Bugün neler oldu?

Çağla Büyükakçay

Güncelleme Tarihi:

Çağla Büyükakçay haberleri sayfasında Çağla Büyükakçay hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 890 Çağla Büyükakçay haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Çağla Büyükakçay, 28 Eylül 1989, Adana doğumlu, Türk milli tenisçidir.
Çağla Büyükakçay, Grand Slam turnuvalarında tek bayanlarda ön eleme turlarında oynayan ve turu geçen ilk Türk tenisçidir. 2010 yılında Amerika Açık tenis turnuvasına katılarak ilk Grand Slam turnuvasında ön elemelerde mücadele etti. 2011'de ise Fransa Açık, Wimbledon ve Avustralya Açık turnuvalarında ilk kez ön elemelerde yer aldı.
Çağla Büyükakçay, Pescara'da düzenlenen 2009 Akdeniz oyunları'nda teklerde gümüş madalya kazanmıştır. 2013 Akdeniz oyunlarında ise teklerde ve çiftlerde altın madalyanın sahibi olmuştur. Çağla Büyükakçay, Katar Açık Kadınlar Turnuvası'nın 2. turunda, organizasyonun son şampiyonu ve dünya 12 numarası Safarova'yı 2-0 yenerek 3. tura yükseldi. Milli tenisçi, bu seviye bir turnuvada 3. tura yükselen ilk Türk raket oldu.

Çağla Büyükakçay haberleri

DAHA FAZLA #ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY HABERLERİ

Çağla Büyükakçay’a ait tüm site haberleri