EKSTRA
MENÜ

Çevre Temizliği

Çevre Temizliği haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çevre Temizliği hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.874 Çevre Temizliği haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çevre Temizliği Haberleri

İŞKUR TYP başvurusu ne zaman 2021 Toplum Yararına Programlar (TYP) başvuru tarihi ve katılım şartları

İŞKUR TYP başvurusu ne zaman? 2021 Toplum Yararına Programlar (TYP) başvuru tarihi ve katılım şartları!

İŞKUR TYP başvurusu gündemde yer almayı sürdürüyor. Geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan Toplum Yararına Programlar başvuruları için ilk ilan yayınlandı. Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü "Çevre Temizliği" işlerinde çalıştırılmak üzere 4 (dört) ay süreli geçici personel alınacağını bildirdi. MEB güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı başvuruları da yine İŞKUR üzerinden yapılacak. Peki, İŞKUR TYP başvurusu ne zaman? İşte, 2021 İŞKUR TYP başvuru tarihi ve katılım şartları hakkında ayrıntılı bilgiler...

11.08.2021Gündem
Diyanet yanıtladı: Kurban keserken yapılması gerekenler nelerdir Kurban kesilirken nelere dikkat edilmelidir

Diyanet yanıtladı: Kurban keserken yapılması gerekenler nelerdir? Kurban kesilirken nelere dikkat edilmelidir

Kurban kesmek hem dini hem de toplumsal öneme sahip bir ibadettir ancak diğer ibadetler gibi kurban kesiminde de bazı noktalara dikkat edilmelidir. Peki, kurban keserken yapılması gerekenler nelerdir? Kurban kesilirken nelere dikkat edilmelidir? Diyanet İşleri Başkanlığı https://kurul.diyanet.gov.tr/ adresinden kurban kesimiyle ilgili en çok merak edilenleri yanıtladı.

18.07.2021Gündem
Kurban ne zaman kesilir Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve ne zaman biter

Kurban ne zaman kesilir? Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve ne zaman biter?

Kurban Bayramı’na sayılı zaman kala vacip olan kurban kesme ibadetini eksiksiz yerine getirmek isteyen vatandaşlar, doğru şekilde kurban kesebilmek için araştırmalara başladı. Bazı şartlar dahilinde yerine getirilmesi gereken bu ibadet için en çok merak edilenlerden biri de kurban ne zaman kesilir sorusu. Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir. Ayrıca kurban mükellefiyeti için aranan nisabın üzerinden, zekâtın aksine bir yıl geçmesi şart değildir. Peki kurban ne zaman kesilir? İşte Diyanet’e göre kurban kesim vakti ile ilgili bilgiler…

17.07.2021Gündem
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu Kurban bayramı önlemlerini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İBB Kurban Bayramı Faaliyetleri ve Hayvancılık Politikaları Tanıtım Programı"nda konuştu. Kurban bayramı süresince aldıkları tedbirleri aktaran İmamoğlu, geçmiş yıllarda kayıtlara geçen olumsuz görüntülerin yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti.

16.07.2021Gündem
AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepeden İBBye borç tepkisi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe'den İBB'ye 'borç' tepkisi

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, 2013 ile 2018 yılları arasında 2 bin 250 yeni otobüsün İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) öz kaynaklarıyla alındığını belirterek, "CHP'li İBB yönetimi ise 200 yeni otobüs almak için yine dış borçlanma istiyor. Son 2 yılda 150 milyar liralık kaynak tükettiniz. Temel atmama, musluk takma, borçlanma törenlerinden başka ne ürettiniz?" değerlendirmesinde bulundu.

8.07.2021Gündem
Kurban keserken nelere dikkat edilmelidir

Kurban keserken nelere dikkat edilmelidir?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurban kesimi ile ilgili detaylar araştırılıyor. Diyanet İşleri tarafından merak edilen soruların yanıtlandığı bölümde en çok merak edilen sorulardan biri de 'Kurban keserken nelere dikkat edilmelidir?' sorusunun yanıtı oldu.. İşte detaylar...

8.07.2021Gündem
Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

Üniversiteli gençler ‘iyilik’le yüzleri güldürüyor

“Kampüste iyilik var” sloganıyla öğrencisinden mezununa, çalışanından akademisyenine bir araya gelerek kurduğu gönüllülük hareketini sürdüren Yaşar Üniversitesi, COVİD-19 salgını döneminde de herkesi kapsayacak birçok iyiliğe imza atıyor.  Binin üzerinde öğrenci ve mezun, evlerinde kalmak zorunda olanlara yardım etmekten uzaktan ders vermeye, sokak hayvanlarını beslemekten kitap seslendirmeye kadar bu süreçte aktif olarak yer aldı.

20.05.2021Eğitim
Edirnedeki çevreciler, kısıtlamayı fırsat bilip, 1 kamyon çöp topladı

Edirne'deki çevreciler, kısıtlamayı fırsat bilip, 1 kamyon çöp topladı

Edirne'de çevre, doğa ve hayvanseverlerden oluşan bir grup, sokağa çıkma kısıtlamasında, Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi çevresinden 1 kamyon dolusu çöp topladı.

3.04.2021Gündem
Van Gölü sahilinden tonlarca çöp toplandı

Van Gölü sahilinden tonlarca çöp toplandı

VAN'ın Tuşba Belediyesi'nce başlatılan çevre temizliği kapsamında, Van Gölü sahilinde tonlarca çöp toplandı. Ekipler, cadde ve sokaklardaki çöpleri de toplayıp, tazyikli su ile kaldırımları yıkadı.

24.03.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? 2021 Kurban Bayramı tarihi

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de 2021 Kurban Bayramı'nın tarihi oldu. İşte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasına göre 2021 Kurban Bayramı tarihi…

19.03.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün kutlanacak İşte Diyanetin açıkladığı tarih bilgisi

2021 Kurban Bayramı ne zaman, hangi gün kutlanacak? İşte Diyanet'in açıkladığı tarih bilgisi

Mart ayının gelmesiyle birlikte en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri de 2021 Kurban Bayramı'nın tarihi oldu. Bu yıl koronavirüs salgınının gölgesinde geçecek Kurban Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetlerini yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

1.03.2021Gündem
Bodrumda iki ayrı noktadan 17 kamyon atık toplandı

Bodrum'da iki ayrı noktadan 17 kamyon atık toplandı

MUĞLA'nın Bodrum ilçesindeki iki ayrı alandan, belediye ekipleri tarafından 17 kamyon dolusu çöp, bahçe ve mobilya atığı ile hafriyat toplandı.

8.02.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Üç aylara kısa bir süre kala Kurban Bayramı da gündeme geldi. Kurban Bayramı'nın 2021 yılında idrak edileceği tarihi sorgulayan vatandaşlar, bir yandan da Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını ve hangi tarihlere denk geldiğini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

5.02.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek İşte Dini Günler takviminde yer alan tarih bilgisi

2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte Dini Günler takviminde yer alan tarih bilgisi

2021 Kurban Bayramı'nın İslam alemi tarafından ne zaman kutlanacağı, son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu. Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceği, son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Peki, 2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

2.02.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek Diyanet İşleri Başkanlığından açıklama

2021 Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama

Kurban Bayramı ne zaman idrak edileceği Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Miladi takvimin hicri takvime göre farklılık arz etmesi dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından net tarihi açıklanan Kurban Bayramı, bu yıl temmuz ayında idrak edilecek. Peki, 2021 Kurban Bayramı ne zaman başlayacak ve hangi tarihe denk gelecek? İşte, o bilgiler

1.02.2021Gündem
2021 Kurban Bayramı ne zaman İşte bayramın başlayacağı tarih

2021 Kurban Bayramı ne zaman? İşte bayramın başlayacağı tarih

Kurban Bayramı'nın 2021 yılında idrak edileceği tarihi sorgulayan vatandaşlar, bir yandan da Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını ve hangi tarihlere denk geldiğini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı'na kaç gün kaldı?

29.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

'2021'de Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?' sorusu milyonlarca vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Her yıl biraz daha geriye gelerek yaz aylarına doğru çekilmeye başlayan Kurban Bayramı'nın bu yıl hangi tarih aralığına denk geleceğini merak eden vatandaşlar, Kurban Bayramı'nın ne zaman kutlanacağını internetten araştırıyor.

20.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, şubat ayına günler kala yoğunlaştı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

17.01.2021Gündem
Vanda balon balığı denetimi

Van'da 'balon balığı' denetimi

VAN'da, 2 hafta önce bir kişinin yediği balon balığından zehirlenerek öldüğü iddiası, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İpekyolu Belediyesi zabıta ve polis ekiplerini harekete geçirdi. İpekyolu'ndaki balık tezgahlarını denetleyen ekipler, balıkçıları balon balığı konusunda bilgilendirirken, satışa sunulan balıkların hijyen kuralları ve boyları kontrol edildi. Kontrollerde, boyları kısa olan 250 kilo istavrite el konuldu.

13.01.2021Gündem
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Yeni yılın gelmesi ve 2021'e adım atılması ile birlikte, en çok merak edilenlerden biri de dini günler oldu. Ramazan Bayramı ile birlikte, İslam dininde idrak edilen iki Bayram'dan biri olan Kurban Bayramı'nın ne zaman kutlanacağı ve bu yıl hangi aya denk geldiği vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

11.01.2021Gündem
Eğirdir Gölü, Kesin Korunacak Hassas Alan ilan edildi

Eğirdir Gölü, 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildi

Isparta'nın dört ilçesinin sınırları içinde bulunan ve göl yüzeyi 520 kilometrekareden 410 kilometrekareye, ortalama su seviyesi 16 metreden 6 metreye kadar gerileyen Eğirdir Gölü ile Gölcük Krater Gölü, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle 'Kesin Korunacak Hassas Alan' ilan edildi.

8.01.2021Seyahat
Tarihi kervan ve göç yolu turizme kazandırılıyor

Tarihi kervan ve göç yolu turizme kazandırılıyor

Antalya'nın Akseki ilçesindeki Romalılardan bugüne taşınan tarihi kervan ve göç yolunda restorasyon başlatıldı.

7.01.2021Keyif
Tarihi kervan ve göç yolu turizme kazandırılıyor

Tarihi kervan ve göç yolu turizme kazandırılıyor

Antalya'nın Akseki ilçesindeki Romalılardan bugüne taşınan tarihi kervan ve göç yolunda restorasyon başlatıldı.

6.01.2021Seyahat
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı tarihi

2021 Kurban Bayramı'na yönelik araştırmalar, yeni yılın ilk haftasından itibaren hız kazandı. Hem dini vecibelerini yerine getirmek, hem de bayram tatili planına şimdiden yön vermek isteyen pek çok kişi, Kurban Bayramı'nın 2021 takvimini araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

5.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Marmara’yı kirletenler açıklansın

Marmara Denizinde karşılaştığımız müsilaj sorununun temelinde yatanın çevre kirliliği olduğunu artık hemen herkes biliyor.

11.06.2021

Çocuklara hijyen kuralları nasıl öğretilebilir?

Yepyeni alışkanlıklar kazandığımız pandemi günlerinde temizlik kurallarına uymak neredeyse bireysel ve toplumsal bir zorunluluk haline geldi. Hal böyle olunca çocuklara temizlik alışkanlığı kazandırmak da her zamankinden çok daha önemli. Peki, “Çocuklara temizlik ve hijyen eğitimi nasıl verilebilir, temizlik ve hijyen kurallarını oyun ile nasıl öğretebiliriz?” 16 Ocak Dünya Hijyen Günü vesilesiyle gelin bu önemli noktalara değinelim…

15.01.2021