EKSTRA
MENÜ

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.564 Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (Eski adı: Muğla Üniversitesi), 31 Mayıs 2012 tarihi itibariyle adı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak değişmiştir. 3 Temmuz 1992 tarihinde 3837 sayılı kanun ile Muğla'da kurulmuş olan devlet üniversitesidir.

Üniversitenin kuruluşunda Fen-Edebiyat, Su Ürünleri Teknik Eğitim ve İktisadî ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu yer almıştır.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Haberleri

Pınar Gültekinin ailesinin avukatı: Mahkeme heyeti susturmaya çalıştı

Pınar Gültekin'in ailesinin avukatı: Mahkeme heyeti susturmaya çalıştı!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili havada, Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir "reddi hakim ve çekilme talebinin mahkemece geri çevrilmesi" kararına itirazda bulundu.

4.05.2021Gündem
Pınar Gültekinin annesinden yürek dağlayan sözler: Muğlaya her gittiğimde...

Pınar Gültekin'in annesinden yürek dağlayan sözler: Muğla'ya her gittiğimde...

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, Cemal Metin Avcı tarafından vahşice öldürülmüştü. Pınar Gültekin'in annesi Şefika Gültekin son duruşma sonrası, "Ben Muğla'ya her gittiğimde kızımın yanık kokusunu alıyorum. Katil attığı iftiralarla bizi bir kez daha öldürüyor. Gereken cezayı alsın. Başka kadınlar öldürülmesin" ifadelerini kullandı.

30.04.2021Gündem
Pınar Gültekin davası devam ediyor... Sanık Cemal Metin Avcı boşanmış Avukat açıkladı: 5 milyon TL ödeyecek

Pınar Gültekin davası devam ediyor... Sanık Cemal Metin Avcı boşanmış! Avukat açıkladı: 5 milyon TL ödeyecek

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) vahşice katleden Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) yargılanmasına Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen 4'üncü duruşma ile devam ediliyor. Duruşma sürerken Sanık Cemal Metin Avcı ile eşi Eda Avcı'nın boşandıkları ortaya çıktı. Avukat Rezan Epözdemir, ''Anlaşma gereği sanık Avcı, boşandığı eşine 5 milyon TL ödeyecek. Ödememesi durumunda şirket hisseleri, araçlar ve gayrimenkullerin tamamının devredileceği belirtilmiş. Kanaatimizce bu danışıklı bir boşanma'' dedi.

26.04.2021Gündem
Zeynepi 37 bıçak darbesiyle öldüren boksöre müebbet

Zeynep'i 37 bıçak darbesiyle öldüren boksöre müebbet

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) dövdükten sonra 37 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27) hakkında Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada karar verildi. Kemaloğlu, iyi hal indirimi uygulanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma çıkışı gözyaşlarına hakim olamayan anne Aruz Şenpınar, ''Benim kızımı bayram günü katletti. Zeynep'i bunun için doğurup okutmadım. Kadınların ne suçu var ki katlediliyorlar. Zeynep’in kanı yerde kalmasın. Bayram geliyor ben bu acıya nasıl dayanacağım" dedi.

20.04.2021Haber
Son dakika... Zeynep Şenpınarı 37 bıçak darbesiyle öldüren boksör Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında karar

Son dakika... Zeynep Şenpınar'ı 37 bıçak darbesiyle öldüren boksör Selim Ahmet Kemaloğlu hakkında karar

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (24) dövdükten sonra 37 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklu yargılanan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27) hakkında Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada karar verildi. Kemaloğlu, iyi hal indirimi uygulanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Duruşma çıkışı gözyaşlarına hakim olamayan anne Aruz Şenpınar, ''Benim kızımı bayram günü katletti. Zeynep'i bunun için doğurup okutmadım. Kadınların ne suçu var ki katlediliyorlar. Zeynep’in kanı yerde kalmasın. Bayram geliyor ben bu acıya nasıl dayanacağım" dedi.

20.04.2021Gündem
Nesli tükenme tehlikesinde Fotokapanla görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesinde! Fotokapanla görüntülendi

Muğla'da nesli tükenme tehlikesi altındaki karakulak, ormanlık alana yerleştirilen fotokopana takıldı.

18.04.2021Gündem
Kuşadasında ölü mor denizanaları kıyıya vurdu Çok önemli uyarı

Kuşadası'nda ölü mor denizanaları kıyıya vurdu! Çok önemli uyarı

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kıyıya vuran ölü mor denizanaları ekipleri harekete geçirdi. Denizanaları incelenmek üzere Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine gönderilirken bu tür denizanalarına kesinlikle çıplak elle dokunulmaması gerektiği vurgulandı.

15.04.2021Gündem
İneklerin gazı gezegene zarar veriyor Ama bir çaresi bulundu...

İneklerin gazı gezegene zarar veriyor! Ama bir çaresi bulundu...

İklim değişikliğinin sebep olduğu felaketlerin ardı arkası kesilmezken, bilim insanları kötü gidişe dur demek için ellerinden geleni yapıyor. Buna ineklere deniz yosunu yedirmek de dahil. "Ne alakası var?" dediğinizi duyar gibiyiz. Cevabı haberimizde...

12.04.2021Gündem
Nesli tükenme tehlikesinde olan Karakulak ölü bulundu

Nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' ölü bulundu

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

11.04.2021Gündem
Nesli tükenen vaşağa işkence

Nesli tükenen vaşağa işkence

Niğde’de ayakları ve ağzı bağlı şekilde işkence edilerek öldürülmüş bir vaşak bulundu. Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan vaşağın öldürülmesi herkesin tepkisini çekti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Bilim Kurulu üyesi, vaşak uzmanı Deniz Mengüllüoğlu, olayı takip ettiklerini söyledi.

5.04.2021Gündem
Zeynep’i öldüren boksörün cezai ehliyeti tam

Zeynep’i öldüren boksörün cezai ehliyeti tam

Zeynep Şenpınar’ı, 37 yerinden bıçaklayarak öldüren erkek arkadaşı boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun, ‘cezai ehliyetinin tam olduğu’ rapor edildi.

16.03.2021Gündem
Zeynep Şenpınarı canice öldürmüştü Flaş gelişme

Zeynep Şenpınar'ı canice öldürmüştü! Flaş gelişme

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (25) 37 bıçak darbesiyle öldüren ardından da aynı bıçakla kendisini yaralayan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27), hakkında flaş bir gelişme yaşandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapora göre, cezai ehliyetinin tam olduğu, cinayeti işlediği esnada akıl ya da zeka geriliğine rastlanmadığı öğrenildi.

15.03.2021Gündem
Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Kız çocuklarının idolü: Aysima Altınok

Aysima Altınok, Türkiye’nin ilk kadın beyin cerrahı olarak tarihe geçti. Kafasına koyduğunu yapan bu güçlü kadın, hayatını hastalarına adadı. Hiç evlenmedi ve çocuğu da olmadı. Ama o meslek hayatı boyunca çalışıp kazandığı ne varsa, büyük çoğunluğunu kız çocuklarını okutmaya adadı. Türk Eğitim Vakfı bağışçısı olan 92 yaşındaki Aysima Altınok’u, iki tıp öğrencisi bursiyeri ziyaret etti. Geleceğin doktorları Melis ve Aslı Nur, onu hem bir anne hem de bir idol olarak görüyor.

7.03.2021Eğitim
Zehir saçıyorlar “Artık alıştığımızdan farklı bir Akdeniz olacak”

Zehir saçıyorlar! “Artık alıştığımızdan farklı bir Akdeniz olacak”

Süveyş Kanalı'nın açılmasının ardından gemilerin Akdeniz’de su boşaltması nedeniyle denizlerimize giren yabancı türlerin sayısı 600’e yaklaştı. Özellikle zehirli aslan balıkları ile balon balıkları Akdeniz için çok büyük tehlike. Haliyle akıllarda birçok soru var. Prof. Dr. Halit Filiz hurriyet.com.tr’ye anlattı…

22.02.2021Gündem
Pınar Gültekin davasında son dakika gelişmesi Tahliyeye itiraz edildi

Pınar Gültekin davasında son dakika gelişmesi! Tahliyeye itiraz edildi

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ve aile avukatı Rezan Epözdemir, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesine ilişkin davada tutuklu yargılanan sanıklardan Mertcan Avcı ile ilgili tahliye kararına itiraz etti.

16.02.2021Gündem
Pınar Gültekin cinayetinde reddi hakim talebi reddedildi

Pınar Gültekin cinayetinde 'reddi hakim' talebi reddedildi

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) öldürüp cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) yargılanmasına devam ediliyor. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir’in geçen celse istediği ‘reddi hakim’ talebinin mahkemece kabul edilmediği öğrenildi.

15.02.2021Gündem
21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyıl ve pandemide öğrenci olmak

21’inci yüzyılla birlikte sanayi ve teknoloji oldukça gelişti, Endüstri 4.0 sonrası 5.0 dönemi sorgulanır hale geldi. Gelişmiş ülkeler tarafından 21’inci yüzyılda ihtiyaç duyulan insan profili yeniden tanımlandı. Problem üreten değil çözüm ortaya koyan, muhakeme gücü yüksek, teknolojiye hâkim, olabildiğince dil bilen ve takım çalışmasına uygun bireylerin yetiştirilmesi ön plana çıktı.

8.02.2021Eğitim
Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiyenin kaybedecek vakti yok

Numan Kurtulmuş: Boş dedikodularla Türkiye'nin kaybedecek vakti yok

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Boş dedikodularla, boş bir takım polemiklerle, siyaseti zehirleyen bir takım tartışmalarla Türkiye'nin kaybedecek vakti yoktur. Biz Türkiye'yi daha ileriye götürmekle yükümlüyüz. Vazifemiz bu ülkeyi bölgesel büyük bir güç ve küresel bir aktör haline getirmek." dedi.

1.02.2021Gündem
Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir Prof. Dr. Şadan Gökovalının hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler

Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir? Prof. Dr. Şadan Gökovalı'nın hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler

Prof. Dr. Şadan Gökovalı hayatını kaybetti. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın manevi oğlu olan Prof. Dr. Şadan Gökovalı'nın ölümü büyük üzüntü ile karşılandı. Bir süredir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve bugün yaşamını yitiren Prof. Dr. Gökovalı, turizm alanında Türkiye'de kültür turlarının başlatıcıları arasında yer alıyor. Prof. Dr. Şadan Gökovalı çoğu Türkiye’nin turistik yerleri hakkında olmak üzere yirmiden fazla kitabı farklı dillerde yayımladı. Peki, Prof. Dr. Şadan Gökovalı kimdir? İşte, o isimle ilgili ayrıntılı bilgiler.

31.01.2021Gündem
Hedef Ege Bölgesi’nde sağlığı yukarı taşımak

Hedef Ege Bölgesi’nde sağlığı yukarı taşımak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nı kurarak ağırlıklı olarak estetik cerrahi ağız, yüz ve çene cerrahisi yapan Doç. Dr. Mehmet Altıparmak, 2018 yılında TÜBİTAK bursu ile mikrocerrahi ve lenfödem tedavisi üzerine çalışmalar yapmak üzere Güney Kore’ye gitti.

29.01.2021Ekonomi
Muğladaki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama

Muğla'daki korkutan görüntü ile ilgili önemli açıklama!

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyunun kıyıdan yaklaşık 20 metre çekilmesi bölgeye yeni yerleşenlerde deprem endişesine neden olurken, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Korkulacak bir durum yok. Sahilde her sene yaşanıyor. Depremler ile deniz suyunun çekilmesinin doğrudan bir ilişkisi yok" dedi.

26.01.2021Gündem
Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi

Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Büyük oranda açıkta oluşan fırtınalara ve gelgite bağlı bir çekilme. Deniz seviyesi birkaç gün içinde eski haline gelecektir" dedi.

21.01.2021Haber
Muğlada tedirgin eden görüntü Açıklama geldi

Muğla'da tedirgin eden görüntü! Açıklama geldi

Muğla'nın Ula ilçesindeki Akyaka sahilinde deniz suyu kıyıdan yaklaşık 20 metre çekildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Bahadır Önsoy, "Büyük oranda açıkta oluşan fırtınalara ve gelgite bağlı bir çekilme. Deniz seviyesi birkaç gün içinde eski haline gelecektir" dedi.

21.01.2021Gündem
Şarkıcı İntizar’ın babası Muğla’da yaşamını yitirdi

Şarkıcı İntizar’ın babası Muğla’da yaşamını yitirdi

MUĞLA'nın Ula ilçesinde yaşayan şarkıcı İntizar’ın babası Cemal Arslan (85), solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

18.01.2021Magazin
Şarkıcı İntizarın acı kaybı

Şarkıcı İntizar'ın acı kaybı

Muğla'nın Ula ilçesinde yaşayan şarkıcı İntizar’ın babası Cemal Arslan (85), solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

17.01.2021Magazin
Zeynepi öldüren boksör sevgilisi için akıl sağlığı raporu istendi

Zeynep'i öldüren boksör sevgilisi için 'akıl sağlığı raporu' istendi

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (25) bıçaklayarak öldüren, ardından da aynı bıçakla kendisini yaralayan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27), yargılandığı davanın ikinci duruşmasından önce 'akıl sağlığı raporu' için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

11.01.2021Gündem
Muğlada sahte alkol 2 can aldı

Muğla'da sahte alkol 2 can aldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yılbaşı gecesi içtikleri sahte alkolden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan R.M. (52) ve E.K. (56) yaşamını yitirdi.

5.01.2021Gündem
Pınar Gültekin davasında kritik gün Babası duruşmayı terk etti...

Pınar Gültekin davasında kritik gün! Babası duruşmayı terk etti...

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i (27) boğarak öldürdükten sonra cesedini varil içinde yaktıktan sonra üzerine beton döken Cemal Metin Avcı (32) ile kardeşi Mertcan Avcı'nın yargılanmasına devam edilirken duruşmada dikkat çeken bir son dakika gelişmesi yaşandı. Mahkeme başkanı, avukat Epözdemir'e konuşması için söz vermedi. Bunun üzerine Pınar Gültkekin'in babası Sıddık Gültekin ayağa kalkıp, "Bu duruşma benim için bitmiştir" diyerek, salonu terk etti. Öte yandan Pınar Gültekin'in ailesinin reddi hakim talebinde bulunmasının ardından duruşmanın 15 Şubat'a ertelendiği öğrenildi. Mahkeme sonrasında Gültekin ailesinin avukatı dikkat çeken açıklamalarda bulunurken baba Sıddık Gültekin 'Ben ilk defa sanık sandalyesinde kendimi buldum. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bu mahkemede iyi bir adalet çıkacağına inanmıyorum' ifadelerini kullandı.

4.01.2021Gündem
Pınar Gültekin cinayetinde son dakika gelişmesi 2 rapor ortaya çıktı

Pınar Gültekin cinayetinde son dakika gelişmesi! 2 rapor ortaya çıktı

Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesinin ardından görülen davanın ikinci duruşması yarın gerçekleştirilecek. Katil Cemal Metin Avcı hakkında ilk duruşmada istenen akıl sağlığı raporu adli tıp tarafından hazırlandı. Raporun ayrıntılarına ulaşan CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk çok çarpıcı bilgileri canlı yayında aktardı.

3.01.2021Gündem
Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesinin ardından görülen davanın ikinci duruşması yarın gerçekleştirilecek. Katil Cemal Metin Avcı hakkında ilk duruşmada istenen akıl sağlığı raporu adli tıp tarafından hazırlandı. Raporun ayrıntılarına ulaşan CNN TÜRK muhabiri Fulya Öztürk çok çarpıcı bilgileri canlı yayında aktardı.

3.01.2021Haber
Son dakika haberleri... Pınar Gültekin cinayetinde bağ evinde yapılan keşfe itiraz Avukattan flaş sözler: Gülüyorlardı

Son dakika haberleri... Pınar Gültekin cinayetinde bağ evinde yapılan keşfe itiraz! Avukattan flaş sözler: 'Gülüyorlardı'

Muğla'da vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin davasında bağ evinde keşif yapılmıştı. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'den bağ evindeki keşifle ilgili itiraz geldi. Epözdemir, sanık Cemal Metin Avcı ile kardeşi Mertcan Avcı'ya cinayet mahallindeki bağ evinde yaptırılan keşifle ilgili ''"Keşif, cinayet mahallindeki koşullar sağlanamadığı için hükme esas alınamaz. Buna ilişkin itirazlarımızı da yaptık. Maktule ile birlikte varil ve içindeki beton 162,5 kilograma tekabül ediyor. 162,5 kilogram ağırlığındaki varilin bir kişi tarafından arabadan indirilmesi hayatın olağan akışına, mantık ve fizik kurallarına aykırı. Hakeza taşınması da öyle. Maktule 1,83 metre boyunda. Oradaki varilin uzunluğu ise 60 santimetredir. Maktulenin bu varile konulması da hukuken, fiilen pek mümkün görünmüyor.Bu kadar canavarca hisle, eziyet çektirerek işlenen bir cinayette sanıklar son derece soğukkanlıydı. Hiçbir pişmanlık ifadesi yüzlerinde ne yazık ki yoktu. Tam tersi gülüyorlardı'' dedi.

25.12.2020Gündem
150 yıllık sarnıca kireç

150 yıllık sarnıca kireç

Muğla Bodrum’daki Yokuşbaşı Mahallesi’nde bulunan 150 yıllık tarihi geçmişe sahip Kökcü Dede Sarnıcı ve yanındaki namazgâhın, 2 ay önce belediye tarafından bakım ve onarımı yapıldı.

24.12.2020Gündem
Pınar Gültekinin katil zanlısı, cinayetin işlendiği çiftlik evine keşif için getirildi

Pınar Gültekin'in katil zanlısı, cinayetin işlendiği çiftlik evine keşif için getirildi

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katil zanlısı eski sevgili Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) 'yardım ve yataklık' suçundan 5 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandıkları dava kapsamında olay yeri olan bağ evinde yapılması planlanan keşif başladı.

23.12.2020Haber
Son dakika haberler... Pınar Gültekin cinayeti... Cani olay yerinde... Dehşet gününü böyle anlattı

Son dakika haberler... Pınar Gültekin cinayeti... Cani olay yerinde... Dehşet gününü böyle anlattı

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in katil zanlısı eski sevgili Cemal Metin Avcı'nın (32) 'canavarca hisle adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, kardeşi Mertcan Avcı'nın (26) 'yardım ve yataklık' suçundan 5 yıl hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandıkları dava kapsamında olay yeri olan bağ evinde yapılması planlanan keşif başladı. Afyonkarahisar Cezaevi'nden jandarmalar eşliğinde getirilen 2 kardeş, mahkeme heyetinin sorularını yanıtlayıp, olay günü yaşananları göstererek, anlattı.

23.12.2020Gündem
Keşif yapılamadı

Keşif yapılamadı

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğrenci Pınar Gültekin’i (27) 16 Temmuz günü öldürdükten sonra cesedini varil içinde yakıp, üzerine beton döken Cemal Metin Avcı’nın (32) ‘canavarca hisle adam öldürme’, kardeşi Mertcan Avcı’nın (26) ‘yardım ve yataklık’ suçundan yargılandığı dava kapsamında dün keşif yapılacaktı.

23.12.2020Gündem
Bodrum yaz sezonunda susuz kalabilir uyarısı

'Bodrum yaz sezonunda susuz kalabilir' uyarısı

Muğla’nın Bodrum ilçesine içme suyu sağlayan Mumcular ve Geyikli barajlarındaki su seviyeleri geçen yılın aynı dönemine göre oldukça düştü. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, kuraklık riski nedeniyle su temininde önümüzdeki yaz döneminde sorunlar yaşanabileceğini söyledi.

18.12.2020Haber
Bodrum için çok önemli uyarı Tatilciler susuz kalabilir

Bodrum için çok önemli uyarı! Tatilciler susuz kalabilir

Muğla’nın Bodrum ilçesine içme suyu sağlayan Mumcular ve Geyikli barajlarındaki su seviyeleri geçen yılın aynı dönemine göre oldukça düştü. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, kuraklık riski nedeniyle su temininde önümüzdeki yaz döneminde sorunlar yaşanabileceğini söyledi.

18.12.2020Gündem
Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya son yolculuğuna uğurlandı

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya son yolculuğuna uğurlandı

MUĞLA'nın Ula ilçesinin Gölcük Mahallesi'nde incelemelerde bulunduğu sırada kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren AK Partili Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya (62), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

18.12.2020Gündem
İsmail Akkaya kimdir Ula Belediye Başkanı İsmail Akkayanın hayatı ve biyografisi

İsmail Akkaya kimdir? Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya'nın hayatı ve biyografisi

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti. Muğla'ya bağlı Ula ilçesinde ev ziyaretleri yapan 62 yaşındaki Akkaya, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. İki çocuk babası Akkaya'nın kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiği tahmin ediliyor. İsmail Akkaya'nın hayatı acı haberin ardından gündeme geldi. Peki, İsmail Akkaya kimdir, nereli? İşte, Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya'nın biyografisi ve hayatıyla ilgili merak edilenler.

18.12.2020Gündem
Son dakika haber... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Son dakika haber... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya, fenalaşması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Akkaya’nın ölüm haberi üzerine hastane önünde bekleyen yakınları fenalık geçirdi.

17.12.2020Haber
Son dakika... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Son dakika... Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya hayatını kaybetti

Ev ziyareti yaptığı sırada fenalaşan Ula Belediye Başkanı İsmail Akkaya, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Akkaya’nın ölüm haberi üzerine hastane önünde bekleyen yakınları fenalık geçirdi.

17.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili bağ evinde keşif yapılacak

Son dakika haberleri... Pınar Gültekin cinayetiyle ilgili bağ evinde keşif yapılacak

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürüldüğü olayla ilgili bağ evinde bu ay keşif yapılacak. Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "Keşif esnasında sanığın anlatımları, bizim soracağımız sorulara ilişkin vereceği cevaplar, olay örgüsü, mantık, fizik kurallarıyla birlikte değerlendirildiğinde önemli çelişkiler ortaya çıkacaktır" dedi.

17.12.2020Gündem
Öğretmenden kahreden haber Öğrencileri 112yi aradı

Öğretmenden kahreden haber! Öğrencileri 112'yi aradı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, uzaktan eğitim sırasında fenalaşan öğretim görevlisi yaşamını yitirdi.

10.12.2020Gündem
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcanın eşinin cenazesi toprağa verildi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın eşinin cenazesi toprağa verildi

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vefat eden eşi Süleyman Şah Gökcan'ın cenazesi toprağa verildi.

7.12.2020Gündem
Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bilişim Sistemleri Mühendisliği ağ bağlantısı ve uygulama geliştirme gibi projelerin üretilmesini sağlar. Bilişim sistemleri mühendisliği nedir? Dersleri nelerdir? Mezunları ne iş yapar gibi soruların cevaplarını sizler için tüm detayları ile derledik.

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Globalleşen dünyamıza bu evrilmeye ivme kazandıran en önemli katalizör şüphesiz ki ticaret olmaktadır. Artık şirketler ürünlerini sadece kendi pazarlarında değil dünyanın dört bir yanında tanıtmak, pazarlamak ve satışını yapmak istiyorlar. Gittikçe artan bu talep doğrultusunda da uluslararası ticaret ve lojistik bölümü önemi artıyor. Bu bölümün amacı nedir veya mezunları hangi iş kollarında çalışabilir gibi soruları merak ediyorsanız sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Yeraltı barajlarını ihmal etmeyelim

Yeraltı barajları yerüstü barajlarındakine benzer şekilde suyu yeraltında biriktiren su yapılarıdır. Bir diğer deyişle, yeraltında geçirimsiz bölgeler üzerindeki gözenekli jeolojik ortamlarda suyu depolamak veya depolanmış su miktarını arttırmak amacıyla inşa edilen mühendislik yapılarıdır.

19.02.2021

CHP Muğla vekili eğer bu teklifi sen yaptıysan

Aslında bu yazının başlığı “İdealist bir avukatın bir canavarla mücadelesi” olacaktı.

27.12.2020