EKSTRA
MENÜ

Kodlama Eğitimi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 706 haberi bulunmuştur.

Kodlama Eğitimi Haberleri

Liseliler kardeşlerine kodlama öğretiyor

Liseliler kardeşlerine kodlama öğretiyor

Lise öğrenciler; anaokulu, ilkokul ve ortaokulda okuyanlara ‘kodlama’ dersi veriyor.

16.01.2018Eğitim
Her yaşa kodlama eğitimi

Her yaşa kodlama eğitimi

Hem beş yaşındaki çocuklar, hem de ileri yaşlardaki yetişkinler için kodlama eğitimi veriliyor. Eğitimler teorik ya da ezber sistemine değil, pratik yapmaya dayanıyor.

10.01.2018Eğitim
Kocaeli TEGV’den geleceğin dili: Kodlama Eğitimi

Kocaeli TEGV’den geleceğin dili: Kodlama Eğitimi

Algo Dijital Kodlama Eğitimi Kocaeli Selma Mesut Kavurt Öğrenim Birimi'nde öğrencilere gönüllü eğitmenler tarafından verilmeye başladı.

9.01.2018Teknoloji
Geleceğe böyle hazırlanıyorlar

Geleceğe böyle hazırlanıyorlar

Teorik ya da ezber yerine pratik yaparak, keyifli ve eğlenceli bir şekilde, akılda kalarak öğretmenin ilke edinilmesiyle 5 yaşında okuma yazma bilmeyen bir çocuk da, ileri yaştaki bir yetişkin de daha ilk günden kodlama yapmaya başlayabiliyor.

9.01.2018Keyif
4 soruda kodlama eğitimi çılgınlığı

4 soruda kodlama eğitimi çılgınlığı

Apple’ın CEO’su Tim Cook “Kodlamayı öğrenmek tüm yabancı dillerden daha önemli” diyor. Dünyanın birçok ülkesinde okul müfredatına giren kodlama eğitimi çılgınlığını mercek altına aldık. Kodlama Derneği’nin kurucusu Gizem Göktepe, yeni tanışanlar için kodlamanın ne olduğunu anlatıyor.

87 öğrenciye robotik kodlama eğitimi

87 öğrenciye robotik kodlama eğitimi

Niğde’de ‘Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir’ projesi kapsamında 87 öğrenciye Robotik Kodlama eğitimi verilecek.

2.01.2018Eğitim
“Yarını Kodlayanlar” projesiyle Kocaeli’de 500 çocuğa kodlama eğitimi verilecek

“Yarını Kodlayanlar” projesiyle Kocaeli’de 500 çocuğa kodlama eğitimi verilecek

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi hedefiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Kocaeli’de Eylül ayında başlatılan ve bugüne kadar 100 çocuğa ulaşan kodlama eğitimlerine yeni eğitimlerle devam edildi.

2.01.2018Teknoloji
Bilişim dünyasının nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayında tutuldu

Bilişim dünyasının nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayı'nda tutuldu

Türkiye’de bilişimin nabzı 34. Ulusal Bilişim Kurultayı’nda tutuldu. Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) düzenlediği 34. Ulusal Bilişim Kurultayı’nda sanayi 4.0 dönemine hazırlık için önemli kararlar çıktı. TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe “Günümüz iş dünyasında bilgi, petrolün yerine geçti. Ancak kullanmadığınız veya kullanamadığınız bilginin size hiç bir faydası yok. Önemli olan bu bilgiyle ne yapabildiğiniz ve bu bilgiyi değere nasıl dönüştürdüğünüz. Dijital olgunluk tam da bu noktaya devreye giriyor ve sizin bilgiye hükmeden, bilgiden nemalanan bir ekonomi kurmanızı sağlıyor. Bu nedenle kurultay olarak, Türkiye’deki dijital olgunluk seviyesinin artırılması için seferberlik başlatılmasına karar verdik” dedi.

25.12.2017Teknoloji
Cepteki büyük tuzağa dikkat E-devlet, HGS, SGK, E-okul...

Cepteki büyük tuzağa dikkat! E-devlet, HGS, SGK, E-okul...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, e-devlet, HGS, SGK, e-okul gibi popüler isimlere sahip 40 civarında uygulamanın analizi sonucu 32 uygulamanın sahte çıktığını ve bunların mobil uygulamalarından bir kısmının zararlı aktivite içerdiğinin tespit edildiğini bildirdi.

21.12.2017Gündem
Öğretmenlere ‘kodlama’ eğitimi

Öğretmenlere ‘kodlama’ eğitimi

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen Kodlantep Projesi kapsamında 160 gönüllü öğretmene kodlama ve robotik eğitimi veriliyor.

17.12.2017Eğitim

Çocuklar neden kodlama öğrenmeli: Çocuklar için kodlama dilleri

Yeni dünyanın en önemli unsuru olarak nitelendirilen kodlama, Google tarafından gündeme getirildi. Çocuklar için kodlama dilleri adı altında küçük bir oyunu ana sayfasına yerleştiren Google, bu konuda bir bilinç geliştirme amacına girdi. Peki, Çocuklar için kodlama dilleri ailemizin ve geleceğimizin minik üyelerine nasıl öğretilebilir? İşte, çocuklar için bu denli önem taşıyan kodlama dilleri hakkında merak edilen bazı detaylar

4.12.2017Gündem
Ulusal Bilişim Kurultayında dijital dönüşüm ele alınacak

Ulusal Bilişim Kurultayı'nda "dijital dönüşüm" ele alınacak

Türkiye Bilişim Derneğince (TBD) 20-21 Aralık'ta 34'üncüsü düzenlenecek Ulusal Bilişim Kurultayı, "Bilişimle Gelişim: Türkiye'de Dijital Dönüşüm" temasıyla gerçekleştirilecek.

4.12.2017Teknoloji
Apple Storelarda kodlama eğitimi başlıyor

Apple Store'larda kodlama eğitimi başlıyor

Apple Store’lar, Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası’nı kutlamak için günlük kodlama atölye çalışmalarıyla bu yıl beşinci kez Kodlama Saati’ne katılıyor. Kodlamaya ilgi duyan küçükler Çocuk Saati atölye çalışmasında kodlamanın temellerini öğrenirken 12 yaş ve üzeri katılımcılar iPad’de Swift Playgrounds’u kullanarak kodlama kavramlarını öğrenebilecek, hatta robotları programlayabilecek. Ayrıca, yeni “Öğretmenlere Özel Salı” atölye çalışmaları, öğretmenlerin yeni kaynakları ve tartışma konularını kullanarak öğrencilere kodlamayı öğretmesine yardımcı olacak.

1.12.2017Teknoloji
Öğrenciler geleceği kodluyor

Öğrenciler geleceği kodluyor

Düzce'de, "Büyük projeler küçük kodlarla başlar" sloganıyla geçen yıl hayata geçirilen proje kapsamında, yazılım eğitimi alan ortaokul öğrencileri, kendi yazdıkları kodlarla üretebilmenin mutluluğunu yaşıyor.

1.12.2017Eğitim
İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak

İşte yeni liseye giriş sınavının detayları... Sınavda kaçıncı sınıf müfredatından soru çıkacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG’un ardından uygulanacak yeni liseye giriş sistemiyle ilgili detayları canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına göre haziran ayında yapılacak sınavda öğrencilere 90 soru yöneltilecek ve 135 dakika süre verilecek. Bunların arasında açık uçlu soru olmayacak. Sınav ücreti ise alınmayacak. Örnek sorular aralık ayında yayınlanacak.

27.11.2017Eğitim
Öğretmenlerden Bakan Yılmaz’a ‘çözülecek sorunlar’ listesi

Öğretmenlerden Bakan Yılmaz’a ‘çözülecek sorunlar’ listesi

Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesapları üzerinden öğretmenlere, Bakan İsmet Yılmaz’dan çözülmesini istediği üç sorunu sıralamasını istedi. Gelen cevaplar arasında sözleşmeli öğretmenlik, mülakatın kaldırılması ve ALO 147’nin kaldırılması gibi birçok sorun bulunuyor.

23.11.2017Eğitim

Eğitim Teknolojileri Zirvesi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kodlama, teknolojik sınıf, oyun tabanlı öğrenme, eğitsel oyun, eğitimde mobil öğrenme konularında teknoloji geliştiren sektör temsilcileri ile öğrencileri, Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi'nde buluşturdu.

17.11.2017Eğitim
Vodafone İstanbul Maratonu sona erdi Kazanan ise...

Vodafone İstanbul Maratonu sona erdi! Kazanan ise...

Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü (bugün) 39’uncu kez gerçekleştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda bu yıl “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla koşulan Vodafone İstanbul Maratonu’na Türkiye dahil 111 ülkeden 30 bine yakın sporcu katıldı. Yaklaşık 100 bin İstanbullu da Asya'dan Avrupa'ya yürüdü. Bu yıl 86 elit atletin yarıştığı 42 kilometre koşusunda erkeklerde Fransız atlet Abraham Kiprotich, kadınlarda ise Kenyalı atlet Ruth Chepngetich parkur rekoru kırarak birinci oldu.

12.11.2017Teknoloji
Kıtalar yarın birleşiyor Koşuyoruz...

Kıtalar yarın birleşiyor! Koşuyoruz...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul'un düzenlediği Vodafone 39. İstanbul Maratonu yarın koşulacak.

11.11.2017Diğer
Vodafone İstanbul Maratonu 39’uncu kez koşulacak

Vodafone İstanbul Maratonu 39’uncu kez koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda bu yıl “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla düzenlenecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu 12 Kasım Pazar günü koşulacak. Tüm şehirde şenlik havasında geçecek olan Vodafone 39. İstanbul Maratonu, yaklaşık 25 bin çipli koşucuyu ve 100 bin İstanbulluyu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde buluşturacak.

9.11.2017Etkinlikler
Yarını kodlayan çocuklar için koşulacak

Yarını kodlayan çocuklar için koşulacak!

Vodafone, isim sponsorluğunu üstlendiği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Spor İstanbul tarafından 12 Kasım Pazar günü “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla düzenlenecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu kapsamında 1.000 çocuğa kodlama eğitimi verecek.

6.11.2017Teknoloji
İstanbul Maratonu için geri sayım

İstanbul Maratonu için geri sayım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda 12 Kasım Pazar günü düzenlenecek 39. İstanbul Maratonu kapsamında hazırlık koşuları yapıldı.

5.11.2017Teknoloji

Çocuklar robot yapmayı öğrenecek

Okullarda bilişim sınıfı açan Kepez Belediyesi, bilgisayar yazılımının ilk adımı olan kodlama için eğitim projesi başlattı.

5.11.2017Eğitim
10 bin çocuk yarını kodlayacak

10 bin çocuk yarını kodlayacak

TÜRKİYE Vodafone Vakfı ve Habitat’ın çocuklarda kodlama bilincinin geliştirilmesi amacıyla geçen yıl başlattığı “Yarını Kodlayanlar” projesinde hedef büyüdü.

18.10.2017Ekonomi
Dünya’nın yeni dili: Kodlama

Dünya’nın yeni dili: Kodlama!

Dünya hızla teknolojik gelişmeler yaşıyor. Daha dün akıllı telefonların hayatımızı nasıl kolaylaştırdığından bahsederken artık dünya akıllı fabrikalar, yardımcı robotlar, giyilebilir teknolojiler, sürücüsüz otomobiller ve daha da ötesi robotların etiğini tartışır hale geldi.

16.10.2017Eğitim
Öğrenciler ‘Kodlama Haftası’nı kutladı

Öğrenciler ‘Kodlama Haftası’nı kutladı

Her yıl Avrupa’nın belirli ülkelerinde kutlanan ‘Avrupa Kodlama Haftası’ anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri tarafından kutlandı.

11.10.2017Eğitim
Suriyeli mültecilere girişimcilik dersi

Suriyeli mültecilere girişimcilik dersi

SURİYELİLERİN Türkiye ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla Habitat Derneği ile Birleşmiş Milletler’in ortaklaşa yürüttüğü İMECE Programı kapsamında, mültecilere girişimcilik dersleri veriliyor.

5.10.2017Gündem
İlk defa uygulanacak kodlama dersi için her şey hazır

İlk defa uygulanacak kodlama dersi için her şey hazır

MEB, kodlama eğitimlerinin verilmeye başlanacağı 5’inci sınıflar için bilişim teknolojileri ve yazılım dersine yönelik hazırlanan öğretim materyalleri, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunuldu.

5.10.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

‘Dil’e kolay: İki sınıftan 70 şubeye

İki sınıflı bir kursla 2004’te eğitim sektörüne adım atan Melih Kahramaner, bugün üç markayla 70’e yakın şubeye ulaştı.

16.11.2017

İstanbul’dan dünyadaki kız çocuklarına mesaj: Yalnız değilsiniz

AYDIN Doğan Vakfı’nın Dünya Kız Çocukları Günü’nde BM ile birlikte İstanbul’da bu yıl üçüncüsünü düzenlediği uluslararası “Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” konferansı öncesi akşam yemeğindeyiz.

12.10.2017