MENÜ

Eşek

Eşek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eşek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.345 Eşek haberi bulunmuştur.

Eşek Haberleri

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki Ve Hayvanlar konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki Ve Hayvanlar konu anlatımı

Bitkiler ve Hayvanlar, farkında olmasak da hayatımızdaki yerleri çok büyük canlılardır. Bu dersimizde bitkilerin ve hayvanların faydaları nelerdir? Çok fazla türlere sahip olan bitki ve hayvanların hayatımızdaki önemini ve insanlara ne kadar büyük katkıları olduğunu öğreneceğiz.

9.07.20203. SINIF
2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

2. Sınıf İngilizce 10. Ünite Animals (Hayvanlar) konu anlatımı

Bu konu içerisinde tanıdığımız ve çevremizde gördüğümüz hayvanları inceleyeceğiz. Onların özelliklerine bakacağız ve özelliklerine göre cümleler kuracağız. İngilizce nasıl yazıldıklarına bakarak konu hakkında bilgiler öğreneceğiz. İşte 2. sınıf İngilizce 10. ünite animals (hayvanlar) konu anlatımı.

7.07.20202. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki Ve Hayvanlar konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Bitki Ve Hayvanlar konu anlatımı

2. Sınıf özellikle öğrencilerin okumayı yazmayı öğrendikleri 1. Sınıftan sonra konular hakkında daha geniş ve derin bilgiler alarak daha yoğun şekilde işlenmektedir. Daha derin konuları öğrenebilmek için ikinci sınıfa geçerek, birçok dersin bir arada verildiği öğrencilere daha derin kazanımlarım verildiği bir sınıf düzeyidir. Bu sebeple 2. Sınıf düzeyinde özellikle Hayat Bilgisi dersinde öğrencilerin çevre ile alakalı bilgileri öğrenmesi de yer almaktadır. 2. Sınıf hayat bilgisi bitki ve hayvanlar konuları ile ilgili detaylara yer verdik.

7.07.20202. SINIF
Son dakika: Kırmızı ette bu hileye dikkat Şırıngayla enjekte ediyorlar...

Son dakika: Kırmızı ette bu hileye dikkat! Şırıngayla enjekte ediyorlar...

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, yüzde yüz dana eti adı altında satılan kıyma ve sucuk gibi ürünlere merdiven altı üreticiler tarafından sakatat ve kanatlı hayvan eti karıştırıldığını, kırmızı ette ise tartıda ağır basması için şırıngayla su enjekte edildiğini belirterek, yapılan hilelere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

7.07.2020Ekonomi
Kıymanın hilelisi bakın nasıl anlaşılıyormuş

Kıymanın hilelisi bakın nasıl anlaşılıyormuş!

Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, yüzde 100 dana eti adı altında satılan kıyma ve sucuk gibi ürünlere merdiven altı üreticiler tarafından sakatat ve kanatlı hayvan eti karıştırıldığını, kırmızı ette ise tartıda ağır basması için şırıngayla su enjekte edildiğini belirterek, yapılan hilelere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Asker uğurlamasında sosyal mesafeyi hiçe sayıp, uzun eşek oynadılar

Asker uğurlamasında sosyal mesafeyi hiçe sayıp, 'uzun eşek' oynadılar

BURSA'da asker uğurlamasında koronavirüs tedbirlerine rağmen sosyal mesafeyi hiçe sayarak ‘uzun eşek’ oynayanlar kameralara yansıdı.

1.07.2020Gündem
Asker uğurlamasında şoke eden görüntüler

Asker uğurlamasında şoke eden görüntüler

BURSA'da asker uğurlamasında koronavirüs tedbirlerine rağmen sosyal mesafeyi hiçe sayarak ‘uzun eşek’ oynayanlar kameralara yansıdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülke genelinde son günlerde haberlere de konu olan asker uğurlama görüntüleri nedeniyle sosyal medya hesabından açıklama yapmış ve uyarıda bulunmuştu.

1.07.2020Gündem
Yunan Cumhurbaşkanından büyük tahrik

Yunan Cumhurbaşkanı'ndan büyük tahrik!

Yunanistan, Ege Adaları’nda üzerinden yeni bir tahriğe daha imza attı. Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu, Aydın ilimize bağlı Eşek Adası’nı ziyaret etti.

29.06.2020Dünya
Marmariste trafikte başıboş eşek tehlikesi

Marmaris'te trafikte başıboş eşek tehlikesi

Muğla'nın Marmaris ve Datça ilçesi karayolu ile kırsal turistik mahallerinde başıboş dolaşan eşekler trafikte tehlike oluştururken, çoğu meydana gelen kazalarda telef oluyor.

29.06.2020Gündem
Eyüpsultanda dereye düşen anne at ve yavrusu kurtarıldı

Eyüpsultan'da dereye düşen anne at ve yavrusu kurtarıldı

EYÜPSULTAN, Göktürk'te, dereye düşen yavrusunun arkasından atlayan at çamura saplandı. Hayvanseverler tarafından çamurdan kurtarılan anne ile yavrusu, itfaiye ekiplerince çıkarıldı. Derede kaldığı 4 saat boyunca aç kalan tay, kurtarılmasının ardından ilk iş olarak annesinden süt emdi.

22.06.2020Gündem
Tümörü olduğu sanılan eşeğin yüzünden tükürük bezi taşı çıktı

Tümörü olduğu sanılan eşeğin yüzünden tükürük bezi taşı çıktı

İZMİR'deki Nif Dağı'na barınağındaki hayvanlar için ot toplamaya giden Sibel Çakır, otların arasında başıboş halde yatmakta olan, yüzünün yarısı şiş ve ağzının içi böceklerle dolu bir eşek buldu. Kemalpaşa'da bulunan Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na götürülen eşeği ameliyat eden veteriner hekimler, eşeğin yanağında bulunan ve tümör sanılan şişliğin içinde büyük bir taş çıkarınca, görenler şok oldu. Taşın, eşeğin yanağındaki tükürük bezleriyle yaklaşık bir yılda kendiliğinden oluştuğu tahmin ediliyor.

21.06.2020Haber
Keçinin günahı ne

Keçinin günahı ne?

Charlie Campbell’ın ‘Günah Keçisi: Başkalarını Suçlamanın Tarihi’ bizi arama zahmetinden kurtarıyor ve Hıristiyan, Yahudi, komünist, cinsel, gerçek, iktisadi, tıbbi hayli günah keçisini karşımıza çıkarıyor.

18.06.2020Kitap Sanat
Gıda sahtekârları

Gıda sahtekârları

Vatandaşın sağlığıyla oynayarak gıda üretimi gerçekleştiren firmalar, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklandı. 2012’den beri gıdada sahtekârlık yapan firmalar kamuoyuyla paylaşılıyor. Son listede de 69 firmadan 136 ürün yer aldı. Açıklanan listede yer alan yasadışı uygulamalar vatandaşın da büyük tepkisini çekerken, listeye göre bazı sucuklarda at ve eşek eti, çay, pul biber gibi ürünlerde ise boya tespit edildi.

13.06.2020Ekonomi
ABDde ilk kez tespit edilmişti 2020nin yeni felaketi olarak adlandırılıyordu şimdi ise...

ABD'de ilk kez tespit edilmişti! 2020'nin yeni felaketi olarak adlandırılıyordu şimdi ise...

ABD'de katil eşek arısı olarak bilinen Vespa Mandarinia isimli bir tür ortaya çıktı. Katil eşek aralarının ülkeye nasıl giriş yaptığı ise henüz bilinmiyor. Bilim insanlarının paniğe kapılmasına yol açan katil canlıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

11.06.2020Seyahat
20 gündür aranan kayıp PTT çalışanından acı haber

20 gündür aranan kayıp PTT çalışanından acı haber!

Antalya'nın Kaş ilçesinde çalışan ve 20 gün önce Elmalı ilçesindeki ailesinin yanına geleceğini söyleyerek ortadan kaybolan PTT dağıtıcısı Uğur Tayman'ın (29) cansız bedeni, dün yonca tarlasında bulundu.

4.06.2020Gündem
Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Artık güvende ve mutlu yaşayacaklar

Çoban köpeklerinin saldırtıldığı eşek, vahşet görüntüleri tepki çekince Hayvan Hakları Federasyonu’nca (HAYTAP) sahiplenildi. Tedavisine başlandı. Yakında federasyonun Bursa’daki ‘Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne götürülecek. HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat’la bu yeni tesisi konuştuk.

Kuduz nedir, belirtileri nelerdir Kuduz nasıl bulaşır

Kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

Kuduz, insan ve memeli hayvanların çoğunda beyin dokusunda iltihap meydana getiren, zoonotik (hayvanlardan insanlara bulaşan) bir hastalıktır. Köpek, kedi, keçi, at, eşek, inek gibi evcil hayvanlar ile kurt, tilki, çakal, domuz, ayı, sansar, kokarca, gelincik, kirpi, köstebek gibi yabani hayvanlar kuduza yakalanabilir. Peki, kuduz nedir, belirtileri nelerdir? Kuduz nasıl bulaşır?

22.05.2020Sağlık
Giden Gelmez Dağlarında ilkbahar güzelliği

Giden Gelmez Dağları'nda ilkbahar güzelliği

Konya'nın Seydişehir ilçesindeki Giden Gelmez Dağları'nda, baharın gelmesiyle rengarenk çiçeklerin açtığı yaylalarda, Kovid-19 salgını nedeniyle sakinlik yaşanıyor.

22.05.2020Seyahat
Kayıp PTT çalışanı taksiciye Arkadaşlarım alacak demiş

Kayıp PTT çalışanı taksiciye 'Arkadaşlarım alacak' demiş

ANTALYA'nın Elmalı ilçesinde, ailesine 'İftara geleceğim' dedikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan PTT dağıtıcısı Uğur Tayman’ı (29) arama çalışmaları sürdü. Uğur Tayman'ın, en son kendisini gölet kenarına bırakan taksiciye "Arkadaşlarım gelip, alacak" dediği belirtildi.

18.05.2020Gündem
PTT çalışanı 3 gündür kayıp

PTT çalışanı 3 gündür kayıp

Antalya'nın Kaş ilçesinde annesine 'İftara geleceğim' deyip ortadan kaybolan PTT dağıtıcısı Uğur Teyman (30), 3 gündür aranıyor.

17.05.2020Gündem
Sokakta oynayan gençlere tepki

Sokakta oynayan gençlere tepki

ANTALYA'da maske ve sosyal mesafe kurallarını göz ardı eden bir grup genç, 'uzun eşek' olarak bilinen oyunu oynadı. Gençlerin görüntüleri, sosyal medyada tepki çekti.

12.05.2020Gündem
Simpsonlar ABD’deki “Katil arıları da bildi iddiası

Simpsonlar ABD’deki “Katil arıları" da bildi iddiası

Geleceği 27 kez bilen çizgi film olarak adlandırılan Simpsonlar’ın bazı gerçek olayları önceden tahmin etmesine bir yenisi daha eklendi. Dizi bu kez katil arıları önceden bildiği iddiasıyla gündeme geldi.

9.05.2020Dünya
Yaktığı köpeği paylaşan Mehmet Cana Twiterda tepkiler büyüyor - Mehmet Can G. kimdir

Yaktığı köpeği paylaşan Mehmet Can'a Twiter'da tepkiler büyüyor - Mehmet Can G. kimdir?

Yaktığı köpeği 'yanınca böyle oluyormuş' notuyla paylaşan Mehmet Can G.'ye sosyal medyadan tepki yağıyor. Hayvanlara eziyetin son bulmasını isteyen binlerce hayvansever ve sosyal medya kullanıcısı Mehmet Can Tutuklansın etiketiyle yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor. Daha önce Ankara'da eşek yavrusunu kangal köpeklerine parçalatan kişi için benzer bir tepki gösterilmiş, 24 yaşındaki genç gözaltına alınmıştı.

9.05.2020Gündem
Zeynep yeni yuvasında

Zeynep yeni yuvasında

Berat Kaya’ya ait 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne yerleştirilerek koruma altına alındı. Çiftlikte eşeğe ‘Zeynep’ adı verildi.

6.05.2020Gündem
Köpeklerin saldırdığı eşek, Emekli Hayvanlar Çiftliğine yerleştirildi

Köpeklerin saldırdığı eşek, 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirildi

ANKARA'da, sahipleri tarafından verilen komutla 2 çoban köpeğinin saldırıp yaraladığı eşek, Bursa’daki 'Emekli Hayvanlar Çiftliği'ne yerleştirilirek, koruma altına alındı.

5.05.2020Gündem
Bir cani daha serbest

Bir cani daha serbest

Hayvanlara yapılan şiddet durmak bilmiyorken bir olay da Ankara’da yaşandı. Berat Kaya 2 çoban köpeğini bir eşek ile sıpasına canice saldırttı. Sıpa can verirken, eşek HAYTAP ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımıyla kurtarıldı.

5.05.2020Gündem
Son dakika haberler... Görüntüler isyan ettirmişti Ankaradaki vahşetle ilgili Başsavcılıktan açıklama

Son dakika haberler... Görüntüler isyan ettirmişti! Ankara'daki vahşetle ilgili Başsavcılıktan açıklama

Ankara'nın Haymana ilçesinde köpeklerini saldırttığı sıpanın telef olmasına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılan Berat Kaya ile eşek ve sıpanın sahibi Sırrı Aydın'ın savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı. Bu arada Haymana Cumhuriyet Başsavcılığı da Berat Kaya'nın sıpanın sahibinin şikayetçi olmaması nedeniyle serbest bırakıldığını bildirdi. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, olayla ilgili sosyal medyada yer alan iddiaların asılsız olduğu ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

4.05.2020Gündem
Hz. Eyyup Kimdir Hazreti Eyyup (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Eyyup Kimdir? Hazreti Eyyup (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hazreti Eyyup (a.s.) sabrı ile bilinen peygamberlerden biridir. Birçok kişi tarafından özellikle Hazreti Eyyup’un göstermiş olduğu sabır nedeni ile hayatı merak edilmektedir. Hazreti Eyyub’un hayatı nasıldır geçmiştir? Hazreti Eyyub’un mesleği nedir? Bu yazıda Hazreti Eyyup’un hayatı, kim olduğu, mesleği, mucizeleri ve Kuran’da isminin geçtiği ayetlerin hangileri olduğu konularında bilgileri derledik.

4.05.2020Ramazan Özel
Ankarada yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Ankara'da yavrusuna köpeklerin saldırtıldığı eşek kurtarıldı

Başkentte, kangal köpeklerinin anne eşek ve sıpasına saldırtılması görüntüleri sonrası harekete geçen Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle anne eşeği kurtardı.

4.05.2020Haber
Son dakika haberler: Bu olaya vahşet demek bile az... Yapan serbest kaldı

Son dakika haberler: Bu olaya vahşet demek bile az... Yapan serbest kaldı

ANKARA'nın Haymana ilçesinde, çoban köpeklerine saldırttığı sıpanın telef olmasına neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Berat Kaya (24), sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldı.

4.05.2020Gündem
Berat Kaya kimdir Sosyal medyada Berat Kayaya tepki

Berat Kaya kimdir? Sosyal medyada Berat Kaya'ya tepki

Yavru bir eşeği köpeklerine parçalatan Berat Kaya, sosyal medyanın en çok konuşulan ismi oldu. Hayvana yaptığı eziyeti sosyal medyadan paylaşan Berat Kaya’nın tutuklanması için kampanya başlatıldı. Berat Kaya sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine jandarma ekipleri tarafından Haymana ilçesi Boğazkaya Mahallesi'nde yakalanarak gözaltına alındı.

4.05.2020Gündem
Sokak köpeğini 2 kangal köpeğiyle dövüştürüp, sosyal medyada paylaştılar

Sokak köpeğini 2 kangal köpeğiyle dövüştürüp, sosyal medyada paylaştılar

Ankara'nın Haymana ilçesinde, kendisine ait 2 çoban köpeğini eşek yavrusuna saldırtarak, görüntülerini sosyal medya hesabından yayınlayan B.K. yakalandı.

3.05.2020Gündem
Sulama kanalına düşen eşeği itfaiye kurtardı

Sulama kanalına düşen eşeği itfaiye kurtardı

MARDİN'in Derik ilçesinde, sulama kanalına düşen eşek, itfaiye ekipleri tarafında 1 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

2.05.2020Gündem
Uzun eşek oyunu pahalıya patladı

'Uzun eşek' oyunu pahalıya patladı!

Ankara'nın Mamak ilçesinde, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olduğu halde parkta 'uzun eşek' oynayan 10 kişiye, toplam 31 bin 500 TL idari para cezası uygulandı.

28.04.2020Gündem
Sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak parkta uzun eşek oynadılar

Sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak parkta 'uzun eşek' oynadılar

Ankara’da çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup, sokağa kısıtlaması ve sosyal mesafeye uymayarak “uzun eşek” oyunu oynadı. Mahallelinin cep telefonuyla çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler tepki topladı.

27.04.2020Haber
Sokağa çıkma yasağına aldırmadılar... Parkta uzun eşek oynadılar

Sokağa çıkma yasağına aldırmadılar... Parkta uzun eşek oynadılar!

Ankara'da çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grup, sokağa çıkma yasağı bulunan saatler içerisinde, parkta uzun eşek oyunu oynadı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal mesafe kurallarını ihlal eden grubun görüntüleri tepki topladı.

27.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İç güveysinden hallice

Hele şu toz duman dağılsın... Bindiğin at mı, eşek mi anlarsın! Güzeldir atasözlerimiz. Meramımızı bir çırpıda anlatırlar.

11.07.2020

Tarım Bakanı Pakdemirli’den iki müjde! Önüne gelen TV’de ‘domatesin faydalarını’ anlatamayacak

Önceki gün Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile konuşurken çok önemli bir gelişmeyi öğreniyorum. Konu...

4.07.2020

Survivor’ın ağlayan çocuğu

Sabah akşam izleyen seyircisine nasıl geliyor bilmiyorum ama “Survivor” her daim bir karakterler resmi geçidi oldu.

20.06.2020

Frig vadisine yolculuk ‘Afyon Çiçekleri zamanı’

M.Ö.7 yüzyılda Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illerinin kesiştiği topraklarda parlak bir uygarlık kuran ve birçok açık hava anıtı bırakan, adını efsane Friglerden alan Dağlık Frigya bölgesi belki de çoğumuzun duyduğu ama henüz gitme fırsatı bulamadığı bir coğrafya.

8.06.2020

Hasanağa enginarı zamanı

Görükle ve Hasanağa’da enginar hasadı yapılmaya başlandı.

1.06.2020

Are you corona?

Yazın tatilde ya da şehirde turist gördük mü kaçacak mıyız? Yoksa sosyal mesafeden dolayı rahat bir nefes alacaklar mı?

13.05.2020

Haftanın testi

Bu kez soruları pek magazin takip etmediğini söyleyen Yonca Evcimik’e sordum. Çoğunu bilemedi ama cevapları çok neşeli.

10.05.2020