EKSTRA
MENÜ

Kadınlarda Orgazm

Kadınlarda Orgazm ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadınlarda Orgazm haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 606 Kadınlarda Orgazm haberi bulunmuştur.

Kadınlarda Orgazm Haberleri

Kadınlarda Orgazm Olamama (Anorgazm) Nedenleri

Kadınlarda Orgazm Olamama (Anorgazm) Nedenleri

Orgazm konusu hâlâ pek çok kadın için bir muamma. Özellikle son yıllarda kadınlar kendi bedenlerini tanımaya ve zevk aldıkları noktaları keşfetmeye daha fazla önem verse de orgazm sorunu yaşayan çok fazla kadın var. Orgazm sorunu neden kaynaklanıyor? Kadınlarda orgazm olamama nedenleri neler?

27.11.2020Cinsellik
Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mıdır

Mastürbasyon Yapmak Zararlı Mıdır?

Mastürbasyon yapmakla ilgili merak edilen pek çok şey var. Bunlardan en önemlisi de mastürbasyonun zararlı olup olmadığı konus. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, merak edilen soruları cevapladı.

24.06.2020Cinsellik
Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Orgazm, birçok kadın için hala bir muamma. Şimdilerde kadınlar kendi bedenleri ve zevk aldıkları noktaları tanımaya daha hevesli olsalar da ve bilgi sahibi olmak için araştırsalar da hala orgazm sorunu yaşayan pek çok kadın var. Bazı kişiler ise, kadın-erkek fark etmez, orgazm olup olmadıklarını bilmiyorlar. Orgazmın evreleri nelerdir? Nasıl orgazm olunur? Orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, orgazm hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

10.03.2020Cinsellik
Erkek Orgazmı Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Erkek Orgazmı Hakkında Bilmediğiniz 10 Gerçek

Orgazm olmak erkekler için de en az kadınlar için olduğu kadar önemli. Peki erkek orgazmını ne kadar iyi biliyorsunuz?

20.11.2019Cinsellik
Cinselliğin Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri

Cinselliğin Beden ve Ruh Sağlığına Etkileri

Dünya Cinsel Sağlık Birliği (WAS) tarafından 4 Eylül günü, Dünya Cinsel Sağlık Günü olarak anılıyor. 2010 yılından bu yana anılan bu özel günde, cinsel sağlık konusunda dünya çapında geniş kapsamlı bir sosyal bilinç uyandırmak hedefleniyor. Psikiyatri Uzmanı Dr. Ahmet Yosmaoğlu, cinselliğin bedensel ve ruhsal sağlığa etkileri hakkında önemli bilgiler verdi.

3.09.2019Cinsellik
Orgazm Olan Kadınlar Daha Çabuk Hamile Kalıyor

Orgazm Olan Kadınlar Daha Çabuk Hamile Kalıyor

Evrimci bilim adamlarının üreme başarısında bir görevi olmadığını düşündükleri kadın orgazmıyla ilgili önemli bir keşif yapıldı. Bilim insanları, kadınların orgazm olduklarında hamile kalma olasılıklarının yüzde 15 daha fazla artığını buldu. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, İrlanda’daki University College Cork’ta yapılan ve orgazm gizemini aralayan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi...

Bisiklete Binmek Cinsel Sağlığı Etkiliyor mu

Bisiklete Binmek Cinsel Sağlığı Etkiliyor mu?

Pedal çevirmek sağlık açısından çok faydalı. Birçok şeye faydalı olan bisikletin zararları da var ne yazık ki. Bunlardan biri de cinsel sorunlara yol açabilmesi. Cinsel Sağlık Enstitüsü'nün bu konuda yaptığı ciddi araştırmalar var. Peki bisiklet ne tür cinsel problemlere yol açıyor? İşte onlardan bazıları...

22.10.2018Cinsellik
Anorgazmi (Orgazm olamama) nedir Nedenleri nelerdir

Anorgazmi (Orgazm olamama) nedir? Nedenleri nelerdir?

En büyük tabumuz. Aile içinde konuşulmayacak konuların başında gelen gizli bir konu. Arkadaş sohbetlerinde bile zaman zaman yüz kızarmasına sebep olan ancak hayatın en önemli gerçeklerinden biri; cinsellik ve cinsel hastalıklar.

1.04.2018Sağlık
Orgazm hakkında en merak edilen 7 soru

Orgazm hakkında en merak edilen 7 soru

Cinsel ilişki sırasında kadın birden fazla orgazm olabilir mi?

19.08.2016Sağlık
Kadında orgazm bozukluğu nedir

Kadında orgazm bozukluğu nedir?

Orgazm bozukluğu genç kadınlarda daha sık görülüyor!

29.04.2016Sağlık
Kadınlarda orgazm bozukluğu, nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda orgazm bozukluğu, nedenleri ve tedavisi

Yeterli cinsel uyarıya karşın orgazm olamıyor musunuz?

22.03.2016Sağlık
Kadınlar bu sorulardan çok utanıyor

Kadınlar bu sorulardan çok utanıyor!

Kadınların, belki küçük yaşlardan itibaren ‘ayıp’ olduğu söylendiği için, belki de gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri olmadığı için sormaya korktukları soruların cevaplarını almak aslında zor değil. Biraz güvenle vücudunuzu tanıyabilirsiniz.

7.12.2015Sağlık
Estetik ameliyatla vajinanın daraltılması mümkün mü

Estetik ameliyatla vajinanın daraltılması mümkün mü?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, estetik ameliyatla vajinal kanalın daraltmanın mümkün olduğunu ve kadınların cinsel hayatında belirgin bir düzelme yaşadığını belirtiyor.

6.12.2015Sağlık
Erkekler Taklidi Anlar mı

Erkekler Taklidi Anlar mı?

Orgazm olmak ya da olmamak... Fakat bütün mesele bu değil; bir de partnerimize olmuş gibi gösterme kısmı var ki yiyip yemediklerini merak ediyoruz. İşte gerçeği ve taklidiyle orgazm...

22.07.2015Cinsellik
Seks Yaparken Konuşmayın

Seks Yaparken Konuşmayın!

Bugün seks hakkında doğru bildiğiniz yanlışarı öğrenmeye ne dersiniz? CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe doğru bildiğiniz yanlışları açıklıyor...

25.06.2014Cinsellik
Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi

Uyarılma sorunları orgazmı engeller mi?

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; Kadının duygusal ve psikolojik durumu cinsel isteği, uyarılmayı, orgazmı ve tatmin seviyelerinde rol oynadığını belirtiyor...

4.09.2013Cinsellik
Kadınlar neden orgazm taklidi yapar

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

Dr. Cem Keçe; Kadınların yaşadıkları boşalma çoğunlukla klitoris uyarısıyla oluşmaktadır. İstatistiklere göre, direk klitoral uyarı olmadan boşalabilen kadınların oranının ancak %30 olduğu saptanmıştır.

7.02.2013Cinsellik
G noktasını bırakın seksin tadını çıkarın

G noktasını bırakın seksin tadını çıkarın

Bunu söyleyen ABD’li seks terapisti Dr. Sara Nasserzadeh. ‘Sorularla Orgazm’ kitabının yazarı Dr. Nasserzadeh, orgazm taklidi, G noktası gibi konulara farklı bir yaklaşım getiriyor. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler 9. Ulusal Kongresi’nde de orgazm konulu konuşma yapan Dr. Sara Nasserzadeh’le konuştuk.

7.01.2013Sağlık
Yatakta bunu yapmayın

Yatakta bunu yapmayın

Kadınlarda orgazm, çoğunlukla direkt klitoris uyarısıyla oluşuyor. Bu konuda yapılan kısıtlı sayıda çalışma direkt klitoral uyarı olmadan orgazm olabilen kadınların oranının ancak %30 olduğunu gösteriyor.

5.12.2012Kelebek
Cinsel performansınızı artıracak öneriler

Cinsel performansınızı artıracak öneriler

Prof. Dr. Halim Hattat'ın sizler için hazırladığı kaliteli cinsel sağlık önerileri...

Doğumda orgazm

Doğumda orgazm!

Doğum sırasında orgazm kadın cinselliği üzerine yeni bir iddia... Bazı kadınlar doğumun tıpkı sevişmeye benzediğini itiraf ederken, diğerlerine göre ise bu tamamen bir saçmalık!

2.10.2009Cinsellik
Diyabet cinsel hayatı bitirebilir

Diyabet cinsel hayatı bitirebilir!

Diyabete bağlı damar tahribatı fiziksel olarak cinsel fonksiyonlarda bozulmalara yol açıyor. Cinsel isteksizlik, erkeklerde ereksiyonun gerçekleşmemesi, kadınlarda orgazm olamama, diyabette görülen cinsel sorunlar arasında yer alıyor...

24.06.2009Kelebek
Kadınlarda orgazm bozukluğu

Kadınlarda orgazm bozukluğu

Mutlu bir cinsel yaşam, çiftleri daha çok birbirine bağlar, yakınlaştırır, bütünleştirir.

Orgazmın sorumlusu genler

Orgazmın sorumlusu genler

Kadınlar neden orgazm olamıyor? Neden fizyolojik mi psikolojik mi? Yıllardır tartışılan bu konuya...

Kadınlara cinselliği zehir eden mitler

Kadınlara cinselliği zehir eden mitler

Kadınların erkeklerden daha doyumlu bir cinsel yaşam potansiyelleri var aslında. Çünkü kadınlar için cinselik, sevgi, şefkat ve hazdan oluşan bir bütün. Bu duygusal avantaja biyolojik yapısının kattığı haz alma, orgazm olma kapasitesindeki sınırsızlık da eklenince, "teorik olarak" iyi ve tatmin edici bir cinsel beraberliğin gerçekleşmemesi için hiçbir neden kalmıyor.

18.04.2008Kelebek
Cinselliği sabote etmeyin

Cinselliği sabote etmeyin!

Cinsel sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu sorunların nereye dayandığını ve neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz?

16.02.2007Cinsellik
Cinsel hayatı sabote eden 10 psikolojik neden

Cinsel hayatı sabote eden 10 psikolojik neden

Türkiye’nin en çok satan aylık kadın dergisi Seninle’nin "Cinsel Yaşamımız" özel sayısında, seks hayatını sabote eden 10 psikolojik neden büyüteç altına alındı.

14.02.2007Kelebek
Zevklenmenin binbir hali

Zevklenmenin binbir hali

Orgazmın yalın ama eksiksiz bir tanımını yapmak olanaklı mı? Cinsel uyarılmayla yaşanan zevkin doruğa ulaştığı, tümüyle kişisel bir deneyimdir orgazm. Bu deneyimin evrelerini çözümleyebilmek için, sayısız seksolog kafa yormuş, araştırmalar yapmıştır.

6.10.2006Cinsellik
Orgazmın sorumlusu genler

Orgazmın sorumlusu genler

4 bin kadın üzerinde yapılan bir araştırmaya göre her üç kadından biri orgazm olamıyor. Araştırmacılar sorunun kaynağının genetik olabileceğini belirtiyor.

Kadınlar neden orgazm olamaz

Kadınlar neden orgazm olamaz?

4 bin kadın üzerinde yapılan bir araştırmaya göre her üç kadından biri orgazm olamıyor. Araştırmacılar sorunun kaynağının genetik olabileceğini belirtiyor.

Zincirleme orgazm

Zincirleme orgazm

"Bir kere yetmez" diyenlerin sayısı giderek artıyor. Siz de seks hayatınıza biraz daha renk katmak istiyor ve hiç olmazsa bir kez denemek istiyorsanız önerilere kulak verin!

11.06.2006Cinsellik
Cinsel hayatınız düzenli mi

Cinsel hayatınız düzenli mi?

Düzenli cinsel hayat, yaşlılığa miras kalıyor. Cinsel eğitim, yaşlı bireylerin daha olumlu bir cinsel yaşama sahip olmasını sağlıyor.

Erkekler seks sonrası neden hemen uyurlar

Erkekler seks sonrası neden hemen uyurlar

Erkeklerin orgazm olduktan sonra hemen uykuya dalmalarının arkasında biyolojik etkenler olabileceğini hiç düşündünüz mü? ‘Onların uykuya dalmasının tek sorumlusu, vücutları tarafından salgılanan hormonlar’ diyemeyeceğiz ama, bu hormonların payı büyük.

28.11.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Kadın Orgazm Bozukluğu

Kadın orgazmı bilinmeyenlerle dolu bir fenomendir. Bu fenomeni keşfetmeye ve anlamlandırmaya çalışan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) kadın orgazmını iki alt başlıkta ele alır: Bedensel orgazm ve tinsel orgazm...

10.02.2021

Androloji nedir? Androlojik hastalıklar nelerdir?

Androloji, erkek üreme sistemi hastalıkları ve hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel problemlerle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık alanıdır.

20.11.2020

Doğru bilinen yanlışlar: Cinsel mitler

Cinsel bilgisizlik ve yanlış bilgilendirme, hatalı bilişlerin oluşumuna yol açar. Sonucunda ise gerçekçi olmayan beklentiler, kaygı ve başaramama korkusu gibi nedenlerle cinsel işlev bozuklukları ortaya çıkar.

19.08.2020

Aramızda Kocaman Fark Var: Erkekler ve Kadınlarda Orgazm Nasıl Oluyor?

Bu hafta hep bana hep banayı bırakıyoruz ve biraz da partnerlerimizle ilgileniyoruz. “Nasıl orgazm olurum? Daha iyi nasıl orgazm olurum? Çoklu orgazm nasıl olurum?”un yollarını ararken partnerlerimizin orgazmları ile ilgili bilmemiz gerekenleri göz ardı edemeyiz değil mi?

13.06.2020

Bir Kere Yetmez İki Kere Sev Beni: Çoklu Orgazm

Bu başlığı okuyan her 10 kişiden 8’inin, “Birini olduk da, ikincisi hatta üçüncüsünü mü olacağız, hadi canım oradan” diye içinden geçirdiğine o kadar eminim ki… Ama inanın palavra atmıyorum, bu bilimsel bir gerçek…

29.11.2019

Anorgazmi (Orgazm Olamama) nedir? Nasıl tedavi edilir?

Anorgazmi diğer anlamıyla ‘orgazm olamama’, özellikle kadınlarda sıkça görülen bir problemdir. Cinsel hayatta bazı dönemlerde görülebildiği gibi, orgazmın hiç yaşanamaması da söz konusu olabilir. Günümüzde tedavisi mümkündür.

3.09.2019

Orgazm Olamamanızın 10 İlginç Nedeni

Adından da anlayacağınız üzere bu köşede bundan böyle zevkten dört köşe olmanıza yarayacak faydalı bilgileri, cinsel yaşama dair yapılan araştırma sonuçlarını paylaşacak, cinsellikle ilgili en çok yakındığımız, kimseye soramadığımız cinsel sorunlarımıza bir uzman olarak değil içinizden biri olarak elimden geldiğince çözüm önerisi sunmaya çalışacağım.

30.07.2019
Orgazm olamama nedenleri sadece psikolojik mi

Orgazm olamama nedenleri sadece psikolojik mi?

Kadınlarda cinsel birliktelik psikolojisi erkeklerin psikolojisinden çok daha farklıdır. Cinsel ilişki esnasında duyulan basit bir ses ya da bir davranış dahi kadınları psikolojik olarak normal yaşama geri döndürebiliyor. Bu nedenle orgazm olamama kadınlarda daha sık görülen bir duruma dönüşüyor. Konuyu ele almadan önce kısaca kadınların nasıl orgazm olduğuna değinelim.

6.06.2019

Kadınlarda orgazm olamama problemi ve tedavisi

Anorgazmi, yani cinsel ilişki veya mastürbasyon sırasında orgazm olamama veya oldukça zor olma sorunu birkaç farklı şekilde kendini gösterebilir.

30.05.2019
Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Orgazm olmadan hamile kalınır mı?

Hamile kalma ile cinsel ilişkiden alınan zevk arasında bir bağlantı var mı?

11.03.2019

Orgazm olmak öğrenilir mi?

Orgazm problem yaşayan pek çok kişinin kafasında aynı soru dolanıp durur. “Orgazm olmayı öğrenebilir miyim?” Bu sorunun yanıtını Psikolojik Danışman ve Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu veriyor ve orgazm olamama problemi yaşayan kadınlara tavsiyelerde bulunuyor.

10.10.2017

Seks yaparken konuşmayın!

Bugün seks hakkında doğru bildiğiniz yanlışları öğrenmeye ne dersiniz?

3.10.2017
Squirting nedir

Squirting nedir?

Günümüzde cinselliğin hala bir tabu olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, kadınlarda orgazm konusu hakkında merak edilen soruları cevapladı.

13.09.2017

Orgasmatron nedir?

Çoğu kadının belki de hayatı boyunca hiç yaşamadığı boşalma veya orgazm artık bir düğmeye basılarak gerçekleşebiliyor.

7.04.2016
Kadınlar neden orgazm olamaz

Kadınlar neden orgazm olamaz?

Sonuç odaklı seks, kadınlarda orgazm olamama problemine neden oluyor.

13.02.2014

G noktasını bırakın seksin tadını çıkarın

Bunu söyleyen ABD’li seks terapisti Dr. Sara Nasserzadeh. ‘Sorularla Orgazm’ kitabının yazarı Dr. Nasserzadeh, orgazm taklidi, G noktası gibi konulara farklı bir yaklaşım getiriyor.

22.12.2012

Orgazm hedef olmamalı!

Kadınlar neden orgazm olamıyor?

15.01.2012