EKSTRA
MENÜ

İkiz Bebek

İkiz Bebek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İkiz Bebek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.373 İkiz Bebek haberi bulunmuştur.

İkiz Bebek Haberleri

2005te perdeyi kapatıyor

2005'te perdeyi kapatıyor

İtalyan tenor Luciano Pavarotti, 2005 yılında sahneye veda edeceğini söyledi. İtalyan basınında çıkan haberlere göre Pavarotti, 2005'ten sonra sahneye çıkmayacağını, sadece savaştan zarar gören çocuklar için düzenlenen "Pavarotti and Friends" konserlerine devam edeceğini söyledi. Pavarotti "Bu amaçla Madonna ve Bruce Springsteen ile birlikte şarkı söylemek istiyorum" dedi.

11.10.2002Gündem
Beyaz çiftin siyah ikiz bebeği oldu

Beyaz çiftin siyah ikiz bebeği oldu

İngiltere'de tüp bebek yöntemiyle evlat sahibi olma girişiminde bulunan bir çift, siyah, ikiz bebek kucaklarına verilince şok geçirdi.

8.07.2002Gündem
Beyaz çiftin siyah ikizi oldu

Beyaz çiftin siyah ikizi oldu

İngiltere'de tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen bir çift, klinikte yapılan hata nedeniyle siyahi ikiz bebek sahibi oldu.Alman Rheinische Post gazetesinde yayınlanan habere göre, isimleri açıklanmayan İngiliz çift, bebek sahibi olmak için suni döllenme konusunda hizmet veren bir kliniğe başvurdu.

Çift rahimli kadın ikiz annesi oldu

Çift rahimli kadın ikiz annesi oldu

Çift rahimli kadın, ameliyat olmayı reddedince iki rahim boşluğuna embriyo transferi yapıldı. 37 hafta sonra, dünyanın embriyo transferiyle oluşan ilk ikizleri dünyaya geldi.

Depremde ölen iki kızının yerine ikiz kız doğurdu

Depremde ölen iki kızının yerine ikiz kız doğurdu

49 yaşındaki emekli astsubay Hayri Potoğlu ve 46 yaşındaki eşi Remziye Potoğlu, 17 Ağustos depreminde Gölcük Değirmendere'de kızları Duygu ve Derya ile 3 aylık torunu Buse ve damatlarını kaybetti. Çiftin önceki gün ikizleri oldu ve ikizlere depremde ölen Duygu ile Derya'nın adı verildi.

6.11.2001Gündem
Kiralık anne skandalı

Kiralık anne skandalı

ABD'li bir çift, çocuk doğurması için anlaştıkları kiralık annenin ikizi olacağını öğrenince, karar değiştirdi. Bebeklerden birini kürtajla aldırmasını isteyen çifti kiralık anne dava etti.

11.08.2001Dünya
Son dakika haberler: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı... 184,3 milyon lira ödeme yapıldı

Son dakika haberler: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı... 184,3 milyon lira ödeme yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 7 nakdi sosyal destek programı kapsamında Eylül ayında 184,3 milyon TL ödeme yaptıklarını açıkladı.

19.10.2020Ekonomi
Doğuştan ya da gelişimsel olarak ortaya çıkabiliyor Peki nasıl tedavi edilir

Doğuştan ya da gelişimsel olarak ortaya çıkabiliyor! Peki nasıl tedavi edilir?

Çocuklarda çarpık ayak (pes ekinovarus) doğuştan ya da gelişimsel olarak ortaya çıkan ortopedik problemler arasında yer alıyor. Sağlıklı çocuklarda, doğumdan 6 yaşına kadar yapılacak düzenli kontroller, sorunun erken evrede belirlenmesi ve tedavi başarısı için büyük önem taşıdığını belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Özkaya, çocuklarda çarpık ayak tedavisini anlattı.

Kalp Hastalıkları Anne Karnında Tespit Edilebilir Mi

Kalp Hastalıkları Anne Karnında Tespit Edilebilir Mi?

Anne karnındaki her 100 bebeğin, yaklaşık olarak 5’inde organ gelişiminin yolunda gitmemesi sebebiyle bazı anomaliler ortaya çıkabiliyor.

Son dakika... Bakan açıkladı 83 bin anneye 36.7 milyon ödeme yapılacak

Son dakika... Bakan açıkladı! 83 bin anneye 36.7 milyon ödeme yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Yarın itibariyle 83 bin annemize 36,7 milyon TL doğum yardımı yapacağız" dedi.

24.09.2020Sigorta
İkiz mi tek mi

İkiz mi tek mi?

Tüp bebek tedavisi gören birçok anne adayı, “Keşke ikizlerim olsaydı, umarım ikizlerim olur” diyerek aynı anda iki tane bebek istiyor. Ancak doktorlar buna karşı çıkıyor.

9.09.2020Yenidoğan
Parazitik ikiz sendromu nedir

Parazitik ikiz sendromu nedir?

“Dört ayakla dünyaya gelen ve parazitik ikizinden ayrılmak için ameliyat olacak”. “Malezyalı gencin karnından ikiz parazit kardeşi çıkarıldı!” “Karnına yapışık bir kafayla doğdu!” “Filipinler'de yaşayan 14 yaşındaki Veronica Cominguez’in vücudundaki iki fazladan kol ve yarım oluşmuş parmakları ameliyatla alınacak.” Bu başlıkları hatırlayanlarınız vardır eminim. Nadir görülen bir hastalık olan Parazitik ikiz sendromu ile ilgili merak ettiklerimizi Doç. Dr. Nermin Köşüş’e soruyoruz.

4.08.2020Sağlık
Doğmak için -196da 10 yıl bekledi

Doğmak için -196'da 10 yıl bekledi

Çocuk sahibi olmak için 5 yıl boyunca uğraşan Cemile Meral-Cafer Bakkal çifti, ilk tüp bebek denemeleri başarısızlıkla sonuçlanınca 4 sağlıklı embriyonu 2010 yılında dondurma kararı aldı. Çift, yaşları 40’ı geçince ‘–196 derecede 10 yıl boyunca kendilerini bekleyen’ evlatlarına kavuştu.

18.07.2020Gündem
Perinatoloji nedir Hangi durumlarla ilgilenir İşte perinatoloji hakkında bilmeniz gerekenler

Perinatoloji nedir? Hangi durumlarla ilgilenir? İşte perinatoloji hakkında bilmeniz gerekenler

Perinatoloji, kadın hastalıkları ve doğum ana dalının bir yan dalı olarak ülkemizde giderek yaygınlaşan bir tıp uzmanlık alanıdır. Peki hangi hastalıklarla ilgilenir? Önemi nedir? Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Özgür Ersoy, konuyla ilgili tüm merak edilenleri detaylı bir şekilde anlattı.

Sleepy Külot Bez yeni reklam yüzleri: Ailecek kamera karşısına geçtiler

Sleepy Külot Bez yeni reklam yüzleri: Ailecek kamera karşısına geçtiler

Sleepy Külot Bez yeni reklam yüzü Pelin Akil-Anıl Altan çifti ve 14 aylık ikizleri oldu

4.06.2020Alışveriş
Selin Ciğerci bebek sahibi oluyor

Selin Ciğerci bebek sahibi oluyor

Selin Ciğerci, taşıyıcı anne yöntemiyle bebek sahibi olmak için harekete geçti. Futbolcu Gökhan Çıra ile geçen yıl evlenen Ciğerci, ikiz annesi olmaya hazırlanıyor.

3.06.2020Magazin
Annelere 2,4 milyar liralık doğum yardımı

Annelere 2,4 milyar liralık doğum yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, doğum yardımları kapsamında son 5 yılda 4 milyon 626 bin 243 anneye, yeni doğan bebekleri için toplam 2 milyar 399 milyon 48 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.

24.05.2020Ekonomi
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Grumberg’den savaşın ortasından seslenen modern bir masal

Grumberg’den savaşın ortasından seslenen modern bir masal

Yazar, dramaturg ve senarist Jean-Claude Grumberg ‘Yüklerin En Değerlisi’ adlı kitabında kadim ve modern motifleri bir arada kullanarak bir ‘masal’ kurguluyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde bir Yahudi bebeğin öyküsünü anlatırken yazarın kendi siyasi eleştirisine ve tarihsel koşullara da yer veren bir masal bu...

16.04.2020Kitap Sanat
Elektrikler ne zaman gelecek 23 Mart 2020 İstanbul BEDAŞ planlı elektrik kesinti programı listesi

Elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mart 2020 İstanbul BEDAŞ planlı elektrik kesinti programı listesi

İstanbul'un bazı semtlerinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Avrupa ve Anadolu yakasındaki bölgelerinin dağıtım firmaları, planlı elektrik kesintileri ile bakım onarım çalışmaları yapıyor. Kesintilerin yaşandığı bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da kendi semtlerinde ne zaman elektrik geleceğini merak ediyor ve araştırıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek?

23.03.2020Gündem
Ayşe Boyner dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Ayşe Boyner dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Türkiye’nin perakende devleri arasında yer alan Boyner’in üçüncü nesil temsilcilerinden Ayşe Boyner, ailesinin izinden giderek kendi markasını oluşturdu ve ilk mağazasını açtı.

4.03.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Kerim bebek geldi

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın kızı Pelin Akın Özalp, bir erkek bebek dünyaya getirdi. Pelin Hanım, oğlunun adını Kerim koydu.

18.09.2020

İkizler erken geldi

Hande-Ömer Taviloğlu çiftinin ikizleri aceleci davrandı! 8 aylık doğan bebekler, prematüre oldukları için kuvöze alındı. Çift, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan oğullarını evlerine götürmek için gün sayıyor.

31.08.2020

Dedesinin izinde...Mağazasını açtı

Türkiye’nin perakende devleri arasında yer alan Boyner’in üçüncü nesil temsilcilerinden Ayşe Boyner, ailesinin izinden giderek kendi markasını oluşturdu ve ilk mağazasını açtı.

4.03.2020

Hemen hamile kalmak istemiyorum

1 yıl önce evlendim ama üniversite eğitimime devam ettiğimden hemen hamile kalmak istemiyorum. Doğum kontrol hapları ileride bana bir problem yaşatır mı?

2.03.2020

Aşkın temelini Ozan atmış

Serenay Sarıkaya-Cem Yılmaz aşkı magazin gündemine bomba gibi düştü. Aylardır yazılıp çizilen aşk haberleri karşısında sessizliğe bürünen sevgililer, ilk kez geçen hafta Atina’da görüntülenmişti.

14.02.2020