EKSTRA
MENÜ

Burun Estetiği Ameliyatı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 417 haberi bulunmuştur.

Burun Estetiği Ameliyatı Haberleri

Doktora göğüs estetiği ameliyatı sonrası soruşturma açıldı

Doktora göğüs estetiği ameliyatı sonrası soruşturma açıldı

Muhasebeci İpek K. göğüs estetiği ameliyatı sonrası göğüsleri arasında eşitsizlik, aşırı şekil bozukluğu, derin kesi ve dikiş izleri oluşması şikayeti üzerine operasyonu yapan doktor Mehtap K. hakkında 'taksirle yaralama' suçundan soruşturma başlatıldı. Doktora tazminat davası da açan İpek K.'nın avukatı suç duyurusunda "Müvekkilim ameliyatın ardından her iki göğse takılan silikon protezlerin, vücut ölçüsüne göre çok büyük olduğunu görmüş, şüpheliye neden istediği gibi yapılmadığını sorunca 'Yapmışken iri olsun, böyle daha güzel olur' cevabını almıştır'' ifadelerine yer verdi.

17.06.2021Gündem
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrasında bunlara dikkat etmelisiniz.

Ünlü oyuncu burun estetiği yaptırdı, adeta hayatı karardı

Ünlü oyuncu burun estetiği yaptırdı, adeta hayatı karardı!

Çinli sanatçı ve aktris Gao Liu'nun yaptırdığı burun estetiği ameliyatı, burnunda doku çürümesine neden oldu. Sanatçı, sosyal medya hesabından fotoğraflarını paylaştı ve yaşadığı korkunç günleri anlattı.

5.02.2021Dünya
Burun estetiği ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti Leylanın ses kaydı ortaya çıktı

Burun estetiği ameliyatı sonrası hayatını kaybetmişti! Leyla'nın ses kaydı ortaya çıktı

Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla'nın yürek yakan bir ses kaydı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez'in ameliyatının ardından arkadaşına gönderdiği sesli mesajında 'Çok rahatsızdım, bayıldım birkaç defa. Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

3.02.2021Haber
Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Leyla’nın ses kaydı ortaya çıktı: Ağzımdan, burnumdan kan geliyor...

Burun estetiği ameliyatı sonrası ölen Leyla'nın yürek yakan bir ses kaydı ortaya çıktı. Üniversite öğrencisi Leyla Sönmez'in ameliyatının ardından arkadaşına gönderdiği sesli mesajında 'Çok rahatsızdım, bayıldım birkaç defa. Ağzımdan, burnumdan kan geliyor. Kalbimde sorun varmış, el ve ayaklarımda morluklar oluşuyor' ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

3.02.2021Gündem
Korkunç olay Burun ameliyatı oldu, 40 gün sonra öldü

Korkunç olay! Burun ameliyatı oldu, 40 gün sonra öldü

Paris'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.

19.01.2021Gündem
Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi

Burun dolgusu mu yoksa burun estetiği mi?

Burun estetiği yaygın biçimde gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Bu operasyonlar içerisinde dolgu uygulamaları son yıllarda modern teknik ve teknolojiler kullanılarak ameliyatsız uygulamalar biçiminde gerçekleşiyor. Peki burun dolgusu estetiği nasıl daha uzun süre korunur? Estetik sonrası nasıl davranılmalıdır? Doçent Doktor Tayfun Türkaslan burun dolgusu estetiğinin nasıl daha uzun süre korunacağına dair bilgiler veriyor.

4.01.2021Kadın
Burun Estetiği Ameliyatları Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Burun Estetiği Ameliyatları Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatı olan ve ameliyat sonrası kanına mikrop karışan Sevinç Çelik'in iki bacağı kesildi. Hayatı kabusa dönen ve 6 yıldır açtığı davadan sonuç bekleyen Çelik'in yaşadıkları tüm Türkiye'yi sarstı. Burun ameliyatları sonrası iyileşme sürecini ve dikkat edilmesi gerekenleri Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven ve K.B.B Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz'e sorduk.

18.12.2020Kişisel Bakım
Son dakika haberi: İstanbulda burun ameliyatı oldu, iki bacağı da kesildi... Hayatı kâbusa döndü Karar yok...

Son dakika haberi: İstanbul'da burun ameliyatı oldu, iki bacağı da kesildi... Hayatı kâbusa döndü! Karar yok...

Son dakika haberi... Burun estetiği ameliyatı olan Sevinç Çelik’in hayatı karardı. Ameliyattan sonra kanına mikrop karışan Çelik’in iki bacağı kesildi. Bu süreçte küçük kızı da lösemiye yakalanan Çelik, açtığı 1 milyonluk tazminat davasından sonuç bekliyor. Son 6 yıllık süreçte 6 hâkimin değiştiği dava dosyasının bir sonraki duruşması ise önümüzdeki nisan ayı sonunda yapılacak.

18.12.2020Gündem
Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği yüze uyumlu, estetik olarak beğenilen güzel bir burun elde etmeyi sağlıyor. Burun estetiğinde hastanın doktoruna tamamen güvenmesi ve yapılacak işleme birlikte karar vermeleri büyük önem taşıyor. Burun estetiğinde, burnun temel fonksiyonlarını koruyarak istenilen şeklin elde edilmesi temel prensip oluyor. Eğer hastanın ihtiyacı varsa burun estetiği ameliyatı esnasında birçok başka işlem de yapılabiliyor. Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, burun estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

14.09.2020Kişisel Bakım
Yaz Aylarında Burun Estetiğinde Bunlara Dikkat

Yaz Aylarında Burun Estetiğinde Bunlara Dikkat

Yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olunabilir mi, bu durum bir sakınca yaratır mı? Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal anlatıyor.

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı

Burun Ameliyatı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı?

Dünyada en çok gerçekleştirilen estetik ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Burun estetiği ameliyatlarının öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan biri de beslenme. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, burun ameliyatı öncesi beslenme tüyoları veriyor.

Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü

Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?

Yüze yapılan estetik ile altın orana ulaşmak mümkün mü? Yüz yapısının altın orana ulaşmada etkisi var mıdır? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ‘’ Yüze yapılan estetikle altın orana ulaşmak mümkün mü?’’ konusu hakkında bilinmesi gerekenlerin altını çizdi.

Yaz Aylarında Burun Estetiği Ameliyatı

Okulunuz bitti veya işyerinizden bir izin kullanacaksınız.. Uzun zamandır, aklınızdaki burun operasyonu için bir zaman düşünüyorsunuz ancak, sıcak günlerde bu ameliyat yaptırılır mı? Yoksa Sonbahara mı bırakmalı? Kararsız mısınız? O halde, okumaya devam edin lütfen!..

27.06.2019Kişisel Bakım
Burun Estetiği Düşünüyorum Diyorsanız...

"Burun Estetiği Düşünüyorum" Diyorsanız...

Burun ameliyatı olmadan önce bilmeniz gereken şeyler var. Eğer "Burun estetiği düşünüyorum" diyenler için Estetik ve Fonks. Burun Cerrahisi Uzm. Op. Dr. Cem Altındağ önemli bilgiler verdi.

23.05.2019Kişisel Bakım
15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

15 Dakikada Ameliyatsız Burun Estetiği

Her burun estetiği için bıçak altına yatmanıza gerek yok. Enjeksiyon rinoplasti denilen yöntemle, 15 dakikada burun görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, hastaların ameliyat olmadan daha küçük, daha çabuk ve ağrısız bir şekilde istedikleri burun şekline ulaşmalarını sağlayan yöntem hakkında bilgiler verdi…

10 Maddede Burun Estetiği Ameliyatı

10 Maddede Burun Estetiği Ameliyatı

Baharın gelmesi, yaz mevsiminin de yaklaşmasıyla estetik ameliyatlar için talep artıyor. Ameliyat sonrası sürecin tamamlanması, deniz ve güneşin tadını çıkarabilmek için iyileşmenin gerçekleşmesi önemli. Bu yüzden bahar ayları ameliyatlar için uygun zamanlardır.Ameliyat öncesi ve sonrası süreci hızlandırmak için yapabileceğiniz basit önerileri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar anlattı…

27.03.2019Kişisel Bakım
Burnum düştü soruşturmasında karar

'Burnum düştü' soruşturmasında karar

KENDİSİNE başarısız burun estetiği ameliyatı yaptığını belirttiği Dr. Güncel Öztürk'ü tehdit ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatılan sosyal medya fenomeni Halil Söyletmez, hakkında savcılık kararını verdi. Dr. Güncel Öztürk'ün iddialarının soyut olduğunu belirten savcılık, dava açılmasını gerektirecek nitelikte delil olmadığı gerekçesiyle soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

26.03.2019Magazin
Burun estetiği ameliyatını hangi doktorlar yapabilir

Burun estetiği ameliyatını hangi doktorlar yapabilir?

Burun estetiği için kulak burun boğaz uzmanına mı gitmek gerekir, plastik cerraha mı? Bunun kararını nasıl vermek gerekir? Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen cevaplıyor.

21.02.2019Sağlık
Burun estetiği ameliyatını hangi doktorlar yapabilir

Burun estetiği ameliyatını hangi doktorlar yapabilir?

Burun estetiği ameliyatı için hangi doktora gitmek gerekir? Estetik veya sağlık amaçlı burun estetiği operasyonunu hangi doktor yapmalıdır? Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Ozan Sezen Seymen, Hürriyet Aile'den Gizem Aydoğan'ın sorularını yanıtladı. Diğer videolarımızı görmek için youtube kanalımızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Yargıtaydan genel cerrah estetik ameliyatı yapamaz kararı

Yargıtay'dan 'genel cerrah estetik ameliyatı yapamaz' kararı

Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen "burun estetiği" ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu. Yargıtay kararında "Adli Tıp Kurumu Genel Kurulunun raporunda, ameliyatın genel cerrahi alanına girmediği hususları birlikte değerlendirildiğinde 'operasyonu yapan hekimin eyleminin tıp kurallarına uygun bulunmadığı ve tıbben kusurlu bulunduğu' bildirildiğine göre, adı geçen hastane yönünden de davanın kabulü gerekirken, yazılı şekilde hüküm kurulması doğru olmamış, kararın bu nedenlerle bozulması uygun bulunmuştur" denildi. Hastanın avukatı bu kararın "Artık estetik cerrahlar dışında yapılacak ameliyatlarda, komplikasyon olsun ya da olmasın, kendi alanı dışında ameliyat yapan doktorların sorumlu olacağı açıktır" anlamına geldiğini söyledi.

19.02.2019Gündem
Üniversiteli Leyla burun ameliyatından sonra komaya girdi

Üniversiteli Leyla burun ameliyatından sonra komaya girdi

ADANA'da Leyla Sönmez (24), özel bir hastanede yapılan burun estetiği ameliyatının ardından kan kusmaya ve karın ağrısı çekmeye başladı. 3 gün sonra fenalaşan genç kız, götürüldüğü hastanede komaya girdi. Sönmez'in ailesi, kızlarının ihmal kurbanı olduğunu öne sürerken, ameliyatı yapan Prof. Dr. M.S.A. ise konuya ilişkin açıklama yapmadı.

3.02.2019Gündem
Halil Söyletmezin burnum düştü davası... Doktora 2 ay yaklaşamayacak

Halil Söyletmez'in 'burnum düştü' davası... Doktora 2 ay yaklaşamayacak

Operatör Doktor Güncel Öztürk, burun estetiği yaptığı sosyal medya fenomeni Halil Söyletmez’in kendisini tehdit ettiğini iddia ederek hem savcılığa şikayetçi oldu, hem de korunma talebinde bulundu. Mahkeme, Söyletmez’in 2 ay süreyle Öztürk’ün ev ve işyerine yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi. Söyletmez’in kararın kaldırılması talebi de reddedildi.

23.01.2019Gündem
Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Burun estetiği, en sık tercih edilen estetik operasyonların başında geliyor. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr.İbrahim Akın, burun estetiği (rinoplasti) hakkında merak edilenleri yanıtladı.

21.12.2018Kişisel Bakım
Güzellik Algımız Değişiyor Mu

Güzellik Algımız Değişiyor Mu?

Günümüzde hayat çok hızlı değişiyor, bir yıl önce moda olup beğenerek alınan bir kıyafet, bir yıl sonra beğenilmeyebiliyor. İnsanların favori saç kesimleri, ideal vücut ölçüleri ve burun estetikleri yıllar içinde çok ciddi değişiklik gösterebiliyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar, "Doğallığın her zaman güzel olduğu değişmeyen tek gerçektir" diyor.

26.11.2018Kişisel Bakım
Estetik alanında dünyada öndeyiz

Estetik alanında dünyada öndeyiz

Türkiye; sağlık alanında uzman doktorları, yüksek standartlara sahip hastaneleri, güvenli tedavi alternatifleri sayesinde sağlık sıralamasında dünyada ilk 10’da yer alıyor. Bununla beraber, başarılı estetik ameliyatlar ile adını dünyaya duyuran Türkiye’ye, yurt dışından hasta akışı da her geçen gün artıyor.

Burun estetiği ameliyatı için girdiği hastaneden cenazesi çıktı

Burun estetiği ameliyatı için girdiği hastaneden cenazesi çıktı

DİYARBAKIR'da burun estetiği için ameliyat masasına yatan Erdi Öztürk (29), beyin damarlarında görülen anevrizma adı verilen baloncuk kanama yapınca komaya girdi. Yürüyerek hastaneye giren Öztürk, 5 gün sonra yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini kaybetti.

1.11.2018Gündem
Burun Estetiğinin Aşamaları Nelerdir

Burun Estetiğinin Aşamaları Nelerdir?

Burun estetiği düşünüyorsanız, rinoplasti ameliyatı süresince neler olacağını ve neler yaşayacağınızı bilmeniz gerekir. Burun estetiği ameliyatını iyice araştırmalısınız. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, burun estetiğinin aşamalarını sizler için anlattı.

10.10.2018Kişisel Bakım
Bazen sağlık için de burun estetiği gerekebilir

Bazen sağlık için de burun estetiği gerekebilir

Burun ameliyatları estetik kaygılarıyla yapıldığı kadar sağlık sorunları nedeniyle de bir zorunluluk haline gelebilir.

11.09.2018Sağlık
Burun estetiği sonrası burunda iz kalır mı

Burun estetiği sonrası burunda iz kalır mı?

Burun estetiği ameliyatı olmayı düşünen çoğu kişinin en büyük endişelerinden biri ameliyat sonrasında burunda bir iz kalıp kalmayacağı konusudur. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, bu konu hakkındaki tüm soruları yanıtladı.

10.08.2018Kişisel Bakım
Burun ameliyatı algısı değişiyor

Burun ameliyatı algısı değişiyor!

İnsanlar kendilerini iyi hissetmek ve estetik bir görünüme sahip olmak için burun estetiği ameliyatlarına başvuruyor. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki, bu ameliyatların çok büyük bir bölümünün temel nedeni, sadece estetik görünümlü bir buruna sahip olmak değil. Konu ile ilgili olarak Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ozan Seymen Sezen önemli bilgiler verdi.

17.07.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Koruyucu burun estetiği

Burun estetiğinde uygulanan birçok yöntem var. Koruyucu burun estetiği de bu yöntemlerden biri. Bu burun estetiği yöntemi, burnun doğal yapısındaki bağlantının korunarak burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesini hedefler.

24.06.2021

Burun estetiği hakkında sık sorulanlar

Burun estetiği olmak isteyenlerin aklında birçok soru olur. Ameliyat süresi, yöntemi, acıyıp acımayacağı gibi sorular doğal olarak merak konusudur. Burun estetiği düşünenlerin bu kararı almadan önce süreç ve yöntemler hakkında bilgi sahibi olması operasyonun daha rahat geçmesine yardımcı olur.

1.12.2020

Kompozit burun estetiği nedir?

Kompozit burun estetiği, burun estetiği operasyonları sırasında şekil bozuklukları düzeltilirken eğer burunda doku eksikliği ve deri inceliği sorunlarını gidermek için dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanılması gerekebilir. Kompozit estetik tekniği sadece burun estetiğinde değil meme büyütme estetiği gibi diğer operasyonlarda da destekleyici teknik olarak uzun zamandır kullanılmaktadır.

9.10.2019
Bıçaksız burun estetiği nasıl yapılır

Bıçaksız burun estetiği nasıl yapılır?

Burun şeklinden mutsuz olanlar fakat ameliyat ve anestezi korkusunu yenemeyenler, bıçaksız ve enjeksiyon ile yapılan dolgu işlemi sayesinde burnundaki birçok estetik kusurdan kurtulabiliyor.

16.05.2019
Kuş yüzü ifadesine çene ucu estetiği

"Kuş yüzü" ifadesine çene ucu estetiği

Çene ucunun boyutu ve konumundaki kusurlar, kemerli ve dışa doğru bombeli bir burun yapısıyla birleşince kadın ve erkeklerde özellikle yandan bakıldığında kuş yüzü görünümü ortaya çıkmaktadır. Çene ucu estetiği sayesinde kadın ve erkeklerdeki bu önemli estetik deformasyon düzeltilebilmektedir.

21.03.2019

Burun Ameliyatına Bakış Değişti

Geçtiğimiz yıllarda, toplum burun ameliyatına daha farklı bakıyordu, ancak günümüzde bu bakış açısı büyük ölçüde değişmeye başladı.

26.02.2019
Doğal burun estetiğinin sırrı

Doğal burun estetiğinin sırrı

Burun estetiğinde kadın ve erkeğin en hassas olduğu nokta, ameliyat sonrasında burnun kesinlikle doğal ve yüzle uyumlu bir tasarıma sahip olmasıdır.

28.01.2019

Burun estetiği için en iyi dönem ne zaman?

Yoğun iş ve yaşam programınızdan çok kısa bir süreliğine uzaklaşmanız gerekebilir

15.10.2018

Burun estetiği yaptıracakların bilmesi gerekenler

Ameliyat sonrası burun yapısının oturması yaklaşık 3 ay sürer

24.06.2018

Burnunuz yüzünüze uygun mu?

Burnunun doğru açılarını, büyüklüğünü belirlemek ve deformitelerini düzeltirken doğal bir görünüm elde etmek çok önemlidir.

4.06.2018