Orgasmatron nedir?

Çoğu kadının belki de hayatı boyunca hiç yaşamadığı boşalma veya orgazm artık bir düğmeye basılarak gerçekleşebiliyor.

Haberin Devamı

Günümüzde teknolojinin ulaşmadığı bir yaşam alanı kalmamış durumda; seks de buna dahil. Artık uzaktan kumandayla boşalmak veya orgazm olmak mümkün… Evet yanlış duymadınız, "orgasmatron" adı verilen teknolojik bir cihaz sayesinde çoğu kadının belki de hayatı boyunca hiç yaşamadığı boşalma veya orgazm artık bir düğmeye basılarak gerçekleşebiliyor.

Orgasmatron, 15 yıl önce Amerikalı anestezi uzmanı Dr. Stuart Meloy’un ağrı tedavisi ile ilgili çalışmaları sırasında tesadüfen keşfedilmiş bir cihaz. Kadınlarda omuriliğe yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla sinir hücrelerine gönderilen sinyallerin cinsel uyarılmayı, boşalmayı veya orgazmı tetiklemesini sağlıyor.


KADINLARDA ORGAZM SORUNUNA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

Orgasmatron nedir

Haberin Devamı

Dr. Meloy, kronik ağrıların giderilmesi için hastanın omuriliğine yerleştirdiği elektrotlarla çalışıyordu. Bu elektrotlar aracılığıyla beyne gönderilen sinyaller, kronik ağrıların azalmasını ya da tamamen ortadan kalkmasını sağlıyordu. Bu çalışmaları sırasında bir kadın hastasında gerçekleştirdiği implant uygulamasından sonra, hastanın kronik ağrılarının geçmesinin yanı sıra, beklenmedik bir yan etki ortaya çıktı. Elektrotlar yoğun bir şekilde beyne hastanın haz almasını sağlayacak sinyaller göndermiş ve kadın kendiliğinden boşalmıştı. İşte o anda Dr. Meloy elindeki bu çok özel ve güçlü teknolojinin farkına vardı. Orgasmatron ile ilgili ilk klinik çalışmalarına 2003 yılında Amerika Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) onayını alarak başlayan Dr. Meloy, cihazın prototipi ile, kadınların büyük çoğunluğunun önemli bir sorunu olan boşalma ve orgazm olamama konusunda aldığı başarılı sonuçların ardından "cinsel işlev bozukluğu" tedavisi için orgasmatronun patentini aldı.


ORGASMATRON İLE ÇOKLU ORGAZM YAŞANABİLİYOR

Orgasmatron nedir

Hayatında hiç boşalma veya orgazm deneyimi yaşamamış 11 kadında test edilen orgasmatron ile elde edilen sonuçlar çok çarpıcı… Kadınların “Cihaz açılır açılmaz, tahrik oldum,” "Gerçekten mükemmel bir ön sevişme gibi” ifadelerle nitelendirdikleri orgasmatronun uygulandığı kadınlardan biri, cihazı dokuz gün boyunca kullandığını ve kocası ile yedi kez cinsel ilişki kurduğunu, her seferinde de boşaldıklarını söylüyor. Hayatlarında hiç boşalamamış kadınların, bu cihaz sayesinde yaşadıkları çoklu boşalma deneyimi orgasmatronun etkinliğinin göstergesi olarak kabul ediliyor.

Haberin Devamı

KADINLAR İÇİN UZAKTAN KUMANDALI ORGAZM MÜMKÜN MÜ? 

Orgasmatron nedir

Orgazm olmak ve boşalmak aynı şey gibi düşünülür ama ikisi birbirinden farklıdır. Orgazm, çeşitli fiziksel ve psikolojik cinsel uyaranlar sonucu beynin harekete geçmesi ve bazı hormon mekanizmalarının etkisiyle, hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan, "geçici şuur bulanıklığı", "kontrol kaybı duygusu", “zamandan kopuş” ve tüm bedende güçlü kasılmaların yaşandığı "yoğun bir boşalma" olarak tanımlanabilir. Boşalma ise cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan ve 10–15 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlama olarak tarif edilebilir. Yaklaşık olarak, boşalma 5 ile 10 saniye, orgazm ise 10 ile 15 saniye arası sürer. Bu nedenle orgasmatron ile bir kadının boşalması mümkünüdür ama orgazm olması mümkün değildir. Çünkü kadının orgazm olabilmesi için bir ötekinin dokunuşlarına ihtiyacı vardır. Erkeğin partnerinin orgazm olabilmesini sağlayabilmesinin birçok yolu vardır ama bunların en iyisi olan beş yol şöyledir: (1) aşkla dokunmak, (2) ilgiyle dinlemek, (3) birlikte kaliteli vakit geçirmek, (4) onu biricik kılmaktır, (5) romantizm sunmak... Bu beş yolu izleyen bir erkek, kadının orgazm olabilmesi için uygun koşulları yaratmış olur.

Haberin Devamı

TEKNOLOJİK ORGAZMIN HAZZI DA MALİYETİ DE YÜKSEK

Orgasmatron nedir

Omuriliğe yerleştirilen elektrotların deri altına yerleştirilen kalp pili büyüklüğündeki bir cihazla bağlantısı esasına dayalı olarak çalışan orgasmatronun, istenildiği her zaman boşalmayı garanti etmesine karşın, henüz çok az sayıda kadın tarafından kullanılıyor olması, hem fiyatının yüksek olması hem de cerrahi müdahale gerektirmesine bağlı olsa gerek... Şu an için sadece kadınlarda kullanılabilen orgasmatron ile ilgili çalışmalar, cihazı erkelerde de çeşitli cinsel işlev bozukluklarının tedavisi için kullanılır hale getirmeyi amaçlıyor.

Yazarın Tüm Yazıları