EKSTRA
MENÜ

Çocuk Eğitim

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 44.325 haberi bulunmuştur.

Çocuk Eğitim Haberleri

Doğdukları Türkiyede okullu oldular

Doğdukları Türkiye'de okullu oldular

TÜRKİYE'ye sığınan Suriyeli ailelere ev sahipliği yapan kentlerin başında gelen Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesisi’nde barınan yaklaşık 700 çocuk eğitim-öğretimle tanışmanın heyecanını yaşıyor.

21.04.2018Gündem
Öğrencilere meslek seçimi eğitimi

Öğrencilere meslek seçimi eğitimi

Ordu’da, değerli tarım kapsamında gençleri ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla, TOÇEV ile birlikte başlatılan 'Bugün Benim, Gelecek Benim' projesinin tanıtımı yapıldı. Düzce’de başlayan proje, Karadeniz Bölgesi’nde Sakarya, Ordu, Giresun ve Trabzon illerindeki okullarda devam edecek. Bu kapsamda Ordu 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet Anadolu Lisesinde etkinlikler düzenlendi. Projenin temel hedefi, bölgedeki çocuk ve gençlerin kişilik gelişimlerini güçlendirerek, geleceklerini belirleyecek mesleki fırsatları yerinde anlatmak ve bölgenin gelişimine katkı sağlamak.

17.04.2018Eğitim
Vodafone Vanda çağrı merkezi açtı

Vodafone Van'da çağrı merkezi açtı

Yaklaşık 380 kişinin görev yaptığı ve istihdamın yüzde 64’ünü kadınların oluşturduğu Vodafone Van Çağrı Merkezi, bölgede yaşayan genç nüfusun kariyer ve gelecek hedeflerini hayata geçirmesine de destek olacak.

15.04.2018Teknoloji
Çocukların eğitimi için bağış çağrısı

Çocukların eğitimi için bağış çağrısı

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için 24 yıldır maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarını destekleyen TOÇEV, ‘Sosyal Bağış Günü’ olan 12 Nisan’da sosyal medya hesapları ve internet adresi üzerinden bağış kampanyası düzenliyor.

9.04.2018Eğitim
Eğitimde fırsat eşitliği için Sosyal Bağış Günü’nde TOÇEV’e destek

Eğitimde fırsat eşitliği için Sosyal Bağış Günü’nde TOÇEV’e destek

“Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek yola çıkan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), tam 24 yıldır maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarını destekliyor. Çocukların bilgili, kültürlü, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyor. Türkiye’de bireysel bağış ve sivil toplum farkındalığını artırmayı amaçlayan Sosyal Bağış Hareketi’nde bu ay tüm destekler TOÇEV için toplanıyor.

9.04.2018Keyif
Eğitimin Nobel’i için geri sayım başladı

Eğitimin Nobel’i için geri sayım başladı

İngiliz Varkey Vakfı’nın verdiği, ‘Eğitim Nobel’i’ olarak bilinen ‘Küresel Öğretmen Ödülü’ 18 Mart akşamı sahibini bulacak. Kazanan eğitimci 1 milyon dolarlık para alacak. Bu yıl ilk 10 finalist arasına giren ve Dubai’de heyecanla sonuçları bekleyen Nurten Akkuş, “Kazanırsam, 1 milyon doları dezavantajlı çocuklar için harcayacağım” diyor.

17.03.2018Eğitim
KVA Çocuk’un ilk kitabı ‘Mutlu İnsanlar’ çıktı

KVA Çocuk’un ilk kitabı ‘Mutlu İnsanlar’ çıktı

Üç yaş ve üzeri çocuklara yönelik sıra dışı resimli çocuk kitabı Mutlu İnsanlar, Selin Kutucular ve Caroline Erel’in imzasıyla KVA Çocuk tarafından yayımlandı.

14.03.2018Keyif
Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı anısına konferans düzenlendi

Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı anısına konferans düzenlendi

AÇEV kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı anısına İstanbul’da bir konferans düzenlendi. Etkinlikte konuşan AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın, “Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı’nın en önemli özelliklerinden biri, bilimin topluma hizmet için de kullanılması ve insan hayatını iyileştirecek her alana sirayet etmesi konusundaki tutkusuydu. Biz bugün, bu anlayışın yaşatılmasına ve geliştirilmesine dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

7.03.2018Eğitim
‘Sosyal Bağış Günü’nde eğitime katkı çağrısı

‘Sosyal Bağış Günü’nde eğitime katkı çağrısı

Türkiye’nin farklı bölgelerinde ihtiyaç sahibi çocuklar, anne-babalar ve kadınlar için eğitim programları düzenleyen Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla bireysel bağış ve sivil toplum farkındalığını artırmak için geliştirilen Sosyal Bağış Hareketi'nde bu ay tüm bağışlar 15 Şubat Perşembe günü AÇEV için toplanıyor.

10.02.2018Eğitim
Sosyal Bağış Günü’nde AÇEV’e destek ol, eğitime şans ver

Sosyal Bağış Günü’nde AÇEV’e destek ol, eğitime şans ver

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) kurulduğu 1993 yılından bu yana, ülkenin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi çocuklar, anne babalar ve kadınlar için bilimsel temelli eğitim programları geliştiriyor ve uyguluyor. Türkiye’de bireysel bağış ve sivil toplum farkındalığını artırmak amacıyla yola koyulan Sosyal Bağış Hareketi’nde bu ay tüm bağışlar 15 Şubat Perşembe günü AÇEV için toplanıyor.

9.02.2018Keyif
Gençlere ilk fırsat

Gençlere ilk fırsat

3 yıl önce Esas Sosyal Kurucular Kurulu Başkanı Emine Sabancı Kamışlı’nın öncülüğünde başlayan ‘diplomalı işsizlik’ sorununu çözmeye odaklanan ‘İlk Fırsat’ projesinin 2018 yılı katılımcıları belirlendi. Anadolu üniversitelerindeki gençlere 1 yıl boyunca bir STK’da çalışma fırsatı yaratan projeyle ilgili olarak konuşan Emine Sabancı Kamışlı, “Bu platformu el ele büyütebiliriz” dedi.

22.01.2018Ekonomi
Ünlülerden eğitime destek

Ünlülerden eğitime destek

Aralarında Deniz Çakır, Deniz Akkaya, Fırat Tanış, Nilgün Belgün, Sevinç Erbulak, Yıldırım Mayruk, Mehmet Topal, Robin van Persie, Nuri Şahin, Murat Özyeğin, Ömer Faruk Özgül gibi iş, sanat ve spor dünyasından ünlü isimler, ‘Çocuklara Göz Kulak Oluyoruz’ kampanyasıyla, işitme engelli çocukların eğitimine destek verdi.

17.01.2018Eğitim
Öğrencilerine yalıtılmış sınıf yaptı

Öğrencilerine yalıtılmış sınıf yaptı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde bulunan Molla Gürani İlkokulu’nda öğretmen Edibe Polatlı, okulda eğitim gören işitme engelli öğrenciler için, arkadaşlarından yardım toplayarak yeni sınıf oluşturdu. Hazırladığı projeyle bir sınıfın tadilatını yapan ve eğitim materyallerini temin eden Polatlı, okula gelen süt kolilerinin altındaki tahta paletlerden oturma grubu yaparak, minderlerini de elleriyle dikti. Okul Müdürü Oya Ekin’in de desteğiyle özel eğitim gerektiren işitme engelli öğrencilere yalıtılmış sınıfta eğitim yapma olanağı sağlayan Polatlı, proje için her arkadaşına bir görev yüklediğini ve sonuçta bu sınıfın ortaya çıktığını söyledi.

17.01.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Ünlüler açık arttırmada paralar STK’lara

DİYELİM Apple’ın CEO’su Tim Cook ile birlikte yemek yiyerek sohbet etmek istiyorsunuz.

10.02.2018

Zenginin malı züğürdün sessizliği

BÜTÜN dünya çalışıyor didiniyor, 100 lira kazanıyor; nüfusun yüzde biri gelip yüzde 82’sini alıyor, yüzde 99 ise kalanı paylaşıyor...

24.01.2018