EKSTRA
MENÜ

İlkokul

İlkokul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İlkokul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.826 İlkokul haberi bulunmuştur.

İlkokul Haberleri

İngilterede ilkokullarda yüz yüze eğitim yeniden başladı

İngiltere'de ilkokullarda yüz yüze eğitim yeniden başladı

İngiltere'de yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 5 Ocak'tan bu yana devam eden karantina nedeniyle kapanmak zorunda kalan okullar yeniden açıldı.

8.03.2021Dünya
Son dakika... Samsundaki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Son dakika... Samsun'daki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında Samsun'da cadde ortasında dövülen kadının Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüleriyle ilgili konuştu. Vahşete tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddete karşı atacakları yeni adımı ''Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz'' diyerek anlattı.

8.03.2021Gündem
Tokatta 30 öğretmenin izole edildiği okulda eğitime 10 gün ara verildi

Tokat'ta 30 öğretmenin izole edildiği okulda eğitime 10 gün ara verildi

Tokat'ta merkeze bağlı Çat beldesindeki ilkokul, ortaokul ve liselilerin birlikte eğitim gördüğü okul binasında 1 öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine aynı okulda görev yapan 30 öğretmen izole edilerek eğitim ve öğretime 10 gün ara verildi.

8.03.2021Gündem
Yarım bıraktığı eğitimine, çocuklarıyla beraber devam ediyor

Yarım bıraktığı eğitimine, çocuklarıyla beraber devam ediyor

Oğlu Darüşşafaka'ya başladığında kendisi de üniversiteye yerleşen, bir yıl sonra kızı Darüşşafaka'yı kazandığında sosyal hizmetler bölümündeki ilk yılını tamamlayan 40 yaşındaki Hatice Kobal'ın hedefi, mezun olduğu önlisans programını lisansa tamamlamak ve iş hayatına başlamak.

8.03.2021Eğitim
Pandemi kırsal kesimdeki üniversiteleri ve öğrencilerini nasıl etkiledi

Pandemi kırsal kesimdeki üniversiteleri ve öğrencilerini nasıl etkiledi?

Tüm dünyada olduğu gibi COVID-19 pandemisi Türkiye’de de eğitim kurumlarını derinden etkiledi. Hiç kuşkusuz yükseköğretim kurumları da bundan nasibini aldı. Diğer eğitim kurumları (ilkokul, ortaokul ve lise) gibi yükseköğretim kurumları da pandeminin yayılma hızını önlemek amacıyla yüz yüze eğitime ara verdi ve eğitim-öğretimde meydana gelecek kesintiyi bir nebze de olsa azaltabilmek için uzaktan eğitime geçti.

8.03.2021Eğitim
Sınavlar ne zaman olacak Sınavlar iptal olacak mı Bakan Ziya Selçuk ve MEB açıkladı

Sınavlar ne zaman olacak? Sınavlar iptal olacak mı? Bakan Ziya Selçuk ve MEB açıkladı

Sınavların iptal olup olmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen yazıda, ilkokul ve ortaokul kurumlarında yüz yüze eğitimle ilgili detaylara yer verildi. Ortaöğretim kurumlarında sorumluluk sınavları ile birinci döneme ilişkin yapılamayan sınavlar, eğitim kurumlarında yüz yüze olacak. Sınavların takvimi 8 Mart Pazartesi gününden itibaren üç haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak.

8.03.2021Gündem
İstiklal Marşının 100. yılına özel yarışma başvuruları ne zaman bitecek MEB tarafından düzenleniyor

İstiklal Marşı'nın 100. yılına özel yarışma başvuruları ne zaman bitecek? MEB tarafından düzenleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı, "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nün 100. Yıl Dönümü"ne özel mektup, resim, kısa film, grafiti, kara kalem, kompozisyon ve İstiklal Marşı'nı güzel okuma dallarında yarışma düzenleyecek. Peki, yarışmaya başvurular ne zaman bitecek?

7.03.2021Gündem
Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Aysima Altınok, Türkiye’nin ilk kadın beyin cerrahı olarak tarihe geçti. Kafasına koyduğunu yapan bu güçlü kadın, hayatını hastalarına adadı. Hiç evlenmedi ve çocuğu da olmadı. Ama o meslek hayatı boyunca çalışıp kazandığı ne varsa, büyük çoğunluğunu kız çocuklarını okutmaya adadı. Türk Eğitim Vakfı bağışçısı olan 92 yaşındaki Aysima Altınok’u, iki tıp öğrencisi bursiyeri ziyaret etti. Geleceğin doktorları Melis ve Aslı Nur, onu hem bir anne hem de bir idol olarak görüyor.

7.03.2021Eğitim
İzmirde başörtülü öğrencinin okula alınmadığı iddiası MEB: İlkokul yöneticisi ve öğretmen açığa alındı

İzmir'de başörtülü öğrencinin okula alınmadığı iddiası! MEB: İlkokul yöneticisi ve öğretmen açığa alındı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir öğrenciyi başörtülü olduğu gerekçesiyle okula almadığı iddia edilen ilkokul yöneticisi ve öğretmenin açığa alındığı bildirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, ''Asla kabul edilemeyecek yaklaşımlar içeren iddialara yönelik inceleme/soruşturma süreçleri hassasiyetle sürdürülmektedir'' açıklamasında bulundu.

6.03.2021Gündem
‘Okullar bayram yeri’

‘Okullar bayram yeri’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimde ilk haftanın değerlendirmesini yaptı. Okullarda yüzde 80’in üzerinde bir katılım olduğunu söyleyen Selçuk, “Çocuklar okula bir bayram yeri gibi bakıyor, çok mutlular” dedi.

6.03.2021Eğitim
Online eğitim paylaşımı

Online eğitim paylaşımı

Pandemi nedeniyle neredeyse tüm kademelerde eğitimler, yaklaşık bir yıldır uzaktan devam ediyor. Bu süreçte öğretmenler farklı deneyimler, yeni mesleki beceriler kazanarak çevrimiçi derslerini şekillendirdi. Bu doğrultuda öğretmenlerin kazandığı deneyimleri paylaşabilecekleri bir konferans düzenleniyor. Etkinlik, 13 Mart’ta çevrimiçi ortamda gerçekleşecek.

5.03.2021Eğitim
Elif ile Alp serisinin 4’ncü kitabı ‘Okul Heyecanı’ çocuklarla buluşuyor

Elif ile Alp serisinin 4’ncü kitabı ‘Okul Heyecanı’ çocuklarla buluşuyor

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün COVID-19 salgını döneminde psikolojik sağlamlığı artırmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için yayımladığı Psikoeğitsel Etkinlikler Kitapçığı ‘Elif ile Alp’ serisinin dördüncüsü ‘Okul Heyecanı’, e-Kitap olarak paylaşıldı.

5.03.2021Eğitim
Ceren Yılmaz konuştu Yalnızlık detoksu Nasıl sever Adan Zye bilinmeyenleri

Ceren Yılmaz konuştu! Yalnızlık detoksu! Nasıl sever? A'dan Z'ye bilinmeyenleri

Oyuncu Ceren Yılmaz hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. En son Zümrüd-ü anka dizisinde başrol oynayan Yılmaz kariyerine ve özel hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başarılı oyuncu hayatının son 10 yılı ile ilgili, "İyi ki sabretmişim diyorum çünkü her şeye sabrettim. O yüzden iyi ki diyorum" dedi.

5.03.2021Magazin
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime katılım yüzde 80’in üzerinde

Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime katılım yüzde 80’in üzerinde

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimde ilk haftanın değerlendirmesini yaptı. Sakarya Ferizli Hatice Aslan İlk/Ortaokulu ziyareti sonrası konuşan Selçuk, okullarda yüzde 80’nin üzerinde bir katılım olduğunu belirtti.

5.03.2021Eğitim
Okullar yüz yüze eğitime geçti; kırtasiyelerde hareketlilik başladı

Okullar yüz yüze eğitime geçti; kırtasiyelerde hareketlilik başladı

TURUNCU kategoride yer alan Karaman'da okul öncesi, ilkokul, 8'inci ve 12'nci sınıfların yüz yüze eğitime geçmesiyle kırtasiyelerde de hareketlilik başladı. Kırtasiyeci Mehmet Danış, "Son 1 yılda pandemiden çocuklarımız ne kadar etkilenmişse bizler de o kadar etkilendik çünkü bizlerin işleri onlarla bağlantılı. Onlar var ise bizler varız. Okulların açılmasıyla hazırlık ve okul çalışmaları, kitap tanıtımları yapıyoruz. Hareketlilik başladı" dedi.

5.03.2021Gündem
Okul hemşireleri de aşı bekliyor

Okul hemşireleri de aşı bekliyor

Tüm dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı kurtarıcı olarak görülen aşıların ilk dozu yapılmaya başladı. Aşı planlamasında sağlık çalışanlarına öncelik tanındı. Eğitim öğretimin sekteye uğramaması için öğretmenler de öncelik sırasına koyuldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk aşıyı olarak öğretmenlerin aşı sürecini başlattı. Ancak bir meslek grubu var ki onlar ne sağlıkçı ne de eğitimci olarak görülüyor. Arada kalan okul hemşireleri aşı planlamasına dahil edilmedi. “Hasta olan eğitimci ve öğrencilerle en çok biz muhatap oluyoruz” diyen okul hemşireleri risk grubunda olduklarını belirterek aşıda öncelik talep ediyor.

5.03.2021Eğitim
Hayati İnanç kimdir, nereli Hayati İnançın biyografisi

Hayati İnanç kimdir, nereli? Hayati İnanç'ın biyografisi

Hayati İnanç kariyerinin yanı sıra katıldığı programlarla da gündeme geliyor. Can Veren Pervaneler programıyla tanınan Hayati İnanç, Avukatlığın dışında yayıncılık, yöneticilik, denetçilik, öğretmenlik ve sunuculuk yaptı. Peki, Hayati İnanç kimdir, nereli? Hayati İnanç'ın biyografisi

5.03.2021Televizyon
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs risk haritasında 4 gruba ayrılan şehirlerin, kategorilerinde alacakları mesafeye göre okulların durumunda değişkenlik olacağını söyledi.

5.03.2021Gündem
Yarın İstanbulda sokağa çıkma yasağı var mı İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları

Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları

1 Mart Pazartesi günü alınan normalleşme kararları ile birlikte bazı illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı kalktı. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da bulunan vatandaşlar, cumartesi ve pazar günleri sokağa çıkma yasağı olup olmadığını merak ediyor. Peki, Yarın İstanbul'da sokağa çıkma yasağı var mı? İşte hafta sonu sokağa çıkma yasağının detayları...

5.03.2021Gündem
Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

MALATYA Valisi Aydın Baruş, koronavirüs risk haritasında orta riskli iller arasında yer alan kentte rehavet oluşması durumunda eski kısıtlamaların tekrar getirileceğini belirterek, "Sağlık Bakanlığımız tarafında haftada bir açıklanacak. Risk grubumuz değişmişse bu kısıtlamalar da tekrar geri getirilecek. O yüzden kısıtlamaların gündeme gelmesini istemiyorsak bu alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım" dedi.

4.03.2021Gündem
‘Çocuklar okulda çok mutlu’

‘Çocuklar okulda çok mutlu’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından ‘Çocuklar acaba teneffüslerde ne yapıyor?’ diye merak eden ilkokul velilerinin içini rahatlatacak bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, “Çocuklar teneffüslerde ne yapıyor diye merakta olan ilkokul velilerimize bilgi vereyim: Okullarımızda öğretmenlerinin eşliğinde temassız oyunlar oynuyorlar. Öyle görünüyor ki çok da mutlular... :) Gününüz aydın olsun...” dedi.

4.03.2021Eğitim
Okullar kaç gün olacak Haftada kaç gün okula gidilecek MEB duyurdu İşte ilkokul ve ortaokulların ders saatleri

Okullar kaç gün olacak? Haftada kaç gün okula gidilecek? MEB duyurdu! İşte ilkokul ve ortaokulların ders saatleri

Okulların açılış tarihi, Kabine Toplantısı'nın ardından belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eğitim öğretim takvimi ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından, 2 Mart Salı itibarıyla ülke genelinde yüz yüze eğitimin ilk aşamasına geçiş yapıldı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde, tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde yüz yüze eğitim gerçekleştirilecek. Okulların açılış tarihi, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni normalleşme süreciyle illerin risk durumuna göre belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklamada da ilkokul ve ortaokulların ders saatleri de belli oldu. Peki, okullar kaç gün olacak? İşte, yüz yüze eğitimin detayları.

3.03.2021Gündem
Ağaç kütüğünden eserlerini sağlıkçılara hediye edecek

Ağaç kütüğünden eserlerini sağlıkçılara hediye edecek

Tunceli'nin Pertek ilçesine bağlı Ulupınar köyünde emekli öğretmen Enver Hazır (79), kurumuş ağaç parçalarını çakısıyla sanat eserine dönüştürüyor.

3.03.2021Haber
MEB açıkladı: Yüz yüze eğitim ve sınavlar nasıl yapılacak Mesleki, güzel sanatlar ve spor liseleri.. İşte tüm detaylar

MEB açıkladı: Yüz yüze eğitim ve sınavlar nasıl yapılacak? Mesleki, güzel sanatlar ve spor liseleri.. İşte tüm detaylar

MEB, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika olmasına karar verdi. Meslek liselerinde günde en fazla 10, diğer ortaöğretim kurumlarında ise 8 ders saati eğitim yapılmasını kararlaştırdı.

3.03.2021Gündem
Ankarada hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı

Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı Ankara başta olmak üzere pek çok ilde merak konusu oldu. Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusuna yanıt arayan pek çok kişi, internet üzerinden detayları merakla araştırmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı risk haritasında orta risk grubunda yer alan Ankara, sokağa çıkma yasağında belirli esnemelerin yaşanacağı illerden birisi olacak. İşte, Ankara'da hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında detaylı bilgiler

3.03.2021Gündem
Civan Canova: Resimli romanların mürekkebiyiz

Civan Canova: Resimli romanların mürekkebiyiz

Oyun yazarlığı ve ressamlığı da en az oyunculuğu kadar başarılı olan Civan Canova ile yazdığı oyunları, yaptığı resimleri, rol aldığı oyun ve dizileri resmettik hayat tuvalinde. Haliyle rengarenk bir röportaj çıktı ortaya. İşte karşınızda, samimi cevaplarıyla Civan Canova.

3.03.2021Keyif
MEB 2020 yılı faaliyet raporu yayımlandı

MEB 2020 yılı faaliyet raporu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 yılı faaliyet raporunu yayımladı. Raporda, COVID-19 küresel salgını sürecinde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) televizyon ve internet platformları, tablet ve internet desteğiyle uzaktan eğitimin başarıyla yapılmasının sağlandığı belirtildi.

3.03.2021Eğitim
İşte yüz yüze eğitim ve sınavların detayları

İşte yüz yüze eğitim ve sınavların detayları

2 Mart itibarıyla başlanan yüz yüze eğitim ve sınav uygulamalarının detayları belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretimde yüz yüze eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika olmasına karar verdi. Meslek liselerinde günde en fazla 10, diğer liselerde ise sekiz ders saati eğitim yapılması kararlaştırıldı.

3.03.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu fotoğrafla paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, bu fotoğrafla paylaştı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitime başlayan ilkokullarda, teneffüslerde öğrencilerin, öğretmenleri eşliğinde temassız oyunlar oynarken çekilen fotoğrafını paylaştı.

3.03.2021Gündem
Çocuklar okulda çok mutlu

'Çocuklar okulda çok mutlu'

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından 'Çocuklar teneffüslerde ne yapıyor?' ne yapıyor diye merak eden ilkokul velilerinin içini rahatlatacak bir açıklama yaptı.

3.03.2021Eğitim
Ağaç kütüğünden eserlerini sağlıkçılara hediye edecek

Ağaç kütüğünden eserlerini sağlıkçılara hediye edecek

TUNCELİ'nin Pertek ilçesine bağlı Ulupınar köyünde emekli öğretmen Enver Hazır (79), kurumuş ağaç parçalarını çakısıyla sanat eserine dönüştürüyor. Hazır, ürünlerini koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına hediye edeceğini belirterek, "Pandemi sürecinde herkes gibi bizler de evlerden çıkmıyoruz. Evde oturacağıma daha çok alet yapmaya başladım ve derdimi onlara anlattım. Pandemi süreci bittiğinde nasip olursa elimdeki eşyaların bir kısmını fedakarca çalışan sağlık emekçilerine hediye edeceğim" dedi.

3.03.2021Gündem
Bakanlık tek tek açıkladı Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Bakanlık tek tek açıkladı! Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulları ve liselerde yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Düşük ve orta riskli illerde bulunan ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle yapılacak. Bütün risk gruplarındaki illerde bulunan ortaokulların 8. sınıflarında haftada 12 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri, 22 ders saati yüz yüze eğitim yapılması durumunda Türkçe, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ile din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri gerçekleştirilecek.

3.03.2021Gündem
Hangi şehirde ne yasak, ne serbest

Hangi şehirde ne yasak, ne serbest?

Sağlık Bakanlığı, illerin risk durumuna göre 4 farklı renkle gösterildiği haritayı paylaştı. Haritada düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu, çok yüksek riskli iller ise kırmızı olarak gruplandırıldı. Risk durumları aynı zamanda illerde uygulanacak yasak ve kısıtlamalar için de belirleyici olacak. İşte 81 ilin risk haritasına göre yasak ve serbest olan uygulamalar...

3.03.2021Gündem
Aydınlı öğrenciler Erzurumdaki kardeşleri için mandalina topladı

Aydınlı öğrenciler Erzurum'daki kardeşleri için mandalina topladı

Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde ilkokul öğrencilerinin topladığı mandalinalar, Erzurum'un İspir ilçesindeki çocuklara gönderildi.

2.03.2021Gündem
Öğrenciler okullarına kavuştu

Öğrenciler okullarına kavuştu

1 Mart’taki Kabine Toplantısı’nda anaokulları, ilkokul ile 8 ve 12’nci sınıfların okula başlama kararı alındı. Seyreltiymiş eğitim verilecek olan okullara öğrenci ve öğretmenler gitmeye başladı. Öğrenci ve veliler, okullar açıldığı için mutlu olduğunu belirtti. İşte okulların açıldığı bazı iller:

2.03.2021Eğitim
İstanbulda yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

İstanbul'da yeni kontrollü normalleşmenin ilk günü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile koronavirüste yeni kontrollü normalleşme adımları atıldı. Buna göre, İstanbul'da lokanta, kafe ve kıraathaneler önlemler ile yüzde 50 olarak hizmet vermeye başladı. Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri de ders başı yaptı.

2.03.2021Gündem
5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak İşte, tüm illerdeki son durum

5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak? İşte, tüm illerdeki son durum

İlkokul, ortaokul ve liselerde okullar ne zaman açılacak sorusuna en net yanıt Milli Eğitim Bakanlığı'ndan geldi. Özellikle 5,6,7. sınıf öğrencilerinin merakla araştırdığı konu hakkındaki detayları açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, detayları maddeleyerek açıkladı. 2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak. İşte, 5.6.7. sınıflar ne zaman açılacak ve okula başlayacak sorusuyla ilgili detaylı bilgiler

2.03.2021Gündem
Kırklareli Tekirdağ ve Kocaelide okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı sorusu, bu illerde ikamet eden binlerce öğrencinin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Çok yüksek riskli ve yüksek riskli iller için benzer kararlar alınan Kabine Toplantısı sonrasında detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da detaylarını yayımladığı süreçte, bazı kriterler dahilinde işletmeler açık olacak. İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge de bu kapsamda önem arz edecek.Peki, Kırklareli Tekirdağ ve Kocaeli'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

2.03.2021Gündem
Tunceli, Elazığ ve Malatyada okullar açılacak mı  İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Tunceli, Elazığ ve Malatya'da okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için detaylar belli oldu

Okullar açılacak mı sorusu, Kabine Toplantısı sonrası Tunceli, Elazığ ve Malatya için belli oldu. Koronavirüs kısıtlamalarında alınan yeni kararları duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlkokullardaki 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır" ifadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre düşük ve orta riskli illerde ise yüz yüze eğitime okul öncesi kurumlarda tam zamanlı, ilkokullarda seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün olacak. İşte, Tunceli, Elazığ ve Malatya'da yüz yüze eğitimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

1.03.2021Gündem
Düzce, Bolu ve Zonguldakta okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Okullar açılacak mı sorusu, Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta ikamet eden öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Öğrenciler kadar eğitimciler ve ebeveynleri de yakından ilgilendiren Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı sorusu, bu kentlerde ikamet eden pek çok kişi tarafından 1 Mart akşamı itibariyle gündemde yer alıyor. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı açıklamalara göre Düzce, Bolu ve Zonguldak'ta okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
Niğde Karaman ve Kayseride okullar açılacak mı İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı? İlkokul, ortaokul ve liseler için gelişmeler

Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı sorusu, bu illerde ikamet eden binlerce öğrencinin gündemini oluşturmaya devam ediyor. Çok yüksek riskli ve yüksek riskli iller için benzer kararlar alınan Kabine Toplantısı sonrasında detaylar açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da detaylarını yayımladığı süreçte, bazı kriterler dahilinde işletmeler açık olacak. Peki, Niğde Karaman ve Kayseri'de okullar açılacak mı? İşte, o detaylar

1.03.2021Gündem
MEB yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı

MEB yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı  

Milli Eğitim Bakanlığı 2 Mart Salı günü itibarıyla ikinci aşaması başlayacak olan yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Düşük ve orta riskli olarak tanımlanan illerde tüm kademelerde, diğer illerde ise daha önceden belirtildiği şekliyle tüm okul öncesi, ilkokul, 8 ve 12’nci sınıflar yüz yüze eğitime geçiş yapılacak.

1.03.2021Eğitim
TEKNOFESTte malzeme desteği 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı

TEKNOFEST'te malzeme desteği 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST) ön eleme aşamasını geçen takımlara sağlanacak malzeme desteği 5 milyon liradan 7 milyon liranın üzerine çıkarıldı.

1.03.2021Ekonomi
TEKNOFEST Teknoloji Yarışmalarına başvuru süresi uzatıldı

TEKNOFEST 'Teknoloji Yarışmaları'na başvuru süresi uzatıldı

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen “Teknoloji Yarışmalarına” başvuru süresi uzatıldı. Başvurular 15 Mart’a kadar yapılabilecek.

1.03.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Çocuğunuzla “İplik bombardımanı” yapamaya ne dersiniz?

Cinsiyet farkı gözetmeksizin çocuklara verilecek en önemli eğitimlerden biri toplumsal cinsiyet eşitliğidir. Günümüzde ilkokul çağında bu tür eğitimler veriliyor olsa da ailelerin bu konuda mümkün olduğunca hassas davranması gerekir. Okul öncesi çağda kız ve erkek çocuklara eşit yaklaşmak, onların toplum içinde aynı sosyal haklara sahip olması gerektiğini anlatmak, cinsiyetçi bir dil kullanımından uzak durmak ebeveynlerin göz önünde bulundurması gereken önemli davranış biçimlerindendir.

5.03.2021

Gevşeme pandeminin bittiği anlamına gelmez

BU yazıyı yazarken Bakanlar Kurulu kararları henüz açıklanmamıştı.

2.03.2021