EKSTRA
MENÜ

Dışişleri Bakanlığı

Dışişleri Bakanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dışişleri Bakanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 57.306 Dışişleri Bakanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan atamaya ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

12.08.2021Gündem
ABD ve İngiltereden Afganistan adımı: Tahliye için asker gönderiliyor

ABD ve İngiltere'den Afganistan adımı: Tahliye için asker gönderiliyor

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kabil Büyükelçiliği'ndeki personelinin önemli bir bölümünün tahliye edilmesi için asker gönderileceğini açıkladı. Birleşik Krallık'tan da vatandaşlarının tahliyesi için bölgeye asker gönderileceği açıklaması geldi.

12.08.2021Dünya
Son dakika haberi: Sudan Devlet Başkanı Ankarada... Erdoğandan basın toplantısında işbirliği ve destek mesajı

Son dakika haberi: Sudan Devlet Başkanı Ankara'da... Erdoğan'dan basın toplantısında 'işbirliği' ve destek mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sudan Egemenlik Konseyi Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan, ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ticaret, eğitim, ekonomi gibi birçok alanda işbirliği vurgusu yapılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sudan halkı karşılaştığı zorlukların üstesinden gelecek güce, dirayete ve dayanışma ruhuna sahiptir. İkili ilişkilerimizde ve üst düzey temaslarımızda son aylarda yakaladığımız ivmeyi önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz." dedi.

12.08.2021Gündem
Saadet Öğretmen kimdir Elmalı Davası ile gündeme geldi

Saadet Öğretmen kimdir? Elmalı Davası ile gündeme geldi

İzmir'in Menderes İlçesi'nde, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 öğrencisine cinsel içerikli film izlettiren ve istismarda bulunan okul müdürünün tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan, Elmalı davasının bir televizyona programına taşınmasıyla gündeme geldi. Peki, Saadet Öğretmen kimdir?

12.08.2021Gündem
ABDnin Taliban raporu: 90 gün içinde Kabili alabilir

ABD'nin 'Taliban' raporu: 90 gün içinde Kabil'i alabilir

Reuters haber ajansı, ABD istihbaratlarında Taliban'ın Afganistan'da başkent Kabil'i 30 gün içinde ablukaya alabileceği ve 90 gün içinde de ele geçirebileceği yönünde tahminler olduğunu bildirdi.

12.08.2021Dünya
Afganistanın kuzeyi peş peşe Talibanın kontrolüne geçiyor Mezar-ı Şerif seferberliği

Afganistan'ın kuzeyi peş peşe Taliban'ın kontrolüne geçiyor! Mezar-ı Şerif seferberliği

Afganistan’ın kuzeyinde vilayet merkezlerinin peş peşe Taliban kontrolüne geçmesinin ardından Cumhurbaşkanı Eşref Gani dün, siyasi liderler Mareşal Raşid Dostum, Muhammed Muhakkik ve Cuma Han Hamdard ile kuzeydeki Belh vilayetinin merkezi Mezar-ı Şerif’e gitti.

12.08.2021Dünya
ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

İlk olarak, Havana’ya gönderilen Amerikalı diplomatlar ve ajanların dile getirdiği şikâyetlerle gündeme gelen ‘Havana sendromuna’ dair sır perdesi aralanmış değil. Washington hükümeti, 2016’dan bu yana 200’den fazla vaka görülen ‘hastalığı’ anlamaya çalışıyor.

11.08.2021Dünya
İsviçre’ye PKK/YPG notası

İsviçre’ye PKK/YPG notası

Türkiye, terör örgütü PKK/YPG’nin Cenevre’de “Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Temsilciliği” adı altında sözde bir temsilcilik açması nedeniyle İsviçre’ye protesto notası verdi.

11.08.2021Gündem
ABDden 8 ülkeye seyahat etmeyin uyarısı

ABD'den 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı!

ABD Dışişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

10.08.2021Dünya
Vergi ödememek için ABD vatandaşlığından çıkanlar rekor kırdı

Vergi ödememek için ABD vatandaşlığından çıkanlar rekor kırdı!

ABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tüm dünyada etkili olduğu 2020'de 6 bin 707 kişi Amerikan vatandaşlığından ayrıldı.

10.08.2021Dünya
Son dakika: Dışişleri İsviçre’nin Ankara Maslahatgüzarını bakanlığa çağırarak protesto etti

Son dakika: Dışişleri İsviçre’nin Ankara Maslahatgüzarı'nı bakanlığa çağırarak protesto etti

İsviçre’nin Ankara Maslahatgüzarı, Cenevre'de PKK/YPG terör örgütü iltisaklı sözde bir temsilciliğin açılması nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağrılarak protesto edildi.

10.08.2021Dünya
Gürcistan Başbakanı Garibaşviliden Türkiye açıklaması

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili'den Türkiye açıklaması

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, sınır komşusu ve stratejik ortağı olan Türkiye ile ilişkilerine ve iş birliğine büyük önem verdiklerini söyledi.

9.08.2021Dünya
Milastaki yangında 9uncu gün... Belarustan kiralanan 15 ton su atma kapasitesine sahip helikopter de kullanılmaya başlandı

Milas'taki yangında 9'uncu gün... Belarus'tan kiralanan 15 ton su atma kapasitesine sahip helikopter de kullanılmaya başlandı

Muğla'nın Milas ilçesindeki orman yangınının 9'uncu gününde Fesleğen Mahallesi'nde alevlerin ilerlediği santralin yetkililerinin Belarus'tan kiraladığı helikopter de kullanılmaya başlandı.

8.08.2021Gündem
İrandan İsrailin saldırı tehditlerine yanıt: Sert karşılık veririz

İran'dan İsrail'in saldırı tehditlerine yanıt: Sert karşılık veririz

İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı Emir Ali Hacızade, İsrail'den gelen saldırı tehditleri üzerine, "Düşmanın her türlü saldırısına İran'ın cevabı sert ve ezici olacaktır." dedi.

7.08.2021Dünya
ABD, DEAŞ Mozambik ve Eş-Şebab liderlerini terör listesine ekledi

ABD, DEAŞ Mozambik ve Eş-Şebab liderlerini terör listesine ekledi

ABD Dışişleri Bakanlığı, DEAŞ Mozambik, Eş-Şebab ve Cemaat Nusret el-İslam vel-Müslimin örgütlerinin bazı liderlerini "küresel teröristler" listesine aldığını açıkladı.

7.08.2021Dünya
ABD duyurdu DEAŞ Mozambik ve Eş-Şebab liderleri terör listesinde

ABD duyurdu! DEAŞ Mozambik ve Eş-Şebab liderleri terör listesinde

ABD Dışişleri Bakanlığı, DEAŞ Mozambik, Eş-Şebab ve Cemaat Nusret el-İslam vel-Müslimin örgütlerinin bazı liderlerini "küresel teröristler" listesine aldığını açıkladı.

7.08.2021Dünya
UCİM nedir UCİM kurucusu Saadet Öğretmen kimdir

UCİM nedir? UCİM kurucusu Saadet Öğretmen kimdir?

Türkiye genelinde çocuk ihmal ve istismarıyla mücadele eden UCİM Derneği ve dernek kurucusu Saadet Öğretmen, zaman zaman televizyona programlarına konu oluyor. Derneğin kurucularından olan Saadet Öğretmen (Saadet Özkan); İzmir Menderes’te görev yaptığı ilkokuldaki okul müdürünün yıllarca ve pek çok çocuğa karşı gerçekleştirdiği istismarı ortaya çıkaran, bu yöndeki çabası ve iz sürmesi sayesinde ilgili kişinin yargılanarak 82 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasını sağlayan kahraman bir öğretmendir. Peki, UCİM nedir? İşte UCİM ve kurucusu Saadet Öğretmen hakkında bilgiler...

6.08.2021Gündem
Ankara’dan Amerika’ya Afgan göçmen tepkisi: Çok istiyorsanız ABD’ye götürün

Ankara’dan Amerika’ya Afgan göçmen tepkisi: Çok istiyorsanız ABD’ye götürün

Biden yönetimi ABD’ye kabul edilecek Afganların kapsamını genişletirken, bu kişilerin kabul işlemlerini bekleyebilecekleri ülkeler arasında Türkiye’nin de adının geçmesine Ankara’dan sert tepki var. Türk Dışişleri, “ABD, bu kişileri ülkesine almak istiyor ise doğrudan uçaklarla ülkesine nakledebilir” dedi.

5.08.2021Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price: Kimseyi, Türkiye dahil belirli bir ülkeye yönlendirmedik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price: 'Kimseyi, Türkiye dahil belirli bir ülkeye yönlendirmedik'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afgan mültecileri Türkiye dahil hiçbir ülkeye yönlendirmediklerini belirterek, açıklamalarının neden olduğu endişeden "üzüntü duyduklarını" söyledi.

4.08.2021Dünya
Son dakika... İletişim Başkanı Fahrettin Altundan ABDye sert tepki: Türkiye, kimsenin bekleme odası değildir

Son dakika... İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan ABD'ye sert tepki: Türkiye, kimsenin bekleme odası değildir

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD’nin bazı Afganların Türkiye dahil üçüncü ülkeler üzerinden ABD’ye göç başvurusu yapabilecekleri açıklamasına, "ABD Dışişleri Bakanlığı'nın ABD tarafından fonlanan proje ve kuruluşlarda çalışan bazı Afganistan vatandaşlarına üçüncü ülkelere giderek ABD'den sığınma talebinde bulunma çağrısını derin endişeyle karşılıyoruz. Türkiye, kimsenin bekleme odası değildir, olmayacaktır" sözleriyle tepki gösterdi.

4.08.2021Gündem
Belçika’dan destek mesajı

Belçika’dan destek mesajı

Belçika, orman yangınlarıyla mücadele eden Türkiye, İtalya ve Yunanistan ile dayanışma mesajı paylaştı.

4.08.2021Avrupa
Dışişleri’nden ABDye ‘Afgan göçmen’  tepkisi

Dışişleri’nden ABD'ye ‘Afgan göçmen’ tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD’nin açıkladığı “ABD İçin Çalışan Afganlar ve Ailelerine Yönelik Göçmen Kabul Programı” hakkındaki soruya “Türkiye olarak, ABD’nin sorumsuz ve ülkemize danışmadan aldığı kararı kabul etmiyoruz” yanıtını verdi.

4.08.2021Dünya
Bakan Çavuşoğluna, Iraklı mevkidaşından geçmiş olsun telefonu

Bakan Çavuşoğlu'na, Iraklı mevkidaşından 'geçmiş olsun' telefonu

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Türkiye'de devam eden yangınlar nedeniyle arayan Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin ile görüştüğünü duyurdu.

3.08.2021Gündem
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan orman yangını bölgesinde açıklamalar

Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan orman yangını bölgesinde açıklamalar

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Manavgat Ulualan Orman Genel Müdürlüğü Yangın Yönetim Merkezinde basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, 'Bugün ve yarın kritik günler rüzgar ve yangının durdurulması bakımından. Taşağıl ya da Kızıldağ bölgesinde rüzgarın da etkisiyle yangın hızlandı. Gündoğmuş merkezde ciddi bir tehdit yok ama kuzeybatı tarafından yangın var.' dedi.

3.08.2021Gündem
Türkiyedeki orman yangınlarına 6 ülkeden hava desteği geldi

Türkiye'deki orman yangınlarına 6 ülkeden hava desteği geldi

Türkiye'nin güney kesimlerini 28 Temmuz'dan bu yana etkisi altına alan orman yangınlarıyla mücadelede, toplamda 18 yabancı hava aracı aktif olarak faaliyet gösteriyor. Orman yangınlarıyla mücadeleye Azerbaycan, İran, Rusya, Hırvatistan, İspanya ve Ukrayna'dan toplamda 18 hava aracı destek verirken bunlardan 16'sı ücretsiz katkı sağlıyor

3.08.2021Gündem
Talibanın Afganistandaki ilerlemesi hızlanıyor

Taliban'ın Afganistan'daki ilerlemesi hızlanıyor

Afganistan'da Taliban'ın yayılması hız kazandı. Ülkedeki 407 ilçenin 150'den fazlasını kontrolünde bulunduran Taliban, güneydeki bazı il merkezlerini el geçirmeye yöneldi.

3.08.2021Dünya
Batı Trakya’da 12 Türk okulu daha kapatıldı

Batı Trakya’da 12 Türk okulu daha kapatıldı

Yunanistan Eğitim ve Diyanet İşleri Bakanlığı, öğrenci sayısının yetersiz olduğu gerekçesiyle, Batı Trakya’da 12 Türk azınlık ilkokulunun faliyetini durdurma kararı aldı.

3.08.2021Dünya
Yunanistana okul tepkisi

Yunanistan'a okul tepkisi

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yunanistan’ın, tasarruf tedbirleri ve öğrenci sayısının yetersizliğini bahane ederek, Batı Trakya Türk Azınlığına ait 12 ilkokulu kapatma kararı almasını kınıyoruz." ifadesi yer aldı.

2.08.2021Haber
Yunanistanın yardım çelişkisi

Yunanistan'ın yardım çelişkisi

Türkiye'de günlerdir süren orman yangınları ile mücadeleye pek çok ülke destek veriyor.

2.08.2021Haber
Dışişleri Bakanlığından Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yunanistan’ın, tasarruf tedbirleri ve öğrenci sayısının yetersizliğini bahane ederek, Batı Trakya Türk Azınlığına ait 12 ilkokulu kapatma kararı almasını kınıyoruz." ifadesi yer aldı.

2.08.2021Dünya
Son dakika.... Yunanistanın yardım teklifi yalan çıktı

Son dakika.... Yunanistan'ın 'yardım teklifi' yalan çıktı

Yunanistan'ın ülkesinde süren orman yangınlara rağmen Türkiye'ye yardıma hazır olduğuna dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

2.08.2021Dünya
İsrailden Türkiyedeki orman yangınlarında hayatını kaybedenler için taziye mesajı

İsrail'den Türkiye'deki orman yangınlarında hayatını kaybedenler için taziye mesajı

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin pek çok ilinde çıkan yangınlarda hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

2.08.2021Dünya
Son dakika: ABDden yeni Wuhan raporu... Sızıntı tarihini açıkladılar

Son dakika: ABD'den yeni 'Wuhan' raporu... Sızıntı tarihini açıkladılar!

Virüsün Çin'deki bir laboratuvardan sızdığı iddiası ABD'de hazırlanan yeni bir rapor ile bir kez daha gündeme geldi. Söz konusu raporda koronavirüsü laboratuvardan sızdığı tarih ile ilgili de çarpıcı bir iddia yer aldı.

2.08.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanyaya yangınla mücadeledeki desteği için teşekkür etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İspanya'ya yangınla mücadeledeki desteği için teşekkür etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Albares'le telefonda görüşerek, Türkiye'deki orman yangınlarıyla mücadeleye iki yangın söndürme uçağı göndererek vereceği destek için teşekkürlerini iletti.

2.08.2021Dünya
Atina’ya ‘Mehmet Durgun’un ölümü için protesto notası

Atina’ya ‘Mehmet Durgun’un ölümü için protesto notası

Türkiye, önceki akşam Edirne’de sınır hattına yakın Meriç Nehri üzerindeki adacıkta Yunan tarafından açılan ateşle 43 yaşındaki Mehmet Durgun isimli Türk vatandaşının hayatının kaybetmesi nedeniyle Yunanistan’a nota verdi.

2.08.2021Dünya
İran-İsrail arasında tanker gerilimi

İran-İsrail arasında tanker gerilimi

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, İsrailli nakliye şirketine ait geminin Hint Okyanusu’nda uğradığı saldırıda İran’ın parmağı olduğuna ilişkin iddiaları yalanladı.

2.08.2021Dünya
Dünyadan destek ve dayanışma mesajları: Geçmis olsun Türkiye

Dünyadan destek ve dayanışma mesajları: Geçmis olsun Türkiye

Türkiye’deki orman yangınları dünyanın da gündeminde. Pek çok ülke Ankara’ya yardım teklifinde bulunurken, Twitter’da yüz binlerce paylaşım yapılan #PrayForTurkey (Türkiye için dua et) etiketi uzun süre dünya gündeminde ilk sıralarda kaldı. Ünlü isimler de üzüntülerini dile getirdi.

1.08.2021Dünya
Artık, tatil dönüşü test zorunlu

Artık, tatil dönüşü test zorunlu!

Yaz tatili kapıya dayandı. Almanya’da birçok eyalet şimdiden yaz tatiline girerken koronavirüsle ilgili gelişmeler ise tatil döneminde de gündemden düşmüyor. Son haftalarda giderek yaygınlaşan delta varyantı hakkında tatilcilerin ve özellikle izin dönüşü iş başı yapacak olan sigortalı çalışanların bilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

31.07.2021Avrupa
Böyle acı mı olur

'Böyle acı mı olur'

Manavgat’taki yangın felaketi, tüm Türkiye’nin ciğerini yaktı. Yerleşim yerlerini de ateş altına alan yangında 3 kişi yaşamını yitirdi, evler, tarlalar, araçlar yandı, hayvanlar can verdi. Manavgat Belediye Başkanı yedi-sekiz mahallenin tamamen yok olduğunu söyledi. Yanan evini acılı gözlerle izleyen bir kadının, “Böyle acı mı olur, hiçbir şeyimiz kalmadı” sözleri yürek dağladı...

30.07.2021Gündem
Bakan Çavuşoğluna, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonu

Bakan Çavuşoğlu'na, Yunan mevkidaşından geçmiş olsun telefonu

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'na, Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu açıkladı.

29.07.2021Dünya
ABDden şoke eden rapor: Çin çölde nükleer tesis mi kuruyor

ABD'den şoke eden rapor: Çin çölde nükleer tesis mi kuruyor?

ABD ve Çin arasındaki rekabet ve düşmanlığın iyice kızışmasına yol açacak uydu görüntüleri CNN International'ın haberinde ortaya çıktı. Birbirini sürekli olarak uydularla gözetleyen iki ülke aynı zamanda nükleer tesisler ve silahlanma yüzünden de sık sık karşı karşıya getiriyor. Yeni ortaya çıkan görüntüler ise yenilir yutulur cinsten değil...

28.07.2021Dünya
BM’den sonra AB’den Maraş kınaması

BM’den sonra AB’den Maraş kınaması

KAPALI Maraş konusunda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin ardından Avrupa Birliği’nden de kınama geldi.

28.07.2021Dünya
Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto: Türkiye ile sıkı işbirliği AB’nin çıkarına

Macaristan Dışişleri Bakanı Szijjarto: Türkiye ile sıkı işbirliği AB’nin çıkarına

Hürriyet’e konuşan Macaristan Dışişleri Bakanı Peter Szijjarto, Türkiye’nin ekonomik potansiyeline dikkat çekerek daha sıkı işbirliğinin AB’nin çıkarına olduğunu söyledi. Bakan Gümrük Birliği’nin yenilenmesi gerektiğini de belirtti.

28.07.2021Dünya
Kurz hükümetinden Türkiye’ye yeni engel

Kurz hükümetinden Türkiye’ye yeni engel

AVUSTURYA Başbakanı Sebastian Kurz’un Afgan mülteciler bağlamında Türkiye’ye yönelik ifadelerinin yankıları sürerken Viyana, Ankara’nın tepkisine neden olacak adımlarını sürdürüyor.

28.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Milli İstihbarat Teşkilatı’nda kaç Carrie Mathison çalışıyor

Carrie Mathison, Türkiye’de de çok izlenen “Homeland” dizisinin CIA ajanı kadın kahramanı...

11.08.2021

Büyükelçinin gözünden Suriye

Türkiye’de büyükelçilerin önemli bir kısmı meslek hayatlarını özetleyen, yaptıklarını anlatan anılarını kaleme alıyorlar. Bu bakımdan bürokrasi ve üniversite üyeleri içinde bir istisna sayılırlar. Hiç şüphesiz ki bütün gruplar gibi bu hatırat yazanların içinde de iyisi var, çok iyi yazanlar da var. Bu çok iyilerden biri Ömer Önhon’un “Büyükelçinin Gözünden Suriye” (Remzi Kitabevi) kitabıdır.

8.08.2021

ABD ile Afganlı sığınmacılar krizi kapımızı çalıyor

Yer, ABD Dışişleri Bakanlığı basın brifing salonu. Geçen pazartesi günü.

7.08.2021

Bu karedeki tek farkı bulun çünkü tarihi işte o insan yazdı

Geçen çarşamba Berlin’in Tempelhof Havaalanı’nda açılan olağanüstü bir sergiyi geziyorum...

1.08.2021

Ankara Tunus’ta geleneksel bölge politikasına mı dönüyor?

Tunus Meclisi’nin Başkanı Raşid el-Gannuşi parlamentodan içeri girmek istediğinde demir parmaklıklı kapıyı kilitlemiş olan askerler tarafından “Cumhurbaşkanlığının talimatı var, alamayız” diyerek engelleniyor.

31.07.2021

ABD’de insan hakları eleştirilerinin volümü yükseliyor

Geçen haziran ayının ortasında Brüksel’deki NATO zirvesi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında gerçekleşen görüşmenin en dikkat çekici yönlerinden biri, önemli bir bölümünün ikisi arasında yalnızca çevirmenlerin katılımıyla baş başa yapılmasıydı.

29.07.2021