EKSTRA
MENÜ

Hibe Desteği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.100 haberi bulunmuştur.

Hibe Desteği Haberleri

Türkiyede ilk kez denendi Tarımda büyük tasarruf

Türkiye'de ilk kez denendi! Tarımda büyük tasarruf

Samsun'da, zirai insansız hava araçlarıyla (ZİHA) çoklu uçuş ilaçlama denemesi yapıldı. Terme ilçesinde 100 dönümlük çeltik arazisi, aynı anda havalanan 10 ZİHA ile 1,5 dakikada ilaçlandı

10.07.2021Gündem
Türkiye bir ilk ZİHAlarla ilaçlama Samsunda denendi

Türkiye bir ilk! ZİHA'larla ilaçlama Samsun'da denendi

Samsun'da, zirai insansız hava araçlarıyla (ZİHA) çoklu uçuş ilaçlama denemesi yapıldı.

10.07.2021Ekonomi
Bakan duyurdu Yarın hesaplara yatacak

Bakan duyurdu! Yarın hesaplara yatacak

Bakan Bilgin, "Haziran ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Temmuz'da hesaplara yatırıyoruz" açıklamasında bulundu.

4.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Muş: Haziranda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık

Son dakika... Bakan Muş: Haziran'da Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Haziran ayında ihracatın yüzde 47 artışla 19.8 milyar dolara ulaştığını ve Cumhuriyet tarihinin en yüksek tutarları olduğunu söyledi.

2.07.2021Ekonomi
Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı - e Devletten Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır.. İşte tarih bilgisi ve detaylar

Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı - e Devletten Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?.. İşte tarih bilgisi ve detaylar

Esnafa yönelik hibe desteğinde başvuru süresi için uzatma kararı çıktı. Bakan Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik başlatılan destek uygulamasının süresine ilişkin bilgi verdi. Peki, Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

30.06.2021Ekonomi
Esnafa hibe desteği başvurusu ne zaman bitecek İşte belirlenen tarih

Esnafa hibe desteği başvurusu ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih!

Esnafa yönelik hibe desteğinde başvuru süresi uzatıldı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilen 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteğinin son başvuru tarihini uzattıklarını ifade etti. Peki, Esnafa hibe desteği başvurusu ne zaman bitecek?

29.06.2021Gündem
Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecek

Hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlar hibeyle desteklenecek

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerine yönelik yatırımlara yüzde 50 hibe ödemesi yapılacak.

25.06.2021Ekonomi
Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı - e Devletten Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır

Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı - e Devletten Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır?

Esnafa yönelik hibe desteğinde başvuru süresi için uzatma kararı çıktı. Bakan Muş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen esnaf ve sanatkarlara yönelik başlatılan destek uygulamasının süresine ilişkin bilgi verdi. Peki, Hibe desteği başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son gün ne zaman?

25.06.2021Gündem
Vanda tarım ve hayvancılık projelerine 1,5 yılda 24 milyon lira hibe desteği verildi

Van'da tarım ve hayvancılık projelerine 1,5 yılda 24 milyon lira hibe desteği verildi

Van'da girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunmak ve yatırımların önünü açmak amacıyla başlatılan programlar kapsamında tarım ve hayvancılık projelerine 1,5 yılda yaklaşık 24 milyon lira hibe desteği verildi.

25.06.2021Ekonomi
Hibe desteği ne zaman yatacak İşte esnafa 3 bin TL/5 bin TL hibe ödemelerinde son durum

Hibe desteği ne zaman yatacak? İşte esnafa 3 bin TL/5 bin TL hibe ödemelerinde son durum!

Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince, başvuru sıralaması dikkate alınarak 5 bin lira hibe desteği 188 bin 194 kişiye, 3 bin lira hibe desteği 843 bin 683 kişiye ödenecek. Toplamda 1 milyon 31 bin 877 kişiye 3 milyar 472 milyon 19 bin lira hibe desteği ödemesi hak sahiplerinin banka hesaplarına aktarılmaya başlanacak. Peki, hibe desteği ne zaman yatacak?

24.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Muş açıkladı Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı

Son dakika... Bakan Muş açıkladı! Hibe desteği başvuru süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş "Bakanlığımızca esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize verilen 3 bin ve 5 bin TL'lik hibe desteğinin son başvuru tarihini gelen talepler üzerine 1 Temmuz 2021 perşembe saat 23:59’a kadar uzattık" dedi.

24.06.2021Ekonomi
İŞKURun desteğiyle 2014ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlü kendi işini kurdu

İŞKUR'un desteğiyle 2014'ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlü kendi işini kurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 2014'ten bu yana 2 bin 168 eski hükümlünün, İŞKUR'un hibe desteği ile kendi işini kurduğunu bildirdi.

18.06.2021Ekonomi
Hibe desteği ne zaman ödenecek Esnafa hibe ödemeleri yattı mı Bakan Muştan açıklama

Hibe desteği ne zaman ödenecek? Esnafa hibe ödemeleri yattı mı? Bakan Muş'tan açıklama

Hibe desteği ödemelerinin yatırılacağı tarih, başvurularını yapan esnafın gündeminde yer almaya devam ediyor. Tam kapanma sürecinin ardından koronavirüsle mücadelede olası ekonomik önlemler kapsamında 3 bin ve 5 bin olmak üzere iki grupta yapılacak olan hibe desteği ödemeleri için geçtiğimiz günlerde açıklama geldi. Bakan Muş, milyonları ilgilendiren "Haziran ayı hibe desteği yattı mı, ne zaman yatacak?” sorusuna yanıt verdi. Hak sahipleri hibe desteği ödemelerini banka hesaplarından alacaklar. İşte, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

17.06.2021Ekonomi
Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek Hibe ödemeleri ne zaman yapılacak İşte en son bilgiler

Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek? Hibe ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte en son bilgiler

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek hibe desteğinin ödemesi hakkında önemli bilgiler verdi. Bakan Muş, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, 3 bin TL ve 5 bin TL hibe desteği ödemesinin başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle, esnafın bakanlığa bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacağını bildirdi. İşte, esnaf hibe desteği ödemesinde son bilgiler...

14.06.2021Gündem
Hibe desteği ödeme bekliyor ne demek Hibe desteği ödemeleri ne zaman yatacak

Hibe desteği ödeme bekliyor ne demek? Hibe desteği ödemeleri ne zaman yatacak?

Hibe desteği ödemeleri esnaflar tarafından yakından takip ediliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan meslek gruplarından birisinde faaliyet gösteren işletme sahipleri, 3 bin ve 5 bin TL olarak nitelendirilen hibe desteği ödemelerinden birisini alma hakkına sahip olacak. Hibe desteği başvuruları 23 Haziran'a kadar devam ederken, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan müjdeli haber geldi. Bakan Muş, hibe desteği ödemelerinin 10 Haziran itibariyle yatırılmaya başlandığını duyurdu. Peki, esnafların E-Devlet hesaplarında karşılarına çıkan Hibe desteği ödeme bekliyor ne demek? İşte, hibe desteği hakkında bazı bilgiler

11.06.2021Ekonomi
Hibe desteği ödemesi ne zaman yatacak Esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL hibe ödemesi için tarih belli oldu

Hibe desteği ödemesi ne zaman yatacak? Esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL hibe ödemesi için tarih belli oldu!

Hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak sorusu başvuru işlemlerini tamamlayanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Online olarak destek başvurusunu yapan esnaflara, bulundukları gruplara göre 3 bin ya da 5 bin TL ödeme yapılacak. Hibe desteği başvuruları 23 Haziran'a kadar devam edecek. Başvurular e-Devlet turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden alınacak. Covid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından hibe desteği verileceği açıklanmıştı. Peki, hibe desteği ödemesi ne zaman yatacak? İşte, esnafa 3 bin TL ve 5 bin TL hibe ödemesinin hesaplara yatırılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Son dakika... Milyonlarca esnafa müjde Hibe ödemeleri yarın başlıyor

Son dakika... Milyonlarca esnafa müjde! Hibe ödemeleri yarın başlıyor

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, hibe desteğine başvuran esnafa yarından itibaren ödemelerin başlayacağını açıkladı.

9.06.2021Ekonomi
Hibe desteği başvuru nasıl ve nereden yapılacak Ödemeler ne zaman başlayacak 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvuru işlemleri

Hibe desteği başvuru nasıl ve nereden yapılacak? Ödemeler ne zaman başlayacak? 3 bin ve 5 bin TL hibe desteği başvuru işlemleri!

Hibe desteği başvuru nasıl yapılır sorusu başvuru süreci devam ederken, ödeme tarihleri ile beraber gündeme geldi. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarların yararlanacağı 3 bin ile 5 bin TL hibe desteği ödemeleri değerlendirmelerin ardından yapılacak. 25 Mayıs - 23 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacak olan hibe desteği başvuruları ise e Devlet aracılığı ile kabul edilecek. Başvurular T.C kimlik numarasının son hanesine göre belirlenen günlerde yapılacak. Peki, hibe desteği ne zaman ödenecek ve başvurular nasıl yapılır? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

8.06.2021Ekonomi
Hibe desteği ne zaman yatacak Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek Tarih detayları

Hibe desteği ne zaman yatacak? Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek? Tarih detayları

Hibe desteği olarak duyurulan esnafa 3 bin ve 5 bin TL'lik destek miktarı, ne zaman hesaplara yatacağı ile gündemde yer alıyor. Başvuruları 23 Haziran tarihine kadar devam edecek olan hibe desteği, ne zaman yatacak sorusu ile esnaflar tarafından araştırılıyor. Peki, hibe desteği ne zaman yatacak? İşte, Ticaret Bakanlığı tarafından E-Devlet üzerinden başvuruda bulunan kişilerin değerlendirildikten sonra hesaplarına yatırılacak olan hibe desteği ödemesi hakkında bazı bilgiler

8.06.2021Gündem
Hibe desteği ne zaman ödenecek İşte esnafa 3 bin ve 5 bin TL hibe ödemelerinde son durum

Hibe desteği ne zaman ödenecek? İşte esnafa 3 bin ve 5 bin TL hibe ödemelerinde son durum!

Covid-19 pandemisi nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Ticaret Bakanlığı tarafından hibe desteği verilecek. Hibe desteğinden 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren gelir vergisi mükellefiyeti olan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler kazançlarına esas faaliyet konuları üzerinden yararlanabilecektir. Söz konusu desteğe sadece 17 Mayıs 2021 tarihindeki vergi kayıtları esas alınarak belirlenen ve destek şartlarını taşıyan vatandaşlarımızın başvurusu kabul edilecek. Peki, 3 bin TL hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak? Esnafa hibe ödemesi ne zaman?

6.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan çiftçilere tarım desteği çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan çiftçilere 'tarım desteği' çağrısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, çiftçilere tarım desteklerinin yapıldığını, bu fırsattan tüm çiftçilerin faydalanması gerektiğini söyledi.

5.06.2021Gündem
Müzisyenler dertlerini bildikleri dilden anlattı

Müzisyenler dertlerini bildikleri dilden anlattı

CHP Genel Merkezi dün işsiz müzisyenleri ağırladı.

5.06.2021Gündem
Van Gölünü kirlilikten kurtaracak tesis Dünya Çevre Gününde açılıyor

Van Gölü'nü kirlilikten kurtaracak tesis Dünya Çevre Günü'nde açılıyor

Dünyanın ikinci büyük sodalı gölü ve Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü için hayati önem taşıyan 'İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin açılışı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferansla katılımıyla yapılacak. Van Gölü'nün ciddi oranda kirlendiğini söyleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, "Bu kirleticilerin en başında da Van merkez atık suyu geliyordu. Daha önce günlük yaklaşık 105 bin metreküp suyun sadece yüzde 20'si arıtılıyordu, diğeri doğrudan göle veriliyordu. Bu da Van sahili başta olmak üzere gölde ciddi kirlemeye yol açıyordu. Tesis günlük 200 bin metreküp suyu arıtabilecek" dedi.

4.06.2021Gündem
Hibe desteği ne zaman verilecek İşte hibe desteği NACE kodu ile başvuru detayları

Hibe desteği ne zaman verilecek? İşte hibe desteği NACE kodu ile başvuru detayları

Hibe desteği başvuruları gündemde yer almaya devam ediyor. Esnafın faydalanacağı hibe desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Ticaret Bakanlığı tarafından esnafa verilecek hibe desteğinde yaşanacak yoğunluğun önüne geçmek adına başvurular TC numarasının son hanesine göre farklılık gösterebilecek. 25 Mayıs 2021 Salı günü başlayan hibe desteği başvuru işlemleri 23 Haziran 2021 Çarşamba günü 23:59’a kadar devam edecek. Müracaatlarda 3 bin ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı tutar hesaplara yatırılacak. Peki, hibe desteği ne zaman verilecek? İşte, Hibe desteği başvuruları ve ödemeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.06.2021Ekonomi
Uzman Eller Projesi 100 bin liralık hibe desteği başvuru şartları nedir, kimler yararlanacak

'Uzman Eller Projesi' 100 bin liralık hibe desteği başvuru şartları nedir, kimler yararlanacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı, üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri bölümlerinden mezun olan "Uzman Eller Projesi" kapsamındaki üreticilerin projelerine 100 bin liraya kadar hibe desteği verecek.

2.06.2021Ekonomi
Bahçesinde fındıkla birlikte kilosu 150 liraya çıkan salep üretiyor

Bahçesinde fındıkla birlikte kilosu 150 liraya çıkan salep üretiyor

ORDU'nun Ünye ilçesinde çiftçi Ali Yücel Alan (47), bahçesinde fındığın yanı sıra yaş olarak kilosu 100 ile 150 TL arasında alıcı bulan salep üretiyor. Yurt dışından talepler geldiğini belirten Alan, Bahçemizde salep verimi çok güzel ve hedeflerimizi tutturmuş durumdayız dedi.

31.05.2021Haber
Hibe desteği başvurusu: E-Devlet esnafa hibe desteği 3 bin ve 5 bin TL başvuru ekranı ve şartları

Hibe desteği başvurusu: E-Devlet esnafa hibe desteği 3 bin ve 5 bin TL başvuru ekranı ve şartları

Hibe desteği başvurusu, E-Devlet üzerinden birkaç adımda tamamlanabilecek. İşletme türüne bağlı olarak 3 bin ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı kritere göre yatırılacak olan esnafa hibe desteği, belirli kriterlere sahip olmayı da gerekli kılacak. Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen NACE kodlarından birisine sahip olan esnaflar, başvuru işlemini kolayca tamamlayacak. 30 Mayıs ile 23 Haziran tarihleri arasında istenilen saat ve günde TC Kimlik numarasının son hanesine bakılmaksızın hibe desteği başvurusu tamamlanabilecek.

31.05.2021Ekonomi
3 bin TL hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak Esnafa hibe ödemesi ne zaman İşte esnaf hibe ödemelerinde son bilgiler

3 bin TL hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak? Esnafa hibe ödemesi ne zaman? İşte esnaf hibe ödemelerinde son bilgiler

Ticaret Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlara bakanlık tarafından verilecek hibe desteği için e-Devlet üzerinden yapılan başvurular, 25 Mayıs'ta başladı ve 23 Haziran günü saat 23.59'a kadar devam edecek. Gerekli başvuruyu yapan esnaflar şimdi ise ödeme tarihine odaklandı. Peki, 3 bin TL hibe desteği ödemesi ne zaman yapılacak? Esnafa hibe ödemesi ne zaman?

30.05.2021Gündem
Hibe desteği başvuru tarihi:  E-Devlet: 3 bin TL ve 5 bin TL esnaf hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, NACE kodu nedir İşte merak edilen detaylar..

Hibe desteği başvuru tarihi: E-Devlet: 3 bin TL ve 5 bin TL esnaf hibe desteği başvurusu nasıl yapılır, NACE kodu nedir? İşte merak edilen detaylar..

Hibe desteği başvurusu TC Kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar için bugün devam ediyor. 30 Mayıs tarihine kadar TC numarasının son hanesine göre E-Devlet üzerinden yapılabilecek olan hibe desteği başvurusu, işletmenin NACE koduna göre 3 bin TL ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı tutarda dağıtılacak. 30 Haziran itibariyle ise TC Kimlik Numarasına bakılmadan herkes başvuruda bulunabilecek. İşte, hibe desteği başvurusu E-Devlet ekranı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

28.05.2021Ekonomi
Hibe desteği başvuru ekranı: Esnafa hibe desteği şartları ve NACE kodları detayı İşte E-Devlet esnafa hibe desteği IBAN, TC sırası bilgileri

Hibe desteği başvuru ekranı: Esnafa hibe desteği şartları ve NACE kodları detayı! İşte E-Devlet esnafa hibe desteği IBAN, TC sırası bilgileri

Hibe desteği başvuru ekranı ile başvuru işlemleri erişime açıldı. Başvurular, 30 Haziran'a kadar TC kimlik numarasının son hanesine göre alınacak. Hibe desteği şartları ve başvurusu, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilen müracaatlar öncesinde kolayca öğrenilebiliyor. TC Kimlik numarasının son hanesine göre 29 Mayıs tarihine kadar gün sırasıyla yapılacak olan hibe desteği başvurusu, 30 Mayıs sonrasında ise herkesin başvurusuna açılacak. Hibe desteği başvurusu için NACE kodlarına bakılacak. Eğer başvuruda bulunan kişinin işletmesi NACE kodları arasında yer almıyorsa, sistem onu doğrudan reddedecek. Peki, hibe desteği başvurusu nasıl yapılacak? İşte, E-Devlet esnafa hibe desteği başvuru şartları, TC sıralaması, NACE kodları bilgisi ve IBAN detayları.

27.05.2021Ekonomi
TÜBİTAK BİGG’den tarım girişimcisine 200 bin TL hibe

TÜBİTAK BİGG’den tarım girişimcisine 200 bin TL hibe

Yenilenen adı ve güncellenen başvuru koşulları ile TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (TÜBİTAK BİGG) başvuruları devam ediyor. TÜBİTAK BİGG 1. Aşama Uygulayıcı Kuruluşları arasında yer alan Yaşar Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Teknokent iş birliğiyle ‘Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme’ tematik alanı öncelikli olmak üzere, girişimcilere 200 bin TL hibe destek sağlanan 2021 birinci çağrı dönemi kapsamında, başvuru sürecini başlattı. Girişimci adayları, iş fikri başvurularını 30 Haziran’a kadar ‘T-BİGGY’ye yapabilecek.

27.05.2021Avrupa
Hibe desteği başvurusu  E-Devlet: 3 bin TL ve 5 bin TL esnaf hibe desteği başvuru ekranı

Hibe desteği başvurusu E-Devlet: 3 bin TL ve 5 bin TL esnaf hibe desteği başvuru ekranı

Hibe desteği başvurusu TC Kimlik numarasının son hanesi 2 olanlar için bugün devam ediyor. 30 Mayıs tarihine kadar TC numarasının son hanesine göre E-Devlet üzerinden yapılabilecek olan hibe desteği başvurusu, işletmenin NACE koduna göre 3 bin TL ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı tutarda dağıtılacak. 30 Haziran itibariyle ise TC Kimlik Numarasına bakılmadan herkes başvuruda bulunabilecek. İşte, hibe desteği başvurusu E-Devlet ekranı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler

26.05.2021Ekonomi
Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek 3 bin lira destek parası ne zaman verilecek İşte hibe desteğinde son durum

Esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek? 3 bin lira destek parası ne zaman verilecek? İşte hibe desteğinde son durum

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, koronavirüs salgınından dolayı işleri veya işletmeleri zarar gören esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere hibe desteği verilecek. Hibe desteği, tek seferde ödenmek üzere ekonomik faaliyet konuları Bakanlık tarafından belirlenecek iki ayrı grup için 5 bin TL ve 3 bin TL olacak. Peki, esnafa hibe desteği ne zaman ödenecek? 3 bin lira destek parası ne zaman verilecek?

26.05.2021Gündem
Esnafın yüzü gülecek Hibe desteğine başvuru zamanı

Esnafın yüzü gülecek! Hibe desteğine başvuru zamanı

Pandemiden etkilenen esnaf grupları için verileceği açıklanan hibe destekleri için başvuru süreci başladı. İki gruba ayrılan işletmeler bir defaya mahsus olmak üzere 3 bin ile 5 bin TL hibeden yararlanabilecek. Peki başvurular nasıl yapılacak? Kimler hangi destekten yararlanacak? İşte hibe desteği ile ilgili merak edilenler...

26.05.2021Ekonomi
Esnaf hibe desteği başvuruları: E-Devletten 3 bin ve 5 bin TL destek başvurusu T.C kimlik NO ile nasıl yapılır Bugün başlıyor...

Esnaf hibe desteği başvuruları: E-Devlet'ten 3 bin ve 5 bin TL destek başvurusu T.C kimlik NO ile nasıl yapılır? Bugün başlıyor...

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ticari faaliyetlerinde aksama yaşayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere 20 Mayıs 2021 tarihli ve 3998 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda Bakanlık tarafından hibe desteği verilecek.

25.05.2021Ekonomi
‘Esnafa destek sigortası fonu kurulsun’ önerisi

‘Esnafa destek sigortası fonu kurulsun’ önerisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sadece Nisan ayında sicilden ve meslekten terkinini yaparak iflas eden esnaf sayısının 7 bin 75 olduğuna dikkat çekerek, Esnaf Destekleri Sigortası Fonu’nun hayata geçirilmesini ve esnafın kapalı olduğu dönemlerdeki ciro kaybının en az yüzde 8’inin fon tarafından karşılanmasını önerdi.

25.05.2021Ekonomi
Hibe başvurularında detaylar belli oldu

Hibe başvurularında detaylar belli oldu

Ticaret Bakanlığı esnafa verilecek hibe desteği başvurularında detayları açıkladı. Başvurular sadece e-Devlet üzerinden yapılacak. Yaşanabilecek yoğunluğun önüne geçmek için başvuru günleri TC numarasının son hanesine göre farklılık gösterebilecek.

24.05.2021Ekonomi
Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Ticaret Bakanlığı, milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibariyle başladı. Esnafın hesabına 1000 lira yatarken 25 Mayıs itibariyle yeniden destek programına başvurarak 3-5 bin lira ödeme alınacak. CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun detayları aktardı.

24.05.2021Ekonomi
Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemesi yapıldı

Ticaret Bakanlığı, milyonlarca esnafa gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibariyle başladı. Esnafın hesabına 1000 lira yatarken 25 Mayıs itibariyle yeniden destek programına başvurarak 3-5 bin lira ödeme alınacak.

24.05.2021Ekonomi
Devlet desteğiyle hayvancılığa başlayan eski hükümlü hayatında yeni sayfa açtı

Devlet desteğiyle hayvancılığa başlayan eski hükümlü hayatında yeni sayfa açtı

Erzurum'da aldığı destekle hayvancılığa başlayan eski hükümlü 33 yaşındaki Emre Kılınç, zor günleri geride bırakıp hayatında yeni bir sayfa açmanın mutluluğunu yaşıyor.

23.05.2021Haber
Devlet desteğiyle kurdu Eski hükümlü şimdi kendi işinin patronu oldu

Devlet desteğiyle kurdu! Eski hükümlü şimdi kendi işinin patronu oldu

Erzurum'da aldığı destekle hayvancılığa başlayan eski hükümlü 33 yaşındaki Emre Kılınç, zor günleri geride bırakıp hayatında yeni bir sayfa açmanın mutluluğunu yaşıyor.

23.05.2021Ekonomi
Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılacak Esnafa 5 bin TL hibe ne zaman verilecek İşte 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteğinde Resmi Gazetede

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılacak? Esnafa 5 bin TL hibe ne zaman verilecek? İşte 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteğinde Resmi Gazete'de

Esnaf destek paketi başvurusu ile ilgili detaylar belli oldu. Esnafa hibe desteği kapsamında aylık 5 bin TL ve 3 bin TL olmak üzere yapılacak destekler ile ilgili sorgulamalar sürüyor. Esnaf destek paketi başvuru ekranı vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüsle mücadele döneminde esnafa destek olarak açıkladığı hibe kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki, Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılacak? İşte, 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgiler...

22.05.2021Gündem
Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Hibe başvuruları 25 Mayıs’ta başlıyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında esnafa sağlanacak hibe desteği için başvurular 25 Mayıs’ta başlayacak. Destekten yararlanmak isteyenler bir ay süreyle e-Devlet üzerinden başvurabilecek.

22.05.2021Ekonomi
Esnafa hibe desteği başvurusu ne zaman başlayacak 3 bin TL ve 5 bin TL hibe ödemeleri başlıyor

Esnafa hibe desteği başvurusu ne zaman başlayacak? 3 bin TL ve 5 bin TL hibe ödemeleri başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bazı işletmelere 5 bin lira, bazı işletmelere de 3 bin lira hibe desteği ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. Şimdi ise başvurular için tarih netleşti. Ticaret Bakanı Mehmet Muş hibe programına başvuruların başlayacağını ve 1 ay boyunca süreceğini açıkladı. Peki, esnafa hibe parası başvurusu ne zaman başlayacak?

21.05.2021Gündem
Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır, destek kimleri kapsıyor İşte 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları..

Esnaf destek paketi başvurusu nasıl yapılır, destek kimleri kapsıyor? İşte 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları..

Esnaf destek paketi başvuru ekranı vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Esnafa hibe desteği kapsamında aylık 5 bin TL ve 3 bin TL olmak üzere yapılacak destekler ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada kimlerin destekten yararlanacağını duyurdu. Sektöre göre 5 bin TL ve 3 bin TL ödeme yapacak olan Ticaret Bakanlığı, önceki aylarda ödemesine başlanan esnafa gelir kaybı desteği için müracaatları E-Devlet üzerinden alınırken, gözler yeni başvurulara çevrildi. Peki, 3 ve 5 bin TL esnafa hibe desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılacak? İşte, e 5 bin TL ve 3 bin TL hibe desteği başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgiler.

21.05.2021Gündem
Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Hayvancılık işletmelerine destek kararı

Konusu yeni ahır ve ağıl yapımı, kapasite artırımı veya rehabilitasyonu, hayvan barınağı amaçlı çadır alımı ile makine alet ve ekipman alımı olan yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği verilecek.

21.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu Esnafa hibe kararı resmileşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Esnafa hibe kararı resmileşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan bazı işletmelere 5 bin lira, bazı işletmelere de 3 bin lira hibe desteği ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

20.05.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Ekoturizmden genel turizm sektörü kadar gelir elde ederiz

Bakan Pakdemirli: "Ekoturizmden genel turizm sektörü kadar gelir elde ederiz"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğünün belirlediği 2021-2025 Ekoturizm Eylem Planı tamamlandığında, ekoturizmden genel turizm sektörü kadar gelir elde edileceğini bildirdi.

20.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları