Bugün neler oldu?

İnci

Güncelleme Tarihi:

İnci haberleri sayfasında İnci hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 157366 İnci haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

İnci, istiridye gibi bazı kabuklu deniz hayvanlarının içinden çıkarılan, genellikle süs eşyası olarak kullanılan küçük tane. Bunlar, küçük, yuvarlak, yüksek değerli, sert, sedef rengindedirler. Hayvanın vücuduna bir kum tanesi, bir parazit veya yapay olarak bir sedef parçası girince etrafında bunu kaplayan sedefimsi bir madde oluşur. Böylece tabaka üst üste gelerek küresel inci meydana gelir. Divan şiirinde incinin oluşumu nisan yağmurlarının yağmasına bağlanmıştır. Rivayete göre, istiridye kabuklarını açınca, yağmur tâneleri içeri alınır ve incinin ortaya çıkmasına sebep olur.

İnci haberleri

DAHA FAZLA #İNCİ HABERLERİ

İnci’a ait tüm site haberleri

BURSLULUK SINAVI (İOKBS) SINAV GİRİŞ YERİ E-OKUL.MEB.GOV.TR İNDİRME EKRANI 2024 || Bursluluk sınavı giriş belgesi yayınlandı Sınav belgesi nasıl, nereden indirilir İOKBS hangi gün yapılacak

BURSLULUK SINAVI (İOKBS) SINAV GİRİŞ YERİ E-OKUL.MEB.GOV.TR İNDİRME EKRANI 2024 || Bursluluk sınavı giriş belgesi yayınlandı! Sınav belgesi nasıl, nereden indirilir? İOKBS hangi gün yapılacak?

Bursluluk Sınavı (İOKBS) 2024 sınav giriş yerleri sorgulama ekranı yapılan açıklama ile erişime açıldı. 2024 İOKBS sınav giriş belgesi için MEB son dakika duyuru yayınlandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamada İOKBS giriş yerlerinin e-Okul üzerinden erişime açıldığı bildirildi. Bursluluk Sınavı giriş belgesi. www.meb.gov.tr ekranı üzerinden görüntülenecek. İOKBS sınav giriş belgesi üzerinden adayın söz konusu sınava katılacağı salon, sıra numarası gibi detaylı bilgiler yer alacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İOKBS (İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı), 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıf öğrencilerine uygulanıyor. Bakanlık bu yıl İOKBS Bursluluk Sınavı'nın Nisan ayında yapılmasına karar verdi. Sınav başvuruları da belirlenen takvim doğrultusunda 13 Şubat-1 Mart tarihleri arasında tamamlandı. Sınavda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfı öğrencilerine dörder seçenekli 80 soru sorulacak ve 100 dakika süre verilecek. 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine ise dörder seçenekli 100 soru sorulacak ve 120 dakika süre verilecek. Şimdi gözler Bursluluk sınav yerleri e-Okul sorgulama ekranında. Peki İOKBS sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak, sınav yerleri belli oldu mu? Bursluluk sınavı ne zaman? İşte ayrıntılar...

#Bursluluk Sınavı 2024