EKSTRA
MENÜ

İşten Çıkarma

İşten Çıkarma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İşten Çıkarma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.427 İşten Çıkarma haberi bulunmuştur.

İşten Çıkarma Haberleri

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

Aralık ayının gelmesi ile birlikte, işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih kısıtlamasının ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Söz konusu düzenlemenin hangi tarihe kadar uzatıldığı, pek çok işçi ve işveren tarafından merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

3.12.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Fesih yasağında son durum: O tarihe kadar uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Fesih yasağında son durum: O tarihe kadar uzatıldı

İşten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih yasağı son dakika gelişmeler ile gündemde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Kasım tarihi itibariyle uzatılmıştı. Pandemi döneminde işçilerin haklarını korumaya yönelik uygulanan fesih kısıtlaması bir süre daha devam edecek. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağında son durum bilgileri.

1.12.2020Ekonomi
Dev şirketten flaş karar 32 bin kişiyi işten çıkaracak

Dev şirketten flaş karar! 32 bin kişiyi işten çıkaracak

Walt Disney Co öncelikli olarak eğlence parklarından olmak üzere toplam 32 bin kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

26.11.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte en son gelişmeler

Yeni yıla kısa bir süre kalması ile birlikte, işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih kısıtlamasının ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Söz konusu düzenlemenin hangi tarihe kadar uzatıldığı, pek çok işçi ve işveren tarafından merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

24.11.2020Gündem
Maaşlara yüzde 17 zam hazırlığı

Maaşlara yüzde 17 zam hazırlığı

Uluslararası danışmanlık şirketlerinin Türkiye’de yaptığı bir araştırma, pandeminin yol açtığı sıkıntılara rağmen özel sektör firmalarının yeni yılda çalışanlarına ortalama yüzde 17 oranında zam yapacağını ortaya koydu. Araştırma ayrıca, pandemi sonrası birçok şirketin çalışanlarına evden çalışma seçeneği sunmayı planladığını da gösterdi.

23.11.2020Ekonomi
Kısa çalışmada yeni dönem

Kısa çalışmada yeni dönem

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetinin sınırlandırılması, bir kısmının da kapanmasıyla birlikte hizmetler sektöründe çalışanlar için yeniden kısa çalışma ve ücretsiz izin dönemi başladı. Haziran ayı sonuna kadar kısa çalışma için isimleri İŞKUR’a bildirilmiş çalışanlar için, yeniden başvuru yapma hakkı bulunuyor.

22.11.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağı o tarihe kadar uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı o tarihe kadar uzatıldı

İşten çıkarma yasağı pandemi döneminde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak bir süre daha uzatıldı. Milyonlarca çalışanın hakları göz önüne alınarak iş sözleşmesini feshetme yetkisinin sadece işçi tarafına veren fesih yasağı ile ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk sürenin 2 ay daha uzatıldığı duyurdu. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte ayrıntılar.

19.11.2020Ekonomi
ABDde işsizlik maaşı başvuruları arttı

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları arttı

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 14 Kasım ile biten haftada 742 bin seviyesine çıkarak piyasa beklentilerinin aksine yükseliş kaydetti.

19.11.2020Ekonomi
Son dakika... Otomobil devinden flaş karar

Son dakika... Otomobil devinden flaş karar

Renault grubunun önde gelen sendikası olan CFE-CGC, Fransa'da mühendislik ve üçüncül fonksiyonlardaki işlerin kaldırılmasını kapsayan 2500 kişinin çıkışına ilişkin anlaşmayı imzaladı.

19.11.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayımlanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Fesih yasağı, corona virüsü pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak için getirildi. İşten çıkarma yasağı kapsamında milyonlarca çalışanın hakları göz önüne alınarak iş sözleşmesini feshetme yetkisi sadece işçi tarafında devam etmesi olarak belirlendi. Söz konusu durum bir kez daha uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.11.2020Gündem
Hazır giyimde ihracat hedefi 2019u yakalamak

Hazır giyimde ihracat hedefi 2019'u yakalamak

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, özellikle ihracata çalışan firmaların kapasitelerinin yılbaşına kadar dolu olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 2 ayda farkı kapatıp salgının tüm olumsuz etkilerine rağmen geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 17,7 milyar dolarlık ihracat hacmini yakalayacağımıza inanıyorum." dedi.

15.11.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşçi ve işverenler araştırıyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi ve işverenler araştırıyor!

Kasım ayının gelmesi ile birlikte, işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih kısıtlamasının ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Söz konusu düzenlemenin hangi tarihe kadar uzatıldığı, pek çok işçi ve işveren tarafından merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

11.11.2020Gündem
Arabulucu da olsa fesih yasak kapsamında

Arabulucu da olsa fesih yasak kapsamında

Koronavirüs süreciyle birlikte çalışanların işten çıkarılması yasaklandı. İşten çıkarma işçinin rızasıyla yapılsa bile yasak kapsamına giriyor. Her ne kadar çalışanın rızası alınsa ve tazminatını almış olsa da, fesih yasağının ihlali anlamına gelen arabulucu veya ikale yoluyla çıkış işlemleri, işverenleri idari para cezası ile karşı karşıya bırakabilir.

10.11.2020Ekonomi
Son dakika: İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağı o tarihe uzatıldı

Son dakika: İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı o tarihe uzatıldı!

İşten çıkarma yasağı, koronavirüs olası ekonomik önlemleri kapsamında devam ediyor. Pandemi döneminde getirilen işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih yasağı, çalışanların hakları göz önüne alınarak bir süre daha devam edecek. Feshetme yetkisini sadece işçi tarafına veren işten çıkarma yasağı geçtiğimiz günlerde son dakika Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarihle ilgili ayrıntılar.

6.11.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Süt fabrikasında şok eden görüntüler İş yeri kapatıldı, iki kişi gözaltına alındı

Son dakika haberleri... Süt fabrikasında şok eden görüntüler! İş yeri kapatıldı, iki kişi gözaltına alındı

Son dakika haberi.. Konya'daki bir süt fabrikasındaki skandal görüntülere tepki yağdı. Süt fabrikası çalışanı bir kişi, süt kazanının içine girip banyo yaptı. Görüntüler bir sosyal medya platformunda yayınlandı. İnfial yaratan görüntülerle ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı ve görüntülerin çekildiği firma açıklama yaptı. İş yeri Tarım ve Orman Bakanlığı'nın talimatı üzerine kapatıldı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, süt tesisindeki görüntülere dair soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında banyo yapan Emre S. ile görüntüleri çekip paylaşan Uğur Turgut polis tarafından gözaltına alındı.

5.11.2020Gündem
İngiliz devinden flaş açıklama

İngiliz devinden flaş açıklama

Sainsbury’s bu yılın ilk yarısında piyasa koşullarını gerekçe göstererek 137 milyon sterlin zarar açıklamıştı.

5.11.2020Ekonomi
Hazır giyim ihracatı ekimde rekor kırdı

Hazır giyim ihracatı ekimde rekor kırdı

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, "Temmuzda 1 milyar 812 milyon dolar ile kırdığımız aylık ihracat rekorumuzu ekimde 1 milyar 858 milyon dolara çıkardık. Sektörümüze ve ülkemize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

2.11.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayımlanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Fesih yasağı, corona virüsü pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak için getirildi. İşten çıkarma yasağı kapsamında milyonlarca çalışanın hakları göz önüne alınarak iş sözleşmesini feshetme yetkisi sadece işçi tarafında devam etmesi olarak belirlendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

2.11.2020Gündem
Son dakika... 31 Aralıka kadar uzatıldı Kimler yararlanacak

Son dakika... 31 Aralık'a kadar uzatıldı! Kimler yararlanacak?

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz isin desteği ve çalışanı işten çıkarma yasağı uzatıldı. Uzatılır uzatılmaz da okuyuculardan sorular gelmeye başladı. Kimileri, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılıp yapılamayacağını soruyor, kimileri de ücretsiz izne ayrılanların destekten yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor. Tüm sorulara açıklık getireyim.

29.10.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek KÇÖnün süresi uzatıldı.. İşte yeni tarih

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? KÇÖ'nün süresi uzatıldı.. İşte yeni tarih

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ilişkin düzenlemenin süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, söz konusu ödemelerin ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?

28.10.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ile işten çıkarma yasağının süreleri uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği ile işten çıkarma yasağının süreleri uzatıldı

Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ve İş Kanunu uyarınca çalışanın iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenlemelerin süresi 2 ay daha uzatıldı.

27.10.2020Haber
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Karar Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ve İş Kanunu uyarınca çalışanın iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenlemelerin süresi uzatıldı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, söz konusu kısıtlamanın ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

27.10.2020Gündem
Son dakika haberi: İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı  İşçi çıkarma yasağıyla ilgili Bakan Selçuktan yeni açıklama

Son dakika haberi: İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşçi çıkarma yasağıyla ilgili Bakan Selçuk'tan yeni açıklama

İşten çıkarma yasağı, milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs olası ekonomik önlemleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanan ve süresi dolması beklenen işten çıkarma yasağı yeniden uzatılarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzatılmasıyla ilgili Bakan Selçuk yaptığı paylaşımda, "Salgının etkilerini azaltmak ve istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanımız ile çalışanlarımızı ve işverenlerimizi desteklemeye devam ediyoruz." dedi. Peki, İşten çıkarma yasağı ne kadar uzatıldı?

27.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı  Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili karar Resmi Gazetede

Son dakika haberi: Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneğiyle ilgili karar Resmi Gazete'de

Son dakika haberi... Kısa çalışma ödeneği ekim ayı ödeme tarihi çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde alınan ekonomik önlemler kapsamında uygulanan kısa çalışma ödeneği her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Bir süredir uzatılması gündemde olan kısa çalışma ödeneği ile işten çıkarma yasağının süresini uzatan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, kısa çalışma ödeneğinin ve işten çıkarma yasağının uzatılmasına ilişkin paylaşımda bulundu. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zamana kadar yatacak? İşte, kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih.

27.10.2020Ekonomi
Bakan Selçuktan kısa çalışma ödeneği paylaşımı

Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği paylaşımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, kısa çalışma ödeneğinin ve işten çıkarma yasağının 2 ay uzatılmasına ilişkin paylaşımda bulundu.

26.10.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Resmi Gazetede yayımlandı Kısa çalışma ödeneği ile işten çıkarma yasağının süreleri uzatıldı

Son dakika haberi: Resmi Gazete'de yayımlandı! Kısa çalışma ödeneği ile işten çıkarma yasağının süreleri uzatıldı

Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında kısa çalışma ödeneğinin verilmesine ve İş Kanunu uyarınca çalışanın iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenlemelerin süresi 2 ay daha uzatıldı.

26.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşçi ve işverenler merak ediyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşçi ve işverenler merak ediyor!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül'den itibaren uzatılmıştı. Bu sürenin üstünden zaman geçmesinin ardından pek çok çalışan şimdi, söz konusu bu yasağın ne zaman kadar devam edeceğini merak ediyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

25.10.2020Gündem
200 ülkeye Türk imzası

200 ülkeye Türk imzası

Türkiye’nin İlk Bin İhracatçı Firması listesinde yer alan Kimo Tekstil, 200’ün üzerinde ülkede nihai tüketiciyle buluşuyor. İspanya ağırlıklı ihracat yapan şirket, Birleşik Krallık, Almanya ve Polonya gibi ülkelerde iş ortaklıklarına imza atıyor. Barcelona’da dizayn ofisi bulunan şirketin yeni adresi ise Londra ve Paris.

23.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı İşten çıkarma yasağı o tarihe kadar devam edecek

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağı o tarihe kadar devam edecek!

İşten çıkarma yasağının biteceği tarih, milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinde ekonomik tedbirler kapsamında getirilen işten çıkma yasağı 17 Eylül tarihinden itibaren Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 2 ay daha uzatılmıştı. İşçilerin iş akdinin feshedilmesinin önüne geçen işten çıkma yasağı bir süre daha devam edecek. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağının sona ereceği tarihle ilgili ayrıntılar.

21.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte Resmi Gazetede yer alan o tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte Resmi Gazete'de yer alan o tarih!

Koronavirüs salgını gerekçesiyle işçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik düzenlemenin uygulama süresinin uzatılması yönünde karar geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti. İşveren ve işçiler şimdi bu sürenin ne zaman sona ereceğini araştırıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.10.2020Gündem
İşte yeni istihdam paketi

İşte yeni istihdam paketi

AK Partili vekillerin imzasını taşıyan ‘İstihdam Paketi’ meclise sunuldu. Buna göre, 25 yaş altı ve 50 yaş üstüne kısmi süreli çalışma olanağı sunulabilecek. İşe geri alınan çalışan için işverene teşvik verilecek. Kısa çalışma ödeneğinin süresi Temmuz 2021’e kadar uzatılabilecek. Kurumlar vergisinde ise Cumhurbaşkanı’na 5 puanlık indirim yetkisi tanınacak.

17.10.2020Ekonomi
İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatıldı mı İşten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatıldı mı? İşten çıkarma yasağının biteceği tarih

İşçi çıkarma yasağının sona ereceği tarih, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, olası ekonomik etkilerin önüne geçmek adına iş sözleşmesi feshetme yetkisi çalışanlara verildi. İşçilerin iş akitlerinin feshedilmesinin önüne geçilmesine yönelik uygulanan işten çıkarma yasağı 17 Eylül tarihinden itibaren Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Peki, işçi çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, işten çıkarma yasağının biteceği tarih ve konuyla ilgili ayrıntılar.

15.10.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağı uzatılacak mı? İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ile çalışanın hakkını korumayı amaçlayan kararname pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla işverene sağlanan destekler ile birlikte çalışanın haklarını koruyan adımlara da imza atan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, işten çıkarma yasağı noktasında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile uzatılan kararı uygulamaya devam ediyor. Pandemi döneminde milyonlarca çalışan işçi çıkarma yasağının biteceği tarihe odaklandı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

13.10.2020 Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayınlanan tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayınlanan tarih bilgisi!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Eylül'den itibaren uzatılmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde uygulanan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

9.10.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte tarih bilgisi!

İşten çıkarma yasağı koronavirüs pandemisi nedeniyle işverenin işten çıkış işlemlerini kısıtlamak için getirildi. Kısıtlama ile birlikte iş sözleşmesini feshetme yetkisi sadece işçi tarafında devam etmesi olarak belirlendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

3.10.2020Gündem
Hollandalı dev şirket 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Hollandalı dev şirket 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Hollandalı Royal Dutch Shell, düşük karbonlu enerjiye dönüşüm hedefi kapsamında 2022 yılının sonuna kadar 7 bin ila 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

30.09.2020Ekonomi
Hollandalı Royal Dutch Shell, 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Hollandalı Royal Dutch Shell, 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Hollandalı Royal Dutch Shell, düşük karbonlu enerjiye dönüşüm hedefi kapsamında 2022 yılının sonuna kadar 7 bin ila 9 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

30.09.2020Ekonomi
Disneyden koronavirüs kararı 28 bin çalışanını işten çıkarıyor

Disney'den koronavirüs kararı! 28 bin çalışanını işten çıkarıyor

ABD eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tema parklarında çalışan 28 bin kişiyi işten çıkarmayı planladığını duyurdu.

29.09.2020Dünya
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte belirlenen tarih!

İşten çıkarma yasağı, işçi ve işverenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs pandemisinin ekonomik etkilerini azaltmak için uygulamaya konulan işten çıkartma yasağı, nisan ayından bu yana yürürlükte. Son olarak alınan kararla, işten çıkarma yasağının biteceği tarihin süresi uzatıldı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

27.09.2020Egazetelik
Eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi

Eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ödeme tarihi

Kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılacağı tarih, son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. İşverenlerin pandemi dolayısıyla işten çıkarma ya da personel azaltımına gitmemesi için devlet tarafından verilen kısa çalışma ödeneği en son 3 Eylül tarihinde yatırılmaya başlandı. Ekim ayının yaklaşmasıyla gözler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kısa çalışma ödeneği açıklamasına çevrildi. Peki, eylül ayı kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, KÇÖ ödeme tarihleri ve konuyla ilgili ayrıntılar.

26.09.2020Ekonomi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle başlayan ve bir süredir devam eden işten çıkarma yasağı, işveren ve işçilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Son olarak süresi uzatılan işten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ve bu durumun ortadan kalkacağı araştırma konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

23.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte Resmi Gazetede yayımlanan tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte Resmi Gazete'de yayımlanan tarih!

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağıyla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Corona virüs salgını nedeniyle iş yeri kapatılan çalışanlar için işten çıkarma yasağı uygulanmaya başlamıştı. Halen yürürlükte olan işten çıkarma yasağı, 17 Nisan 2020’de çıkarılan geçici yasa maddesiyle uygulamaya geçti. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

18.09.2020Gündem
1. Sınıf Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi konu anlatımı

1. Sınıf Matematik Doğal Sayılarla Çıkarma İşlemi konu anlatımı

Doğal sayılarla çıkarma işlemi yaparken bir sayıdan başka bir sayıyı çıkartırız. Yani eksilme olur. Şimdi bunu nasıl gerçekleşeceğini öğreneceğiz ve beraber örnekler yapacağız. İşte 1. sınıf matematik doğal sayılarla çıkarma İşlemi konu anlatımı.

16.09.20201. SINIF

Yazar Sonuçları

Yeniden kısa çalışmaya başvurabilirsiniz

Soru: Mağazalardaki personelimiz nisan ayından beri kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyor. Bir mağazamızı kapattık, çalışanlarımızı, diğer şubeye aldık. Personelimiz için kısa çalışma talep ettik yararlanamadığımızı öğrendik. Şubelerde yapacağımız rotasyon ve koronavirüs testinin  pozitif çıkarak karantinaya girme gibi nedenlerle kısa çalışma hakkı kalkar mı? Bir de normalleşme desteği nedir? Ahmet S.

3.12.2020

10 soruda yeni kısıtlamalarda çalışanların hakları

Koronavirüs önlemleri kapsamında birçok işletmenin faaliyetleri durdu ya da kısıtlandı. Peki bu işletmelerde çalışanların durumu ne olacak? Kısa çalışma öde-neğine dönülecek mi, dönülürse kimler yararlanacak? 10 soru ve yanıtlarıyla yeni kısıtlamaların işverene ve çalışanlara etkilerini ele aldık.

25.11.2020

Arabulucu da olsa fesih yasak kapsamında

Koronavirüs süreciyle birlikte çalışanların işten çıkarılması yasaklandı. İşten çıkarma işçinin rızasıyla yapılsa bile yasak kapsamına giriyor. Her ne kadar çalışanın rızası alınsa ve tazminatını almış olsa da, fesih yasağının ihlali anlamına gelen arabulucu veya ikale yoluyla çıkış işlemleri, işverenleri idari para cezası ile karşı karşıya bırakabilir.

10.11.2020

Kısa çalışma, ücretsiz izin desteği uzadı. Kimler yararlanacak?

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği ve çalışanı işten çıkarma yasağı uzatıldı. Uzatılır uzatılmaz da okuyuculardan sorular gelmeye başladı. Kimileri, kısa çalışma ödeneğine yeni başvuru yapılıp yapılamayacağını soruyor, kimileri de ücretsiz izne ayrılanların destekten yararlanıp yararlanamayacağını merak ediyor. Tüm sorulara açıklık getireyim.

29.10.2020

Kısa çalışma kıdem hesabına katılmaz

Soru: Emekli olarak 4 yıl çalıştım. Haziran 2020’de ücretsiz izne çıkarıldım. Ücretsiz izinde geçen süre kıdem tazminatı süreme eklenir mi? Uğur K.

14.10.2020

Kısa çalışmada kıdem tazminatı sorunu

Kısa çalışma ödeneği alan 3.5 milyon kişi, şimdilerde, çalışmadıkları sürelerin kıdem tazminatı hesaplamasında dikkate alınıp alınmayacağını merak ediyor. İş kanununda ise bu konuda bir netlik yok. İleride çalışan ile işveren arasında uyuşmazlıklar yaşanmasından endişe duyuluyor.

8.10.2020

‘750 köyümüz birer fabrikadır’

Lüleburgazlı aktivist, TEMA Vakfı üyesi Hakan Dedeoğlu, Trakya’da videolar çekip sosyal medya üzerinden yayınlıyor. 30 yıldır çevre konularında çalışıyor, siyasetçilerle ve bürokratlarla tartışıyor. Onlara uyarılar yapıyor. Hayrettin Karaca kendisini ormanlarda gezdiren Dedeoğlu’nu çok severdi.

16.09.2020