EKSTRA
MENÜ

Diş Macunu

Diş Macunu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diş Macunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.673 Diş Macunu haberi bulunmuştur.

Diş Macunu Haberleri

Spor ayakkabı nasıl temizlenir

Spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Günlük hayatta rahat olduğu spor ayakkabılar için sık tercih ediliyor. Bu yüzden de çabuk kirlenebiliyorlar. Ancak, uygulayabileceğiniz birkaç yöntemle spor ayakkabılarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Gelin bu yöntemlere beraber bakalım.

17.04.2020Evdehayat
Evde diş macunu nasıl yapılır İşte 2 kolay tarif...

Evde diş macunu nasıl yapılır? İşte 2 kolay tarif...

Evde kaldığımız günlerde birçok ürünü kendimiz yapmayı öğrendik, öğrenmeye de devam ediyoruz. Biz de burada sizlere evde yapabileceğiniz basit tarifler vermeyi sürdüreceğiz. Bugünkü tarifimiz ise ev yapımı diş macunu! Evde diş macunu yapmanın ne kadar kolay olduğunu görünce bir daha dışarıdan almak istemeyeceksiniz.

17.04.2020Evdehayat
Evde iyi bir manikür için 5 öneri

Evde iyi bir manikür için 5 öneri

İyi görünmek için manikürümüzün temiz olması lazım ama bu saatlerce zaman harcamanız anlamına gelmiyor.

13.04.2020Evdehayat
Her bebeğin diş çıkarma belirtileri birbirinden farklı olabilir

Her bebeğin diş çıkarma belirtileri birbirinden farklı olabilir

Bebeğin hayatında önemli bir kilometre taşı olan ilk diş, rahatsız edici bir sürece de neden olabilir. Diş çıkarma periyodu konusunda ebeveynlerin ne kadar çok ve doğru bilgi sahibi olursa bebeğin de süreci bir o kadar kolay geçirmesine yardımcı olabildiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Sokullu, “Her bebeğin diş çıkarma yaşı farklıdır. Çocuk doktorunuz dişlerin çıkış seyrinin normal olup olmadığını veya 1 yaş öncesi diş hekimine gitme gerekliliğini izler” açıklamasında bulundu.

Koronavirüse karşı kıyafetlerinizi en az 60 derecede yıkayın

Koronavirüse karşı kıyafetlerinizi en az 60 derecede yıkayın

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten korunmak için öncelikli kural hijyen olarak ön plana çıkıyor. Evde tedavi sürecine giren hastaların hijyen başta olmak üzere uyması gereken 6 kuralı sıralayan Prof. Dr. İsmet Tamer, beslenmenin de önemine dikkat çekti.

7.04.2020Sağlık
Diş macununu temizlik yaparken kullanabilirsiniz

Diş macununu temizlik yaparken kullanabilirsiniz

Diş macunu yalnızca dişleri temizlemekle kalmıyor, ev temizliğinde de harikalar yaratıyor. Derz aralarını temizlemek, ayakkabılarınızı pırıl pırıl yapmak, ütü tabanlarındaki yanıkları çıkarmak için diş macunundan faydalanabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Gelin birlikte bakalım…

6.04.2020Evdehayat
Kızılaydan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Kızılay'dan koronavirüs ile mücadeleye büyük destek

Koronavirüs ile mücadele kapsamında devlete destek çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, sosyal yardım çalışmalarını artırma kararı aldı. Kızılay, karantina yurtlarındaki yemek dağıtımlarının ve kan bağışı konusundaki çalışmalarının yanı sıra, yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek amacıyla eylem planı hazırladı.

24.03.2020Gündem
Beyaz spor ayakkabınızı böyle temizleyin, ilk günkü gibi olacak

Beyaz spor ayakkabınızı böyle temizleyin, ilk günkü gibi olacak

Beyaz spor ayakkabı hem kadınların hem de erkeklerin vazgeçilmezi… İster bir davete gidin ve şık kıyafetlerinizin altına giyin ister markete gidin, eşofmanlarınızın altına giyin. Değişen trendlerle beraber beyaz spor ayakkabılarımız her koşulda yanımızda. ‘Bu kıyafetin altına ne giysem’ acaba derdinden bizi kurtaran spor ayakkabılarımızın tek bir kusuru var o da çabuk kirlenmeleri. İşte bu noktada size beyaz spor ayakkabı temizleme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

24.03.2020Evdehayat
Evdeki gümüş eşyalar nasıl parlatılır İşte, püf noktalar…

Evdeki gümüş eşyalar nasıl parlatılır? İşte, püf noktalar…

Kadınların en önemli aksesuarları hem evde hem de dışarıda takı olarak kullandıkları gümüşleridir. Ama maalesef ki gümüşler ilk günkü gibi kalmaz, bir süre sonra kararmaya başlar. Gümüşleri ilk günkü haline getirmenin bazı püf noktaları var. Bu püf noktalara ve gümüş eşyaların bakımıyla ilgili merak edilenlere gelin birlikte bakalım…

23.03.2020Evdehayat
Evde uygulaması kolay 6 güzellik ipucu

Evde uygulaması kolay 6 güzellik ipucu

Evde yaptığımız küçük güzellik bakımlarını araştırmak ve denemek her zaman eğlencelidir. Mutfaktaki doğal malzemelerle yüz maskesi yapmak, el ayak bakımımız için karışımlar yapmak her zaman iyi hissettirir. Sararmış tırnaklardan koyu göz halkalarına kadar birçok soruna iyi gelecek 6 kolay güzellik ipucunu bir araya getirdik!

20.03.2020Evdehayat
Çocuklar ne zaman diş fırçalamaya başlamalı

Çocuklar ne zaman diş fırçalamaya başlamalı?

Diş çürükleri, çocuklarda en sık görülen ağız ve diş problemleri arasında yer alıyor. Ailelerin endişe konusu olan diş çürükleri için çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak büyük önem taşıyor. Fakat oldukça meraklı ve bir o kadar da inatçı olabilen çocuklara diş fırçalamak zor gelebiliyor. Diş Hekimi Aylin Hoşzeban Erdur, bebeklikten itibaren başlanması gereken diş fırçalama alışkanlığına dair ipuçları paylaşıyor.

Hint kınası nedir Hint kınası nasıl yapılır ve çıkar

Hint kınası nedir? Hint kınası nasıl yapılır ve çıkar?

Hint kınası, klasik kınadan hoşlanmayan ve kınada farklı motifler denemek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Siz de basit bir işlemle istediğiniz deseni vücudunuza işleyebilirsiniz. Peki, kına gecelerinin yıldızı olan Hint kınası nedir ve nasıl yapılır? İşte Hint kınası hakkında bilinmesi gereken detaylar.

12.03.2020Gündem
Halıdaki, yataktaki, koltuktaki ve eldeki kurumuş kan lekesi nasıl çıkar

Halıdaki, yataktaki, koltuktaki ve eldeki kurumuş kan lekesi nasıl çıkar?

Temizlik yapılırken en çok kurumuş kan lekeleri ile karşı karşıya kalındığını belirtmek doğru olacaktır. Örnek olarak; bıçak kazası neticesinde parmakta oluşan kesikler, burun kanaması ya da çocukların düşmeleri ile bir yerinin kanaması gibi pek çok durum kurumuş kan lekelerinin olmasına neden olabilir. İşte halıda, yatakta ve koltukta yer alan kumaş lekelerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemleri hazırladık.

Çocuklara emzik ve biberonu reçele batırıp vermeyin

Çocuklara emzik ve biberonu reçele batırıp vermeyin

Çocuklarda diş fırçalama alışkanlığının kazanılması için aileler tarafından yapılan yönlendirilme önem taşır. Tek başına diş fırçalayan çocuklar çoğunlukla sadece dişlerin görünen ve kolay ulaşılan yüzlerini fırçalayabilirler. Bunun diş çürüklerine neden olduğunu belirten Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Rukiye Parlak, ayrıca emzik ve biberonun şeker, bal, reçel gibi gıdalara batırılarak uyumadan önce çocuklara verilmesinin de çürük riskini arttırdığını ifade etti.

Çocuklar için sağlıklı bir ağız bakımının ipuçları

Çocuklar için sağlıklı bir ağız bakımının ipuçları

Bebeklikten yetişkinliğe kadar iyi diş bakımı uygulamak, bir kişinin dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmasına yardımcı olmasında önemli etken olduğunu söyleyen Dt.Pertev Kökdemir, çocuğun dişlerini ve diş etlerini sağlıklı tutmaya yarayacak bilgiler paylaştı.

Doğum çantasında neler olmalı

Doğum çantasında neler olmalı?

Doğum çantası ya da hastane çantası olarak bilinen ve yeni doğan bebek için hazırlanan çanta, doğum öncesi büyük önem arz ediyor. Anne ve bebek malzemeleri içeren çanta içerisinde, yeni doğan bebeğin tüm ihtiyaçları ve annenin ihtiyaç duyabileceği tüm malzemeler yer alıyor. Peki, doğum çantasında neler olmalıdır? İşte, doğum çantası içinde bulunması gerekenler

23.01.2020Gündem
Diş macunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Diş macunu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Dr. Efe Kaya, diş macunu seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında uyarılarda bulundu.

15.01.2020Sağlık
Hindistan Cevizi Yağının 9 İlginç Kullanım Alanı

Hindistan Cevizi Yağının 9 İlginç Kullanım Alanı

Hindistan cevizi yağı yeni yeni hayatımıza girdi. Bu sağlık dolu yağın nerede nasıl kullanılabileceği pek fazla bilinmiyor. Merak edenler için açıklıyoruz; Hindistan cevizi yağının 9 ilginç kullanım alanı...

Ağız estetiği nedir Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır

Ağız estetiği nedir? Ağız çevresi ve gülüş estetiği nasıl yapılır?

Ağız çevresinde mimik oluşumuna bağlı ortaya çıkan çizgiler ağız çevresi estetiği ile aşılabilir. Ağız çevresi estetiği kapsamında botoks, lazer, altın iğne radyofrekans gibi uygulamalar yapılır. Özellikle ağız çevresi kararması ve ağız çevresi sivilce oluşumu gibi yaygın sorunlar için peeling uygulamaları etkili olur. Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Saliha Kırbaş, ağız çevresi ve gülüş estetiği hakkında merak ettiğiniz konulara teker teker açıklık getirdi.

Kan lekesi nasıl çıkar

Kan lekesi nasıl çıkar?

Çıkarması en güç olanlardan biri ise kan lekesidir çünkü kan, bulaştığı kumaşın içine tamamen sızarak temizlenmesi güç hale gelir. Kan kuruduğu zaman lekenin tamamen çıkması neredeyse imkansız hale gelebilir. Bilinçsiz bir şekilde uygulanan yöntemler ise kumaş üzerinde kalıcı hasara ve kötü görüntüye sebep olabiliyor.  İşte çıkmak bilmeyen kan lekelerini çıkarmayı mümkün kılan yöntemler...

30.12.2019Evdehayat
Derz araları nasıl temizlenir

Derz araları nasıl temizlenir?

Fayans ve benzeri taşların aralarında yer olan çizgilere derz denir. Derz araları beyaz, gri ve siyah gibi farklı renklerde olabilir ama zamanlar aralarına biriken kirler nedeniyle renkleri değişir. Özellikle beyaz derzler zamanla kararır ve çok kötü bir görüntüye neden olur. Fayansların derzlerini temizlemek önceden daha zahmetliydi çünkü piyasada derz temizliği için özel olarak üretilen ürünler yoktu. Şimdilerde ise pek derz kalemi,derz temizleyici mavi su vb. pek çok ürünle derzler rahatlıkla temizleniyor. Kimyasal ürün kullanmak istemeyenler de doğal yollarla derz aralarını temizliyorlar. Peki, derz arası temizlemek için neler kullanılabilir, derz nasıl temizlenir?

27.12.2019Evdehayat
Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Kişisel Bakım
Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Sağlık
Türkiye’nin Yüzde 74’ü Dişlerini Fırçalamıyor

Türkiye’nin Yüzde 74’ü Dişlerini Fırçalamıyor

Ağız ve diş sağlığının bozulması sindirim sisteminde, kalp, böbrek ve eklemlerde ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Araştırmalara göre, Türkiye’nin ağız sağlığı konusunda etkin olmadığını ifade eden Diş Hekimi Aslı Tapan, “Kişi başına düşen diş macunu miktarı Türkiye’de sadece 100 gram. Türkiye nüfusunun yüzde 74’ü ise dişlerini fırçalamıyor” dedi.

22.11.2019İyi Yaşam
Dişlerin tüm yüzeylerini temizleyebilen diş fırçası geliştirildi

Dişlerin tüm yüzeylerini temizleyebilen diş fırçası geliştirildi

Dişlerin her gün düzenli olarak fırçalanması hayati bir öneme sahip; ancak diş fırçası ve diş macunu seçimi de ayrı ayrı öneme sahip. Günümüzde pek çok şey akıllandığı gibi, diş fırçaları da teknolojiye uymaya başladı. Amaç ise kullanıcıların daha etkin ve kolay bir şekilde dişlerini temizlemesi... BruBruBrush isimli bu ürün de 50 saniyede dişleri en ince ayrıntısına kadar fırçaladığını iddia eden bir ürün...

18.11.2019Teknoloji
Sensodyne’den Hassas Dişler ve Diş Eti Sorunlarına Tek Diş Macunu

Sensodyne’den Hassas Dişler ve Diş Eti Sorunlarına Tek Diş Macunu

Ağız bakım kategorisinin öncü markası Sensodyne, tüketici ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda, en son teknolojiyle geliştirdiği uzman ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Yeni Sensodyne Hassasiyet & Diş Eti, her iki sorun için, günde iki kez fırçalamayla etkisi klinik olarak kanıtlanmış diş macunları ve diş fırçasını tüketicilere sunuyor.

15.11.2019Alışveriş
Uçuk nasıl geçer Uçuk için doğal çözümler neler

Uçuk nasıl geçer? Uçuk için doğal çözümler neler?

Dış görünüşü olumsuz yönde etkileyen aynı zamanda acılı bir enfeksiyon olan uçuk çoğu insanın ortak şikayetlerinden. Peki, uçuğu nasıl geçirebilirsiniz, uçuk için doğal yöntemler neler? Sizler için derledik.

5.11.2019Sağlık
Bunun Böyle Olmaması Lazımdı Raflarda

'Bunun Böyle Olmaması Lazımdı' Raflarda

Ata Sözütok'un ilk kitabı 'Bunun Böyle Olmaması Lazımdı' raflarda yerini aldı.

Deprem uzmanları nasıl yaşıyor

Deprem uzmanları nasıl yaşıyor?

Evi döşerken alınacak önlemler, afet çantasına konacaklar, acil durum aile eylem planı oluşturma… Deprem uzmanları bu konularda ısrarla uyarıyor. Peki kendileri bunlara uyuyor mu? Birleşmiş Milletler Afet Riskleri Uzmanı Erdem Ergin ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy’u ziyaret ettik.

‘Akran kardeşliği’ ile uyum dönemi

‘Akran kardeşliği’ ile uyum dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı pansiyonlu okullarda eğitim alan üst sınıf öğrencileri, bu yılki yeni öğrencilere ilk kez ‘akran kardeşliği’ programını uygulayarak okula uyumlarını kolaylaştırdı.

6.10.2019Eğitim
Liselerde ‘akran kardeşliği’ ile okula uyum kolaylaştı

Liselerde ‘akran kardeşliği’ ile okula uyum kolaylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı pansiyonlu okullarda eğitim alan üst sınıf öğrencileri, bu yılki yeni öğrencilere ilk kez ‘akran kardeşliği’ programını uygulayarak okula uyumlarını kolaylaştırdı. Yeni arkadaşlarına okul, yaşadıkları şehir ve ulaşım imkanları gibi konularda destek veren üst sınıf öğrencileri, ayrıca ‘Ailemize Hoşgeldin’ hitabıyla mektup yazdı. MEB’de bu yıl başarılı sonuçlar alınan ‘akran kardeşliği’ uyum programını diğer lise türlerinde de uygulamak üzere hazırlık başlatıldı.

5.10.2019Eğitim
Yanan ütü tabanı nasıl temizlenir

Yanan ütü tabanı nasıl temizlenir?

Ütüler günlük yaşamımızda en çok kullandığımız, ev hanımlarının günlük yaşamını kolaylaştıran yardımcılarından biridir. Çok sık dikkat edilse de zaman zaman ütülerde kireçlenme, ütü tabanında yanmalar meydana gelir. Sıklıkla karşılaşılan bu problemler için en etkili çözümler ise aşağıdaki önerilerimizi okuyabilirsiniz.

Bugün yemekte toprak ve sabun var

Bugün yemekte toprak ve sabun var!

Hamile birinin kış ayında çilek yaz ayında kivi yemek istediğine şahit olmuş olabilirsiniz. Hamileliğin en keyifli hallerinden biri olan aş erme, kimi zaman zorlasa da bazı durumlarda çaresiz bırakabiliyor. Özellikle de karşınızdaki kişi, çamur veya sigara külü yemek istiyorsa…

Ev Yapımı Naneli Diş Macunu

Ev Yapımı Naneli Diş Macunu

Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız marketten alacağınız sert kimyasallar yerine ev yapımı naneli diş macunu tarifini deneyebilirsiniz.

19.09.2019Kişisel Bakım
Rahimde miyom neden oluşur Miyom nasıl tedavi edilir

Rahimde miyom neden oluşur? Miyom nasıl tedavi edilir?

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş rahimdeki miyomlar ve tedavileri hakkında merak ettiklerimizi cevaplıyor.

17.09.2019Sağlık
Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilen Her Şey

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilen Her Şey

Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayalidir. Kimini ya kendi diş rengi sarıdır ya da gün içerisinde sık tükettiği alışkanlıkları yüzünden, dişleri beyaz durmuyordur. Dişler düzenli olarak fırçalansa da, çoğu zaman diş sararmaları önlenemez. Özgüvenimizi derinden etkileyen bu durum karşısında ne yapmak gerekir? Diş Hastanesi Restoratif Diş Tedavisi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Yasin Gönder, diş beyazlatma hakkında merak edilenleri anlattı.

16.09.2019Kişisel Bakım
Çok çarpıcı görüntüler yayınlandı Böyle yakalanıp getirildiler...

Çok çarpıcı görüntüler yayınlandı! Böyle yakalanıp getirildiler...

Van'ın Gürpınar ilçesi kırsalında jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda 1 terörist ölü olarak, 1 terörist de sağ olarak silahları ile birlikte yakalandı. Operasyona ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

12.09.2019Gündem
Güneş yanığı nasıl geçer Güneş yanığına ne iyi gelir

Güneş yanığı nasıl geçer? Güneş yanığına ne iyi gelir?

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde, vatandaşların en çok karşılaştığı problemlerden biri de güneş yanıkları. Özellikle tatil yapanların başına gelen ve oldukça can sıkıcı bir durum olan güneş yanıklarına karşı yapılması gerekenler merakla araştırılıyor. Peki, güneş yanığı nasıl geçer? Güneş yanığına ne iyi gelir?

5.08.2019Sağlık
Ağrıyan dişe kolonya basmayın

Ağrıyan dişe kolonya basmayın

Dişeti kanamasının diş hastalıklarının en önemli belirtisi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hakkı Sunay, diş sağlığı hakkında halk arasında doğru bilinen yanlışları anlattı. Prof. Dr. Sunay, “Ağrıyan dişe kolonya basmak, karbonatla beyazlatmaya çalışmak gibi evde yapılan müdahaleleri daha büyük sorunlara yol açabilir” uyarısında bulundu.

30.07.2019Sağlık
Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş estetiğine verilen önemin artmasına bağlı olarak başlıca estetik diş hekimliği tedavilerinden biri olan diş beyazlatma (teknikleri, yan etkileri, zararlı olup olmadığı vb.) hakkında birçok soru soruluyor. Diş Hekimi Erce Beleçoğlu, diş beyazlatma konusunda merak edilenleri yanıtladı.

23.07.2019Kişisel Bakım
Güneş Yanıkları İçin Doğal Öneriler

Güneş Yanıkları İçin Doğal Öneriler

Güneş yanıklarına ilk müdahale çok önemli. Öğr. Üyesi Gaye Hafez, güneş yanıklarına nelerin iyi geldiğini anlattı.

Yoğurt ve diş macunu yanığı tahriş ediyor

Yoğurt ve diş macunu yanığı tahriş ediyor

Güneş yanıklarına ilk müdahalenin önemine değinen Dr. Öğr. Üyesi Gaye Hafez, halk arasında sıklıkla başvurulan yanığa yoğurt ve diş macunu sürmek gibi yöntemlerin zararlarına dikkat çekti.

19.07.2019Sağlık
Plastik ürünler sağlığımızı nasıl etkiliyor

Plastik ürünler sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Plastikler, hafiflik, esneklik, dayanıklılık, kolay işlenebilme ve ekonomik olma gibi avantajları nedeniyle günlük hayatımızın her alanında kullanılan polimerik malzemelerdir. Dünyadaki plastik tüketimi son 70 yıldır katlanarak artmıştır. 2050 yılına kadar, dünya yüzeyine 33 milyar ton plastik atığın daha ekleneceği tahmin edilmektedir.

13.07.2019Sağlık
Hangi leke nasıl çıkarılır

Hangi leke nasıl çıkarılır?

Günlük hayatımızda çok sık rastladığımız lekeler can sıkıcı bir durum haline gelebiliyor. Çay lekesinden oje lekesine, kan lekesinden pas lekesine kadar zorlu lekelerden kolay yollardan kurtulmak için neler yapacağınızı, hangi yolları izleyeceğinizi aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Uzun Süre Güneşlenmenin Zararları

Uzun Süre Güneşlenmenin Zararları

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Severcan, yaz aylarında bronz bir cilde sahip olmak için uzun süre güneşlenmenin, kısa dönemde cilt yanıklarına, uzun dönemde ise deri kanserine ve yaşlanmaya neden olduğunu söyledi.

İlk kez yurda çıkacaklar için alınması gerekenlerin listesi

İlk kez yurda çıkacaklar için alınması gerekenlerin listesi

İlk kez yurda çıkacak öğrenciler ya da üniversiteye dönüş hazırlığı yapan öğrenciler için yurda giderken alınması gereken temel ürünler listesini sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Alışverişin yeni gözdesi turşu

Evde kal çağrılarının yapılmasının üzerinden neredeyse üç hafta geçti.

3.04.2020

Çocuğa diş fırçalama alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Diş fırçalama alışkanlığı çocuklukta kazanılır. Bunun için çocuklarda, dişler ortaya çıkar çıkmaz temizlenmelidir. Erken başlayarak bebeğiniz günlük rutine alışır. Parmağınızın etrafına sarılmış temiz ve yumuşak bir bez, en başlarda fırça yerine kullanılabilir. Çocuğun diş sağlığına göre arka arkaya dört diş çıkana kadar beklenmesi önerilir; bazı çocuklarda ise 2 veya 3 yaşına kadar beklemeniz önerilebilir.

16.12.2019

Güzellik 'Gezegensel Kriz' Çıkarma Noktasında!

Süslü paketlerle güzellik ürünleri dükkan raflarından sizinle flört ediyor ve müthiş kokularıyla sizi içeri sürüklüyor. Satın alıp, paketleme aşamasına geldiğinizde selofanlar, özel dokulu, lüks karton kutular ve hatta kurdelelerle size sunuluyor. Güzellik malzemelerinin görünüşü, kokusu, dokusu kadar nasıl sunulduğu da hepimiz için çok önemli.

26.07.2019