamalıdır. İşte bebeğinizin bakımında ihtiyaç duyacağınız en önemli ürünler…

Hindistandaki felaketin faturası Aşı Prensine kesildi

Hindistan'daki felaketin faturası 'Aşı Prensi'ne kesildi

Hindistan tüm dünyanın şahitliğinde büyük bir Covid-19 felaketi yaşıyor. Ve bütün gözler bir kişinin üzerinde toplanmış durumda.

11.05.2021Ekonomi
FSM’de 22 yaşındaki motosikletlinin öldüğü kaza anı

FSM’de 22 yaşındaki motosikletlinin öldüğü kaza anı

İstanbul'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 22 yaşındaki Ebubekir Sözcü'nün hayatını kaybettiği motosiklet kazasının görüntüleri ortaya çıktı.

11.05.2021Haber
Tuncelide vatandaşlara engerek yılanı uyarısı

Tunceli'de vatandaşlara engerek yılanı uyarısı

Türkiye'deki en zehirli türler arasında yer alan 'koca engerek' yılanı, Tunceli'de köyde görüldü. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki engereği görenler korkuya kapılırken, Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlisi Murat Özel, yılanların çiftleşme döneminde olduğu için saldırganlaştığını, vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu. Köy halkından Seher Tumar, yılanı görünce dehşete kapıldığınu belirterek, "Tam kapanma kararı nedeniyle köyümüze geldik. Sabah saatlerinde evimizin yan tarafında bulunan ormanda yürüyüş yapalım, dedik. Yürüyüş yaparken, çalıların arasında bir ses duyduk. Baktığımızda ardıç ağacının üzerinde büyük yılan gördük.'' dedi.

11.05.2021Gündem
En zehirli türler arasında yer alıyor Tuncelide köyde görüldü

En zehirli türler arasında yer alıyor! Tunceli'de köyde görüldü

Türkiye'deki en zehirli türler arasında yer alan 'koca engerek' yılanı, Tunceli'de köyde görüldü. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki engereği görenler korkuya kapılırken, Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlisi Murat Özel, yılanların çiftleşme döneminde olduğu için saldırganlaştığını, vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu. Köy halkından Seher Tumar, yılanı görünce dehşete kapıldığınu belirterek, "Tam kapanma kararı nedeniyle köyümüze geldik. Sabah saatlerinde evimizin yan tarafında bulunan ormanda yürüyüş yapalım, dedik. Yürüyüş yaparken, çalıların arasında bir ses duyduk. Baktığımızda ardıç ağacının üzerinde büyük yılan gördük.'' dedi.

11.05.2021Haber
Görünce dehşete kapıldılar... Vatandaşlara uyarı geldi

Görünce dehşete kapıldılar... Vatandaşlara uyarı geldi

Türkiye'deki en zehirli türler arasında yer alan 'koca engerek' yılanı, Tunceli'de köyde görüldü. Yaklaşık 2,5 metre uzunluğundaki engereği görenler korkuya kapılırken, Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlisi Murat Özel, yılanların çiftleşme döneminde olduğu için saldırganlaştığını, vatandaşların bu konuda dikkat etmesi gerektiği uyarısında bulundu. Köy halkından Seher Tumar, yılanı görünce dehşete kapıldığınu belirterek, "Tam kapanma kararı nedeniyle köyümüze geldik. Sabah saatlerinde evimizin yan tarafında bulunan ormanda yürüyüş yapalım, dedik. Yürüyüş yaparken, çalıların arasında bir ses duyduk. Baktığımızda ardıç ağacının üzerinde büyük yılan gördük.'' dedi.

11.05.2021Gündem
Japonyada Kovid-19a karşı uzayan OHAL sebebiyle Başbakan Suga özür diledi

Japonya'da Kovid-19'a karşı uzayan OHAL sebebiyle Başbakan Suga özür diledi

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ülkede olağanüstü halin (OHAL) uzatılması sebebiyle kamuoyundan özür diledi.

11.05.2021Dünya
Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni düzen geliyor. Kamu İhale Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemeler, Kamu İhale Kurumu tarafından hazırlandı ve sektör temsilcileriyle paylaşıldı. İstisnaları sınırlayan düzenleme, ihaleye katılacaklar için sertifikasyon sistemi kurulabilmesini öngörüyor. İhale yöntemlerine “yenilikçi işbirliği usülünü” de ekleyen düzenlemeye göre, aşırı düşük teklif veren istekliler sigorta şirketi teminatıyla ihaleye katılabilecek.

11.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altundan İsrail’in çarpıtmalarına sert tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan İsrail’in çarpıtmalarına sert tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail’in ABD Büyükelçiliğinin ’İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik zulüm, işgal ve saldırılarını savunan’ paylaşımındaki çarpıtmalara, tepki gösterdi.

11.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Acı bayram - Bu kriz bekleniyor muydu?

“İYİ senaryo Filistin seçimlerinin yapılması ve birinin öyle ya da böyle seçilerek, idare etmesi. Kötü senaryo ise seçimin olmaması ve ortamın kaosa sürüklenmesi. Bu İsrail için de bölge için de kâbus olur.”

14.05.2021

Siber dolandırıcıların gözü App Store'da

Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan siber güvenlik, teknoloji devlerini de hayli zorluyor. Apple ise yaptığı son açıklamada dolandırıcılığın boyutunu gözler önüne sererken, dünyanın en büyük uygulama mağazası olan App Store'u dolandırıcılardan uzak tutmak için neler yapıldığını anlattı.

11.05.2021