EKSTRA
MENÜ

Harem

Harem ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Harem haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.053 Harem haberi bulunmuştur.

Harem, lûgatte korunan, mukaddes ve muhterem yer anlamına gelir. Ev, konak ve saraylarda genellikle iç avluya bakacak bir şekilde planlanan, hane kadınlarının yabancı erkeklerle karşılaşmadan günlük hayatlarını sürdürdükleri kısımdır. Burada yaşayan kadınlara da harem deniyor olması, bazı yorumlara göre İslamiyet'in hicap anlayışının bu bölümlere, hane kadınlarıyla belirli bir kan bağı dışında kalan erkeklerin (nâmahrem) girişini yasaklamasından kaynaklanır.

Harem Haberleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan  Mescid-i Aksa baskınına çok sert tepki: Şiddetle telin ediyorum

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mescid-i Aksa baskınına çok sert tepki: 'Şiddetle telin ediyorum'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrailli mühendislerin Mescid-i Aksa baskınına ilişkin, "Bu girişimler esasında Mescid-i Aksa'yı yıkma çalışmasıdır. Zaten kazı çalışmalarıyla söz konusu hain plan gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıları ve hain planları şiddetle telin ediyorum" ifadesini kullandı.

14.01.2021Gündem
441 yıllık yalı camisine çelik yol tepkisi

441 yıllık yalı camisine çelik yol tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Üsküdar meydanında bulunan yalı cami özelliğindeki 441 yıllık Şemsi Ahmet Paşa Camisi’nin önüne yayaların kullanması için deniz yönünde sökülüp takılabilen çelik konsol sistemi yerleştirmesi tartışma yarattı.

11.01.2021Gündem
4 bin yıllık Aztek tatlısı: Çikolata

4 bin yıllık Aztek tatlısı: Çikolata

Sütlü, beyaz, ruby ve bitter...Çoğu zaman günah keçisi olarak gördüğümüz ve yemekten kaçındığımız çikolata, aslında düşündüğümüz gibi zararlı olmayabilir mi? Mesela diyet ve beslenme uzmanı Elif Nida Zafer “Mutluluk hormonunu harekete geçirip depresyonu önlüyor” diyor. Yarın Bitter Çikolata Günü. Bu vesileyle uzmanların görüşlerine başvurduk, ünlü şeflerden farklı tarifler topladık. Çikolatanın en sağlıklı çeşidi ‘bitter’in cildimize faydalarını da unutmayıp bakım kürü tarifleri de verdik.

Biberli Brezilya çikolatası mı yoksa tuzlu karamelli mi

Biberli Brezilya çikolatası mı yoksa tuzlu karamelli mi?

Çikolatayı evde yapabileceğiniz gibi, bu konuda uzmanlaşmış, deneyimlerini kuşaktan kuşağa aktaran, çeşit ve sunumları zengin atölyelerin ürünlerini de deneyebilirsiniz. Kimi kullandığı malzeme, kimi tarihiyle öne çıkıyor. Kimi Kayseri’den, kimi Brezilya’dan...

Son dakika... Sahte içki İstanbulda da can aldı Elleri ve yüzü kan içindeydi

Son dakika... Sahte içki İstanbul'da da can aldı! Elleri ve yüzü kan içindeydi

Sahte içki kâbusu sürüyor. Bursa'da sahte içkiden 7 kişi hayatını kaybetmişti, İstanbul Maltepe'de de Hayrettin Canbaz (48), sahte içki nedeniyle hayatını kaybetti. Sahte içkiyi temin ettiği tespit edilen büfe işletmecisi gözaltına alındı.

23.12.2020Gündem
Eskişehirdeki 500 yılık Kurşunlu Camii

Eskişehir'deki 500 yılık Kurşunlu Camii

Eskişehir'in Odunpazarı semtinde bulunan Kurşunlu Camisi ve Külliyesi, 16. yüzyıl Osmanlı Dönemi’ne ait bir eser.

22.12.2020Gezi
İshak Paşa Sarayında kısıtlama sessizliği

İshak Paşa Sarayı'nda kısıtlama sessizliği

AğrıI'nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshak Paşa Sarayı'nda koronavirüs kısıtlaması nedeniyle sessizlik yaşanıyor.

21.12.2020Seyahat
81 ilde yağmur duası

81 ilde yağmur duası

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca, son dönemde ülke genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazı sonrası bütün camilerde cuma namazından sonra yağmur yağması için dua edilmesi kararı alındı.

12.12.2020Gündem
Ayvalıkavak Kasrı Nerede Ayvalıkavak Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ayvalıkavak Kasrı Nerede? Ayvalıkavak Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye tarihi yapılar açısından en zengin ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle Osmanlı ve Selçuklu döneminden kalma olan pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Ülkemizde en çok ziyaret edilen ve en çok tercih edilen tarihi yapılardan birisi de Ayvalıkavak kasrıdır. Ayvalıkavak kasrı içerisinde pek çok etkinlik düzenlemek ve burada doyumsuz anlar yaşamak mümkündür. Ayavlıkavak kasrı ziyaretçileri burayı ziyaret etmeden önce bu tarihi yapı hakkında önceden araştırma yaparak ziyaret etmektedirler. Peki, Ayvalıkavak kasrı nerede? Ayvalıkavak kasrı tarihi nedir? Ayvalıkavak kasrında hangi organizasyonlar düzenlenmektedir? İşte Ayvalıkavak kasrı hakkında tüm her şey.

8.12.2020Seyahat
Maslak Kasırları Nerede Maslak Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Maslak Kasırları Nerede? Maslak Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Osmanlı döneminden kalma olan birçok eser bulunmaktadır. Özellikle tarihi ile Osmanlı döneminin kültürünü yansıtan bu yerler gezilip görülmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Maslak kasırları da o eserlerden biri olup, ülkemizde ilgi ile gezilip görülen tarihi yerler arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz aylarda Maslak kasırları ile ilgili internette bolca araştırma yapılmaktadır. Maslak kasırlarının nerede olduğuna dair bilgi edinmektedirler. Peki, Maslak kasırları nerede? Maslak kasrı tarihi hakkında bilgi nelerdir? İşte Maslak kasırları ile ilgili bütün her şey.

8.12.2020Seyahat
Mısırda, Mursi dönemi Çalışma Bakanına 15 gün gözaltı kararı

Mısır'da, Mursi dönemi Çalışma Bakanı'na 15 gün gözaltı kararı

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi dönemi Çalışma Bakanı Halid el-Ezheri'nin, "terörü finanse etme" suçlamasıyla hakkında açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınmasına karar verildi.

6.12.2020Dünya
Ayla Algan kimdir nereli kaç yaşında

Ayla Algan kimdir nereli kaç yaşında?

Ayla Algan, Türk sinema, televizyon ve sahne sanatlarına katmış olduğu değer dolayısıyla büyük bir öneme sahiptir. Kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde rol alan Ayla Algan, internet üzerinden araştırılan isimler arasında yer alıyor. Peki, Ayla Algan kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

26.11.2020Gündem
Osmanlı hanedanın mahremi Harem-i Hümayun

Osmanlı hanedanın mahremi Harem-i Hümayun

Topkapı Sarayı, İstanbul Sarayburnu'nda, Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihine 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak hizmet vermiş. Osmanlı padişahlarının yaşadığı sarayda bir zamanlar 4.000'e yakın nüfus mevcutmuş. 1478’de Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılan Topkapı Sarayı içinde yer alan Harem-i Hümayun hükümdarın makamı olan Mabeyn-i Hümayun’a bağlı, kendi içinde hiyerarşisi olan bir birim olarak süregelmiş.

24.11.2020Gezi
Son dakika... 14 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi Yoğunluk başladı…

Son dakika... 14 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi! Yoğunluk başladı…

Koronavirüs ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge kapsamında hafta sonu uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlaması 10.00'da sona erdi. Kısıtlamanın kalkmasıyla birlikte İstanbullular sokağa dökülmeye başladı. Ataşehir D-100 Karayolu Göztepe Harem istikametinde trafik yoğunluğu oluştu.

22.11.2020Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması bitti Ataşehirde D-100de trafik yoğunluğu oluştu

Sokağa çıkma kısıtlaması bitti! Ataşehir'de D-100'de trafik yoğunluğu oluştu

Sokağa çıkma kısıtlamasının saat 10.00 itibariyle sona ermesiyle Ataşehir D-100 Karayolu'nda trafik yoğunluğu oluştu.

22.11.2020Gündem
Osmanlı mirası İshak Paşa Sarayı 105 bin turist ağırladı

Osmanlı mirası İshak Paşa Sarayı 105 bin turist ağırladı

Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm mekanları arasında yer alan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesindeki tarihi İshak Paşa Sarayı'nı Kovid-19 salgınına rağmen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

16.11.2020Seyahat
İsrail yüzlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermedi

İsrail yüzlerce Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermedi

İsrail polisi, işgal altındaki Batı Şeria’dan gelen yüzlerce Filistinlinin "izni olmadığı" gerekçesiyle Mescid-i Aksa’ya girişini engelledi.

13.11.2020Dünya
Osmanlı mirası İshak Paşa Sarayı 105 bin turist ağırladı

Osmanlı mirası İshak Paşa Sarayı 105 bin turist ağırladı

Osmanlı mimarisinin Anadolu'daki seçkin örneklerinden olan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dolayısıyla 2,5 ay ziyarete kapalı kalan tarihi İshak Paşa Sarayı, 105 bin turisti ağırladı.

13.11.2020Seyahat
Son dakika haberi: Feribotta tecavüz dehşetinde flaş gelişme İstenen ceza belli oldu

Son dakika haberi: Feribotta tecavüz dehşetinde flaş gelişme! İstenen ceza belli oldu

Son dakika haberi... Eminönü’nden Harem'e geçtikleri sırada bindiği otobüsten, muavin tarafından annesine göz kulak olacağı söylenerek dışarı çıkarılan zeka engelli 18 yaşındaki kızın tecavüze uğradığı iddia edildi. Annenin olayı öğrenerek şikayetçi olması üzerine tutuklanan otobüs muavini M.E.Ö. hakkında "Nitelikli cinsel saldırı", "Cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 39 yıla kadar istemiyle iddianame düzenlendi.

12.11.2020Gündem
Son dakika haberleri... Feribotta tecavüz dehşeti

Son dakika haberleri... Feribotta tecavüz dehşeti

İstanbul’dan Kahta’ya gitmek için annesiyle birlikte otobüse binen genç kız dehşeti yaşadı. Otobüsün Eminönü’nden Harem’e geçmek için bindiği feribotta muavin tarafından ‘hava alma’ bahanesiyle otobüsten çıkarılan genç kız, tecavüze uğradı. Annesinin olayı öğrenmesinin ardından yakalanan şüpheli tutuklandı.

12.11.2020Gündem
Saat 9u 5 geçe hayatı durduran sevgi

Saat 9'u 5 geçe hayatı durduran sevgi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde, saat 09.05’te tüm Türkiye’de hayat durdu. Binlerce kişi Atatürk’ün hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı ile ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’e koştu. Yurdun dört bir yanında Büyük Önder’i anma etkinleri yapıldı.

11.11.2020Gündem
Bakanlık Atatürk koleksiyonunu sergiliyor. İlk kez görülecek

Bakanlık Atatürk koleksiyonunu sergiliyor. İlk kez görülecek

Ankara Cumhuriyet Müzesi Müdürlüğü koleksiyonundan derlenen ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk kez sergiye sunulacak fotoğraflarının da aralarında olacağı 40 görsel, 10 Kasım’da 15 farklı ilde ziyarete açılacak.

9.11.2020Kitap Sanat
İstanbul Maratonu kapalı yollar listesi açıklandı Avrasya Maratonu trafiğe kapalı yollar hangileri

İstanbul Maratonu kapalı yollar listesi açıklandı! Avrasya Maratonu trafiğe kapalı yollar hangileri?

İstanbul Maratonu dolayısıyla kapalı yollar listesi açıklandı. Bu yıl 42'ncisi düzenlenecek olan İstanbul Avrasya Maratonu, Yenikapı, Eminönü, Karaköy, Beşiktaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Üsküdar güzergahında bazı yolların kapalı tutulması ile gerçekleşecek. Avrasya Maratonu kapsamında kapalı tutulacak yollar hakkında açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çalışmayacak ya da güzergahı değişen İETT hatları hakkında da bilgi verdi. İşte, İstanbul Avrasya Maratonu kapalı yollar listesi

8.11.2020Gündem
İsrail 2 bin Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermedi

İsrail 2 bin Filistinlinin Mescid-i Aksa’ya girişine izin vermedi

İsrail polisi, işgal altındaki Batı Şeria’dan gelen yaklaşık 2 bin Filistinlinin "izni olmadığı" gerekçesiyle Mescid-i Aksa’ya girişini engelledi.

6.11.2020Dünya
Harem-i Hümayunun restore edilen 3 bölümü ziyarete açıldı

Harem-i Hümayun'un restore edilen 3 bölümü ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar İdaresi'ne devriyle hız kazanan restorasyon çalışmaları neticesinde Valide Taşlığı, Ocaklı Sofa ve Çeşmeli Sofa, yerli ve yabancı turistlere kapılarını yeniden açtı.

20.10.2020Keyif
Topkapı Sarayı Hareminde restorasyonun ardından üç yeni bölüm ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı Haremi'nde restorasyonun ardından üç yeni bölüm ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın Harem-i Hümayun bölümünde bulunan Valide Taşlığı, Ocaklı Sofa ve Çeşmeli Sofa yapılan restorasyonların ardından ziyarete açıldı.

20.10.2020Seyahat
Harem-i Hümayunun restore edilen 3 bölümü ziyarete açıldı

Harem-i Hümayun'un restore edilen 3 bölümü ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar İdaresi'ne devriyle hız kazanan restorasyon çalışmaları neticesinde Valide Taşlığı, Ocaklı Sofa ve Çeşmeli Sofa, yerli ve yabancı turistlere kapılarını yeniden açtı.

18.10.2020Gündem
Çalışmalar sona erdi, kapılarını açtı

Çalışmalar sona erdi, kapılarını açtı

Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar İdaresi'ne devriyle hız kazanan restorasyon çalışmaları neticesinde Valide Taşlığı, Ocaklı Sofa ve Çeşmeli Sofa, yerli ve yabancı turistlere kapılarını yeniden açtı.

18.10.2020Gündem
Haremde minibüsçü eyleminde gerginlik

Harem'de minibüsçü eyleminde gerginlik

İŞLERİNİN azaldığını öne süren ve UKOME toplantılarında taleplerinin karşılanmadığını iddia eden bir grup minibüsçü, Üsküdar'da toplandı. İBB'nin Saraçhane'deki binası önüne minibüsleriyle gitmek istemelerine izin verilmeyen minibüsçüler ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı.

7.10.2020Gündem
Haremde minibüsçüler ve polis arasında gerginlik

Harem'de minibüsçüler ve polis arasında gerginlik

İstanbul'da kötü giden işleri nedeniyle ek hat ve güzergah talep eden bir grup minibüsçü, İBB binasına konvoy halinde gitmek isterken polis tarafından Harem'de durduruldu.

7.10.2020Haber
Sergüzeşt kitabını kim yazmıştır Sergüzeşt kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Sergüzeşt kitabını kim yazmıştır? Sergüzeşt kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Eskiden günümüze kadar pek çok kişi tarafından okunmakta olan Sergüzeşt kitabı mutlaka okunması gereken kitaplar arasında yer almaktadır. Bu nedenle Sergüzeşt kitabını kim yazmıştır? Sergüzeşt kitabının özeti ve konusu hakkında bilgi? Sergüzeşt kitabı karakterleri hakkında sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

6.10.2020Araştırma
Topkapı Sarayının kapalı bölümlerinden At Rampası ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın kapalı bölümlerinden 'At Rampası' ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın uzun süredir kapalı bölümlerinden "At Rampası" ya da "Büyük Biniş" olarak bilinen ve sadece padişahların at ile geçişine mahsus olan özel yol ziyarete açıldı.

19.09.2020Keyif
Topkapı Sarayının kapalı bölümlerinden At Rampası ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın kapalı bölümlerinden "At Rampası" ziyarete açıldı

Topkapı Sarayı'nın uzun süredir kapalı bölümlerinden "At Rampası" ya da "Büyük Biniş" olarak bilinen ve sadece padişahların at ile geçişine mahsus olan özel yol ziyarete açıldı.

18.09.2020Seyahat
Nasuhi Mehmet Efendi Camii Nerede Nasuhi Mehmet Efendi Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Nasuhi Mehmet Efendi Camii Nerede? Nasuhi Mehmet Efendi Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Camiler manevi kültürümüzün en önemli hazineleridir. Özellikle İstanbul’da Osmanlı’dan bu yana farklı dönemlerde yapılan pek çok cami bulunuyor. Her caminin ayrı bir hikayesi, tarihimize kattığı ayrı bir değeri bulunur. Bunlardan biri de Nasuhi Mehmet Efendi Camii olmaktadır. Peki, Nasuhi Mehmet Efendi Camii nerededir? Nasıl gidilir? Tarihi hakkında bilgiler nelerdir? Özellikleri nelerdir? Mimarı Kimdir? İşte detaylar.

14.09.2020Seyahat
Son dakika haberler... Harem Otogarındaki olayda şikayetçi polislerin ifadeleri ortaya çıktı

Son dakika haberler... Harem Otogarı'ndaki olayda şikayetçi polislerin ifadeleri ortaya çıktı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Harem Otogarı’nda görevli polis memuruna bağırarak tepki gösterdiği, küfür ve hakaretlerde bulunduğu iddia edilen S.E. isimli kadın hakkında “polise direnme” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Şikayetçi polis memurları “Bize saldırdı, karnımı ısırdı, ‘o..çocukları. Sizi öldürdüklerinde seviniyorum’ diye hakaret etti, kendi kalçasını tırnaklayarak beni taciz ettiler dedi” şeklinde ifadeler verdikleri öğrenildi.

14.09.2020Gündem
Diyarbakır Ulu Camii Nerede Diyarbakır Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Diyarbakır Ulu Camii Nerede? Diyarbakır Ulu Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Anadolu toprakları yüzyıllar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Geçmişten günümüze çok sayıda cami, tapınak, kilise ve çeşitli yapılar kalmıştır. Anadolu’nun en eski olan camisi Diyarbakır Ulu Cami nerededir? Diyarbakır Ulu Cami tarihi, özellikleri ve hikâyesi nedir? Diyarbakır Ulu Camisinin mimarı kimdir. İşte Diyarbakır Ulu Cami hakkında bilgiler.

14.09.2020Seyahat
Üsküdar’da polise bağırıp ve küfür ettiği iddia edilmişti Serbest bırakıldı

Üsküdar’da polise bağırıp ve küfür ettiği iddia edilmişti! Serbest bırakıldı

Üsküdar’da, Harem Otogarı’nda önce esnafla tartışan daha sonra polis ekiplerine zorluk çıkararak görevli memura bağıran ve küfür ettiği iddia edilen S.E. isimli kadın gözaltına alınmasının ardından, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

13.09.2020Gündem
Üskürdarda, polise bağıran ve küfür ettiği iddia edilen kadın serbest bırakıldı

Üskürdar'da, polise bağıran ve küfür ettiği iddia edilen kadın serbest bırakıldı

Üsküdar'da, Harem Otogarı'nda önce esnafla tartışan daha sonra polis ekiplerine zorluk çıkararak görevli memura bağıran ve küfür ettiği iddia edilen S.E. isimli kadın gözaltına alınmasının ardından, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

13.09.2020Haber
Topkapı Sarayı Müzesi Nerede Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı Müzesi Nerede? Topkapı Sarayı Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Topkapı Sarayı müzesi tarihte çok değerli olan eserleri barındırması nedeni ile sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

9.09.2020Seyahat
Harem Otogarında koronavirüs denetimi

Harem Otogarı'nda koronavirüs denetimi

ÜSKÜDAR'daki Harem Otogarı'nda koronavirüs denetimi yapıldı. Denetimlerde Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Baykara da yer aldı.

4.09.2020Gündem
Dayanışma için ‘sahnede yeniden’

Dayanışma için ‘sahnede yeniden’

An Yapım, Uniq İstanbul'un ev sahipliğinde pandemi döneminde birbirinden uzak kalan seyirci ve tiyatrocuları bir araya getiriyor. Ticari kaygılarla değil dayanışma amacıyla hayata geçirilen ‘Sahnede Yeniden Buluşuyoruz’ adlı etkinlikte 16 oyun, 7-30 Eylül arasında Uniq Açıkhava’da izlenebilir.

1.09.2020Kitap Sanat
Sirkeci-Harem arasında çalışan arabalı vapurda motor arızası

Sirkeci-Harem arasında çalışan arabalı vapurda motor arızası

SİRKECİ - Harem arasında çalışan arabalı vapurda motor arızası yaşandı. Başka bir vapurun yardımıyla iskeleye yanaştırılan vapurdaki araçlar ve yolcular başka vapura aktarıldı.

26.08.2020Haber
İstanbulda panik anları Arabalı vapur arıza yaptı...

İstanbul'da panik anları! Arabalı vapur arıza yaptı...

SİRKECİ - Harem arasında çalışan arabalı vapurda motor arızası yaşandı. Başka bir vapurun yardımıyla iskeleye yanaştırılan vapurdaki araçlar ve yolcular başka vapura aktarıldı.

26.08.2020Gündem
Son dakika... Suriyede patlama Rus tümgeneral hayatını kaybetti

Son dakika... Suriye'de patlama! Rus tümgeneral hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre, Suriye'de el yapımı patlayıcının patlaması nedeniyle Rus ordusuna bağlı tümgeneral rütbesinde 1 askeri uzman öldü, 2 askeri uzman yaralandı.

18.08.2020Dünya
Üsküdar’da alev alev yanan araç hurdaya döndü

Üsküdar’da alev alev yanan araç hurdaya döndü

Üsküdar’da park halindeyken alev alev yanan araç hurdaya döndü. Yanan araç kullanılamaz hale gelirken, şans eseri yaralanan olmadı.

14.08.2020Gündem
Kureyş Suresi Oku ve Dinle - Kureyş Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Kureyş Suresi Oku ve Dinle - Kureyş Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Kureyş suresi, namaz duaları arasında önemli bir yer tutuyor. Kureyş suresi Mekke döneminde inmiştir. 4 âyettir. Kureyş, Hz. Peygamberin mensup olduğu kabilenin adıdır. Peki, Kureyş suresi nasıl okunur? Anlamı nedir? İşte, namaz sureleri arasında önemli bir yer tutuan Kureyş suresinin okunuşu ve anlamı hakkında bilgiler

Karanlık Kilisenin freskleri ile bin yıl öncesine yolculuk

Karanlık Kilise'nin freskleri ile bin yıl öncesine yolculuk

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'daki tarihi Karanlık Kilise, asırlardır canlılığını koruyan freskleri sayesinde ziyaretçilerini tarihin derinliklerine götürüyor.

3.08.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Din değil, akıl ve fen

Bilim insanlarına göre deprem fizik kanunlarının şaşmaz bir şekilde çalışması sebebiyle oluşan bir doğa olayıdır.

5.11.2020

Sokullu Mehmed Paşa

1579’da, 12 Ekim günü İkindi Divanı dediğimiz toplantı sırasında, yanına sokulan mecnun bir derviş tarafından katledildi. Osmanlı tarihinde ilk önce, bu uzun boylu Bosnalıya “Tavîl Mehmed Paşa” derlerken daha sonra Bosna’da geldiği kazaya istinaden Sokoloviç/Sokullu Mehmed Paşa unvanı galip geldi. Hazin suikasttan sonra “Şehid Mehmed” Paşa diye de anılır.

11.10.2020

Geçmişten bugüne aşure günü

Aşure günü için kısa süre kaldı. Hicri takvime göre yılın 12. ve sonuncu ay olan Zilhicce sona ermesiyle birlikte Muharrem ayı başladı. Muharrem Ayı’nın onuncu günü ise ‘Aşure Günü’ olarak idrak edilecek. Peki aşure günü ne zaman?

24.08.2020