EKSTRA
MENÜ

Bitcoin Madenciliği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 180 haberi bulunmuştur.

Bitcoin Madenciliği Haberleri

Çinden kripto paralara yasak

Çin'den kripto paralara yasak

Çin, kripto para ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırdı. Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Çin Merkez Bankası, kripto para madenciliği ve kripto para ticaretine karşı bir kez daha harekete geçti. Çin'in hamlesiyle Bitcoin de geriledi.

24.09.2021Haber
Kripto paralar için yeni hamle Tüm dünyayı etkileyecek... Çinden yasak geldi

Kripto paralar için yeni hamle! Tüm dünyayı etkileyecek... Çin'den yasak geldi

Çin, kripto para ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırdı. Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Çin Merkez Bankası, kripto para madenciliği ve kripto para ticaretine karşı bir kez daha harekete geçti. Çin'in hamlesiyle Bitcoin de geriledi.

24.09.2021Ekonomi
17 yaşında yardım etti ve kurdu Şimdi 19 yaşında... Yılda 54 bin dolar kazanıyor

17 yaşında yardım etti ve kurdu! Şimdi 19 yaşında... Yılda 54 bin dolar kazanıyor

Nick Sears, Washington, Dallesport’ta bir bitcoin madenciliği çiftliği kurmaya yardım ettiğinde 17 yaşındaydı. Sears, şimdi tamamı Bitcoin için madencilik olan 4.500 ASIC’li hidro-güçlü bir veri merkezini yönetiyor.

2.08.2021Ekonomi
Son dakika... Aramco, Bitcoin madenciliğini yalanladı

Son dakika... Aramco, Bitcoin madenciliğini yalanladı

Suudi Arabistan'ın petrol şirketi Aramco, Bitcoin madenciliği faaliyetine başlayacağı yöndeki haberleri yalanladı.

2.08.2021Ekonomi
Son dakika... Mehmet Aydın teslim olma nedenini böyle açıkladı...Pişman değilim ödeyeceğim

Son dakika... Mehmet Aydın teslim olma nedenini böyle açıkladı...'Pişman değilim ödeyeceğim'

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın, ‘64 milyon liralık mağduriyet’ tespitini öğrenince ‘200 milyonum var, borçlarımı öderim’ hesabı yapıp teslim olmuş... Ancak Aydın’ın hesabı mahkemeden dönebilir. Dava dosyasına göre eldeki varlıkların toplamı en fazla 70 milyon lira. Ödemesi gereken 64 milyon lira ise iddianamede ‘mağdur’ olarak yer alan 3 bin 762 kişi için. Henüz şikâyetçi olmamış binlerce mağdur var. Gelen son dakika bilgisine göre de tutuklanan Aydın, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

8.07.2021Gündem
İrandan kripto para atağı 7 ülkeden biri oldu

İran'dan kripto para atağı! 7 ülkeden biri oldu

İran'ın indirimli elektrik tarifeleri nedeniyle Çin, Rusya, ABD, Kazakistan, Kanada ve İzlanda ile birlikte dünyada en fazla kripto para üreten 7 ülkeden biri olduğu açıklandı.

3.07.2021Dünya
Bitcoin madenciliğindeki gelişmeler kripto paradaki dengeleri yeniden şekillendiriyor

Bitcoin madenciliğindeki gelişmeler kripto paradaki dengeleri yeniden şekillendiriyor

Çin'in Bitcoin madenciliğini kısıtlamaya yönelik aldığı kararlar sonrası çok sayıda Bitcoin madencisi faaliyetlerine son verirken, El Salvador'da yönetim, Bitcoin madenciliği için jeotermal enerjinin kullanılması çağrısında bulundu.

30.06.2021Ekonomi
Çinde kripto para madenciliğine bir yasak daha Bitcoin sert düştü

Çin'de kripto para madenciliğine bir yasak daha! Bitcoin sert düştü

Kripto para konusunda sert tedbirleri devreye alan Çin'de yeni bir gelişme daha yaşandı. Sichuan eyaletinde kriptopara madenciliği yasaklandı. Bu gelişme ile birlikte Bitcoin'de sert düşüş yaşandı. Bitcoin 32 bin dolara kadar geriledi.

21.06.2021Ekonomi
Uzman isimden flaş Bitcoin açıklaması 3 önemli detaya dikkat

Uzman isimden flaş Bitcoin açıklaması! 3 önemli detaya dikkat

Cornell Üniversitesi’nde profesör olan Eswar Prasad Bitcoin'in 3 kusurunu anlattı. Prasad'a göre Bitcoin insanların düşündüğü kadar anonim değil.

18.06.2021Ekonomi
Çinin kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in kararı dünyada şok etkisi yaratmıştı! Yol buldular, gidiyorlar...

Çin'in madencilik ve kripto paralarla ilgili aldığı yasak kararları şoke etkisi yaratmış büyük madencilik göçüne neden olmuştu. Neredeyse madencilik tarafının yüzde 75'inin Çin'de yapıldığı gerçeği yavaş yavaş değişiyor. Madenciler yeni bir yol buldular...

16.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bitcoin fiyatlarında sert düşüş... Jesse Powell’ın açıklamaları dengeleri değiştirdi

Son dakika... Bitcoin fiyatlarında sert düşüş... Jesse Powell’ın açıklamaları dengeleri değiştirdi

Kripto para birimlerinin en yüksek hacimlisi Bitcoin Çin'den gelen haberlerle 35 bin doların altına geriledi. Forbes’a konuşan, kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell’ın, halka açılma kararlarını gözden geçireceklerini açıklaması da düşüşte etkili oldu. Öte yandan Hollanda Ekonomik İşler ve İklim Politikası Bakanlığı bünyesindeki Hollanda Ekonomik Analiz Bürosu direktörü Pieter Hasekamp, Hollanda'da Bitcoin'in yasaklanması gerektiğini belirtti.

13.06.2021Ekonomi
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istedi

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede kripto para faaliyetlerinin yasallaştırılmasını istedi

Hasan Ruhani, "Kripto para faaliyetlerini yasallaştırmak ve bu alanda halkın sermayesini korumak için ilgili bakanlıklar tarafından bir an önce çözüm yolları bulunmalı. "dedi.

8.06.2021Dünya
Bitcoin Mining (Madenciliği) Nedir, Bitcoin Nasıl Üretilir Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır

Bitcoin Mining (Madenciliği) Nedir, Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin son dönemlerde sıklıkla adından bahsettiren kripto paralar arasında öne çıkmaktadır. Bu bakımdan sizin için sıklıkla sorulan Bitcoin mining (madenciliği) nedir, bitcoin nasıl üretilir? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Sorularının yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

7.06.2021Ekonomi
Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

Kripto para piyasalarında dalga boyu yükseliyor

2021 yılı Nisan ayında şimdiye kadar gördüğü en yüksek değer olan 64 bin 895 dolar seviyesini gören Bitcoin, Mayıs ayını çok yüksek değer kaybı ile geçirdi. Kripto para piyasasında yaşanan dalgalanmalar sadece Bitcoin’i değil tüm kripto para piyasalarını etkiledi.

7.06.2021Ekonomi
Musk etkisi devam ediyor... Bitcoin’de ayı sezonu mu başladı yoksa yine yükseliş zamanı mı

Musk etkisi devam ediyor... Bitcoin’de ayı sezonu mu başladı yoksa yine yükseliş zamanı mı?

Bitcoin’de Elon Musk depremi inişli çıkışlı bir grafikle devam ediyor. Peki yaşananlar Bitcoin’de boğa sezonunun sonunu mu işaret ediyor? Altcoinleri nasıl bir gelecek bekliyor? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

26.05.2021Ekonomi
Kripto paralarda yükseliş başladı İşte Bitcoin ve Ethereum fiyatları

Kripto paralarda yükseliş başladı! İşte Bitcoin ve Ethereum fiyatları

Geçtiğimiz hafta sert satış dalgasıyla karşılaşan kripto para birimleri bu hafta toparlanma sürecine girdi. Bitcoin ve Ethereum fiyatları 2 gündür yükseliş gösteriyor.

26.05.2021Ekonomi
Kripto paralarda son durum

Kripto paralarda son durum

Kripto para piyasasında hafif toparlanma eğilimi ile birlikte toplam hacim 1.5 trilyon doların üzerinde çıktı.

25.05.2021Ekonomi
Kripto paralarda sular durulmuyor 2 şirketten flaş Çin açıklaması

Kripto paralarda sular durulmuyor! 2 şirketten flaş Çin açıklaması

Çin'in kripto paralarla aldığı kararlar tartışırken, Pekin'den bu kez kripto para madenciliğiyle ilgili haber geldi. Sabah Huobi Mall madencilik işlemlerini duyurmuştu. Şimdi iki şirketten daha karar geldi.

24.05.2021Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda enflasyon ve para politikalarına yönelik belirsizliklerle karışık bir seyir izlenirken, yeni haftada açıklanacak makroekonomik veriler yine gündemin odağında yer alacak.

24.05.2021Ekonomi
Muskın sözlerinin şifreleri... Amacı Bitcoinden kurtulup...

Musk'ın sözlerinin şifreleri... 'Amacı Bitcoin'den kurtulup...'

Elon Musk’ın tweet’leriyle Bitcoin'da başlayan kan kaybı devam ediyor. Bu süreçte Musk'ın niyeti çokça tartışıldı. Ancak sözlerinin içeriği yeterince konuşulmadı. Musk çevreci mi, fırsatçı mı? Masaya yatırdık

21.05.2021Ekonomi
Gözünüzden kaçmış olabilir | Pandemi sütyenlerin pabucunu dama mı atacak Dünyanın gözü önünde evlerinden kovuluyorlar Tek bir tweetiyle kripto paralar tepetaklak (14-15 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Pandemi sütyenlerin pabucunu dama mı atacak? Dünyanın gözü önünde evlerinden kovuluyorlar! Tek bir tweet'iyle kripto paralar tepetaklak (14-15 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte dün ve bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

15.05.2021Gündem
Elon Muskın tek bir tweetiyle kripto paralar tepetaklak… Düşüş devam eder mi

Elon Musk'ın tek bir tweet'iyle kripto paralar tepetaklak… Düşüş devam eder mi?

Elon Musk’tan yine kripto para piyasasını etkileyen yeni bir hamle geldi… Musk, ani bir kararla, daha önce Bitcoin karşılığında araç satışlarına başladığını açıklayan Tesla'nın bu uygulamayı askıya aldığını duyurdu. Bu sözlerden sonra Bitcoin’de ciddi bir düşüş yaşandı. Peki nasıl oluyor da bir kişi kripto para pazarını bu denli sarsabiliyor? Daha da önemlisi yaşanan bu gelişme kripto paraya olan güveni nasıl etkileyecek? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı…

14.05.2021Ekonomi
Elon Musktan flaş Bitcoin açıklaması Tesla, Bitcoin ile ödemeyi askıya aldı

Elon Musk'tan flaş Bitcoin açıklaması! Tesla, Bitcoin ile ödemeyi askıya aldı

Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk'ın açıklamasının ardından Bitcoin fiyatında düşüş görüldü.

13.05.2021Ekonomi
Bitcoin 40 bin dolar sınırına ulaştı

Bitcoin 40 bin dolar sınırına ulaştı

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, geçen hafta sonu ulaştığı 41,946.74 dolarlık yeni zirveden, ABD tahvillerindeki hızlı artışın da etkisiyle 33,000 dolar düzeyine kadar geriledikten sonra, 39,966.41 dolar ile yeniden 40,000 dolar sınırına yükseldi.

15.01.2021Ekonomi
Bitcoin 15,500 doları aştı

Bitcoin 15,500 doları aştı

Küresel düzeyde merkez bankalarının dijital para çıkarma hazırlıklarını artırmalarıyla, kripto parala yönelik ilgiyi artırınca, kripto piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin 15,500 doları da aştı.

6.11.2020Ekonomi
Bitcoin 12,200 doların üzerine yükseldi

Bitcoin 12,200 doların üzerine yükseldi

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 3.72 artışla 12,271.66 dolara, piyasa hacmi de yaklaşık 8.2 milyar dolarlık artışla, 218.31 milyar dolardan 226.58 milyar dolara yükseldi.

18.08.2020Ekonomi
Bitcoin 9 bin dolar düzeyinin altına indi

Bitcoin 9 bin dolar düzeyinin altına indi

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, hash rateindeki (Belirli bir süre içinde, bir Bitcoin sağlayıcı tarafından yapılan çıkarımların sayısı) rekor düşüşün ardından, son 24 saatte 8,548 dolara 9 bin dolar destek düzeyinin altına indi.

25.09.2019Ekonomi
Edirnede Bitcoin baskını

Edirne'de 'Bitcoin' baskını

EDİRNE'nin Meriç ilçesinde polis tarafından bir eve düzenlenen operasyonda kaçak elektrikle üretilen 'Bitcoin' düzeneği ele geçirildi.

11.06.2019Gündem
Kaçak elektrikle Bitcoin üretilen eve polis baskını

Kaçak elektrikle 'Bitcoin' üretilen eve polis baskını

EDİRNE'nin Meriç ilçesinde polis tarafından bir eve düzenlenen operasyonda kaçak elektrikle üretilen 'Bitcoin' düzeneği ele geçirildi.Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, ihbar üzerine Meriç ilçesine bağlı Kavaklı köyünde A.Ö.'nün evine operasyon düzenledi. Yapılan aramada, evin yanındaki trafodan kaçak çekilen kablolarla 'Bitcoin' üretimi yapılan dizüstü bilgisayara elektrik verildiği belirlendi. A.Ö., polis tarafından gözaltına alınırken, elektrik düzeneği, dizüstü bilgisayar ve bilgisayar parçalarına el konuldu. A.Ö., emniyetteki ifadesinde kaçak elektrik düzeneğini kuran ve ev sahibi olan akrabasının Bursa'nın Bandırma ilçesinde bulunan O.B. olduğunu iddia etti. O.B. hakkında kaçak elektrik kullanımı ile ilgili işlem yapıldı. A.Ö. ise ifadesinin ardından hakkında '5607 sayılı kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet' suçundan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. 'Bitcoin' madenciliği, 'Bitcoin' piyasası içinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, transferleri sağlamak ve yeni 'Bitcoin'ler üretmek içindir. Blockchain temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışan 'Bitcoin' madenciliği en hızlı blok üreten ve işlemleri onaylayan kullanıcıya ödül verir. Her yeni 'Bitcoin' üretildiğinde oluşan blokların zorluk seviyeleri de artmaktadır ve bu nedenle madencilik(mining) için çok güçlü işlemcilere sahip bilgisayarlar gerekmektedir.

11.06.2019Haber
Kanada’dan Bitcoin madencilerini çekmek için ucuz elektrik

Kanada’dan Bitcoin madencilerini çekmek için ucuz elektrik

Kanada, Bitcoin üretimi gerçekleştiren madencilik şirketlerinin yatırımlarını çekebilmek için Quebec’te ucuz enerji sağlıyor.

2.05.2019Ekonomi
Musk: Tesla kripto para işine girmeyecek

Musk: Tesla kripto para işine girmeyecek

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla’nın kripto para işine girmeyeceğini söyledi

20.02.2019Ekonomi
Bilim insanlarından korkutan Bitcoin açıklaması

Bilim insanlarından korkutan Bitcoin açıklaması

Bir bilimsel çalışmaya göre, Bitcoin için harcanan enerji 20 yıl içinde bir iklim kaosuna neden olabilir.

31.10.2018Teknoloji
Bilim insanlarından korkutan açıklama Bitcoin 20 yıl içinde...

Bilim insanlarından korkutan açıklama! Bitcoin 20 yıl içinde...

Bir bilimsel çalışmaya göre, Bitcoin için harcanan enerji 20 yıl içinde bir iklim kaosuna neden olabilir.

30.10.2018Ekonomi
Japonyada şirket misafirhanesinde kripto para birimi üretimi

Japonya'da şirket misafirhanesinde kripto para birimi üretimi  

Japonya'da yaşayan bir adam, çalıştığı şirketin misafirhanesindeki elektriği izinsiz bir şekilde kullanarak kripto para birimi madenciliği yaptığını itiraf etti.

9.07.2018Ekonomi
Bitcoinle ilgilenenler bu kitapları okusun

Bitcoinle ilgilenenler bu kitapları okusun!

Son dönemlerin en popüler yatırım araçlarından bitcoinle ilgilenenlere özel kitaplar derledik.

20.05.2018Kobi
Bitcoin hırsızlığında patlama yaşanıyor

Bitcoin hırsızlığında patlama yaşanıyor

Bilgisayar korsanlarının başkalarına ait bilgisayarların işlemcilerini ele geçirerek, dijital para birimi üretmek üzere kullandığı "kripto para korsanlığı" türündeki siber saldırıların 2017 yılının son 3 ayında önceki yılın aynı dönemine göre 85 kat arttığı bildirildi.

22.03.2018Teknoloji
Bitcoin nedir Bitcoin nasıl alınır, üretilir

Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır, üretilir?

Bitcoin nedir sorusu şu sıra Türkiye'de kullanıcıların sıklıkla birbirlerine sorduğu soruların başında yer alıyor. Son günlerde sıkça konuşulan bitcoin, bir sanal para birimi. Ancak gördüğü ilgi öylesine büyük oldu ki herkes bitcoin'in bu kadar kısa sürede nasıl değer kazandığını anlamaya çalışıyor. Ve akıllardaki soru tabii ki şu: Bitcoin doğru bir yatırım aracı mı? Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin ne kadar? Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin düşecek mi yükselecek mi? Bitcoin patlamaya hazır bir balon mu? İşte bitcoin hakkında bilmeniz gereken her şey...

15.03.2018Teknoloji
Bitcoinde inanılmaz hırsızlık

Bitcoin'de inanılmaz hırsızlık

İzlanda'da yaşanan olayda hırsızlar Bitcoin madenciliği yapmak için tasarlanan 600 bilgisayarı çaldılar.

5.03.2018Teknoloji
Süperbilgisayarda bitcoin üretmeye kalkınca tutuklandılar

Süperbilgisayarda bitcoin üretmeye kalkınca tutuklandılar!

Rus nükleer laboratuvarındaki süper bilgisayarı kendileri için kripto para çıkarmak üzere kullanan bilim adamları, başlarına iş aldı!

14.02.2018Teknoloji
Bitcoin nedir Bitcoin mining nasıl yapılır

Bitcoin nedir? Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği aldı başını gidiyor. Bitcoin son bir yıla damga vuran ve değerini neredeyse 17 kat artıran bir sanal para birimi. Dolar ve euro ile alternatif olmaktan ziyade çok farklı bir mantıkta çalışan bitcoin Ocak ayında 1000 dolar seviyelerinde işlem görürken Aralık ayı sonu itibariyle 17 bin TL'yi de aşarak rekor kırdı. Peki bitcoin nereye gidiyor? Bitcoin nedir? Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin madenciliği nasıl yapılır? Bitcoin ne kadar? İşte her geçen gün değerlenen bitcoin'le ilgili bilmeniz gerekenler...

13.02.2018Teknoloji
Samsung bitcoin madenciliği için donanım satacak

Samsung bitcoin madenciliği için donanım satacak!

Samsung tarafından sunulacak Bitcoin ve kripto para madenciliği donanımı için hazır olun. Üretim aşamasına gelindiği söylenilen Samsung kripto para madenciliği donanımı ya da başka bir deyişle ASIC (Uygulamaya Özel Bütünleşik Devre) ile pazara ciddi hareket gelecek.

31.01.2018Teknoloji
Hırsızların gözü bitcoinde: Bu kez Bitcoin sunucularını çaldılar

Hırsızların gözü bitcoin'de: Bu kez Bitcoin sunucularını çaldılar!

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 2 hırsız, pazar gecesi Ada caddesinde 3 kez girdikleri işyerinden 2 özel donanımlı bilgisayarın da olduğu çok sayıda elektronik cihazı çaldı.

28.01.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sorunsuz vurgunlar

Kripto para vurgunu devam ediyor... Ve her gün dünyanın farklı bir yerinde ortaya çıkıyor...

28.06.2021

Marka yaratmak kadar korumak da zor

BARBAROS Tapan’ın Nusret Gökçe’yle yaptığı röportajı büyük keyifle okudum.

14.05.2021

Dijital sanat ve milyonlarca dolarlık NFT pazarı

Son bir aydır büyük bir rüzgâr ya da balon aldı başını gidiyor.

26.03.2021