EKSTRA
MENÜ

Işten Çıkarma

Işten Çıkarma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Işten Çıkarma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.479 Işten Çıkarma haberi bulunmuştur.

Işten Çıkarma Haberleri

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte işten çıkarma yasağında en son tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte işten çıkarma yasağında en son tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Kamuoyu tarafından 'işten çıkarma yasağı' olarak bilinen ve geçtiğimiz yıldan bu yana uygulamada olan 'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme', işveren ve işçilerin gündeminde yer alıyor. Daha önce uzatılması kararlaştırılan karar için gözler son tarihe çevrildi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, işten çıkarma yasağı ile ilgili ayrıntılar.

24.02.2021Gündem
Kısa çalışmada haziran önerisi

Kısa çalışmada haziran önerisi

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Kısa Çalışma Ödeneği’nin sona ereceği 31 Mart tarihi için ‘Erken’ uyarısında bulunarak, desteğin haziran ayı sonuna kadar sürmesi gerektiğini söyledi.

24.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih

İşten çıkarma yasağı devam ediyor. Corona virüs salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için ilk olarak 17 Nisan tarihinde ilan edilen işten çıkarma yasağı bir kez daha uzatıldı. İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih

21.02.2021Gündem
Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Çalışma hayatında normalleşme dönemi

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı, mart sonuna kadar uzatılacak. Nisanda iki düzenlemenin de kaldırılması planlanıyor. Kısa çalışma ve ücretsiz izinden normale dönen işletmeler için ise 3 ay normalleşme desteği uygulanacak.

19.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor 2 ay daha uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? 2 ay daha uzatılmıştı

'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme' olarak yürürlükte yer alan İşten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanan son kararın ardından devam ediyor. Koronavirüs pandemisi dolayısıyla uygulanan işten çıkarma yasağı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın güdümünde yer alıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte, 17 Ocak tarihinde yayımlanan bir karar ile uzatılma kararı alınan işten çıkarma yasağı hakkında bazı bilgiler

17.02.2021Gündem
2020de dünyada ilk 5e girdi

2020'de dünyada ilk 5'e girdi

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, "Cargo Talks" isimli çevrim içi seminerlerin ilkinde konuştu. Aycı, "(50 yolcu uçağını) Kargo uçağı haline getirdik. Bu şekilde kargo kapasitemiz epey arttı. Dünyadaki en önemli 5 hava kargo taşımacılık şirketi içerisine girdik" dedi.

10.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Resmi Gazete detayları

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen 'iş akdinin feshinin kısıtlanmasına ilişkin düzenleme', hem işçi hem de işverenin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. Pandemi süreci dolayısıyla ortaya çıkan işten çıkarma yasağı ile işçinin hakkını korumaya özen gösteren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yasağın ne zamana kadar devam edeceğine dair son Resmi Gazete duyurusunu işaret etti. İşte, o duyuru hakkında bilgiler

9.02.2021Gündem
İngilterede büyük kriz Bir perakende devi daha dayanamadı

İngiltere'de büyük kriz! Bir perakende devi daha dayanamadı

Perakende sektörünün çöküşe geçtiği İngiltere'de iflas etmemek için uğraşan perakendeci French Connection satılıyor. Şirket için 2 firmadan teklif geldi.

5.02.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Resmi Gazetede yayımlanarak uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatılmıştı!

İşten çıkarma yasağı pandemi sürecinde uygulanmaya devam ediyor. Nisan ayında başlayan milyonlarca çalışanı ve işvereni ilgilendiren işten çıkarma yasağı, son gelişmeler ile takip ediliyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatılmıştı. İşten çıkarma yasağına uymayan işverenlere 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağının uzatıldığı tarih.

3.02.2021Ekonomi
‘Kayıt dışı istihdam yüzde 3.9 azaldı’

‘Kayıt dışı istihdam yüzde 3.9 azaldı’

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kayıt dışı istihdamın yüzde 3.9 azaldığına dikkat çekerek, “Pandemi döneminde ilginçtir, kayıt dışında bir azalma var.

30.01.2021Ekonomi
THY YKB Aycı: Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz

THY YKB Aycı: Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, koronavirüs pandemisini en iyi şekilde yönettiklerini belirtti. Pandemi sonrasında da büyük atılım yapacaklarına değinen Aycı "Çok yakında yeni müjdeler vereceğiz" açıklamasında bulundu.

29.01.2021Ekonomi
Japonyaya pandemi şoku Son 45 yıldır böylesini görmedi

Japonya'ya pandemi şoku! Son 45 yıldır böylesini görmedi

Geçen yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının oluşturduğu ekonomik şartlarda Japonya, büyük şok yaşadı. Ülkede yıllık bazda iş bulma oranında son 45 yılın en sert düşüş yaşandı.

29.01.2021Ekonomi
Commerzbankta büyük işten çıkarma planı

Commerzbank'ta büyük işten çıkarma planı

Almanya’nın ikinci büyük bankası Commerzbank, yeniden yapılanma kapsamında stratejisini yenileyerek 10 bin kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

29.01.2021Ekonomi
İBBde işten çıkarılan işçi, CHP Genel Merkezi önünde tepki gösterdi

İBB'de işten çıkarılan işçi, CHP Genel Merkezi önünde tepki gösterdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde (İBB) geçen haziran ayında işten çıkarılan Birol Durmuş, bisikletle Ankara'ya gelerek, CHP genel merkezi önünde açıklama yaptı. Durmuş, 'İBB'nin 26-27 tane şirketi var. Buralarda gizliden gizliye işçi kıyımı var' dedi.

28.01.2021Gündem
MANdan büyük işten çıkarma

MAN'dan büyük işten çıkarma

Alman dev kamyon üreticisi MAN'dan yapılan açıklamada, üretiminin yeniden yapılandırılması kapsamında bazı fabrikaların kapatılacağına da işaret edildi.

27.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte işten çıkarma yasağında tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor sorusu son gelişmeler ile çalışanlar tarafından takip ediliyor. İşten çıkarma yasağı, Türkiye'nin koronavirüs salgınında ekonomik önlemler kapsamında getirilen düzenlemeler arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, pandemi dolayısıyla iş yerinde azaltma yoluna gitmek isteyen işverenler için bazı destekler sağlayarak, bu çerçevede işçilerin haklarını korumak amacıyla da işten çıkarma yasağı uygulamasını getirmişti. İşte, işten çıkarma yasağının biteceği tarihle ilgili bilgiler.

27.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte en son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı gündemde yer almaya devam ediyor. 17 Nisan 2020'de başlayan üç aylık işten çıkarma yasağı, daha sonrasında belli aralıklarla uzatılmıştı. Şimdi ise bu düzenlemenin ne zaman sona ereceği araştırılıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

21.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yasağın sona ereceği tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yasağın sona ereceği tarih belli oldu!

Çalışanları yakından ilgilendiren işten çıkarma yasağıyla ilgili araştırmalar son günlerde hız kazandı. Süresi uzatılan işten çıkarma yasağının ne zaman sona ereceği işçiler ve işverenlerce sorgulanıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

17.01.2021Gündem
Zen Pırlanta pandemide büyüme yaşadı

Zen Pırlanta pandemide büyüme yaşadı

Zen Pırlanta koronavirüs pandemisi döneminde aldığı kararlarla büyümesini sürdürdü ve ihracatta lider konuma ulaştı. Parfüm sektörüne de adım atan Zen, özgün kokuları müşterileriyle buluşturuyor. Yurt içinde ve yurt dışında mağazalaşmayı sürdüren Zen Pırlanta pandemi süresince işten çıkarma yapmadan çalışmalarına devam etti.

14.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte en son gelen bilgiler

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Peki, İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

12.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşten çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarih çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde çalışanların mağduriyet yaşamaması adına nisan ayında uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Kararı ile İş Kanunu uyarınca Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile geçerli olan işçi çıkarma yasağı 17 Kasım tarihinde iki ay daha uzatılmıştı. İşten çıkarma yasağına uymayan işverenlere 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağıyla ilgili bilgiler.

9.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen tarih

Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği 2021'in başlaması ile birlikte merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

8.01.2021Gündem
Fransız devinden flaş karar 2 bin 300 kişiyi işten çıkaracak

Fransız devinden flaş karar! 2 bin 300 kişiyi işten çıkaracak

Fransız lastik üreticisi Michelin, işten çıkarmalarla ilgili açıklamada bulundu. Fransız devi öncelikli olarak gönüllü olanlar olmak üzere 2 bin 300 kişiyi işten çıkaracak.

6.01.2021Ekonomi
Michelin, 3 yılda 2 bin 300 işçi çıkaracak

Michelin, 3 yılda 2 bin 300 işçi çıkaracak

Fransız lastik üreticisi Michelin, gelecek 3 yılda 127 bin kişilik iş gücünün 2 bin 300’ünü azaltacağını duyurdu.

6.01.2021Avrupa
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşçi çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağında son gelişmeler, koronavirüs pandemisinde gündeme gelmeye devam ediyor. İşçinin sözleşmesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulama yeniden uzatıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre karar 2 ay daha geçerli olacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulamaya konulan işten çıkarma yasağı daha önce ocak ayına kadar uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte, son durum.

5.01.2021Gündem
Bunu yapan yandı Uyarılara uymayınca işten kovuldu

Bunu yapan yandı! Uyarılara uymayınca işten kovuldu

Bir benzin istasyonunda çalışan genç, işe sakallı gidince işten kovuldu. Genç kılık kıyafet konusunda sözleşmede yazılı ifade yer almadığını belirterek soluğu İş Mahkemesi'nde aldı...

3.01.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Tarih belli oldu

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Tarih belli oldu!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile uygulanan ve bazı haller dışında, işçinin sözlşemesinin işveren tarafından feshedilmesi yasaklanan 'İşten çıkarma yasağı' olarak da bilinen uygulamanın ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

2.01.2021Gündem
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor Uzatılan işten çıkarma yasağı Resmi Gazetede yayımlandı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? Uzatılan işten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de yayımlandı!

İşten çıkarma yasağının sona ereceği tarihle ilgili yeni gelişme yaşandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, olası ekonomik etkilerin önüne geçmek adına yürürlüğe giren iş sözleşmesini feshetme yetkisini çalışanlara veren işten çıkarma yasağı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yeniden uzatıldı. Çalışanların gündeminde yer alan işten çıkarma yasağı, 17 Kasım tarihinde iki ay daha uzatılmıştı. Yasaya aykırı şekilde fesih uygulayan işverenlere, 2 bin 943 lira para cezası kesiliyor. İşte, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı.

30.12.2020Ekonomi
Resmi Gazetede yayımlandı... Devlet memurlarının yemek bedelleri belirlendi

Resmi Gazete'de yayımlandı... Devlet memurlarının yemek bedelleri belirlendi

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre memurların ve sözleşmeli personelin öğle yemeği bedeli belirlendi. Memurlardan 2021'de 1,59-6,42 lira, sözleşmeli personelden 1,93-7,69 lira bedeli alınması kararlaştırıldı.

30.12.2020Ekonomi
Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı ve kısa çalışma ödeneği uzatıldı

Koronavirüs sebebiyle 16 Nisan 2020 tarihinde uygulanmaya başlanan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uzatıldı. Daha önceden 17 Kasım tarihinde iki ay uzatılmış, 17 Ocak tarihine ertelenmişti. Hem kısa çalışma ödeneği hem de işten çıkarma yasağı bitiş tarihinden itibaren 2 ay daha uzatıldı.

30.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek O tarihe kadar uzatılmıştı

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? O tarihe kadar uzatılmıştı!

İşten çıkarma yasağı olarak bilinen uygulamanın hangi tarihe kadar uzatıldığı ve ne zaman sona ereceği yeni yılın gelmesi ile birlikte merak konusu oldu. Pandeminin getirdiği ekonomik zorlukları aşmak için işverenlerin işçilerini işten çıkarması yasaklanmış ve ücretsiz izin desteği ile kısa çalışma ödeneği uygulamaları hayata geçirilmişti. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
Dev şirket pandemiye dayanamadı Veda ettiğini duyurdu

Dev şirket pandemiye dayanamadı! Veda ettiğini duyurdu

Karadağ'ın milli havayolu şirketi Montenegro Airlines son uçuşunu yaparak göklere veda etti.

27.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? Yüz binlerce işçi ve işveren araştırıyor

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın imzası ile İş Kanunu'na 16 Nisan 2020 tarihinde eklenen geçici madde ile iş veya hizmet sözleşmelerinin, ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller, iş veya hizmet sözleşmelerinde sürenin sona ermesi, iş yerinin faaliyetinin sona ermesi, işin sona ermesi halleri dışında, 3 ay süreyle işveren tarafından feshedilmesi yasaklanmıştı. İşten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanlığı kararıyla 2 ay daha uzatılmıştı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

25.12.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, ne zaman bitiyor Resmi Gazetede yeni detaylar

İşten çıkarma yasağı uzatıldı mı, ne zaman bitiyor? Resmi Gazete'de yeni detaylar

İşten çıkarma yasağı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan işten çıkarma yasağı tarihleri, kamuoyu ile paylaşıldı. İşverenler, bu süre içerisinde işten çıkarma yapması halinde cezai müeyyide ile karşılaşacak.

23.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte son gelişmeler

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte son gelişmeler

Bir süredir uygulamada olan işten çıkarma yasağı düzenlemesi, işveren ve işçilerin gündeminde yer alıyor. Corona virüsü nedeniyle, istihdamı koruma amacıyla uygulanan düzenlemenin sürenin uzatılması ile birlikte, vatandaşların bu kapsamdaki araştırmaları hız kazandı. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

22.12.2020Gündem
Son dakika... Dev şirkette büyük işten çıkarma

Son dakika... Dev şirkette büyük işten çıkarma

Amerikalı içecek devi Coca-Cola, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle işletme modelinde gittiği yeniden yapılanma kapsamında, 1200'ü Amerika'da olmak üzere dünya genelinde 2 bin 200 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

17.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, ekonomik etkilerini azaltmak için başlatılan işten çıkarma yasağına ilişkin düzenlemenin süresi uzatılmıştı. Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, söz konusu yasağın ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

14.12.2020Gündem
Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor: Son 20 gün... Asgari ücret zammı ile birlikte artacak

Son dakika... Milyonları ilgilendiriyor: Son 20 gün... Asgari ücret zammı ile birlikte artacak!

Son dakika haberine göre; Asgari ücret zammı ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. 2021 yılından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücret Aralık ayında belirlenecek. Hükümetin işvereni teşvik ederek, istihdamı korumak için büyük önem verdiği işe dönüş seferberliğinde ise son 20 güne girildi.

13.12.2020Ekonomi
Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.

11.12.2020Ekonomi
ABDde şirketlerden aşı hamlesi İşten çıkarma yapılacak

ABD'de şirketlerden aşı hamlesi! İşten çıkarma yapılacak

ABD'de Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği Covid-19 aşısının Perşembe günü acil kullanım için onay alması bekleniyor. Onayın ardından birkaç gün içinde aşının dağıtımına başlanabileceği belirtiliyor.

8.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor İşte belirlenen son tarih

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor? İşte belirlenen son tarih

İşten çıkarma yasağı süreci hakkında ayrıntılar pek çok çalışanın merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Pandemi dolayısıyla iş yerinde azaltma yoluna gitmek isteyen işverenler için bazı destekler sağlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu çerçevede işçilerin haklarını korumak amacıyla da işten çıkarma yasağı uygulamasını getirdi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

8.12.2020Gündem
Asgari ücret 2. toplantı ne zaman Asgari ücret 2021 ilk toplantısından önemli notlar

Asgari ücret 2. toplantı ne zaman? Asgari ücret 2021 ilk toplantısından önemli notlar!

Asgari ücret 2. toplantısı, ilk toplantının tamamlanmasının ardından merak edilmeye başlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde toplanan asgari ücret ilk toplantısında Zehra Zümrüt Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Peki, asgari ücret 2. toplantı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

4.12.2020Gündem
Son dakika... Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı... İşte detaylar

Son dakika... Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı... İşte detaylar

2021 yılında uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı bugün Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığı'nda gerçekleşti.

4.12.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

Aralık ayının gelmesi ile birlikte, işten çıkarma yasağı olarak da bilinen fesih kısıtlamasının ne zaman sona ereceği merak konusu oldu. Söz konusu düzenlemenin hangi tarihe kadar uzatıldığı, pek çok işçi ve işveren tarafından merak ediliyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

3.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteğinde neler değişti?

Geçen yazımda, SSK ile Bağ-Kur’dan emekli olmanın farklarını yazacağımı söylemiştim ama kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği, işten çıkarma yasağında yeni gelişmeler oldu ve okuyuculardan da çokça soru geldiği için önceliği bu konuya verdim.

25.02.2021

Kod 29 ile işten çıkarılma ne anlama geliyor?

Pandemi sürecinde işten çıkarma yasağının “istisnası” olan ‘Kod 29’ işçilerin “ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan davranışlar” sergilediği gerekçesiyle iş akdinin feshedildiğini gösteriyor.

29.01.2021

Koronavirüste son gündem: İş yerinde aşı zorunluluğu

Dünyada pandemi devam ederken son güncel gelişmelerde aşı mevzusu gündemde. Koronavirüse karşı birçok ülkede aşının üretilmesi ile ülkemizde aşının tedariki, aşının uygulanması, aşı zorunluluğu gibi konular konuşulmaya başlandı. Peki, gerçekten koronavirüs aşısı geldiğinde aşı olmak tüm vatandaşlar için zorunlu olacak mı? Kamu sağlığını önemli derecede ilgilendirdiği için tüm iş yerlerinde aşı zorunluluğu olacak mı?

31.12.2020

İşveren tazminatsız işten çıkarabilir

Soru: 30.11.2020 tarihinde belirli iş sözleşmesinin sona ermesi ile işten çıkarıldım. Kurum yasak olmadığını beni çıkarabileceğini söyledi. Tazminat için arabuluculuğa başvurdum, tazminat hak edebilir miyim? Cansu T.

16.12.2020

İşe dönüş için 31 Aralık son gün

Alacakların yapılandırılmasına yönelik kanunun çıkması ile herkes vergi ve sosyal güvenlik prim borçlarının yapılandırılmasına odaklandı. Gözlerden kaçtı, halen de kaçmaya devam ediyor; oysa aynı kanunda, istihdam teşvikleri adı altı çok önemli düzenleme yapıldı. Daha doğrusu, hem çalışana hem işverene önemli bir hak tanındı. Adına da istihdama dönüş ya da bir başka adıyla işe dönüş hakkı dendi. Bu haktan da geçmişte sigortasız işçi çalıştıran, halen de sigortasız işçi çalıştırmaya devam eden işverenler ile geçmişte işten ayrılmış çalışanlar yararlanabilecek. Ne zamana kadar? 31 Aralık son gün. İşe dönüş hakkından kimler, nasıl yararlanacak madde madde anlatayım.

10.12.2020

Yeniden kısa çalışmaya başvurabilirsiniz

Soru: Mağazalardaki personelimiz nisan ayından beri kısa çalışma ödeneğinden yararlanıyor. Bir mağazamızı kapattık, çalışanlarımızı, diğer şubeye aldık. Personelimiz için kısa çalışma talep ettik yararlanamadığımızı öğrendik. Şubelerde yapacağımız rotasyon ve koronavirüs testinin  pozitif çıkarak karantinaya girme gibi nedenlerle kısa çalışma hakkı kalkar mı? Bir de normalleşme desteği nedir? Ahmet S.

3.12.2020