EKSTRA
MENÜ
Etiketler

Kamu Binaları

Kamu Binaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kamu Binaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.066 Kamu Binaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kamu Binaları Haberleri

Fransa’ya açık tehdit

Fransa’ya açık tehdit

Mali’ye askeri müdahalede bulunan Fransa’ya, Mali’nin kuzeyinde iktidarla çatışan cihatçı örgütlerden biri olan Batı Afrika Cihat ve Birilik Hareketi Mujao’dan açık tehdit geldi.

14.01.2013Gündem
Fransa’da “güçlendirilmiş kırmızı alarm”

Fransa’da “güçlendirilmiş kırmızı alarm”

Paris’in göbeğinde üç gün önce üç PKK’lı kadının güpegündüz bir suikasta kurban gitmesinin ardından, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Mali’ye askeri operasyon kararı alması, ülkede güvenlik endişesi doğurdu.

13.01.2013Gündem
Hasan Tahsin Meydanı

Hasan Tahsin Meydanı

İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci, özel idarelerin kalkacağını anımsattı, eski TEKEL deposunda yapılan yeni hizmet binasının Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesini istedi.

8.01.2013Ege
Gören Göz projesi başladı

"Gören Göz" projesi başladı

Dünyada ilk kez Türk mühendislerin tasarladığı görme engelli vatandaşların gidecekleri adreslere güvenli ve hızlı bir biçimde ulaşmasını sağlayacak Gören Göz projesinin pilot illerinden olan İzmir'de, cihazların dağıtım töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti.

5.01.2013Ege
36 özel, 124 kamu binası yıkıldı

36 özel, 124 kamu binası yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 5 Ekim’de başlayan kentsel dönüşüm kapsamında 10 şehirde 36 özel 124 kamu binasının yıkıldığını açıkladı.

5.12.2012Ekonomi
Görme engellilere “kılavuz” çizgi

Görme engellilere “kılavuz” çizgi

Türkiye'de yeni hayata geçirilmeye başlanan, görme engellilerin kentteki noktalara ulaşımını kolaylaştıracak “Kılavuz çizgi” uygulaması 2013 yılında İzmir'de de başlayacak. Büyükşehir Belediyesi ilk etapta 120 kilometre kılavuz çizgi ağı oluşturacak.

22.11.2012Ege
Şırnakta KCK operasyonu

Şırnak'ta KCK operasyonu

Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın üst yapılanması KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

21.11.2012Gündem
Tapuda şerh uygulaması başladı

Tapuda şerh uygulaması başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın kentsel dönüşüm kapsamında riskli binaların, alım, satım ve devir işlemleri sırasında tapuda görülebilmesi için getirdiği “şerh” uygulaması, İstanbul'dan başladı.

14.11.2012Ekonomi
Hakkaride 9 kişi gözaltına alındı

Hakkari'de 9 kişi gözaltına alındı

Hakkari merkez ile Yüksekova ilçesinde terör örgütüne eleman kazandırdığı ve çeşitli tarihlerde düzenlenen izinsiz gösterilerde bombalı ve molotofkokteylli saldırıda bulunduğu belirlenen 9 kişi gözaltına alındı.

5.11.2012Gündem
Kuveyt tarihinin en büyük protestosu

Kuveyt tarihinin en büyük protestosu

Kuveyt’te dün akşam ülke tarihinin en büyük protesto gösterileri düzenlendi. Seçim yasasındaki değişikliği protesto eden on binlerce kişinin katıldığı gösterilere polis göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etti.

22.10.2012Gündem
Vali Mutlu: Kamu binaları depreme karşı güçlendirildi

Vali Mutlu: Kamu binaları depreme karşı güçlendirildi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün 3 bloktan oluşan kompleksinde yapılan deprem güçlendirme çalışmalarını inceledi.

26.09.2012Gündem
Kazakistan borcuna karşılık arsa verecek

Kazakistan borcuna karşılık arsa verecek

Türkiye, Kazakistan ile ilginç bir protokol imzaladı.

23.09.2012Ekonomi
Kentsel dönüşüm için yıkılacak binalar belirlendi

Kentsel dönüşüm için yıkılacak binalar belirlendi

Kentsel dönüşümün başlayacağı 5 Ekim'de, 33 ilde yıkılacak 150 kamu binası belirlendi.

21.09.2012Ekonomi
İŞTE KAZMANIN İLK VURULACAĞI YERLER

İŞTE KAZMANIN İLK VURULACAĞI YERLER

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Van’daki incelemelerinden sonra gazetelerin sorularını yanıtladı ve bir soru üzerine, kendisinin müteahhitliği döneminde yaptıkları da dahil 1999 depreminden önce yapılmış tüm binaların risk taşıdığını söyledi.

15.09.2012Ekonomi
Beytüşşebapta kaymakamlık balkonuna dev Türk bayrağı

Beytüşşebap'ta kaymakamlık balkonuna dev Türk bayrağı

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’ne PKK’nın düzenlediği ve 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından hedef alınan kaymakamlık konutunun balkonuna dev Türk bayrağı asıldı. Beytüşşebap Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, kaldığı konuta asılan dev bayrak ile ilgili hurriyet.com.tr'ye konuştu.

7.09.2012Gündem
Siyasilerden hain saldırıya sert tepki

Siyasilerden hain saldırıya sert tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beytüşşebap'taki terör saldırısıyla ilgili olarak, “Uluslararası karanlık çevrelerin kuklası haline gelen terör örgütü hangi kalleşçe tahrike, hangi namert senaryoya sarılırsa sarılsın millet olarak bizler, bu canilerin hedeflerine ulaşmalarına asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

3.09.2012Gündem
Kentsel dönüşüme ‘mera’ formülü

Kentsel dönüşüme ‘mera’ formülü

Hükümet, Türkiye çapında 6.5 milyon binanın elden geçirileceği kentsel dönüşüm için özel hesap açılmasını kararlaştırdı.

2.09.2012Ekonomi
30 yılda böyle çatışma yaşamadık

30 yılda böyle çatışma yaşamadık

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde dün kepenk açmayan esnaf, yaşananlar nedeniyle tedirgin.

24.08.2012Gündem
EGİAD’dan hayati çağrı

EGİAD’dan hayati çağrı

Ege Genç İşadamları Derneği, Türkiye’nin ve İzmir’in en önemli afet gerçeklerinden biri olan depremle ilgili önemli önerilerde bulundu.

19.08.2012Ege
7.4’lük acı 13 yaşında

7.4’lük acı 13 yaşında

17 Ağustos 1999’da Gölcük merkezli depremde ölen 17 bin 480 kişi anıldı. Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, Düzce illeri olmak üzere tüm Marmara Bölgesi’ni etkileyen 7.4’lük depremde 43 bin kişi yaralanmıştı.

16.08.2012Gündem
Risk çok sigorta yok

Risk çok sigorta yok

ZORUNLU deprem sigortasında son gün yaklaşırken, Türkiye’deki 16 milyon konutun sadece 4 milyonu afet sigortası yaptırdı.

13.08.2012Ekonomi
KKTCye su götürmek için 4 köy boşaltılacak

KKTC'ye su götürmek için 4 köy boşaltılacak

KTCC'nin su ihtiyacını karşılamak amacıyla, Mersin-Girne arasında kurulacak boru hattına su verecek Alaköprü Barajı için Mersin'in Anamur ilçesine bağlı 4 köy boşaltılacak.

7.08.2012Gündem
Bağcılar’a 15 tane 5 yıldızlı otel geliyor

Bağcılar’a 15 tane 5 yıldızlı otel geliyor

BAĞCILAR’da kentsel dönüşüm 1992’de başladı. Çünkü o tarihe kadar Bakırköy Belediyesi´ne bağlı bir yerleşim yeriyken, Kirazlı, Güneşli ve Mahmutbey semtlerinin birleştirilmesi sonucu ilçe oldu. Belediye olduğunda 278 ahır ve mandıra, kereste atölyeleri ve ağır sanayi fabrikaları vardı. Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı “Sancılı bir dönüşüm hikayesi yaşadık. 15 tane 5 yıldızlı marka otel de yolda” diyor.

29.07.2012Ekonomi
Wılders: ABden çıkalım

Wılders: AB'den çıkalım

Avrupa Birliği (AB) karşıtlığıyla tanınan Hollandalı aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (PVV) lideri Geert Wilders, ülkesinin AB'den ve Euro Bölgesi'nden ayrılmasını istedi.

3.07.2012Gündem
Türkiye’de kanser Çin’de mermer

Türkiye’de kanser Çin’de mermer

Türkiye’de kamu binaları başta olmak üzere yüksek radyasyon içeren ithal granitler kullanılırken, Çin Halk Cumhuriyeti yeni kurulan kentlerde sağlıklı olduğu için Türk mermerini tercih ediyor.

30.06.2012Ege
Mısır’da zafer Müslüman Kardeşlerin

Mısır’da zafer Müslüman Kardeşler'in

Müslüman Kardeşler adayı Muhammed Mursi yüzde 51.7 oy oranıyla devlet başkanı seçilirken, Ahmet Şefik ise oyların yüzde 48.3'ünü alarak seçimi kaybetti.

24.06.2012Gündem
Pakistanda enerji krizi

Pakistan'da enerji krizi

Pakistan'da elektrik kesintileri nedeniyle ülkenin büyük kentlerinde düzenlenen protesto eylemlerinde üç kişi öldü.

19.06.2012Gündem
Bulanık davasında “beraat” gerekçeleri

Bulanık davasında “beraat” gerekçeleri

15 Aralık 2009’da Muş’un Bulanık İlçesinde Demokratik Toplum Partisi’nin (DTP) Anayasa Mahkemesi’nce kapatılmasını protesto gösterisinde çıkan ve 2 kişinin ölümü, 6 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili Ankara 9.Ağır Ceza Mahkemesi iki sanık hakkındaki verilen “beraat” kararının gerekçesini açıkladı.

9.05.2012Gündem
Türkiyenin çelik konut uzmanı Akşan Yapıdan:

Türkiye'nin çelik konut uzmanı Akşan Yapı'dan:

35. Sokak'ta daire fiyatına bahçeli ev sahibi olma fırsatı.

17.04.2012Advertorial
Talibanın Kabil saldırısının ayrıntıları ortaya çıkıyor

Taliban'ın Kabil saldırısının ayrıntıları ortaya çıkıyor

Taliban militanlarının Afganistan'ın başkenti Kabil'de ve ülkenin doğusundaki eyaletlerde eşzamanlı olarak başlattıkları büyük saldırı dalgası, NATO ve ABD'nin 2014 yılında ülkeden çekilme kararını yeniden tartışmaya açabilir. Uzmanlara göre Taliban 10 yıllık savaşa rağmen hala diri ve ülkeyi sarsacak eylemlere imza atabilecek potansiyele sahip.

16.04.2012Gündem
İŞTE SANİYE SANİYE DEPREM ANI

İŞTE SANİYE SANİYE DEPREM ANI

Afyonkarahisar'da merkez üssü Hocalar İlçesi olan ve saat 13.13'te Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.İlçedeki depremde bazı ahşap evler hasar gördü, başta kamu binaları olmak üzere bazı binalarda çatlaklar meydana geldi. Hocalar Belediye Başkanı Mustafa Akın'ın makam odasında da hasar oluştu. Başkanın odasının aydınlatma armatürleri sarsıntı nedeniyle düştü.Başkan Akın, uzun süredir ilçede deprem yaşanmadığına değinerek, bazı binaların bacalarının yıkıldığını ve evlerin duvarlarında çatlak oluştuğunu söyledi.İsmail AKAR/Afyonkarahisar/DHA

30.03.2012Haber
Şırnak ve İstanbulda terör operasyonu: 27 gözaltı

Şırnak ve İstanbul'da terör operasyonu: 27 gözaltı

Şırnak'ta, terör örgütü PKK adına çeşitli faaliyetlerde bulundukları gerekçesiyle 27 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

16.03.2012Gündem
Peruda maden işçileri ile polis çatıştı

Peru'da maden işçileri ile polis çatıştı

Peru'nun kaçak maden işletmeleriyle başı dertte olan Puerto Maldonado kentinde işçilerle polis arasında meydana gelen şiddetli çatışmalarda 3 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.

15.03.2012Gündem
Peruda maden işçileri polisle çatıştı: 3 ölü, 55 yaralı

Peru'da maden işçileri polisle çatıştı: 3 ölü, 55 yaralı

Peru'nun kaçak maden işletmeleriyle başı dertte olan Puerto Maldonado kentinde işçilerle polis arasında meydana gelen şiddetli çatışmalarda 3 kişi öldü, 55 kişi yaralandı.

15.03.2012Gündem
Bingöldeki KCK operasyonlarında 16 tutuklama

Bingöl'deki KCK operasyonlarında 16 tutuklama

Bingöl'de KCK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 22 kişiden 16'sının tutuklandığı bildirildi.

6.03.2012Gündem
Hayin çöti evlere karşı TOKİ konutları

Hayin çöti evlere karşı TOKİ konutları

Başbakan Tayyip Erdoğan, 2004’te, Rize’nin Güneysu İlçesi Handüzü Yaylası’nda yaptığı konuşmada, yöresel şiveyle, “Hayin çöti evler yapayisunuz” diyerek, yöre mimarisine uygun ev yapılmasını istemişti.

3.03.2012Gündem
Yeşil binalara teşvikler hep gelecek

Yeşil binalara teşvikler hep gelecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yeşil binaların yapımı ve doğa dostu malzemelerin üretilmesi konusunda teşvikler gelecek. Hem vergi yönünden, hem kredi yönünden, diğer yönlerden bir takım kolaylıklar, bir takım teşvikler de etap etap getiriyoruz” dedi.

20.02.2012Ekonomi
SON 24 SAATTE 6 KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

SON 24 SAATTE 6 KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

İtalya'nın kuzey ve orta kesimlerini etkisi altına alan aşırı soğuk ve kar yağışı can almaya devam ediyor. Ülkede 2 hafta içinde donarak ölenlerin sayısı 45'e yükselirken, kar yağışı uyarısı üzerine başkent Roma'da okullar ve kamu binaları tatil edildi. Ülkenin kuzeyinde kar yağışıyla birlikte fırtına da etkisini artırdı. Son 24 saat içinde 6 kişi daha donarak hayatını kaybetti. Bazı bölgelerde kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı, birçok tren seferi iptal edildi. Başkent'te akşam saatlerinde etkili olması beklenen kar yağışı, paniğe yol açtı. Kent yönetimi, okullar ve kamu binalarında bir günlük tatil ilan etti. Yine Roma'da evsiz bir kadın donarak hayatını kaybetti.ROMA/DHA

10.02.2012Haber

Yazar Sonuçları

Camilerin gayrimüslim mimarları

Elbette cami mimarlarının pek çoğu Müslüman’dır. Ancak önemli katkılarıyla gayrimüslim mimarlar da vardır. Bunların başında Nuruosmaniye külliyesinin mimarı Semeon Kalfa’yı zikretmeliyiz.

8.12.2012

1 ayda 198 bin deprem sigortası

Ağustos sonundan itibaren elektrik ve su aboneliklerinde deprem sigortası yaptırma zorunluluğu getirilmesi, son bir ayda 198 bin yeni poliçe düzenlenmesini sağladı. Ancak, bu da ev sahipleri ile kiraladıkları evin su ve elektriğini kendi üzerine geçirmek isteyen kiracılar arasında tatsız tartışmalara yol açtı.

6.10.2012

Yeşil binada yetişen çocuklar bile daha başarılı

Mühendis Duygu Erten enerji tasarrufu gözetilerek inşa edilen yeşil binaların faydaları konusunda öyle iddialı ki böyle okullarda okuyan öğrencilerin bile daha başarılı olduğunu böylüyor

30.06.2012

İstanbul’un taşı toprağı ranttır

ZEYYAT Hatipoğlu Hoca sık, sık “Türk ekonomisi rantlarla büyür” derdi. Bir süredir ben de aynı türküyü söyler oldum.

24.02.2012