EKSTRA
MENÜ

Gsm

Gsm haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gsm hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 664 Gsm haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gsm Haberleri

Gsm Nedir Ve Ne İşe Yarar Gsm Tarihçesi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Gsm Nedir Ve Ne İşe Yarar? Gsm Tarihçesi Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

1990 senesinde tanımlanmış olan ve bir sene sonra kullanılmaya başlanan Global System for Mobile Communications'ın kısaltılışı GSM'dir. 1997 senesinden sonra dünyanın her yerinde kullanılan GSM nedir? Ne işe yarar? GSM tarihçesi ve kullanımı hakkında bilgiler.

3.05.2021Teknoloji
GSM nedir ve ne işe yarar GSM numarası ne demek GSM numarası ve sorgulama

GSM nedir ve ne işe yarar? GSM numarası ne demek? GSM numarası ve sorgulama

GSM, açılımı Global System for Mobile Communications olan ve günümüzde iletişim kurmakta aracı olan mükemmel bir sistemdir. Günlük hayatta sıklıkla duyduğumuz Gsm sözcüğünün anlamını ve Gsm nedir? Ne işe yarar? Gsm numarası ne demek?, Gsm numarası nasıl sorgulanır? Gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

22.01.2021Araştırma
Adım adım ALO

Adım adım ALO

Van’ın 500 nüfuslu Uzungedik Mahallesi’nde yaşayanlar, telefonla konuşabilmek için 2 kilometre uzaklıktaki karlı tepeye çıkıyor. Kurt saldırısı riskine karşı toplu halde tepeye çıkıp ‘ALO’ diyen mahalleli GSM operatörlerinden yardım bekliyor.

21.01.2021Gündem
Devlerden ‘mesaj’ ortaklığı

Devlerden ‘mesaj’ ortaklığı

GSM operatörleri yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için işbirliğine imza attı. Buna göre Turkcell, Türk Telekom müşterileri ve Vodafone İletişim Pass kullanıcıları BiP ve Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.

16.01.2021Ekonomi
GSM operatöründen e-ticaret girişimi

GSM operatöründen e-ticaret girişimi

Turkcell, ‘güvenli online alışveriş’ hedefiyle yola çıkarak ‘Turkcell Pasaj’ adını taşıyan elektronik pazar yeri platformunu kurduğunu duyurdu.

19.12.2020Ekonomi
14 ayrı hırsızlık suçundan aranan kişi saklandığı yatak altında yakalandı

14 ayrı hırsızlık suçundan aranan kişi saklandığı yatak altında yakalandı

DENİZLİ başta olmak üzere Burdur, Antalya ve Muğla illerinde GSM şirketlerine ait baz istasyonlarına girip akü ve kabloları çaldığı belirlenen 34 yaşındaki şüpheli Hasan G., evinde saklandığı yatağın altında JASAT ekipleri tarafından yakalandı.

4.12.2020Haber
TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta İstanbul’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

22.11.2020Ekonomi
Müşteriyi mağazaya kilitleyip yemeğe gittiler

Müşteriyi mağazaya kilitleyip yemeğe gittiler

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde telefon bayine giden bir müşteri, iş yeri görevlilerinin yemeğe çıkarken kepenkleri kapatması sırasında içeri girince kapanan kepenklerin arkasında mahsur kaldı. İçeride kitli kalan şahıs dakikalarca, çalışanların gelmesini bekledi.

23.10.2020Gündem
Son dakika... 1976 yılında yapılmıştı Terk edildi, şimdi satışta...

Son dakika... 1976 yılında yapılmıştı! Terk edildi, şimdi satışta...

İcra ve ihalelerde kimi zaman çok ilginç ilanlarla karşılaşmak mümkün. Şile Liman Başkanlığı da 1976 yapımı Ro/Yük gemisini ihaleyle satışa çıkarıyor.

1.09.2020Ekonomi
20 TL’ye internet paketi almak istedi, 26 bin lira dolandırıldı

20 TL’ye internet paketi almak istedi, 26 bin lira dolandırıldı

Samsun'da sosyal medyada yer alan ve GSM operatörünün adını taşıyan linkten internet paketi satın almak isteyen M.Ö., 26 bin lira dolandırıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. M.Ö., “20 TL’ye 20 GB internet paketi almak istedim, 26 bin TL dolandırıldım” dedi.

14.08.2020Gündem
‘Cep’te tehlike sürüyor

‘Cep’te tehlike sürüyor

Dolandırıcıların en çok kullandığı yöntemlerden biri olan ‘arayan hat bilgisi manipülasyonu’ tehlikesi devam ediyor. 4 yıl önce BTK tarafından yüksek güvenlik açığı oluşturduğu gerekçesi ile bir düzenleme yapılmış ve GSM şirketlerinden gerekli önlemlerin alınmasını istemişti. Aradan geçen sürede şirketler istenilen adımları atmazken BTK, GSM operatörlerine para cezasının yolda olduğunu belirten yeni uyarılar gönderdi.

13.08.2020Ekonomi
Ay Yıldız’dan iklim koruma için 1250 ağaç

Ay Yıldız’dan iklim koruma için 1250 ağaç

Bu yıl promosyon dağıtmaktan vazgeçen GSM şirketi Ay Yıldız, onun yerine Almanya’daki ormanlık alanların genişletilmesine destek oluyor. Türk-Alman toplumuna cep telefonu hizmetleri sunan şirket, 1250 ağaç diktirerek iklim ve çevrenin korunmasına sürdürülebilir destek vermek istiyor.

25.07.2020Avrupa
Bakan Karaismailoğlu: İletişim için teyakkuz halindeyiz

Bakan Karaismailoğlu: İletişim için teyakkuz halindeyiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, kesintisiz iletişim için kurumların sürekli teyakkuz halinde olduğunu ifade etti.

27.05.2020Ekonomi
3 GSM şirketine bayram incelemesi

3 GSM şirketine bayram incelemesi

Bayram tebriki için sevdiklerini arayan vatandaşlar kimseye ulaşamadı. 3 GSM şirketi de sıkıntının kendisinde olmadığını açıklayarak rakiplerini suçladı. Ulaştırma Bakanlığı, yaşanan durumla ilgili olarak inceleme başlattı.

27.05.2020Ekonomi
Üniversiteliye internet bursu

Üniversiteliye internet bursu

Uzaktan eğitime başlayan ya da başlayacak olan üniversite öğrencileri, GSM operatörlerinin ilk ve ortaöğretim öğrencilerine Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) giriş için sağladığı ücretsiz internet erişiminden kendilerinin de faydalanabilmesi için kampanya başlattı.

30.03.2020Eğitim
İnternet erişimine korona önlemi

İnternet erişimine korona önlemi

Avrupa Birliğinde elektronik haberleşme sektörünün düzenleyici kurumlarının birliği olan BEREC (Body of European Regulators for Electronic Communications) internet servis sağlayıcılarına, gerekli görüldüğü hallerde bazı servisleri limitleme hakkı tanıdı.

21.03.2020Teknoloji
Son dakika haberi: GSM operatörlerine deprem cezası

Son dakika haberi: GSM operatörlerine deprem cezası

İSTANBUL’da 26 Eylül’de yaşanan 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından yaşanan iletişim kesintisi nedeniyle BTK Sektörel Denetim Dairesi Başkanlığı, operatörler hakkında inceleme başlattı.

21.02.2020Ekonomi
Gıda sahtekârını mesaj bitirecek

Gıda sahtekârını mesaj bitirecek!

Gıda üretiminde taklit ve tağşiş yapanlara karşı 81 ilde 6 gün sürecek gıda denetim seferberliği başlatıldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Gıdada sahtecilik yapanlara göz açtırmıyoruz, açtırmayacağız. Vatandaşların şikayetleri için Whatsapp şikayet hattı açılacak” dedi.

18.02.2020Ekonomi
Milyonluk vurgun yaptılar 24 kişi yakalandı...

Milyonluk vurgun yaptılar! 24 kişi yakalandı...

Kocaeli'de, vatandaşların kimlik bilgileri ve bankalara tanımlı GSM hatlarını kopyalayarak internet bankacılığı hesaplarında bulunan 1 milyon lirayı hesaplarına geçiren çeteye yönelik düzenlenen operasyonda 24 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin polis eşliğinde götürülmesi sırasında bir şüphelinin yaptığı hareket dikkat çekti.

7.02.2020Gündem
İnternet ve telefon kullanıcıları dikkat: Mutlaka bir nüshasını alın

İnternet ve telefon kullanıcıları dikkat: Mutlaka bir nüshasını alın!

Tüketici ve Çevre Hakları Federasyonu (TÜÇEDEF) Genel Başkanı Osman İlhan, GSM ve internet abone merkezlerine gidildiğinde neye imza atıldığının görülmesi ve sözleşmenin bir nüshasının alınması gerektiğini belirtti.

22.01.2020Ekonomi
Telefon sahipleri dikkat Çok önemli uyarı

Telefon sahipleri dikkat! Çok önemli uyarı

Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) şikayette bulunan bir vatandaşın bilgisi dışında üzerine kayıtlı 10 GSM hattı numarası çıktı. KDK, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na (BTK) bayilerin mevzuat dışı faaliyetlerine caydırıcı nitelikte cezalar getirilmesi için tavsiye kararı verdi.

5.12.2019Ekonomi
Turkcell, Türkiye’nin en büyük veri merkezini açtı

Turkcell, Türkiye’nin en büyük veri merkezini açtı

Üçüncü çeyrek sonuçlarını Ankara’da açtığı Türkiye’nin en büyük veri merkezinde duyuran Turkcell, üçüncü çeyrekte müşteri bazına yarım milyondan fazla müşteri daha eklerken aynı dönemde 6,6 milyar TL gelir elde etti. Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi olan Turkcell, yeni açtığı veri merkezindeki 12 bin metrekare beyaz alan ile toplamda 33 bin 500 metrekare beyaz alana ulaştı. Gelecek yıl Çorlu’daki veri merkezinin devreye girmesiyle birlikte Turkcell’in ulaşacağı beyaz alan kapasitesi 39 bin 500 metrekare olacak.

1.11.2019Teknoloji
Çin 5Gye geçiyor

Çin 5G'ye geçiyor

Çinli telekom şirketleri yarından itibaren birçok büyükşehirde 5G hizmeti sağlanacağını duyurdu.

31.10.2019Ekonomi
Bakan Turhandan GSM operatörlerine kapasite artırma talimatı

Bakan Turhan'dan GSM operatörlerine "kapasite artırma" talimatı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "26 Eylül'deki İstanbul depreminin, bir GSM operatörümüzün teknoloji altyapısını yenileme çalışmaları devam ederken yaşanması sebebiyle kısa süreliğine erişim sıkıntısı yaşandı. Doğal afet durumlarında sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu tür kesintiler yaşanmaktadır" dedi.

1.10.2019Ekonomi
Turkcell gelir ve kâr durumunu kamuoyuyla paylaştı

Turkcell gelir ve kâr durumunu kamuoyuyla paylaştı

Turkcell'in, yılın ilk yarısındaki cirosu geçen yıla göre yüzde 20,3 artarak 11,9 milyar TL olurken, net kar ise şirket tarihindeki en yüksek değer olan 1,7 milyar TL’ye ulaştı

1.08.2019Teknoloji
Taşınan numara sayısı 128 milyonu geçti

Taşınan numara sayısı 128 milyonu geçti

Cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 128 milyon 300 bine ulaştı. Sabit telefonlarda numara taşıma ise 1 milyon 884 bin 496 oldu.

22.07.2019Teknoloji
128 milyon numara taşındı

128 milyon numara taşındı

Cep telefonu operatörleri arasında numara taşıma işlemi sayısı 128 milyon 300 bine ulaştı.

21.07.2019Ekonomi
Venus V7 satışa sunuldu En dikkat çeken özelliği ise...

Venus V7 satışa sunuldu! En dikkat çeken özelliği ise...

Vestel, Venus ailesinin yeni üyesi V7’yi satışa sundu. Cihaz, yapay zeka destekli arka kamerasındaki Portre, Şehir, Gece, Yemek, Gökyüzü, Günbatımı, Doğa, Fon ışığı, Kumsal ve Bitki çekim modları ile dikkat çekiyor.

4.07.2019Teknoloji
General Mobile GM 9 Go satışa sunuldu İşte özellikleri

General Mobile GM 9 Go satışa sunuldu! İşte özellikleri

İlk olarak General Mobile’ın Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) karşımıza çıkan ve GM 9 Ailesinin yeni üyesi olan GM 9 Go’yu satışa sundu.

23.05.2019Teknoloji
Melisa Aslı Pamuk kimdir kaç yaşında Hangi dizilerde oynadı

Melisa Aslı Pamuk kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı?

Melisa Aslı Pamuk, özel hayatıyla son günlerde magazin dünyasını yakından takip edenlerin araştırdığı isim olmaya başladı. Kara Sevda, Kurt Seyit ve Şura, Çarpışma gibi dizilerde rol alan Melisa Aslı Pamuk, farklı isimlerden oyunculuk eğitimi almıştır. Peki, Melisa Aslı Pamuk kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, o isim hakkında merakla araştırılan bazı detaylar

28.04.2019Hayat
İnternetin İnekleri Projesi kapsamında çip geliştirildi

"İnternetin İnekleri" Projesi kapsamında çip geliştirildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle kurulan Bilişim Vadisi'nde çalışmalarını sürdüren Ortem firması tarafından "İnternetin İnekleri" Projesi kapsamında geliştirilen çiple, hayvancılık sisteminde kayıt dışı işlemlerin önüne geçilmesi, hayvanın sağlık durumunun takip edilmesi ile kaybolma ve çalınma riskinin azaltılması hedefleniyor.

8.04.2019Teknoloji
TürkAkım Kıyıköyün hayatına dokunuyor

TürkAkım Kıyıköy'ün hayatına dokunuyor

Rus doğal gazını Türkiye ve Avrupa'ya taşıyacak TürkAkım boru hattının Türkiye'ye ulaştığı nokta olan Kıyıköy beldesinde şirketin sosyal sorumluluk projeleri devam ediyor.

6.04.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor BTKdan çok önemli tarife ücreti uyarısı

Herkesi ilgilendiriyor! BTK'dan çok önemli tarife ücreti uyarısı

GSM firmalarının târife ücretlerindeki değişiklikleri abonelere SMS ile duyurması gerektiğini açıklayan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), açıklamanın zamdan mâkul bir süre önceden yapılması gerektiğini bildirdi.

14.03.2019Ekonomi
Son dakika Binali Yıldırımdan tasarım zirvesinde önemli açıklamalar

Son dakika! Binali Yıldırım'dan tasarım zirvesinde önemli açıklamalar

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstanbul Tasarım Zirvesi'nde konuştu. Yıldırım, "Tasarım şehri İstanbul’a yakışacak bir tasarım merkezinin müjdesini de vermek istiyorum. Haydarpaşa Limanı’nın ve Sultan Abdulhamid’in İstanbul – Bağdat tren yolunu yapmak için inşa ettiği garın da içinde olduğu bölgeyi İstanbul Tasarım Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

1.03.2019Gündem
5G için operatörlere deneme izni

5G için operatörlere deneme izni

BTK, Türkiye'de faaliyet gösteren üç GSM operatörüne 5G denemeleri yapmaları için izin verdi.

11.02.2019Ekonomi
Elektrik, doğal gaz ve GSM abonelikleri için son dakika açıklaması

Elektrik, doğal gaz ve GSM abonelikleri için son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Mart ayı itibarıyla elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek" açıklaması yaptı.

1.02.2019Ekonomi
İstanbulda bir mahalle isyanda: Ölüm haberini bile bir gün sonra alıyoruz

İstanbul'da bir mahalle isyanda: 'Ölüm haberini bile bir gün sonra alıyoruz'

İSTANBUL Esenyurt'a bağlı İstiklal Mahallesi'nde, şebeke sorunu dolayısıyla cep telefonu ve iletişim ağına bağlı cihazları kullanmakta güçlük çeken vatandaşlar, çoğu zaman yakınlarının iyi ya da kötü haberlerini birkaç gün sonra öğreniyor. Cep telefonuyla iletişim kurmak için "adım adım" şebeke arayan, şebekenin çektiği noktalarda bir araya gelen vatandaşlar, mahallelerine baz istasyonu kurulmasını istiyor. Mahalle sakini İsa Gündoğar yaşadıkları zorluğu şu sözlerle anlattı: "Orduluyuz. Cenazelerimiz genelde bize dernekten telefonla bildiriliyor. Geçen aylarda yine bir cenazemiz vardı. Dernek bize mesaj göndermiş ancak telefon çekmediği için biz bir gün sonra, cenaze defnedildikten sonra öğrendik"

8.12.2018Gündem
FETÖ taktikleri: Eşine söyleme

FETÖ taktikleri: Eşine söyleme

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün kripto haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla 25 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden H.A.’nın ByLock incelemesinde, ‘Tedbiri 16’ya hızı 32’ye katlayalım’ başlıklı, polis takibi ve operasyonlarına karşı yapılması ya da yapılmaması gerekenlerin sıralandığı 25 maddelik mesaj deşifre edildi.

22.11.2018Gündem
Vodafone Türkiyenin servis gelirleri 5,2 milyar lira oldu

Vodafone Türkiye'nin servis gelirleri 5,2 milyar lira oldu

Vodafone Türkiye'nin servis gelirleri, nisan-eylül döneminde geçen yılın aynı sürecine göre yüzde 14,6 artarak 5,2 milyar liraya ulaştı.

13.11.2018Teknoloji
Köy sakinlerini soluğu çatıda aldıran olay

Köy sakinlerini soluğu çatıda aldıran olay

Ankara’nın Bala ilçesine bağlı mahalle statüsündeki köyde telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle Enise Cihaner askerdeki oğluyla hafta içi telefonda görüşemezken köy sakinleri ise cep telefonu görüşmelerini tepe ve çatılara çıkarak gerçekleştirebiliyor.

21.10.2018Gündem
Vodafone Red aboneleri için yeni tarife

Vodafone Red aboneleri için yeni tarife

Vodafone Red, aboneleri için yeni bir tarife geliştirdi. Kullanıcılar Benim Pass’im ile seçtikleri üç uygulamayı internetini 'harcamadan' kullanabilecek.

18.10.2018Teknoloji
Begüm Kütük kimdir Begüm Kütük kaç yaşında

Begüm Kütük kimdir? Begüm Kütük kaç yaşında?

Begüm Kütük Yaşaroğlu, karikatürist Erdil Yaşaroğlu'nun eşidir. 27 Ağustos 1980 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen Begüm Kütük Yaşaroğlu, İlk öğretimini Namık Kemal İlkokulu'nda okudu ve ortaokul ile liseyi İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde tamamladı. Lisans eğitimi için Fransa'ya giden Begüm Kütük Yaşaroğlu, burada Nancy 2 Ünivesitesi'nde Medya ve İletişim bölümünü tamamlayarak yurda döndü ve oyunculuk kariyerine başladı.

21.09.2018Televizyon

Yazar Sonuçları

Cepte taahhüt mağduru olmayın

GSM şirketiyle cep telefonu faturanızın düşmesi için 12-24 aylık indirimli taahhüt kampanyasına imza attıysanız dikkat! “Taahhüt sürem doldu, ben ayrılıyorum” dediğinizde sürpriz faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu şekilde kampanyaya katılıp süresi dolduktan sonra ayrıldıkları halde fatura çıkarılan okurlarımdan şikâyet yağıyor. Bu okurlarıma yargıdan iyi haber geldi. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, bir GSM şirketinin 24 aylık taahhüt süresi dolmadan ayrıldığını iddia ederek icra takibi başlattığı bir yazılım-donanım şirketine açtığı yaklaşık 4 bin liralık davayı reddetti.

31.08.2020

LoRaWAN | ‘Armut piş, ağzıma düş’ 

Dijital ekonomide yüksek ivmeli bir sıçrama kaydedebilmek için kritik altyapı teknolojilerinde kamunun daha aktif rol alması önemli ve çok değerli.

27.02.2020
Her gezginin mutlaka gitmesi gereken güzellik

Her gezginin mutlaka gitmesi gereken güzellik

Her gezginin en büyük hayalidir en uzağa gitmek. Nedendir bilinmez ama ne kadar uzaksa o kadar çekicidir. Çünkü bambaşka bir diyardır orası. Bu dürtü bizi bir başka uzak güzellik için yollara düşürdü bu sefer. Karşınızda yemyeşil doğası, dokunulmamış vahşi yaşamı ve kuzeyin ışıklarını barındıran muhteşem Alaska. Neden mi muhteşem? Çünkü Alaska adı Eskimo dilindeki ‘Alakshak’ kelimesinden gelmekte. Alakshak ise muhteşem topraklar demek. O zaman tüm detayları ile muhteşem topraklar sizlerle...

25.09.2019

Ataşehir’deki Beyoğlu

Önce meşhur ocakbaşı Zübeyir gitti; şube açtı. Sonra hemen karşı kıyıdan Cibalikapı Balıkçısı. 15 gün önce İmroz, 10 gün önce de Yakup-2 meyhaneleri... Beyoğlu’nun meşhur mekânları Ataşehir’e çıkarma yapıyor.

26.01.2019

İstanbul’un en Latin’i

Taksim’deki Azucar’ın DJ’i Kolombiyalı. Şefi Venezuelalı. Müzisyeni Kübalı. İşletmecisiyse Venezuela asıllı bir Katalonya güzeli. Hepsi rahat, samimi ve eğlenceli. Türk kasıntılığından eser yok.

17.11.2018