EKSTRA
MENÜ

Kadın Orgazmı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 327 haberi bulunmuştur.

Kadın Orgazmı Haberleri

Sormaktan utandığın 12 seks sorusu

Sormaktan utandığın 12 seks sorusu

İlişki sırasında yaşadıklarınızın "normal" olup olmadığını hiç merak ettiniz mi? Yalnız değilsin. Uzmanlardan, kadınlardan duyduğumuz bazı ortak seks kaygılarını üstlenmelerini rica ettik. İşte söylemek zorunda olduğumuz şeyler.

25.08.2019İlişkiler
Orgazm Olan Kadınlar Daha Çabuk Hamile Kalıyor

Orgazm Olan Kadınlar Daha Çabuk Hamile Kalıyor

Evrimci bilim adamlarının üreme başarısında bir görevi olmadığını düşündükleri kadın orgazmıyla ilgili önemli bir keşif yapıldı. Bilim insanları, kadınların orgazm olduklarında hamile kalma olasılıklarının yüzde 15 daha fazla artığını buldu. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, İrlanda’daki University College Cork’ta yapılan ve orgazm gizemini aralayan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi...

Orgazm olmak hamileliği kolaylaştırır mı

Orgazm olmak hamileliği kolaylaştırır mı?

Evrimci bilim adamlarının üreme başarısında bir görevi olmadığını düşündükleri kadın orgazmıyla ilgili önemli bir keşif yapıldı. Bilim insanları, kadınların orgazm olduklarında hamile kalma olasılıklarının yüzde 15 daha fazla artığını buldu. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, İrlanda’daki University College Cork’ta yapılan ve orgazm gizemini aralayan araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

12.03.2019Sağlık
Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

Kadın Orgazmını Etkileyen 5 Neden

Orgazm, cinsel ilişkide zevkin ve hazzın en üst seviyeye ulaşmasıdır. Bildiğiniz üzere kadınların orgazm noktasına gelmesi daha uzun süre alır. Erkekler ise genellikle kadınlardan daha önce orgazma ulaşırlar. Kadın orgazmını kaygı, endişe, duygusal hisler, pozisyonun önemi, klitoris ve vajinal uyarım gibi faktörler bulunur. İşte kadın orgazmını etkileyen 5 neden...

5.09.2018Cinsellik
Orgazm olmak ya da olamamak

Orgazm olmak ya da olamamak

Kadın orgazmı, bazı kadınlar için hayal,bazı kadınlar için kaf dağının ardında, bazıları için mecburen taklidi yapılan, cinsellikte yaşanan en üst düzey duygu, cinsel rahatlamanın adı…

4.11.2016Ebeveyn
Orgazm hakkında en merak edilen 7 soru

Orgazm hakkında en merak edilen 7 soru

Cinsel ilişki sırasında kadın birden fazla orgazm olabilir mi?

19.08.2016Sağlık
Kadın orgazmının sırrı çözüldü

Kadın orgazmının sırrı çözüldü

Kanser, HIV gibi hastalıkların yanı sıra bilim dünyasının kafasını sıkça meşgul eden bir diğer konu da kadın orgazmı. Ancak sonunda bir grup bilim adamı bu son derece karmaşık kadın orgazmının sırrını çözdüğünü açıkladı. Yapılan araştırmaya göre bunun tek nedeni eskiden kadınların orgazm olduktan sonra yumurtlayabilmesi.

2.08.2016Sağlık
Tüm yönleriyle kadın orgazmı

Tüm yönleriyle kadın orgazmı

Orgazma değil ilişkiden zevk almaya odaklanın!

27.05.2016Sağlık
Siz hiç coregazm oldunuz mu

Siz hiç coregazm oldunuz mu?

Egzersiz esnasında orgazm olmak kulağa çok garip geliyor ama...

14.05.2016Sağlık
Gebelikte seks yapmak zararlı mı

Gebelikte seks yapmak zararlı mı?

Hamilelik döneminde cinsel ilişkide bulunmanın tehlikeli olabileceği durumlar...

Akıllı seks oyuncağı üretildi

'Akıllı seks oyuncağı' üretildi

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı televizyonlar ve hatta akıllı evler derken sonunda akıllı seks oyuncağı da üretildi.

16.04.2016Sağlık
Kadınlarda orgazm bozukluğu, nedenleri ve tedavisi

Kadınlarda orgazm bozukluğu, nedenleri ve tedavisi

Yeterli cinsel uyarıya karşın orgazm olamıyor musunuz?

22.03.2016Sağlık
Orgazmın 9 faydası

Orgazmın 9 faydası

Kadın orgazmı cinsel sağlık konusunda en çok tartışılan ve en karmaşık konulardan biridir. Seksin sağlığa faydaları ile birlikte orgazmın da ayrıca birçok faydaları var. İngiliz Daily Star Gazetesi'nin haberine göre orgazmın kadın sağlığına 9 yararı.

28.12.2015Sağlık
Google sinemanın ilk çıplak kadını Hedy Lamarrı doodle yaptı

Google 'sinemanın ilk çıplak kadını' Hedy Lamarr'ı doodle yaptı

Google, özel günlere veya özel kişilerin doğum günlerine özel doodle hazırlamaya devam ediyor. Bugün de yani 9 Kasım 2015 Pazartesi gününe özel Hedy Lamarr'ın 101.doğum günü logosu yayınladı. Peki, gece yarısına kadar yayında olacak olan doodle sahibi kimdir ? Hedy Lamarr'ın çok ilginç bir hayatı var. O hem sinemanın ilk 'çıplak' kadını hem de bir mucit. Çünkü, hayatımızı değiştiren GSM, GPS ve Wi-Fi teknolojilerinin mucitleri arasında yer almakta. İşte Hedy Lamarr hakkında detaylı bilgiler…

9.11.2015Teknoloji
Kadınlar iki tür orgazm yaşıyor

Kadınlar iki tür orgazm yaşıyor

Yapılan araştırma, Freud’un yıllar önce ortaya attığı teoriyi doğruladı.

5.12.2014Sağlık
Boşuna aramayın G noktası diye birşey yokmuş

Boşuna aramayın G noktası diye birşey yokmuş!

İtalya’nın başkenti Roma’daki Tor Vergata Üniversitesi’nden endokrinoloji ve seksoloji profesörü Emmanuele A. Jannini, kadın vücudunda “büyük zevk veren ve orgazma yol açan tek bir nokta olduğu inancının bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu” söyledi.

31.08.2014Sağlık
Yaşasın orgazmAyşe Armandan cinsellik dosyası...

Yaşasın orgazm!Ayşe Arman'dan cinsellik dosyası...

Biz Türkiye’de pek çok konuda olduğu gibi, seks hakkında konuşmama hastalığına tutulmuşuz, konuşmuyoruz. Ama Melek Özman ve ekibi 'klitoris filmi'ni yapmışlar!

28.08.2014Hayat
Boşuna aramayın, G noktası diye birşey yokmuş

Boşuna aramayın, G noktası diye birşey yokmuş!

İtalya’nın başkenti Roma’daki Tor Vergata Üniversitesi’nden endokrinoloji ve seksoloji profesörü Emmanuele A. Jannini, kadın vücudunda “büyük zevk veren ve orgazma yol açan tek bir nokta olduğu inancının bir şehir efsanesinden ibaret olduğunu” söyledi.

28.08.2014Avrupa
Orgazmın Yolu Duygusallık

Orgazmın Yolu Duygusallık

Kadın Cinsel Sağlığı Kliniği Direktörü Dr. Ece Hattat; kadında duyguların, cinsel cevap olarak gelişmesinin çok önemli olduğunu belirtiyor...

19.08.2013Cinsellik
Orgazm meditasyonu

Orgazm meditasyonu

İlk olarak ABD’nin San Francisco eyaletinde kurulan ve şu anda aralarında Londra’nın da bulunduğu 10 şehirde hizmet veren One Taste Orgazmik Meditasyon tesisleri kadınlara orgazm olmayı öğrettiğini iddia ediyor.

11.08.2013Gündem
Uluslararası Kadın Orgazmı Günü kutlandı

Uluslararası Kadın Orgazmı Günü kutlandı

Brezilya’da dün de her 8 Ağustos’ta olduğu gibi Uluslararası Kadın Orgazmı Günü kutlandı. İsmi itibarıyla bazı risklere açık görünen bu günün asıl amacı kadınların kendi cinsellikleriyle ilgili bilinçlerinin artırılmasını sağlamak.

9.08.2013Kelebek
Seks önce beyinde başlıyor

Seks önce beyinde başlıyor!

Dişilerin cinsel açıdan tahrik olmaları, beynin tahrik olmasıyla başlar...

2.05.2013Cinsellik
Kadınlar neden daha zor orgazm oluyor

Kadınlar neden daha zor orgazm oluyor?

Erkeklerin yüzde 97'si seks sırasında orgazm olurken bu oran kadınlarda yüzde 27'ye düşüyor. Kadınlarda oranın bu kadar düşmesinin önünde 6 engel var. Önerdiğimiz egzersizler kaliteli orgazmı çok daha kolay yaşayabilmeniz için...

21.02.2013Cinsellik
G noktasını bırakın seksin tadını çıkarın

G noktasını bırakın seksin tadını çıkarın

Bunu söyleyen ABD’li seks terapisti Dr. Sara Nasserzadeh. ‘Sorularla Orgazm’ kitabının yazarı Dr. Nasserzadeh, orgazm taklidi, G noktası gibi konulara farklı bir yaklaşım getiriyor. Cinsellik ve Cinsel Tedaviler 9. Ulusal Kongresi’nde de orgazm konulu konuşma yapan Dr. Sara Nasserzadeh’le konuştuk.

7.01.2013Sağlık

Yazar Sonuçları

Kadın Orgazm Bozukluğu

Kadın orgazmı bilinmeyenlerle dolu bir fenomendir. Bu fenomeni keşfetmeye ve anlamlandırmaya çalışan Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) kadın orgazmını iki alt başlıkta ele alır: Bedensel orgazm ve tinsel orgazm...

10.02.2021

Orgazm Olmak ya da Olmamak!

Kadında orgazmın tanımı ve kadının orgazm esnasında yaşadıkları henüz net olarak olarak tariflenememiş olsa da orgazm genel hatları ile cinsel yanıt döngüsünün tepe noktasında oluşan bedensel bir kasılmadır. Cinsel uyarıya yanıt olarak ortaya çıkar, fiziksel bir rahatlamanın yanında ruhsal bir iyilik hali de eşlik eder.

21.01.2021

Vajinal estetik ile ilgili merak edilenler

Sosyokültürel değişimler, kadınların daha aktif hayata katılması ve özellikle bilişim çağında bilgiye erişimin kolaylıkla olabilmesi, kadınların sağlıkları konusunda daha bilinçli olmasını sağlamıştır.

16.12.2020

Aramızda Kocaman Fark Var: Erkekler ve Kadınlarda Orgazm Nasıl Oluyor?

Bu hafta hep bana hep banayı bırakıyoruz ve biraz da partnerlerimizle ilgileniyoruz. “Nasıl orgazm olurum? Daha iyi nasıl orgazm olurum? Çoklu orgazm nasıl olurum?”un yollarını ararken partnerlerimizin orgazmları ile ilgili bilmemiz gerekenleri göz ardı edemeyiz değil mi?

13.06.2020

Kadın orgazmının anatomisi

Kadının cinsel ilişkide zevk almasını sağlayan en erojen bölgeleri klitoris ve G noktası olarak bilinir. Kadınlarda 2 şekilde orgazm vardır: Klitoral ve vajinal orgazm.

25.12.2019
Uykuda orgazm olmak mümkün mü

Uykuda orgazm olmak mümkün mü?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, kadınlarda uyku sırasında orgazmının nadir olsa da yaşanabildiğini belirterek uyku orgazmı hakkında bilgi veriyor.

4.10.2019
Kadınlarda cinsel istek nasıl başlar

Kadınlarda cinsel istek nasıl başlar?

Kadının cinsel tatmin sağladığı seks, aynı zamanda mutlu bir evliliğin de yapı taşıdır.

19.06.2019

Parmak ısırtan orgazm pozisyonları

Cinsel yaşamı daha zevkli kılmak istiyorsak seks pozisyonları arasından değişen seçimler yapmalı ve kendimize en uygun bulduğumuzu, hazzımızı en yukarı çıkaranı ve bizi en istekli kılanı bir kurtarıcı olarak kenarda tutmalı, sıklıkla da başvurmalıyız.

18.06.2019

Türk sanatçının ev sahibinin babası kim

Geçen Perşembe akşamı, Macaristan’ın Pecs şehrinde Vasarely Müzesi’ndeyiz.

18.11.2018
Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yanlış bilgiler, yanlış kodlanmalar, doğallıktan bilimsel gerçeklikten uzak davranışlar geliştirmek insanları hazdan uzaklaştırmakta en temel dürtünün ketlenmesine neden olmaktadır. Dolayısı ile mutsuz, haz tatmamış bireyler umutsuz ve birlikte gülmeyi birlikte yaşamayı öğrenememiş toplum oluşturmakta. Bu yanlış bilgi ve inanışlara bir göz atalım:

28.11.2017

Hamilelik döneminde cinsellik yaşanmalı mı?

Çiftlerin en sık kullandığı pozisyon olan erkeğin üstte olduğu pozisyon, gebelik haftası ilerledikçe anne adayında rahatsızlık yaratmaya başlar.

25.11.2017

Orgazm olmak öğrenilir mi?

Orgazm problem yaşayan pek çok kişinin kafasında aynı soru dolanıp durur. “Orgazm olmayı öğrenebilir miyim?” Bu sorunun yanıtını Psikolojik Danışman ve Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu veriyor ve orgazm olamama problemi yaşayan kadınlara tavsiyelerde bulunuyor.

10.10.2017
Squirting nedir

Squirting nedir?

Günümüzde cinselliğin hala bir tabu olduğunu söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, kadınlarda orgazm konusu hakkında merak edilen soruları cevapladı.

13.09.2017

Cinsellikle ilgili sorduğu soruları geçiştirmeyin!

Psikolojik Danışman ve Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, kadınların çocukluktan itibaren cinsellikle barışık yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

7.06.2017

Her kadın orgazm olabilir ama...

Kadınlar gerçeklerle yüzleşseler neler olur acaba? Kendisine yapılan haksızlığın hesabını sorar mı acaba hayattan?

15.04.2017
3 boyutlu klitoris

3 boyutlu klitoris

Acaba vajinal sanılan orgazm da aslında klitoral orgazm mı?

14.03.2017

Aynı anda orgazm olmak

Aynı anda orgazm olmaktan daha değerli olan, her iki tarafın da cinsellikten keyif alması...

9.03.2017
Cinsel sağlık hakkındaki sorular yanıt buluyor

Cinsel sağlık hakkındaki sorular yanıt buluyor!

Kadın cinselliğinde sorun ne, bu sorunları aşmak için neler yapılmalı?

13.12.2016

Orgazm dediğin böyle olur!

Ön sevişmenin uzun tutulması çok önemli...

19.09.2016

Orgasmatron nedir?

Çoğu kadının belki de hayatı boyunca hiç yaşamadığı boşalma veya orgazm artık bir düğmeye basılarak gerçekleşebiliyor.

7.04.2016

Aynı anda orgazm olmak bir şehir efsanesi mi?

Orgazma odaklanıp sevişmenin tadını kaçırmayın!

24.02.2016

Kadının cinsel yaşam döngüsü

Kadın; genç kızlıktan yaşlılığa kadar kadın cinselliği birçok değişimin olduğu kumru, koala, panter, panda ve kaplumbağa olmak üzere çeşitli evrelerden geçer.

14.09.2015

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

Kadınların yaklaşık % 40'ı orgazm taklidi yapıyor

17.06.2015

Yaşasın Orgazm!

Her şey, o sarı zarftan çıkan kare kitapla başladı.

23.08.2014

Orgazm olmak kim için daha kolay?

Kadın için orgazm olmak kolaydır çünkü...

4.11.2013