İdeal burun yüzü ön plana çıkarıyor

Güncelleme Tarihi:

İdeal burun yüzü ön plana çıkarıyor
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 03, 2022 02:23

Op. Dr. Cem Karas, nefes almayı engellemeden dışarıdan bakıldığında doğal gözüken bir estetik ameliyatın başarılı kabul edilebileceğini söyledi, operasyonun öncesi ve sonrası hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Haberin Devamı

 KBB Uzmanı Op. Dr. Cem Karas, yüz hatlarını belirleyen en önemli faktörlerden birinin burnun şekli olduğunu belirterek, “Yüzün mizacı ve görünümünde burun şekli önemli bir yer tutar. İnsan yüzünde en dikkat çeken organlardan biri burundur. Burundaki en küçük değişiklik dahi büyük etkiler oluşturur. Bu yüzden ideal burun estetiği ameliyatı, burnun ana görevlerinden biri olan nefes almayı etkilemeden, dışarıdan bakıldığında doğal gözüken ameliyattır” dedi.

TÜM İŞLEVLER KORUNMALI
Estetik cerrahide başarılı burun estetiğinin olmazsa olmazının doğal görünen burun olduğunu belirten Op. Dr. Cem Karas, “Şayet bir burun, ameliyat sonrası doğal görünüyorsa ve ameliyat olduğu belli değilse, bu operasyon başarılı olmuştur. Bunun yanı sıra burnun kendi içinde ve yüz ile de uyumlu olması gerekir. Burun estetiğinde önemli noktalardan biri de her burnun kişiye özel olmasıdır. Ayrıca ameliyat sonrasında burnun tüm işlevleri korunmalıdır” diye konuştu.
İyi yapılmış bir burnun yüzün diğer güzel organlarını da ortaya çıkardığını belirten Karas, şöyle devam etti: “Kadınlarda burun ameliyatından sonra özelikle kaşlar, gözler, yanaklar ve dudak daha ön plana çıkmakta, erkeklerde ise bakışlar ifade kazanmaktadır. Burun estetiği ameliyatının aşamaları ise ameliyat öncesinde fotoğraf çekerek ve bazı programları kullanarak hastamızın ameliyat sonrasında yüzü ile uyumlu olan, istediği burun şeklini anlamaya çalışıyoruz ve ameliyat planımızı buna göre şekillendiriyoruz.”

Haberin Devamı

ÖZEL BİR ÇALIŞMA
Burun estetiğinde ameliyat öncesinde özel ve kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyleyen Karas, şu bilgileri verdi: “Burun tasarımı yaparken kişinin isteklerinin yanında yüzdeki oranlar, çenenin pozisyonu, şakaklar, burun kökünün yüksekliği, burun cildinin kalınlığı, cinsiyet, kişinin beklentileri, karakteri, psikolojisi gibi birçok faktörü göz önünde bulunduruyoruz. Aslında hastalar burnundaki fonksiyonel ya da kozmetik sıkıntılarınız için hekime gitseniz de, biz hekimler aslında sizin tüm yüzünüzü değerlendiriyoruz. Sadece burun tasarımı değil, yüzünüze uygun burun tasarımını yapıyoruz.”

Haberin Devamı

◊ BURUN estetiği ameliyatı öncesi ve sonrasında hastaların ağrı, acı ve yanma hissinin sıfıra yakın oldğunu belirten Op. Dr. Cem Karas, dikkat edilmesi gerekenleri şöyle anlattı: “Burun estetiği sonrası hastalar yüzlerinde bir dolgunluk hissi duyabilir. Ancak bu his rahatsız edici ya da ağrılı olmaz. Burun estetiği sonrası hastalar genellikle aynı gün taburcu edilir ve evde dinlenme süreci başlar. Bu süre içinde hastaların burunda kan basıncını artıracak aktivitelerden, spor yapmaktan ve ağır işlerden uzak durması tavsiye edilir. Burun estetiği ameliyatı sonrası hastalarda yara ya da ameliyat izi belli olmaz ve doğal bir sonuç elde edilir.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!