MENÜ

Dikmen Vadisi

Dikmen Vadisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dikmen Vadisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 542 Dikmen Vadisi haberi bulunmuştur.

Dikmen Vadisi Haberleri

Ankaranın Japon Yolu bu yıl da rengârenk

Ankara'nın 'Japon Yolu' bu yıl da rengârenk

İlkbahar mevsimini en coşkulu yaşatan ağaçlar, kuşku yok ki baharın en güzel çiçeklerini açan Japon kirazı ağaçları (sakuralar) oluyor. Koronavirüs salgının insanları eve hapsettiği bugünlerde; Başkent Ankara'nın orta yerinde yüzlerce çeşit çiçek ve bitki örtüsüyle dört mevsim masalsı bir görünüme bürünen Dikmen Vadisi, baharın gelişini sakuraların açan çiçekleriyle şenlenen 'Japon Yolu'ndan selamlıyor.

28.04.2020Seyahat
Ankaranın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Ankarada Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Ankara'nın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Ankara'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Türkiye’nin başkenti olan Ankara şehri Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Ankara ülkenin tarihine yön vermiş çok önemli bir şehirdir. Ankara hangi bölgede yer alır? Ankara’nın ilçeleri nelerdir? Ankara’da gezilecek yerler nerelerdir? Ankara’nın tarihi yerleri ile ilgili bilgileri sizler için hazırladık.

28.03.2020Gündem
Başkent pembe renge büründü

Başkent pembe renge büründü

Baharın gelişiyle birlikte Dikmen Vadisi pembe renge büründü, ziyaretçiler bölgeye akın etti.

14.05.2019Seyahat
Ankarayı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Ankara'yı vuran helikopter pilotu inkarı seçti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Ankara'da Jandarma Genel Komutanlığı, TRT ve MİT yerleşkelerine helikopterden ateş açtığı telsiz kayıtlarına yansıyan eski binbaşı Taha Fatih Çelik, savcılıktaki ve mahkemedeki ilk savunmasında FETÖ'cü olduğunu ve uçuşa katıldığını itiraf etmesine rağmen esasa ilişkin son savunmasında tüm beyanlarını inkar etti.

2.04.2019Gündem
Ankara için 111 proje

Ankara için 111 proje

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “İşin özü Haseki sözü” sloganıyla seçim projelerini dün AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

4.01.2019Gündem
Kendi evlerini kendi elleriyle yıktılar

Kendi evlerini kendi elleriyle yıktılar

Ankara’da geçmişte eylem ve olayların yaşandığı Dikmen Vadisi 4. ve 5. Etap’ta yer alan gecekonduların yıkımı bölgedeki vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

16.04.2018Gündem
Milyonluk dairelerin çöp vadisi

Milyonluk dairelerin çöp vadisi

Ankara’da milyonluk dairelerin yanı başında atık toplayıcılarının ‘karargâh’ haline getirdiği Dikmen Vadisi 4. Etap’taki görüntü dikkat çekiyor. Çöplüğe dönüşen bölgede ulaşımı sağlayan demir köprünün parçalanan asansör ve merdivenleri ise bölgeden geçenlerce tuvalet olarak kullanılıyor.

31.01.2018Gündem
Hareketli gün

Hareketli gün

AK Parti yönetimince istifası istendiği iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili dün başkent kulislerinde büyük hareketlilik yaşandı. Gökçek öğle saatlerinde İstanbul’dan Ankara’ya gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la Esenboğa’da ayaküstü sohbet etti. Erdoğan’la Gökçek arasında özel bir görüşme olmadığı bildirildi.

16.10.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Şarıl şarıl akıyor pencere açtırmıyor

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) okurumuz, Keçiören’in Gümüşdere Mahallesi’nde açıktan akan kanal suyunun video’sunu göndermiş.

25.11.2019

Mahalle ablukada

İsmi bende saklı (gizli kalmasını istemiş) bir okurumuz, bu fotoğrafları Altındağ’ın Zübeyde Hanım Mahallesi’nde çekmiş ve demiş ki:“MAHALLE ABLUKADA.”

9.09.2019

Ücretsiz ama personele

Bu fotoğrafı gönderen okurumuzun ismi bende saklı. Çünkü gizli kalmasını istemiş. Hay hay.

13.08.2018

Otoparkta 1 TL sancısı

Geçen hafta, “Otopark 1 TL ama dolu” diye yazdım ya...

29.07.2018

Bisiklete mazgal tuzağı

Bisiklete binmek denge işidir.Dünya’nın her yerinde kuralı kaidesi budur.Ankara’da bisiklete binmek ise, dengenin yanında bir de cesaret işidir.Aslında birçok nedeni var.Ama, bugün onlardan sadece birine değineceğim:Mazgallar.Yollara paralel konulmuş olan mazgallar.

10.12.2017

Çarklar dönsün diye ‘kol’ kestik

AĞAOĞLU Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul Çekmeköy’de şimdilerde satışı süren projeye başlarken arsayı ilk aldığı günlere döndü:

22.10.2017