EKSTRA
MENÜ

Kıraathaneler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 122 haberi bulunmuştur.

Kıraathaneler Haberleri

Kahvehaneler kapatılacak mı Kahvehane ve kıraathaneler ne zaman açılacak Bakanlık duyurdu

Kahvehaneler kapatılacak mı? Kahvehane ve kıraathaneler ne zaman açılacak? Bakanlık duyurdu

Kahvehanelerin durumu Kabine Toplantısı'nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." dedi. Açıklama sonrası koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmeler İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede açıklandı. Ramazan ayında uygulanacak olan tedbirler kapsamında güzellik merkezleri, hamam, saunalar, lunapark, halı saha gibi yerler kapalı olacak. Genelgede merak edilen kahvehaneler kapatılacak mı? sorusu da yanıt buldu. Alınan karara göre bu işletmeler belirli tarihe kadar faaliyetlerine ara verecek. İşte, ayrıntılar.

13.04.2021Gündem
Edirnede 1 köy karantinaya alındı, 3 okulda eğitime ara verildi

Edirne'de 1 köy karantinaya alındı, 3 okulda eğitime ara verildi

SAĞLIK Bakanlığı'nın risk haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasında 'kırmızı' renkle yer alan Edirne'de, vaka görülmesi üzerine 3 okulda eğitime ara verildi, bir köy karantinaya alındı.

30.03.2021Gündem
Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankarada bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak

Son dakika haberler: Valilik duyurdu: Ankara'da bu noktalarda HES kodu zorunlu olacak!

Son dakika haberi... Ankara Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı. Buna göre; şehir içinde yolcu taşımacılığı yapılan B1, B2, D1, D2 ve D4 yetki belgeli toplu taşıma araçları, berber, kuaför, güzellik merkezi, nikah ve düğün salonları, kahvehane ve kıraathaneler, internet kafeler, tiyatro vb. kültürel aktivite yerleri, kütüphaneler ve spor salonları için Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulaması zorunluğu getirildi.

9.03.2021Gündem
Kahvehaneler ve kıraathanelerde oyunlar serbest mi, yasak var mı İşte merak edilen sorunun cevabı

Kahvehaneler ve kıraathanelerde oyunlar serbest mi, yasak var mı? İşte merak edilen sorunun cevabı

Kabine toplantısı ardından kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu da merak konusu olmuştu.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından, yoğun sosyal hareketliliğin olduğu kahvehanelerin ve kıraathanelerin açılıp açılmayacağı soruları da gündeme geldi. Peki, kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İçişleri Bakanlığı merak edilen sorunun cevabını yayınladı

9.03.2021Gündem
Kahvehaneler ve kıraathanelerde oyunlar serbest mi, yasak var mı İşte o sorunun cevabı

Kahvehaneler ve kıraathanelerde oyunlar serbest mi, yasak var mı? İşte o sorunun cevabı

Kabine toplantısı ardından kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu da merak konusu olmuştu.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından, yoğun sosyal hareketliliğin olduğu kahvehanelerin ve kıraathanelerin açılıp açılmayacağı soruları da gündeme geldi. Peki, kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İçişleri Bakanlığı merak edilen sorunun cevabını yayınladı

3.03.2021Gündem
Mavi kategorideki Muşta validen gevşeme uyarısı: Herkes maske takacak

Mavi kategorideki Muş'ta validen 'gevşeme' uyarısı: Herkes maske takacak

MUŞ Valisi İlker Gündüzöz, vaka oranına göre mavi kategori ile düşük riskli iller arasında yer alan kentte halka, koronavirüs tedbirlerine uyma konusunda çağrıda bulundu. Alınan kararlara harfiyen uyulması gerektiğinin altını çizen Vali Gündüzöz, “Herkes maskesini takacak, hiçbir gevşeme olmayacak" dedi.

3.03.2021Gündem
Aylar sonra ilk buluşma

Aylar sonra ilk buluşma

Önceki gün açıklanan ‘yeni kontrollü normalleşme’ kararlarıyla yaklaşık 4 aydır kapalı olan restoran ve kafeler dün ilk müşterilerini ağırladı, vatandaşlar da birbirleriyle buluşup dışarıda yemek yeme mutluluğunu yaşadı.

3.03.2021Gündem
Kahveler ne zaman açılıyor ve oyun serbest olacak mı Kıraathanelerin açılış tarihi için son gelişmeler

Kahveler ne zaman açılıyor ve oyun serbest olacak mı? Kıraathanelerin açılış tarihi için son gelişmeler

Kahvehanelerin açılış tarihi, Kabine Toplantısı'nın ardından yeniden gündeme geldi. 1 Mart normalleşme kararlarının belli olmasının ardından işletme sahipleri Kahveler ne zaman açılıyor ve oyun serbest mi olacak sorusunun yanıtına odaklandı. Kritik kararların alındığı toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, illere göre kafe, restoran ve lokantaların sınırlı kapasite ile açılacağını bildirdi. Gözler şimdi kıraathanelerde. İşte, kıraathanelerin açılış tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.03.2021Gündem
İstanbulda yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

İstanbul'da yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile koronavirüste yeni kontrollü normalleşme adımları atıldı. Buna göre, İstanbul'da lokanta, kafe ve kıraathaneler önlemler ile yüzde 50 olarak hizmet vermeye başladı. Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri de ders başı yaptı.

2.03.2021Gündem
Kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

Kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

Kabine toplantısı ardından kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu da merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz.' dedi. Bu gelişmenin ardından, yoğun sosyal hareketliliğin olduğu kahvehanelerin ve kıraathanelerin açılıp açılmayacağı soruları da gündeme geldi. Peki, kahvehaneler ve kıraathaneler açılıyor mu? İşte kahvehaneler ve kıraathanelerin durumu

2.03.2021Gündem
Kahveler ne zaman açılacak Kıraathanelerin açılış tarihi için son açıklamalar

Kahveler ne zaman açılacak? Kıraathanelerin açılış tarihi için son açıklamalar!

Kahvelerin açılış tarihi, gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs kısıtlamalarında normalleşme için mart ayının işaret gösterilmesinin ardından, Kahveler ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Kafeler ile beraber kıraathanelerin açılış tarihinin de Sağlık Bakanlığı tarafından değerlendirilmesi bekleniyor. İşte, kahvelerin açılış tarihi ile ilgili bilgiler.

26.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak Kıraathanelerin açılış tarihi için gözler Kabine Toplantısında

Kahvehaneler ne zaman açılacak? Kıraathanelerin açılış tarihi için gözler Kabine Toplantısı'nda

Kahvehanelerin ne zaman açılacağı gündemde yer alıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında hizmetlerine ara veren işletmeler arasında kıraathaneler de bulunuyor. Son açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, "İllerimizi, Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak mart başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz." dedi. Bu açıklamanın ardından gözler kahvehanelere çevrildi. İşte detaylar

25.02.2021Gündem
Kıraathaneler ne zaman açılıyor Cumhurbaşkanı Erdoğandan kahvehaneler için normalleşme mesajı

Kıraathaneler ne zaman açılıyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kahvehaneler için normalleşme mesajı

Kahvehaneler için uzun süredir devam eden kısıtlamalar Kabine Toplantısı'nda ele alındı. Kritik toplantı sonrası koronavirüs önlemlerine yönelik uygulanan kısıtlamalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar geldi. Esnafın uzun süredir bekleyiş içinde olduğu, "Kıraathaneler ne zaman açılıyor?' sorusuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan normalleşme takviminin illerdeki vaka sayısı ve aşılama sürecine göre belli olacağını belirterek, mart ayını işaret gösterdi. İşte, kıraathanelerin açılacağı tarihle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yapılan açıklamalar.

17.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı Kıraathaneler (kahvehaneler) için gözler yeni kararlarda

Kahvehaneler ne zaman açılacak, açılacak mı? Kıraathaneler (kahvehaneler) için gözler yeni kararlarda

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmelerden biri de kahvehaneler oldu. Aşılama programının devam etmesi ve vaka sayısının düşmesinin ardından işletme sahipleri başta olmak üzere vatandaşlar, kahvehanelerin açılacağı tarihe odaklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, corona virüs vaka sayısına göre esnafa uygulanan kısıtlamaların değerlendirileceğini bildirmişti. Gözler şimdi kahvehaneler ne zaman açılacak, sorusunun yanıtında. İşte, kıraathanelerin açılış tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.02.2021Gündem
Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak Lokanta ve kafeler için yeni formül

Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? Lokanta ve kafeler için yeni formül

Geçen kasım ayında vakaların yeniden tırmanışa geçmesiyle alınan tedbirlerden biri de kafe ve restoranların kapatılmasıydı. Bir süredir sadece gel-al şeklinde hizmet verebilen kafe ve restoran sahipleri, alınacak yeni kararları merak ediyor. Bakanlık, kurallara uyarak vaka sayılarını azaltan illerin ödüllendirilmesi, ödüllü illerde de lokanta ve kafelerin belirlenen kurallar çerçevesinde açılmasını içeren yeni bir formül üzerinde çalışıyor. Peki, lokanta ve kafeler ne zaman açılacak, mart ayında açılacak mı?

14.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Kahvehaneler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Koronavirüs önlemleri kapsamında faaliyeti durdurulan işletmelerden olan kahvehaneler, sosyal mesafe ve hijyen kuralları kapsamında kepenk indirdi. Kahvehanelerin açılış tarihi, başta işletme sahipleri olmak üzere vatandaşların merak ettiği ve yanıt aradığı konuların başında geliyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

13.02.2021Gündem
Kahvehaneler (kıraathaneler) ne zaman, hangi tarihte açılacak Toplantı tarihine odaklanıldı

Kahvehaneler (kıraathaneler) ne zaman, hangi tarihte açılacak? Toplantı tarihine odaklanıldı

Kahvehaneler ne zaman açılacak sorusu pek çok kişiyi yakından ilgilendirmeye devam ediyor. İşletme sahipleri ve bu işletmelerde zaman geçiren kişilerin merak ettiği kahvehaneler ne zaman açılacak sorusu için detaylar gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz' ifadesinin ardından detayları araştıran kahvehane sahipleri, gelecek güncel açıklamalara kilitlendi. İşte, o hususta bazı bilgiler

10.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak İşte en son gelişmeler

Kahvehaneler ne zaman açılacak? İşte en son gelişmeler

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen kahvehaneler, pek çok vatandaşın açılışını beklediği iş yerleri arasında yer alıyor. Şubat ayı ile araştırmalarına hız veren vatandaşlar, kahvelerin ne zaman çalışmaya başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

5.02.2021Gündem
Kahvehaneler ne zaman açılacak Kısıtlamalar için gözler kabine toplantısında

Kahvehaneler ne zaman açılacak? Kısıtlamalar için gözler kabine toplantısında

Kahvehanelerin açılış tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında kıraathaneler çalışmalarına ara verdiler. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile çalışmalarına ara verilen işletmelerin ne zaman açılacağı merak ediliyor. İşte konu ile ilgili detaylar

1.02.2021Gündem
Araç kiralamada ‘depozito’ vurgunu

Araç kiralamada ‘depozito’ vurgunu

Dolandırıcılığa bu kez ‘araç kiralama’ kılıfı uyduruldu. Antalyalı nakliyatçı Engin Değerlier’e araç kiralayan şebeke, 2 bin lira da depozito aldı. Depozitoyu, olası bir trafik cezası için aldıklarını söyleyen şebeke üyeleri "15 gün içinde iade edeceğiz” dedi. Değerlier’i aylarca oyalayan şebeke, 5 ay önce açtıkları web sitesini ve telefonlarını da kapatarak ortadan kayboldu.

26.01.2021Ekonomi
Kıraathaneler ne zaman açılacak İşte Kahvehanelerin açılışı ile ilgili son durum

Kıraathaneler ne zaman açılacak? İşte Kahvehanelerin açılışı ile ilgili son durum

Farklı yaş gruplarından yüz binlerce insanın vakit geçirdiği kahvehaneler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süredir faaliyet gösteremiyor. Kahvehane müdavimleri konuya dair bilgi bulmak için internette araştırma yapıyor. Peki, kahvehaneler ne zaman açılacak?

18.01.2021Gündem
Kıraathaneler (Kahvehaneler) ne zaman açılacak 2021

Kıraathaneler (Kahvehaneler) ne zaman açılacak 2021?

Kıraathaneler ne zaman açılacak sorusu işletme sahipleri ve kahvehane ziyaretçilerinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Koronavirüs tedbirleri dolayısıyla uygulanan kıraathaneler ve kahvehanelerin kapatılması uygulaması, 2021 yılında da devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın uyguladığı Kıraathanelerin (Kahvehaneler) kapalı kalma denetimlerinin ne zaman sona ereceği, 11 Ocak tarihli Cumhurbaşkanı açıklamasının akabinde gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, Kıraathaneler (Kahvehaneler) ne zaman açılacak 2021? İşte, o bilgiler

12.01.2021Gündem
Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor.. İşte başvuru ekranı ve detaylar

Esnaf, sanatkar ve gerçek kişi tacirlere verilecek desteklerde başvurular bugün başlıyor. Bilindiği üzere, koronavirüs salgınının (COVID-19) ülkemiz ticari hayatı üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik çeşitli tedbirler alınmaktadır.

30.12.2020Ekonomi
Kapalı Ortamda Maske de Olsa Virüs Bulaşabiliyor

Kapalı Ortamda Maske de Olsa Virüs Bulaşabiliyor!

Kapalı ortamlarda 4 saat ve üzerinde geçirilen zamanlarda maske koruyuculuğunu yitiriyor. İçeride Covid-19 hastası biri varsa ve kapı, pencere kapalı ise o ortamda 4 saat kaldığınız zaman maskeli dahi olsanız virüs yüzde 100 bulaşıyor. Prof. Dr. Recep Tekin önemli bilgiler veriyor.

9.12.2020İyi Yaşam
Uzman isim açıkladı Koronavirüslünün olduğu kapalı ortamda maske olsa da 4 saatte virüs bulaşıyor

Uzman isim açıkladı! 'Koronavirüslünün olduğu kapalı ortamda maske olsa da 4 saatte virüs bulaşıyor'

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, kapalı ortamlarda 4 saat ve üzerinde geçirilen zamanlarda maskenin koruyuculuğunu yitirdiğini belirterek, "İçeride Covid-19 hastası biri varsa ve kapı, pencere kapalı ise o ortamda 4 saat kaldığınız zaman maskeli dahi olsanız virüs yüzde 100 bulaşıyor" dedi.

9.12.2020Haber
Son dakika haberler: Prof. Dr. Recep Tekin yanıtladı Koronavirüslünün olduğu kapalı ortamda maske işe yarar mı

Son dakika haberler: Prof. Dr. Recep Tekin yanıtladı! Koronavirüslünün olduğu kapalı ortamda maske işe yarar mı?

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, kapalı ortamlarda 4 saat ve üzerinde geçirilen zamanlarda maskenin koruyuculuğunu yitirdiğini belirterek, "İçeride Covid-19 hastası biri varsa ve kapı, pencere kapalı ise o ortamda 4 saat kaldığınız zaman maskeli dahi olsanız virüs yüzde 100 bulaşıyor" dedi.

9.12.2020Gündem
Sivasta yasağa uyulmayan kıraathanenin işletmecisi ve müşterilerine ceza

Sivas'ta yasağa uyulmayan kıraathanenin işletmecisi ve müşterilerine ceza

SİVAS'ta koronavirüs denetimleri kapsamında yasaklara uymayarak müşteri alan bir kıraathanenin işletmecisi ile müşterilerine para cezası uygulandı.

26.11.2020Gündem
Son dakika haber: Kahvehaneler ve kıraathaneler kapandı mı Kahvelerin durumuyla ilgili açıklama

Son dakika haber: Kahvehaneler ve kıraathaneler kapandı mı? Kahvelerin durumuyla ilgili açıklama

Son dakika haber... Kahveler ve kıraathaneler kapandı mı sorusu için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını takip eden yüz binlerce vatandaş, genelge ile detayları öğrenmek istiyor. İçişleri Bakanlığı genelgesi ile de sorgulanan kahveler ve kıraathaneler için detaylar belli oldu. 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olacak kararlara göre kahveler ve kıraathaneler kapalı tutulacak. İşte, Kahveler kapandı mı sorusu ile ilgili detaylı bilgiler

18.11.2020Gündem
Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Vakalar arttı, yeni yasaklar geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, artan vaka sayıları sebebiyle koronavirüse karşı alınacak yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre, hafta sonları 10.00 ile 20.00 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Okullar yıl sonuna kadar kapanacak, restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulanacak. AVM'ler, marketler, berberler 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Kıraathaneler ve sinemalar kapanacak.

18.11.2020Gündem
Restoranlarda paket servis dönemi

Restoranlarda paket servis dönemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Buna göre, restoran ve kafelerde paket sistemine geçilecek. Sayıları 100 bini bulan kıraathaneler bir süre kapalı kalacak. Alışveriş merkezleri, market ve kuaförlerin çalışma saatleri ise 10.00 ile 20.00 arasında olacak.

18.11.2020Ekonomi
Şanlıurfa’da korona virüs denetimleri

Şanlıurfa’da korona virüs denetimleri

Şanlıurfa’da korona virüs salgınına karşı periyodik olarak devam eden çalışmalar kapsamında, bin 829 personel ve 527 ekiple denetimler devam ediyor.

4.11.2020Gündem
Manyasta koronavirüs denetimi

Manyas'ta koronavirüs denetimi

BALIKESİR'in Manyas ilçesinde koronavirüs denetimleri Kaymakam Osman Ateşin katılımıyla yapıldı. Denetimde Kaymakam Ateş vatandaşlara maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatarak, uyardı.

1.10.2020Gündem
Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak İşte, önemli şartlar

Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak? İşte, önemli şartlar

Kıraathaneler ya da diğer adıyla kahvelerde oyun oynanacak mı sorusu, 1 Temmuz Çarşamba günü pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge ile koşulları belirlenen kahvelerde oyun oynama kıstasları, bu kriterlere uyulmadığı taktirde cezai müeyyide ile neticelendirilecek. Peki, Kıraathanelerde (Kahvelerde) ne zaman oyun oynanacak? İşte, bakanlığın yayımladığı o genelge

1.07.2020Gündem
81 ilde kontrollü sosyal hayata geçiş denetimi yapıldı

81 ilde 'kontrollü sosyal hayata geçiş' denetimi yapıldı

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın talimatıyla 81 ilde oluşturulan denetim ekiplerince, 'kontrollü sosyal hayata geçiş' denetimi yapıldı. 180 bin 671 noktada gerçekleştirilen denetimlerde toplam 5 bin 820 idari işlem uygulandı.

6.06.2020Gündem
Diyarbakırdaki kıraathanelerde sanal oyun dönemi

Diyarbakır'daki kıraathanelerde 'sanal oyun' dönemi

KORONAVİRÜSLE mücadelede normalleşme sürecinin başlamasının ardından kıraathaneler, uzun bir aradan sonra kapılarını müşterilerine açtı. İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüse yönelik alınan tedbirler kapsamında kıraathanelerde oyun oynamak yasaklanınca, Diyarbakır'daki bir kıraathane 'sanal oyun' dönemi başlatıldı.

4.06.2020Gündem
Sağlık Bakanlığından kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri.. Kahvelerde oyun oynanacak mı

'Sağlık Bakanlığı'ndan kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri.. Kahvelerde oyun oynanacak mı?

Sağlık Bakanlığınca güncellenen "Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi"ne "Kütüphanelerde Alınması Gereken Önlemler" ile "Kahve ve Kıraathaneler ile İlgili Alınması Gereken Önlemler" başlıklı tedbirler eklendi. Kahvelerde oyun oynanacak mı sorusu da merak edilen konular arasındaydı.. İşte 'Sağlık Bakanlığı'ndan kütüphaneler ile kahve ve kıraathanelerde Kovid-19 tedbirleri..

1.06.2020Gündem
1 Haziran açılımı

1 Haziran açılımı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada koronavirüs nedeniyle getirilen şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının 1 Haziran’da kaldırılacağını açıkladı. Kreşler, restoranlar, kafeler, kıraathaneler, plajlar, milli parklar, kütüphaneler de bu tarihte açılacak. 65 yaş ve üstüne getirilen sokak kısıtlaması ise devam edecek.

29.05.2020Gündem
Vali Çağatay: Bitliste son 13 gündür hiç vaka görülmedi

Vali Çağatay: Bitlis'te son 13 gündür hiç vaka görülmedi

BİTLİS Valisi Oktay Çağatay, koronavirüsün yayılmasını önlemek için kentte alınan tedbirler ve sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmalarla ilgili açıklama yaptı. Vali Çağatay, vatandaşların büyük destekleri ve aldıkları tedbirler sonucunda kent genelinde 13 gündür hiçbir vakaya rastlanmadığını söyledi.

28.05.2020Gündem
Korona kumarcılarına baskın

Korona kumarcılarına baskın

İstanbul’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken kıraathanelere yönelik Kağıthane, Sancaktepe ve Bağcılar’da baskınlar düzenlendi. Hem kumar oynayan hem de koronavirüs tedbirlerine uymayan 16 kişiye para cezası uygulandı. Kıraathaneler mühürlendi.

16.04.2020Gündem

Corona virüs mağduru vergi mükelleflerine 4 koldan destek

Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar "Süreç içinde yapılması gereken düzenlemeler, rahatlatılması gereken alanlar varsa bunların hepsi değerlendirilecek ve gerekli adımlar atılacak" dedi.

14.04.2020Ekonomi
Elazığda vatandaşların sokakta yoğunluğu dikkat çekti

Elazığ'da vatandaşların sokakta yoğunluğu dikkat çekti

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsüne karşı uyarılar yapılıp tedbirler alınırken, birçok vatandaşın uyarılara rağmen sokakta bulunması dikkat çekti. Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullar ise çağrıda bulunarak, 65 yaş üstünde olanların kendilerini ve sevdiklerini koruma adına evden çıkmamasını istedi.Korona virüsün Türkiye'de de görülmeye başlamasıyla birlikte alınan tedbirler doğrultusunda okullar, kıraathaneler, kafeler, eğlence merkezlerinin ardından bugün cuma namazı öncesinde camiler tedbir amaçlı kapatıldı.

20.03.2020Gündem
81 ilde Duman 8 operasyonu: 109 gözaltı

81 ilde 'Duman 8' operasyonu: 109 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, yurt genelinde yapılan eş zamanlı 'Duman 8' operasyonunda, 1529 iş yeri denetlendi, 109 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, 44 bin 205 paket kaçak sigara ele geçirildi.

19.11.2019Gündem
Atatürk Havalimanı için önemli gün

Atatürk Havalimanı için önemli gün!

'Millet Bahçesi' hazırlıkları kapsamında Atatürk Havalimanı apronunda faaliyetleri sona eren tesislerin ve binaların yıkım ihalesi yarın yapılacak.

9.10.2019Ekonomi
81 ilde Huzurlu Sokaklar Uygulaması

81 ilde "Huzurlu Sokaklar Uygulaması"

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına bağlı birimler tarafından 81 ilde, 2019'da "Huzurlu Sokaklar Uygulaması"nda 387 bin 598 kişi kontrol edildi, çeşitli suçlardan aranan bin 452 kişi yakalandı.

23.04.2019Gündem
Binali Yıldırım: Belediyeye ait spor salonları öğrencilere bedava olacak

Binali Yıldırım: 'Belediyeye ait spor salonları öğrencilere bedava olacak'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, metro istasyonlarında kütüphaneler kuracaklarını, araçlardan inenlerin buradan kitap alıp okuyup geri getireceğini belirterek, "Belediyeye ait spor salonları öğrencilere bedava olacak. Salonlara gelen öğrenciler, öğrenci kartını gösterecek ve sporunu yapacak. Salon yapmışız orada duruyor. Gelsin millet spor yapsın" dedi.

25.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz

Bunu neden söyledim.Türkiye’de yeni bir dönem başlıyor

3.03.2021

Nedir bu hindi merakımız?

Biz Hindiyi bir Bursaspor maçlarında Teksas taraftarları arasında söylediğimiz ‘’Hindi baba hindi hey Allah‘’ nidalarından, bir de İngiltere -Türkiye maçlarında kaybettiğimizde, İngiliz gazetelerinin Türkiye’yi kastederek hindiyi doldurduk, pişirdik diye bizlerle dalga geçmelerinden biliriz.

20.12.2020

Türk futbolunun kanayan yarası kaçak yayıncılar

Süper Lig’imizin resmi yayıncısı beIN Sports’un bugüne dek en büyük sıkıntısı, malumunuz şu kaçak-göçek yayın meselesi oldu. Haklılar da.

22.10.2020