EKSTRA
MENÜ

Cumhuriyet Gazetesi

Cumhuriyet Gazetesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cumhuriyet Gazetesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11.365 Cumhuriyet Gazetesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cumhuriyet Gazetesi Haberleri

Cumhuriyet davasında kritik duruşma

Cumhuriyet davasında kritik duruşma

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik açılan Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 20 sanıklı davanın bugün 8. duruşması yapılacak. Davada sanıkların esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmaları alınacak.

24.04.2018Gündem
Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir

Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir?

Yeşim Ceren Bozoğlu, verdiği kilolarla magazin gündeminin dikkat çeken ismi oldu. Kariyeri boyunca birçok projede yer alan Yeşim Ceren Bozoğlu, O Hayat Benim, Geniş Aile, Doktorlar gibi önemli yapımlarda boy göstermiştir. Tiyatro alanında da kendisini bazı oyunlarda performans gösteren ünlü isim, Mirkelam ve Rober Hatemo'nun kliplerinde de oynamıştır. Peki, Yeşim Ceren Bozoğlu kimdir kaç yaşında? İşte, detaylı bilgiler

17.04.2018Magazin
Trabzonsporun yeni başkanı Ahmet Ağaoğlunun hayatı | Ahmet Ağaoğlu kimdir

Trabzonspor'un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun hayatı | Ahmet Ağaoğlu kimdir?

8 Nisan 2018 tarihinde yapılan Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un yeni başkanı seçilen, Ahmet Ağaoğlu'nun hayatı ve mesleği merak ve araştırma konusu oldu. Peki, Ahmet Ağaoğlu kimdir? Ahmet Ağaoğlu ne iş yapıyor? İşte, Muharrem Usta'nın yerine başkan seçilen Ahmet Ağaoğlu hakkında merak edilen her şey...

8.04.2018Spor Arena
Trabzonsporun yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu...

Trabzonspor'un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu...

Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda başkanlık için Ahmet Ağaoğlu ve Metin Kaya yarıştı. Ahmet Ağaoğlu'nun 1329 oy alarak bordo-mavili kulübün yeni başkanı oldu. Diğer aday Metin Kaya'nın 211 oy, bağımsız yönetim kurulu adayı Levent Sekban'ın ise 19 oy aldı.

8.04.2018Futbol
Füsun Demirel: O zaman insanların benim aklımdan kuşkulanması gere­kir

Füsun Demirel: O zaman insanların benim aklımdan kuşkulanması gere­kir

Sosyal medyadan paylaştığı ‘İyi değilim, sadece işimi istiyorum’ mesajıyla gündem yaratan ünlü oyuncu Füsun Demirel son dönemde yaşadıklarını ve tartışma yaratan sözlerinin arka planını anlattı.

8.04.2018Gündem
‘Kırmızı bülten’ ve tutuklama istendi

‘Kırmızı bülten’ ve tutuklama istendi

MİT TIR’ları davasında 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan gazeteci Can Dündar hakkında Yargıtay’ın bozma kararının ardından yerel mahkeme gıyabi tutuklama ve Kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, Dündar’ın Belçika’dan iadesi için Adalet Bakanlığı ile yazışma yapılmasına da hükmetti.

2.04.2018Gündem
Can Dündar hakkında kırmızı bülten

Can Dündar hakkında kırmızı bülten

MİT TIR’larının durdurulması ile ilgili davada 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Gazeteci Can Dündar hakkında Yargıtay'ın bozma kararının ardından yerel mahkeme gıyabi tutuklama ve kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi. Mahkeme ayrıca, Dündar'ın Belçika'dan iadesi için Adalet Bakanlığı ile yazışma yapılmasına da karar verdi.

2.04.2018Gündem
Cumhuriyet Vakfı 2014 seçimlerinin iptaline ilişkin karara itiraz reddedildi

Cumhuriyet Vakfı 2014 seçimlerinin iptaline ilişkin karara itiraz reddedildi

Cumhuriyet Vakfı’nın 18 Şubat 2014 tarihli yönetim kurulunun üye seçimine ilişkin toplantının iptaline ilişkin İstanbul 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesince verilen karara yapılan itiraz, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi(BAM) 4’üncü Hukuk Dairesince oy birliği ile reddedildi.

19.03.2018Gündem
flaş

flaş

16.03.2018İstanbul
Cumhuriyet davasında Akın Atalayın tutukluğunun devamına karar verildi

Cumhuriyet davasında Akın Atalay'ın tutukluğunun devamına karar verildi

Cumhuriyet gazetesi davasında ara karar açıklandı. Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Avukat Akın Atalay'ın tutukluğunun devamına karar verildi. Bir sonraki duruşma 24-27 Nisan'da Silivri'de.

16.03.2018 Gündem
flash

flash!

16.03.2018Merkez
Cumhuriyet Gazetesi Davası’nda savcı mütalaasını açıklıyor

Cumhuriyet Gazetesi Davası’nda savcı mütalaasını açıklıyor

CUMHURİYET Gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik aralarında Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın da bulunduğu 2’si tutuklu 20 sanığın yargılandığı davaya devam ediliyor.

16.03.2018Gündem
Cumhuriyet Gazetesi davası öncesi CHPli vekillerden açıklama

Cumhuriyet Gazetesi davası öncesi CHP'li vekillerden açıklama

Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar ve yöneticilerinin yargılandığı dava öncesi CHP'li milletvekilleri basın açıklaması yaptı.

16.03.2018Gündem
Tahliyeden Adalet Nöbetine

Tahliyeden Adalet Nöbeti'ne

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda her perşembe yapılan Adalet Nöbeti’nin 50’ncisine Cumhuriyet davasında geçen hafta tahliye olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile gazetenin muhabiri Ahmet Şık ve tiyatrocu Genco Erkal da destek verdi.

15.03.2018Gündem
Adalet Nöbetine Şık ve Sabuncu desteği

Adalet Nöbeti'ne Şık ve Sabuncu desteği

Cumhuriyet Gazetesi'nin yazar, yönetici ve avukatlarına yönelik açılan davada tutuklu bulunan avukat Akın Atalay'ın serbest bırakılması için başlatılan Adalet Nöbeti’nin 50’ncisi düzenlendi. Nöbete geçen hafta tahliye olan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Ahmet Şık ve tiyatrocu Genco Erkal da destek verdi.

15.03.2018Gündem
Adaletin kanayan yarası

'Adaletin kanayan yarası'

ADANA ve Hatay’da Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün ‘terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım’ suçundan yargılandıkları davaya dün İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

14.03.2018Gündem
MİT TIRları davasında mahkeme, Yargıtay bozma ilamını bekleyecek

MİT TIR'ları davasında mahkeme, Yargıtay bozma ilamını bekleyecek

Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmen Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün “Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan yargılandıkları davada mahkeme, Gül ve Dündar hakkındaki “Gizli belgelerin açıklanmasına” ilişkin hükmün bozulmasına dair Yargıtay bozma ilamının beklenmesine karar verdi.

14.03.2018Gündem
Türk basınının acı kaybı... Gazeteci Hasan Uysal hayatını kaybetti

Türk basınının acı kaybı... Gazeteci Hasan Uysal hayatını kaybetti

GAZETECİ Hasan Uysal bu sabah evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Uysal’ın cenazesi yarın Ayvalık’ta defnedilecek. Cumhuriyet Gazetesi Ankara Büro’da uzun süre siyasi partiler ve parlamento muhabirliği yapan Hasan Uysal, bir süredir Ayvalık’ta yaşıyordu.

11.03.2018Gündem
Akın Atalaya doğum günü

Akın Atalay'a doğum günü

CUMHURİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu 496, Ahmet Şık ise 435 gün sonra, tahliyelerinin ilk gününde Cumhuriyet gazetesindeydiler. İki gazeteci için bir program düzenlendi.

10.03.2018Gündem
Murat Sabuncu ve Ahmet Şıka tahliye

Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'a tahliye

Cumhuriyet Gazetesi davasında Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın tahliyesine karar verildi. Ara kararını açıklayan mahkeme başkanı “Murat Sabuncu boğazı görmek istiyormuş gitsin görsün" diye konuştu. Akın Atalay içinse “Kaptanlar gemiyi en son terk eder” diyerek duruşmayı mütalaa açıklanması için erteledi. Şık ile Sabuncu saat 00.30’da cezaevinden çıkarken kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

10.03.2018Haber
Son dakika: Murat Sabuncu ve Ahmet Şıka tahliye

Son dakika: Murat Sabuncu ve Ahmet Şık'a tahliye

Cumhuriyet Gazetesi davasında Murat Sabuncu ve Ahmet Şık’ın tahliyesine karar verildi. Ara kararını açıklayan mahkeme başkanı “Murat Sabuncu boğazı görmek istiyormuş gitsin görsün" diye konuştu. Akın Atalay içinse “Kaptanlar gemiyi en son terk eder” diyerek duruşmayı mütalaa açıklanması için erteledi. Şık ile Sabuncu saat 00.30’da cezaevinden çıkarken kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

9.03.2018Gündem
Yargıtaydan son dakika Can Dündar kararı

Yargıtay'dan son dakika Can Dündar kararı

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara gazetede yayınladıkları gerekçesiyle "gizli belge ve bilgileri açıklamak" suçundan eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a 5 yıl 10 ay, Ankara Temsilcisi Erdem Gül'e 5 yıl hapis cezası veren yerel mahkeme kararını bozdu. Yargıtay, Dündar hakkında 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası öngören "gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme" suçundan hüküm kurulması gerektiğine karar verdi. Kararda, Erdem Gül'ün beraat etmesi gerektiği belirtildi.

9.03.2018Gündem
Cumhuriyet gazetesi davası öncesi gerginlik

Cumhuriyet gazetesi davası öncesi gerginlik

CUMHURİYET Gazetesi yazar, muhabir ve yöneticilerine yönelik açılan dava öncesi Silivri Cezaevi önünde basın açıklaması gerginliği yaşandı.

9.03.2018Gündem