EKSTRA
MENÜ

Halloween

Halloween haberleri sayfasında güncel ve son dakika Halloween hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 285 Halloween haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Halloween Haberleri

Cadılar Bayramı ne zaman İşte 2021 Halloween hakkında bilgiler

Cadılar Bayramı ne zaman? İşte 2021 Halloween hakkında bilgiler

Cadılar Bayramı, çeşitli eğlence mekanlarında parti ve etkinliklerle kutlanırken, kostümleri ve makyajlarıyla korkutucu görünen kişiler bugünde doyasıya eğleniyor. Cadılar Bayramı, başlıca Kuzey Amerika ve Britanya Adaları'nda yer alan ülke ve bölgelerde kutlanır. Peki, 2021 Cadılar Bayramı ne zaman?

23.07.2021Gündem
13 yaşındaki Mohammed’i öldüren Gökhan Ü.’ye 12 yıl hapis

13 yaşındaki Mohammed’i öldüren Gökhan Ü.’ye 12 yıl hapis

Berlin’de geçen yıl Cadılar Bayramı olan 31 Ekim’deki Halloween gecesi 13 yaşındaki mülteci çocuk Mohammed’i bıçaklayarak öldüren Gökhan Ü., 12 yıl hapse mahkûm edildi. Eyalet Mahkemesi’nde görülen duruşmada yargılanan sanık Gökhan Ü., adam öldürme ve adam yaralamadan suçlu bulundu.

21.05.2021Avrupa
2021 Cadılar Bayramı ne zaman İşte Cadılar Günü hakkında bilgi

2021 Cadılar Bayramı ne zaman? İşte Cadılar Günü hakkında bilgi

Dünyada birçok ülkede, özellikle de ABD ve Batı Avrupa'da kutlanan Cadılar Bayramı, son yıllarda Türkiye'de de kutlanmaya başlandı. 'Halloween' olarak da adlandırılan bayram, ülkemizdeki popülerliğini her geçen yıl arttırmaya devam ediyor. Peki, 2021 Cadılar Bayramı ne zaman?

20.05.2021Gündem
6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

İngilizcede Holidays ''tatiller'' demektir. ''Hafta sonu tatili'' demek için ''weekend holiday'' - Resmi tatil demek içinse ''bank holiday'' ya da ''public holiday'' kelimelerini kullanırız. 6. sınıfta okuyan öğrenciler için İngilizce 7.ÜNİTE: Holidays (Tailler) konusunu örnek cümleler ve kelimelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
Sinemadaki ‘yeni yıl’lar...

Sinemadaki ‘yeni yıl’lar...

Yeni yıl, yeni umutlar, hayaller, yeni mutluluklar da demek. Gezegenimiz en kötü yıllarından birini geride bırakmaya hazırlanırken sinema perdesinde yeni yıl ekseninde huzur, arayış, hesaplaşma öyküleri anlatan klasiklerde gezindik. 2021’in ilk günü ve devamında evdeyiz, bu filmlerle yılbaşı havasını devam ettirebilirsiniz.

Polis geldi Can Yaman tekneyle kaçtı

Polis geldi Can Yaman tekneyle kaçtı

Can Yaman önceki gece Kuruçeşme’deki Oligark isimli mekanda gizlice yapılan “Halloween” partisine katıldı. Ünlü oyuncu polisin partiye baskın yapması üzerine mekandan tekneyle kaçtı.

31.10.2020Magazin
Halloween (Cadılar Bayramı) ne zaman İşte Cadılar Bayramı’nın tarihi

Halloween (Cadılar Bayramı) ne zaman? İşte Cadılar Bayramı’nın tarihi

Cadılar Bayramı (Halloween) her yıl ekim ayında dünyanın dört bir yanında kutlanıyor. Halloween ürkütücü ancak eğlenceli bir festivaldir ve insanlar hayaletler, hortlaklar ve canavarlardan oluşan süslü kostümler giymeyi, balkabağı fenerleri yapmayı, kandırmayı ya da hayalet hikayeleri anlatmayı severler. Cadılar Bayramı'nın kökeni antik Britanya'da pagan Keltlerin kutladığı Samhain Festivali'dir. Peki, Halloween (Cadılar Bayramı) ne zaman, nerelerde kutlanıyor? İşte Cadılar Bayramı’nın tarihi…

30.10.2020Gündem
ABD ekonomisine Cadılar Bayramı katkısı

ABD ekonomisine Cadılar Bayramı katkısı

Bu yıl Kovid-19 salgınının gölgesinde kutlanacak Cadılar Bayramı dolayısıyla ülkede yapılacak harcamaların 8,05 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

30.10.2020Ekonomi
2020 Halloween ne zaman  İşe tarih bilgisi

2020 Halloween ne zaman ? İşe tarih bilgisi

ABD ve Avrupa ülkelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 'Cadılar Bayramı' olarak bilinen Halloween'ın 2020'de ne zaman kutlanacağı ve Cadılar Bayramı'nın tam olarak ne olduğu, bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Halloween ne zaman 2020?

27.10.2020Gündem
Cadılar Bayramı ne zaman İşte tarih bilgisi

Cadılar Bayramı ne zaman? İşte tarih bilgisi

Halloween ya da bir diğer ifadeyle Cadılar Bayramı, korkunç temalı süslemeler, içleri oyularak ışıklandırılan kabaklar, kostümleriyle kapı kapı dolaşarak şeker isteyen çocuklar ve renkli kostümlerle bilinen bir gelenek olarak sürdürülmeye devam ediyor. Bu özel günün 2020 yılında ne zaman kutlanacağı merak konusu oldu. Peki, Cadılar Bayramı ne zaman?

21.10.2020Gündem
Overwatch Halloween Terror tüm kozmetik skinleri

Overwatch Halloween Terror tüm kozmetik skinleri

2016’dan beri gerçekleşen Overwatch Halloween Terror etkinliği bu sene de Cadılar Bayramı ruhunu oyuna yansıtmaya devam ediyor.

15.10.2020eSpor
Call of Duty Mobile’ın en çok içeriğe sahip sezonu geliyor

Call of Duty Mobile’ın en çok içeriğe sahip sezonu geliyor

Call of Duty Mobile, tarihinin en büyük yamalarından biri yakın zamanda gelecek. 14 Ekim Çarşamba, 17:00 PT'de (Türkiye saati ile 15:00) gelecek 11. sezonu oyun topluluğu büyük bir heyecanla bekliyor. Call of Duty Mobile’ın birinci yıl dönümü kutlamalarıyla birlikte oyun geliştiricilerinin de büyük bir heyecanla çalıştığı aktarılıyor.

15.10.2020eSpor
Overwatch Halloween Dehşeti başladı: Maçlar kızışacak

Overwatch Halloween Dehşeti başladı: Maçlar kızışacak

Halloween Dehşeti etkinliği PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch'te başladı. Önceki etkinliklerden kozmetik içerikler, bu yıl kazanabileceğiniz yeni ödüllerle birlikte oyunda yerlerini alacak. 13 Ekim'den 3 Kasım'a kadar giriş yaparak oyunu deneyimleyebiliyorsunuz.

14.10.2020Teknoloji
Overwatch Cadılar Bayramı etkinliğinin tarihini onayladı

Overwatch Cadılar Bayramı etkinliğinin tarihini onayladı

Cadılar Bayramının yaklaşmasıyla kutlayan kutlamayan herkes etkinlikler ve yeni kozmetikler için video oyunlarına odaklandı.

13.10.2020eSpor
Halloween ne zaman İşte Cadılar Bayramı hakkında tarih bilgisi

Halloween ne zaman? İşte Cadılar Bayramı hakkında tarih bilgisi!

Cadılar Bayramı ya da bir diğer ifadeyle Halloween, korkunç temalı süslemeler, içleri oyularak ışıklandırılan kabaklar, kostümleriyle kapı kapı dolaşarak şeker isteyen çocuklar ve renkli kostümlerle bilinen bir gelenek olarak sürdürülmeye devam ediyor. Peki, Halloween ne zaman? 2020 Cadılar Bayramı ne zaman?

22.09.2020Gündem
5. Sınıf İngilizce Names Of Some Festivals (Bayram - Kutlama İsimleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Names Of Some Festivals (Bayram - Kutlama İsimleri) konu anlatımı

Ülkemizde olduğu gibi aynı zamanda dünyanın birçok yerinde kutlamalar olur. Şimdi bu kutlamaların İngilizce karşılıklarına bakalım ve nasıl yazıldıklarını öğrenelim. İşte 5. sınıf İngilizce names of some festivals (Bayram - kutlama isimleri) konu anlatımı.

20.07.20205. SINIF
5. Sınıf İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktiviteleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktiviteleri) konu anlatımı

İngilizcede bazı bayram ve kutlama aktiviteleri doğrudan Türkçeye çevrilmiştir. Örneğin Anneler Günü için ''mother'' ve ''day'' kelimeleri kullanılarak ''Mother's Day'' tamlaması oluşturulmuştur. 5. sınıflar için İngilizce Festival Activities (Bayram - Kutlama Aktivitileri) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

20.07.20205. SINIF
The King of Allstar’ta “Sahte Cadılar Bayramı” başlıyor

The King of Allstar’ta “Sahte Cadılar Bayramı” başlıyor

Netmarble, mobil aksiyon rol yapma oyunu (RYO) The King of Allstar için yeni bir güncelleme ile tüm oyuncuların deneyimleyebileceği ani bir ‘Sahte Cadılar Bayramı’ oyun içi etkinliği yayınladı.

18.03.2020Teknoloji
Spor dünyasından Cadılar Bayramı fotoğrafları

Spor dünyasından Cadılar Bayramı fotoğrafları

Dünyaca ünlü sporcular, Cadılar Bayramı'nda birbirinden ilginç kostümler ve makyajlarla sosyal medyayı renklendirdi.

1.11.2019Futbol
Halloween nedir

Halloween nedir?

Tüm dünyada büyük bir çoşkuyla kutlanan Halloween’ın adı son yıllarda ülkemizde de sıkça geçmeye başladı. 1 Ekim'de kutlanan Halloween, Pagan kökenli bir bayramdır. Amerika'da oldukça büyük ve görkemli bir festival olan bugün, Amerikan kültürünün etkisiyle diğer Batılı ülkelerde de yaygınlaşmaktadır. Halloween nedir?

1.11.2019Gündem
Tanımak öyle zor ki

Tanımak öyle zor ki!

Ünlü TV yıldızı Cadılar Bayramı nedeniyle Deniz Kızı kılığına girdi ve tanınmaz hale geldi.

INSTAGRAM

31.10.2019Magazin
Cadılar Bayramı nedir Cadılar Bayramı ne zaman kutlanıyor

Cadılar Bayramı nedir? Cadılar Bayramı ne zaman kutlanıyor?

Dünyada çok uzun süredir bir gelenek olan Cadılar Bayramı, ülkemizde çeşitli etkinliklerle yeni yeni kutlanmaya başladı. Kostümleri ve balkabağı süslemeleriyle adından söz ettiren Cadılar Bayramı çok sayıda korku filmine de esin kaynağı oldu. Peki, Cadılar Bayramı ne zaman?

31.10.2019Gündem
2019 Cadılar Bayramı ne zaman Cadılar Bayramı nedir

2019 Cadılar Bayramı ne zaman? Cadılar Bayramı nedir?

ABD ve Avrupa kültürünün bir parçası olan Cadılar Bayramı ya da orijinal adıyla Halloween, kendine has korkunç süslemeleri ve içleri oyularak ışıklandırılan kabaklar ile popüler kültürün bir parçası olmaya devam ediyor. Cadılar Bayramı eğlenceleri, kostüm partileri şeklinde ülkemizde de gençler tarafından organize ediliyor. Peki, Cadılar Bayramı ne zaman?

30.10.2019Hayat
Steam indirimleri ne zamana kadar devam edecek Steam indirimleri hangi oyunlarda geçerli

Steam indirimleri ne zamana kadar devam edecek? Steam indirimleri hangi oyunlarda geçerli?

PC oyunu tutkunlarının gözdesi Steam’in yıl içerisinde yapacağı indirim tarihlerinin sızması ardından Halloween indirimleri 28 Ekim 2019 itibariyle başladı. Peki, Steam indirimleri ne zamana kadar devam edecek? Steam indirimleri hangi oyunlarda geçerli?

28.10.2019Teknoloji
Gerçek ‘çıkmaz’ sokak

Gerçek ‘çıkmaz’ sokak

ABD, her yılın en eğlenceli ve ürpertici bayramlarından Halloween, yani ‘Cadılar Bayramı’na hazırlanıyor.

26.10.2019Dünya
Halloween Nighta Hazır Mısın

Halloween Night'a Hazır Mısın?

İstanbullular 31 Ekim'de Halloween Night'ta buluşuyor!

PUBG helikopter hangi haritada PUBG mobile helikopter modu

PUBG helikopter hangi haritada? PUBG mobile helikopter modu

PUBG mobile yeni bir mod ile oyunseverlerin karşısına çıktı. Oyun içerisine helikopter modu gibi yeniliği dahil eden PUBG Mobile, yeniden canlandırma özelliği ile de çok konuşulacak. Peki, PUBG Mobile helikopter modu hangi haritada ve nasıl kullanılır? İşte, 0.15 güncellemesi ile gelen helikopter özelliği ve diğer tüm yenilikleri ile PUBG Mobile...

17.10.2019Teknoloji
Overwatch: Legendary Editionda Cadılar Bayramı sürprizi

Overwatch: Legendary Edition'da Cadılar Bayramı sürprizi

Nintendo Switch’e gelecek Overwatch: Legendary Edition, çıkışıyla birlikte yaklaşan Cadılar Bayramı’nı da pas geçmiyor. Halloween Dehşeti 2019 etkinlikleri PC, Xbox One ve PS4’ün yanında Nintendo Switch’te de oynanabilir olacak.

15.10.2019Teknoloji
PUBG için yeni dönem başlıyor: İşte yenilenen oyun içi para birimi

PUBG için yeni dönem başlıyor: İşte yenilenen oyun içi para birimi

PUBG Corporation yaptığı bir duyuru ile PUBG'nin ücretsiz olarak sunulan ve PUBG tecrübesini daha düşük sistemlerde yaşamanıza imkan sağlayan PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS LITE (PUBG LITE) için yeni içeriklerin hazır olduğunu açıkladı. Bunlardan biri de yeni para birimi olacak.

14.10.2019Teknoloji
Halloween ne zaman

Halloween ne zaman?

Halloween ya da bir diğer ifadeyle Cadılar Bayramı, korkunç temalı süslemeler, içleri oyularak ışıklandırılan kabaklar, kostümleriyle kapı kapı dolaşarak şeker isteyen çocuklar ve renkli kostümlerle bilinen bir gelenek olarak sürdürülmeye devam ediyor. Peki, Halloween ne zaman?

9.10.2019Gündem
Cadılar Bayramı nedir Cadılar Bayramı ne zaman kutlanır

Cadılar Bayramı nedir? Cadılar Bayramı ne zaman kutlanır?

ABD ve Avrupa ülkelerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 'Cadılar Bayramı' olarak bilinen Halloween'ın bu yıl ne zaman kutlanacağı ve Cadılar Bayramı'nın tam olarak ne olduğu, bu konu hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Cadılar Bayramı nedir? Cadılar Bayramı ne zaman kutlanır?

24.09.2019Gündem
Peter Bence İstanbulda sahne aldı

Peter Bence İstanbul'da sahne aldı

"En Hızlı Piyanist" olarak Guinness Dünya Rekorunu elinde bulunduran Peter Bence, Zorlu PSM'de sahne aldı.

13.09.2019Kitap Sanat
Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rafael Cemo Çetin, hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği “New York in New York” ile ilk sınavını veriyor. Gelecek hafta vizyona girecek bu filmle “sektörde ben de varım” demeye hazırlanan genç sinemacı, mesleki anlamda babasına duyduğu hayranlığı da gizlemiyor: “Bana göre Sinan Çetin dışında iyi bir yönetmen yok bu ülkede. Babam olmasa da fikrim değişmezdi.”

19.02.2019Magazin
Hollywooddaki adamımız: Atilla Salih Yücer

Hollywood'daki adamımız: Atilla Salih Yücer

Bu hafta ülkemizde de vizyona giren ‘Sarayın Gözdesi’nin (‘The Favourite’) yardımcı yönetmeni bizden biri; Atilla Salih Yücer... Bugüne kadar izlediğimiz birçok önemli filmde çalıştı, artık yavaş yavaş kendi imzasını atacağı yapıma odaklanıyor. Kendisiyle buluştuk, öyküsüne kulak kabarttık, yaşadıklarını, set ortamlarını aktarmasını istedik...

Yeni yıl ruhunu yaşatan 10 etkileyici film

Yeni yıl ruhunu yaşatan 10 etkileyici film

110. sayımızın SineList köşesinde bu hafta, yeni yılın tatlı heyecanları sıcacık Noel öykülerine karışıyor.

31.12.2018Kampüs

Yazar Sonuçları

İyi ki kötüler var

Dün Kelebek’te Eda Solmaz’ın, Yeşilçam’ın unutulmaz kötülerinden İhsan Gedik ile röportajını okudum.

31.10.2020

Son yazlıkçı da gitti bütün patiler yasta

Pazar akşamüzeri İstanbul dışındaydım...

20.10.2020

Funda Arar'ın 'karartma günleri' şarkısını dinlerken

Ben doğduğumda “karartma geceleri” kötü bir hatıra olarak kalmıştı.

16.10.2020

Ne izlesem okusam dinlesem

Haftanın ajandasında bu hafta, Julie Taymor imzalı ve Julianne Moore ile Alicia Vikander canlandırmalı Gloria Steinem portresi “The Glorias”, 4. sezonuyla ekranlara sıkı bir geri dönüş yapan “Fargo”, Ülkü Oktay’ın ilk öykü kitabı “Vesvese” ve Bozcaada’dan ilham alarak yaratılmış caz albümü “Bozcaada Caz Festivali ‘Keşif’” var.

2.10.2020

2019’un Yabancı Albümleri

İşte tüm senenin film şeridi gibi gözümüzün önünden akıp gittiği, ‘neler geldi?, neler geçti?’ dediğimiz o kritik günlerdeyiz. Bu sene hangi albümler bizi aldı uçurdu yere indiremedi değerlendirmesi tek bir yazıyla aşağıdaki satırlardan size ulaşıyor. İlk bölüm 2019’un yabancı albümleri üzerine oldu. İkinci bölümde de yerli çalışmalara yer vereceğim. Karşınızda 2019’u özetleyen 20 yabancı albüm: 

20.12.2019

Athena Gökhan’a açık mektup

Sevgili Athena Gökhan Beyefendi.

2.11.2019

Yeni Türkü’nün Sürprizlerle Dolu 40. Yıl Konseri

29 Eylül Pazar akşamı Vadi Açıkhaba’da tarihi bir gece yaşandı. Yeni Türkü’nün 40. Yıl konserinin düzenlendiği İstanbul’un yeni açıkhava sahnesi Vadi Açıkhava’da konuk sanatçıların da sahne aldığı muhteşem bir konser gerçekleşti.

2.10.2019

Popun yeni Kraliçesi: Kim Petras

Kim Petras’ın son 2 sene içindeki büyük yükselişi ve popülerliği göz önüne alınırsa pop müziğinin yeni bir kraliçesi var diyebiliriz.

3.07.2019

Ülkede babam dışında iyi yönetmen yok

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rafael Cemo Çetin, hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği “New York in New York” ile ilk sınavını veriyor. Gelecek hafta vizyona girecek bu filmle “sektörde ben de varım” demeye hazırlanan genç sinemacı, mesleki anlamda babasına duyduğu hayranlığı da gizlemiyor: “Bana göre Sinan Çetin dışında iyi bir yönetmen yok bu ülkede. Babam olmasa da fikrim değişmezdi.”

19.02.2019

Türkiye’den kaçanlara altı okkalı laf ettim

Yahu siz ortada savaş mavaş yokken bile ülkenizi terk edip kaçıveriyorsanız... Vatan müdafaası söz konusu olsaydı... Ne yapacaktınız acep?

4.01.2019

2018’in En İyi Albümleri – Bölüm 2

018’in en iyi albümleri yazı dizisinin son bölümü ile karşınızdayım.

26.12.2018

2018’in En iyi Albümleri-Bölüm 1

Her sene hem en sevdiğim dönem hem de en hazırlaması zor yazı dönemi. 2018 senesinin kısa bir özetini yaptığım bu yazıda benim radarıma giren, en beğendiğim albümleri bir yazıda derlemek istedim.

20.12.2018