Opr. Dr. Bülent Demir: Üç farklı yöntemle daha güzel burun mümkün

Güncelleme Tarihi:

Opr. Dr. Bülent Demir: Üç farklı yöntemle daha güzel burun mümkün
Oluşturulma Tarihi: Ocak 18, 2022 15:47

Burun estetiği tüm dünyada en çok yaptırılan ameliyatların başında geliyor ve her daim popülerliğini koruyor. Ancak operasyonla ilgili detaylar pek bilinmiyor. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı Opr. Dr. Bülent Demir, burun estetiğinin burundaki şekil bozukluklarını düzeltmek amacıyla uygulanan cerrahi bir operasyon olduğunu söyledi, “Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği kişinin sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermesine imkan tanırken istediği görünüme de kavuşturur” dedi.

Haberin Devamı


Opr. Dr. Demir, operasyonda burnun kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklik yapıldığını belirterek, “Operasyon öncesinde hastanın burun dokuları estetiğe uygunluk açısından değerlendirilir. Zira en küçük bir müdahale belirgin sonuçlara yol açar. Burun estetiği ameliyatı beklenen etkisini 6-12 aylık süreçte gösterir. Burundaki dokuların yapısı, problemin ciddiyeti ve operasyonun büyüklüğü de bu süreci etkiler” diye konuştu.

AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI
Burun estetiğinin üç farklı yöntemle gerçekleştirilebileceğini kaydeden Opr. Dr. Bülent Demir, “Bu ameliyatları ‘açık burun estetiği’, ‘kapalı burun estetiği’ ve ‘ameliyatsız burun estetiği’ şeklinde sınıflandırabiliriz. Açık burun estetiğinde burun delikleri arasından ufak bir kesi açılır. Bu teknik daha geniş bir görüş açısı sunduğu için avantajlıdır. Ancak operasyon sonrasında daha fazla morluk ve ödem oluşur, iyileşme daha geç gerçekleşir. Kapalı burun estetiğinde yapılan kesi burun içinde kalır. Dikiş izi olmaz. İyileşme süresi daha kısadır. Küçük boyutlu şekil bozukluklarının giderilmesinde tercih edilir. Ameliyatsız burun estetiği ise burun dolgusu veya likit rinoplasti diye bilinir. Bu yöntemde burun köprüsüne dermal dolgu uygulanır. Burunda kontür problemi, burun ucu düşüklüğü, burun basıklığı ve kırışık burun görünümü gibi sorunların tedavi edilmesinde kullanılan pratik ve güvenilir bir çözümdür” ifadelerini kullandı.
Opr. Dr. Demir, hastalarının çoğunlukla İzmir, Ankara ve Muğla’dan olduğunu da paylaştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!