EKSTRA
MENÜ

Karsu

Karsu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karsu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.906 Karsu haberi bulunmuştur.

Karsu Haberleri

Öcalana 15 yılda 4 müdür

Öcalan'a 15 yılda 4 müdür

İMRALI Adası’nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan, hapiste 15 yılını doldurdu. Öcalan’ın kaldığı süre içinde İmralı Cezaevi’nde 3 müdür görev yapıp gitti, bugün 4’üncü müdür görev yapıyor

15.02.2014Gündem
BURDUR GÖLÜNE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİLER

BURDUR GÖLÜ'NE BÖYLE DİKKAT ÇEKTİLER

Hollanda'da yaşayan Türk Halk Müziği sanatçısı Karsu Dönmez, Burdur Gölü'nün su seviyesindeki azalmaya dikkati çekmek için gölde 'Gesi Bağları' türküsüne klip çekti. Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yaşayan 23 yaşındaki Karsu Dönmez, 'Gesi Bağları' türküsüne klip çekmek için Burdur'a geldi. Burdur Gölü'nün su seviyesindeki azalmaya dikkati çekmek için tekneyle göle açılan Karsu Dönmez, yönetmen Şafak Türkel ve ekibiyle klip çekti. Soğuk havaya rağmen çalışmalara ara vermeyen Dönmez, klip çalışmasının ardından yaptığı açıklamada, klibi önce Amsterdam'da çekmeyi düşündüğünü söyledi. Burdur Gölü'nün kurumaya başladığını öğrendiğinde Burdur'a gelmeye karar verdiğini anlatan Karsu Dönmez, "Gölün su kaybetmesine çok üzüldüm. Burada klip çekersek belki insanların ilgisini kuruyan göle çekebiliriz diye düşündük. Bu dünya sadece bizim değil, çocukların ve hayvanların da. Çocuklara güzel bir dünya bırakmalıyız" dedi.Mesut MADAN-BURDUR-DHA

24.01.2014Haber
46. SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

46. SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

SİYAD Ödülleri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. "En İyi Film Ödülü"ne "Zerre", "En İyi Yönetim Ödülü"ne Reha Erdem, "Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"ne Jale Arıkan, "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"ne Kıvanç Tatlıtuğ, layık görüldü.

21.01.2014Gündem
Öcalanın kardeşi İmralı Adasından döndü

Öcalan'ın kardeşi İmralı Adası'ndan döndü

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan Gemlik ilçesine döndü.

23.12.2013Gündem
İmralıda görüş günü

İmralı'da görüş günü

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kız kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan PKK hükümlüsü Cumali Karasu’nun kız kardeşi Pervin Oduncu, İmralı adasına gitmek üzere son işlemler için Gemlik Jandarma Komutanlığı’na girdikten sonra son anda sorun çıktığı belirtildi. Öcalan ve Oduncu, adaya hareket etmeyi beklerken jandarma, İmralı Adası’na gidişleri için izin olmadığını söyledi. Yapılan işlemlerin ardından adaya hareket ettiler.

23.12.2013Gündem
Mehmet Öcalan İmralıdan döndü

Mehmet Öcalan İmralı'dan döndü

İmralı Adası’nda, ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşen Mehmet Öcalan, saat 19.30’da, İmralı’dan döndü.

18.11.2013Gündem
Mehmet Öcalan İmralı Adasına gidiyor

Mehmet Öcalan İmralı Adası'na gidiyor

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için İmralı Adası'na gitmek üzere Gemlik'e geldi.

18.11.2013Gündem
Öcalandan süreç açıklaması

Öcalan'dan süreç açıklaması

İmralı Adası’na giden ve ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşen Fatma Öcalan, bu akşam saat 19.30’da, kendisiyle birlikte adaya giden Abdullah Öcalan’ın cezaevi arkadaşlarından, Cumali Karsu’nun kız kardeşleri Vesile Taş ve Elvan Can ile Şeyhmus Poyraz’ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak’la birlikte Gemlik’e geldi.

5.11.2013Gündem
Fatma Öcalan İmralıya gidiyor

Fatma Öcalan İmralı'ya gidiyor

İMRALI Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK’lı Cumali Karsu’nun kız kardeşleri Vesile Taş ve Elvan Can ile Şeyhmus Poyraz’ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak adaya gitmek üzere Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı'na geldi.

4.11.2013Gündem
ÖCALANDAN SÜREÇ MESAJI

ÖCALAN'DAN SÜREÇ MESAJI

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK’lıdan Cumali Karsu’nun kardeşi Hanefi Karsu, adada yaptıkları görüşme sonrası Gemlik’e döndü.

21.10.2013Gündem
Mehmet Öcalan İmralıya gidiyor

Mehmet Öcalan İmralı'ya gidiyor

İMRALI Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK’lıdan Cumali Karsu’nun kardeşi Hanefi Karsu, adaya gitmek üzere Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı’na geldi. Mehmet Öcalan, "Sık görüşme yaptığımız için mutluyuz. Ancak avukatların da görüşme yapması gerekiyor" dedi.

21.10.2013Gündem
25 Ekimde CRRde

25 Ekim'de CRR'de

Avrupa’da “Hollanda’nın Norah Jones’u” olarak tanınan Karsu Dönmez, Türkiye’de konser vermeye hazırlanıyor.

9.10.2013Kelebek
Demokratikleşme paketi açıklaması

Demokratikleşme paketi açıklaması

İmralı Adası’nda ağabeyi Abdullah Öcalan ve diğer mahkum yakınları ile görüşen Mehmet Öcalan ve PKK’lı Cumali Karsu’nun yakını Pervin Oduncu, Şeyhmus Poyraz’ın oğlu Mazlum Poyraz, saat 19.20’de İmralı’dan Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı’na döndü.

7.10.2013Gündem
Mehmet Öcalan: Giden BDP heyetine sorun

Mehmet Öcalan: Giden BDP heyetine sorun

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan Gemlik ilçesine döndü.

23.09.2013Gündem
Öcalan: Diyalog süreci devam etmeli

Öcalan: Diyalog süreci devam etmeli

BDP heyeti, PKK'nın çekilme sürecini durdurmasının ardından ilk kez İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan'la bir araya geldi. Görüşmede Öcalan'ın diyalogun devam etmesi gerektiğini söylediği bildirildi.

15.09.2013Avrupa
Tekstil sektöründe büyük grev

Tekstil sektöründe büyük grev

Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayi İşçileri (TEKSİF) Sendikası, Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası ile yürütülen 23. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınmaması üzerine bugün greve başladı. 12 bin işçiyi kapsayan grev 15 işyerinde başlarken, 15'inde de Pazartesi günü başlayacak.

15.08.2013Ekonomi
Mehmet Öcalan: Abim çukurda yatıyor

Mehmet Öcalan: Abim çukurda yatıyor

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyiyle görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti. Mehmet Öcalan, hareketinden önce yaptığı açıklamada en fazla katkıyı ağabeyi Abdullah Öcalan’ın verdiği sürecin, tek taraflı olduğunu ve bu şekilde yürüyemeyeceğini söyledi. Abisinin yaşam koşullarından da bahseden Mehmet Öcalan, abisinin 12 metrekarelik bir çukurda yaşadığını iddia etti.

12.08.2013Gündem
Abdullah Öcalan: Böyle barış süreci olmaz

Abdullah Öcalan: Böyle barış süreci olmaz

İmralı Adası'ndan dün dönen Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan basın mesuplarına görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Dayı Arslan; "Bize dediki, ’Barış süreci böyle olmaz. Bu böyle olursa, ben elimi çekerim. Otururum, seyrederim. Ben karışmam’ dedi"

30.07.2013Gündem
İmralıda görüş günü

İmralı'da görüş günü

ABDULLAH Öcalan'ın kızkardeşi Fatma Öcalan, yeğeni Dilek Öcalan, Dayısı Süleyman Arslan, dayısının oğlu Mehmet Arslan ile diğer mahkumların yakınları ve vasisi İmralı'ya gitmek üzere bu sabah Gemlik Jandarma Bölük Komutanlığı'na geldiler. Dilek Öcalan'ın annesi Fatma Öcalan'a, Mehmet Arslan'ın ise babası Süleyman Arslan'a refakat edeceği öğrenildi.

29.07.2013Gündem
Öcalan bağımsız doktor heyeti istedi

Öcalan 'bağımsız doktor heyeti' istedi

İmrali Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, PKK’lı Cumali Karsu’nun ablası Pervin Oduncu, ve TİKKO üyesi Hakkı Alkan’ın kardeşi Gülsüm Aysan cezaevindeki görüşmenin ardından Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne döndü.

1.07.2013Gündem
MEHMET ÖCALANA AZ KALSIN ARABA ÇARPACAKTI

MEHMET ÖCALAN'A AZ KALSIN ARABA ÇARPACAKTI

İmrali Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, PKK’lı Cumali Karsu’nun ablası Pervin Oduncu, ve TİKKO üyesi Hakkı Alkan’ın kardeşi Gülsüm Aysan cezaevindeki görüşmenin ardından Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne döndü. Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından açıklama yapan Mehmet Öcalan, "Süreç hassas bir süreçtir. Sizinle bu nedenle fazla konuşacak bir şey yoktur. Bu süreci korumak için konuşmayacağım. Ağabeyimin sağlık sorunları vardır. Burnunda, boğazında ve ağzında yanmalar devam ediyor. Çoktan beri devam ediyor bu sorun. Bağımsız doktor heyetini istiyor. Bir de Lice’deki ölen gencin ailesine başsağlığı diliyor. Diyeceklerim bunlardır. Önümüzdeki hafta zannederim BDP’deki milletvekili arkadaşlar oraya gidecekler, her şey orada konuşulacak. Söyleyeceklerim bu kadardır" dedi. Daha sonra arabaya binerek uzaklaşan Mehmet Öcalan'ı caddede neredeyse araba çarpacaktı. DHA

1.07.2013Haber
Karsu’da kendimi Britney Spears gibi hissettim

Karsu’da kendimi Britney Spears gibi hissettim

Daha 8 yaşındayken inat etti, ailesine piyano aldırdı. Çocukken başlayan bu müzik sevdası, ona uluslararası alanda büyük başarılar getirdi; Amerika’nın ünlü konser salonu Carnegie Hall’de konserler verdi, 22 yaşında hayatı belgesel oldu... Hatay’ın Karsu köyünden Hollanda’ya giden bir işçi ailesinin kızı olan Karsu Dönmez’den başarı hikâyesini dinledik.

10.06.2013Kelebek
Suriye sınırında 5 asker taşla yaralandı

Suriye sınırında 5 asker taşla yaralandı

TÜRKİYE - Suriye sınırında kaçakçılık yaptıkları tespit edilen 20 kişi, kendilerini yakalamaya çalışan güvenlik güçlerine taşla saldırdı. Yaşanan olayda 1’i Astsubay, 4’ü Erbaş-Er toplam 5 asker yaralandı.

10.06.2013Gündem
Kaçakçılar, 5 askeri taş atarak yaraladı

Kaçakçılar, 5 askeri taş atarak yaraladı

sürülen zanlılar, kendilerine müdahale eden askere taş ile saldırdı, hafif yaralanan 5 asker, hastanedeki tedavinin ardından taburcu edildi.

10.06.2013Gündem
Kantin masrafı 300 lira

Kantin masrafı 300 lira

İmralı’da toplam 700 jandarma komando tarafından korunan Abdullah Öcalan’ın cezaevindeki aylık şahsi harcamasının 300 TL olduğu avukatı tarafından açıklandı.

14.02.2013Gündem
Öcalanın kantin harcaması ayda 300 lira

Öcalan'ın kantin harcaması ayda 300 lira

KENYA’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı’da yapılan yargılama sonucu ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan PKK elebaşı Abdullah Öcalan İmralı Adası’nda 15’nci yılına girdi. İmralı'da görev yapan hekimlerden gördüklerinin ve yaşadıklarını hiç bir yerde anlatmamaları için yazılı belge alınıyor.

14.02.2013Gündem
İmralıda Öcalansız görüş günü

İmralı'da Öcalansız görüş günü

İMRALI’a ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ile aynı cezaevinde tutulan 5 mahkumdan 3’ünün yakınları, görüşmeye gitmek üzere Gemlik’e geldi.

28.01.2013Gündem
Ağabeyim Fransadaki katliama çok üzüldü

Ağabeyim Fransa'daki katliama çok üzüldü

İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan ile aynı cezaevindeki PKK’lı Bayram Kaymaz’ın annesi Medine Kaymaz ile Cumali Karsu’nun kızkardeşi Pervin Oduncu İmralı’dan Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne döndü.

14.01.2013Gündem
Mehmet Öcalan İmralıya gidiyor

Mehmet Öcalan İmralı'ya gidiyor

İMRALI Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ile cezaevindeki diğer mahkumların yakınları, görüşte bulunmak üzere bugün Bursa’nın Gemlik İlçesi’nden İmralı’ya gittiler.

14.01.2013Gündem
Genç yaşında belgesel oldu

Genç yaşında belgesel oldu

Amsterdam doğumlu Türk kızı Karsu Dönmez'in hayatı, genç yaşında Hollandalı bir yönetmen tarafından çekilen belgesele konu oldu. Müzik kariyerine 17 yaşındayken Amsterdam'daki aile restoranında başlayan Karsu, "Yaptığım işin önemsenip beğenildiği için bir belgesele konu olması çok sevindirici" dedi.

4.12.2012Gündem
Alanya Uluslararası Caz Günleri 10 yaşında

Alanya Uluslararası Caz Günleri 10 yaşında

Alanya Belediyesi’nce organize edilen Alanya Uluslararası Caz Günleri’nin 10’uncusu bu yıl 20-23 Eylül tarihleri arasında Tarihi Kızıl Kule Meydanı’nda gerçekleşecek.

17.09.2012Kelebek
En haşarı orkestra köy konserine geliyor

En haşarı orkestra köy konserine geliyor

Sokak Senfoni Orkestrası Ricciotti bugün Ankara’dan başlayacağı yedi günlük turne kapsamında altı ile uğrayacak. Sokaklarda, meydanlarda, yetiştirme yurdu ve rehabilitasyon merkezlerinde toplam 24 konser verecek.

19.08.2012Kelebek
İşte, o 114 ürün

İşte, o 114 ürün

Hangi ürünlerde uygunsuzluk tespit edildi?

6.08.2012Sağlık
Ankarada sergi heyecanı

Ankara'da sergi heyecanı

Başkent Ankara’nın önemli sanat mekanlarından biri olan ve Ressam Mustafa Ayaz’ın uzun sanat yaşamında yapmış olduğu kendi birikimleri ile Ankara’ya kazandırmış olduğu Mustafa Ayaz Müzesi, bu ay bünyesinde sürdürülen 'Sanat Atelyeleri’nin 4. Yıl Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor.

6.06.2012Kelebek
Öcalan 13 yıldır İmralıda

Öcalan 13 yıldır İmralı'da

BÖLÜCÜ terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çektiği İmralı’da 13 yılı geride bıraktı.

15.02.2012Gündem
Öcalanın avukatları İmralıya gidemedi

Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi

İMRALI Adası’nda yargılanarak ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın 2 avukatı, Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle İmralı’ya gidemedi. Müvekkillerine verilmek üzere kitapları cezaevi görevlilerine teslim eden avukatlar, Öcalan ile en son 27 Temmuz’da görüşmüşlerdi.

14.09.2011Gündem
Öcalanın avukatları İmralıya gidemedi

Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi

İMRALI Adası’nda ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bölücübaşı Abdullah Öcalan’ın üç avukatı, Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle İmralı’ya gidemedi.

24.08.2011Gündem
Öcalanın avukatları İmralıya gidemedi

Öcalan'ın avukatları İmralı'ya gidemedi

İMRALI’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın 3 avukatı, Marmara Denizi’ndeki olumsuz hava koşulları nedeniyle görüşmeye gidemedi.

3.08.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Atatürk üzerinden Tatlıses ve Şivan Perwer buluşması: ‘Kürdibesk açılımı’

BAŞBAKAN Erdoğan, Mustafa Kemal’in 96 yıl önceki Kürdibesk açılımını devam ettiriyor.

16.11.2013

Okul çocukları için beslenme tavsiyeleri

GEÇEN hafta okulöncesi ve birinci sınıflar, bu hafta da ilk dörtlerin üç sınıfı ile diğer dörtler okula başladı. Bu vesileyle 2013-2014 öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

17.09.2013

Çarşafa girecek misiniz?

GERİYE dönük tahta-plastik kaşıklarla verdiğiniz iftar yemeğinde konuklarınıza cemevlerini kabul ettirebildiniz mi?

29.11.2012

400 yıllık dostluğu biz de kutlayacağız

Türkiye ile Hollanda arasındaki ilişkiler, son dönemde daha da hareketlendi. Türkiye’ye 16 milyar dolarlık yatırım yapmış 2 bin firması ile Hollanda, çok önemli ekonomik ve ticari ortaklarımızdan bir tanesi…

25.05.2012

Öcalan'ın koğuşunda röntgencilik

BAZEN durup dururken, şeytan aklıma bir şey sokuyor.

28.03.2012

Sağlıkta bilim adamı suça teşvik ediliyor

TAM Gün Yasası adı altında uygulanan bir seri yaptırımın asıl amacı nedir?

29.11.2011