Esra Çabuk Cömert
Esra Çabuk Cömert
Esra Çabuk Cömert

Orgazm olmadan hamile kalınır mı?

Hamile kalma ile cinsel ilişkiden alınan zevk arasında bir bağlantı var mı?

Haberin Devamı

Cinsellik bir yandan yeme içme gibi biyolojik bir işlevdir, bir yandan da yaşamı baştan sona değiştirecek bir gücü vardır. Cinsellik derin bir doyum ve çılgın bir yükselme duygusu yaratabilir.


ORGAZMA ULAŞMA SIKLIĞI YAŞLA BİRLİKTE DEĞİŞİYOR

Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Kadınlarda cinsel aktivitelerin 20’li yaşların sonunda ve ya da otuzlu yaşlarda doruğa ulaştığını ve gerek artış hızının ,gerekse cinsel isteğin yaşla azalma hızının erkeklerden çok daha yavaş olduğu düşünülmektedir. Aynı şekilde kadınların orgazma ulaşma sıklığı da yaşla beraber değişmektedir.


HER KADIN ORGAZMA ULAŞABİLİR Mİ?

Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Haberin Devamı

Kadınlarda orgazm 2 türlüdür. Bir tanesi klitoral orgazmdır. Klitorisin dolaylı veya direkt olarak uyarılması ile orgazm gerçekleşir. Bir diğeri ise vajinal orgazmdır ki, penis vajen birlikteliği olduğu zaman G noktası dediğimiz vajen üst 1/3 kısmında olan dokunun uyarılmasıyla olur.

Peki asıl soru şu her kadın orgazma ulaşabilir mi? Her kadın her cinsel ilişkiden sonra klitoral orgazma ulaşabilir ancak her cinsel ilişkiden sonra kadın vajinal orgazm yaşayacak diye bir durum yoktur. 


KADIN ORGAZM OLMAZSA GEBELİK OLUŞMAZ MI?

Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Kadın orgazm olmaz ise gebelikte oluşmaz miti tamamen yanlıştır. Kadın orgazm olsa da olmasa da gebelik olabilir. Çünkü gebelik sperm ile yumurtanın birleşmesi dolayısıyla oluşan embriyo dediğimiz yapının rahime yerleşmesiyle olur. Erkeğin spermlerini hangi yolla olursa olsun kadının vajenine ulaşması bile gebelik oluşması için yeterlidir. Tabii ki orgazma ulaşıp da gebe kalan kadınları şanslı gruptan sayıyoruz. Bu durumda çocuklarına siz bir aşk meyvesisiniz cümlesini rahatlıkla söyleyebilirler.


GEBELİĞİN 2. VE 3. AYINDA KADINLAR DAHA KOLAY ORGAZM OLUR

Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Gebelik sürecinde de orgazm olunabilir. Özellikle 2. ve 3. ayda kadınlar orgazma daha rahat ulaşabilirler. İlk üç ay ve son üç ayda fiziksel değişikliklere bağlı orgazma erişemeyebilirler. Ama 12 .haftadan sonra libido artışı da fazla olduğundan orgazma erişebilirler.

Haberin Devamı

VAJİNAL ORGAZM KADINA ARMAĞANDIR

Orgazm olmadan hamile kalınır mı

Her ilişkide orgazma ulaşacağız diye bir şart yok, şartlanmayın, vaginal orgazm bir kadına armağandır, olaya böyle bakarsak inanın daha rahat seksten keyif alabilirsiniz.

ORGAZM OLAMAYAN KADINLARA TAVSİYELER