EKSTRA
MENÜ

Berlin Duvarı

Berlin Duvarı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Berlin Duvarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.211 Berlin Duvarı haberi bulunmuştur.

Berlin Duvarı Haberleri

Soğus Savaş kahramanı 90 yaşına girdi

Soğus Savaş kahramanı 90 yaşına girdi

Mihail Gorbaçov. 2 Mart 1931’de Kuzey Kafkasya’nın Stavropol bölgesindeki 300 haneli Privolnoye köyünde dünyaya geldi. Annesi Ukraynalı, babası Rus’tu. İlkokulu köyünde bitirdi. 1955 yılında da Moskova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni.

3.03.2021Avrupa
Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Madenci çocuğu CDU lideri oldu

Alman Anayası’nın 23 Mayıs 1949 tarihinde kabul edilmesiyle resmen kurulan Almanya Federal Cumhuriyeti’nde 51 yıldan fazla iktidarda söz sahibi olan Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) yeni Genel Başkanı Armin Laschet oldu.

18.01.2021Avrupa
Kablosuz tıbbi cihazların kullanımında engeller kalkıyor

Kablosuz tıbbi cihazların kullanımında engeller kalkıyor

Koç Üniversitesi Tıp ve Mühendislik Fakültelerinin Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Sitti, Duvarları Yıkmak: Dünya Bilim Zirvesi'nde Yılın Bilimde Çığır Açan Buluşu Ödülü'ne layık görüldü.

10.11.2020Teknoloji
Prof. Dr. Metin Sitti Bilimde Çığır Açtı’

Prof. Dr. Metin Sitti 'Bilimde Çığır Açtı’

Berlin Duvarı’nın yıkılmasından ilham alarak, bilim ve toplumda yıkılacak sonraki duvarları bulmayı amaçlayan, 'Duvarları Yıkmak: Dünya Bilim Zirvesi’nin 'Yılın Bilimde Çığır Açan Buluşu Ödülü', Mühendislik ve Teknoloji kategorisinde Prof. Dr. Metin Sitti’nin oldu.

9.11.2020Eğitim
‘Türkler sucuk mangal yapardı, kokusu bize gelirdi’

‘Türkler sucuk mangal yapardı, kokusu bize gelirdi’

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra doğu ve batı olarak bölünen Almanya’da Berlin kentini ikiye bölen ve 20. yüzyılda ‘Soğuk Savaş’ın sembolü olan Berlin Duvarı, 31 yıl önce 9 Kasım’da yıkıldı.

8.11.2020Avrupa
Kafalardaki duvarlar bir türlü yıkılmadı

Kafalardaki duvarlar bir türlü yıkılmadı

İkinci Dünya Savaşı’nı kaybeden Almanya’nın yönetimine, ‘işgal kuvvetleri’ olarak nitelenen Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Birleşik Krallık (İngiltere) ve Fransa ile Sovyetler Birliği (SB) 1945 yılında el koydu.

2.10.2020Avrupa
Berlin Duvarı nedir, neden ve ne zaman yapıldı Berlin Duvarı hikayesi ve yıkılışı hakkında bilgi

Berlin Duvarı nedir, neden ve ne zaman yapıldı? Berlin Duvarı hikayesi ve yıkılışı hakkında bilgi

Berlin Duvarı tarihi ile oldukça bilinen yapılardan biridir. İnsanlar tarafından hikayesi çokça merak edilir. Berlin Duvarı nedir, neden ve ne zaman yapıldı, Berlin Duvarı hikayesi ve yıkılışı hakkında bilgileri derledik.

27.09.2020Araştırma
Duvar kurbanları asla unutulmayacak

Duvar kurbanları asla unutulmayacak

İki Almanya’yı birbirinden ayıran Berlin Duvarı’nın inşasının 59. yıl dönümünde duvar kurbanları bir kez daha anıldı.

13.08.2020Avrupa
Öyle bir rüya ki görmek zorundasınız

Öyle bir rüya ki görmek zorundasınız!

Pera Müzesi’nin yeni sergisi ‘Bir Rüyanın İnşası: Arnavutluk Sanatında Toplumcu Gerçekçilik’te yer alan eserlerin çoğu, Enver Hoca döneminde sanatçılar tarafından güdümlü olarak üretilmiş. İktidarın ruh mühendisliğine soyunduğu bu dönemde sanatçılar birer memur gibi çalışarak hem sanata hem de siyasete hizmet vermiş ve devletin rüya inşa etme projesinin araçları haline gelmişler.

16.07.2020Kitap Sanat
Berlin Duvarı’na 15 Temmuz notu

Berlin Duvarı’na 15 Temmuz notu

Almanya'nın başkenti Berlin’de yaşayan bir grup genç, 15 Temmuz şehitlerini tarihi Berlin Duvarı’na yazı yazarak andı.

16.07.2020Dünya
Yurt dışında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Yurt dışında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye’nin tüm yurt dışı temsilciliklerinde törenler düzenlendi. Berlin’de grafiti sanatçısı Berlin Duvarı’na, ‘15 Temmuz’u Unutmadık’, ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ yazarak şehitleri anarken, Hannover Başkonsolosluğu Konsolosluk Yerleşkesi, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyularak etkinlik gerçekleştirdi.

15.07.2020Avrupa
Almanyanın şehirleri neler Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ünlü sokakları ve ünlü şehirleri ile Almanya tam görülmeye değer bir ülkedir. Almanya'nın başkenti ve nüfus bilgileri internette en sık araştırılanlar arasında yer almaktadır. Almanya'ya gitmek isteyenler Almanya'nın yüzölçümü ve posta kodu bilgilerine de bakmaktadırlar. Peki, bu kadar fazlaca araştırılan Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Almanya'ya dair tüm detaylar.

18.06.2020Seyahat
Berlin Duvarında Donald Trump ve Xi Jinpingin maskeli grafitisi

Berlin Duvarı'nda Donald Trump ve Xi Jinping'in maskeli grafitisi

Almanya'nın Berlin şehrinde, Berlin Duvarı kalıntısına yapılan ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Halk Cumhuriyeti Lideri Xi Jinping'in maskeli grafitisi dikkat çekti.

28.04.2020Avrupa
Şimdi de ‘korona duvarı’

Şimdi de ‘korona duvarı’

Batıların ‘utanç duvarı’, Doğuluların ‘faşizme geçit yok duvarı’ olarak niteledikleri Doğu Berlin ile Batı Berlin’i birbirinden ayıran ‘Berlin Duvarı’, 13 Ağustos 1961’de örüldü. Hem de o dönemin Doğu Almanya olarak bilinen Demokratik Almanya Cumhuriyeti (DDR) Devlet Başkanı Walter Ulbricht, 15 Haziran 1961’de düzenlediği bir basın toplantısında, bir soru üzerine, “Kimsenin bir duvar örme niyeti yok” dediği halde.

11.04.2020Avrupa
Almanyanın Şehirleri Nelerdir Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya'nın Şehirleri Nelerdir? Almanya Şehirleri Ve Nüfusları

Almanya, ülkemizden en çok göç alan ve 80 milyonu aşkın nüfusu ile Avrupa’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple de Almanya’nın şehirleri nelerdir ve Almanya şehirlerinin nüfusu nedir gibi sorular araştırılmaktadır. İşte sizin için derlediğimiz Almanya şehirleri ve nüfus bilgileri.

6.04.2020Gündem
Vazgeçmek de bulaşıcıdır, direnmek de

Vazgeçmek de bulaşıcıdır, direnmek de

Beklenen roman nihayet geldi. 35 yıl önce yazılmış olmasına rağmen damgasını bugünlere vuran, yazarı Margaret Atwood’u yıllar sonra en çok okunan yazarlar listesine sokan başyapıt ‘Damızlık Kızın Öyküsü’nün devamı niteliğindeki ‘Ahitler’ artık Türkçede. Hem de bir virüsün bizleri bir distopyaya sıkıştırdığı günlerde...

26.03.2020Kitap Sanat
Avrupa’da yeni duvarlar

Avrupa’da yeni duvarlar

Bundan yaklaşık 5 yıl önceydi. Kendi ülkelerindeki kanlı iç savaştan kaçan milyonlarca insan, her şeyi göze alarak hayatta kalabilmek için yollara düştü. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı ve Afgan, Türkiye’ye sığınırken, yüz binlercesi de Avrupa’ya ulaşmak için Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden yola koyuldu. Derme çatma tekneler ve botlarla Akdeniz’in azgın sularına açılanlar arasında yaşamını kaybedenler de oldu. Ama Avrupa buna genelde seyirci kaldı.

16.03.2020Avrupa
Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı saldırı tarihi 1 Ocak 1981’e uzanıyor. İlk kurban ise Seydi Battal Koparan. 1969 yılında Almanya’ya gelen Seydi Battal Koparan, 5 çocuğu ve eşiyle Baden Württemberg Eyaleti’nin Ludwigsburg kentine bağlı Gündelsbach’ta yaşıyordu. 45 yaşındaki Koparan, 1980’i 1981’e bağlayan yılbaşı gecesi eve dönmeyen engelli oğlunu aramaya çıktı.

8.03.2020Avrupa
‘Berlin Duvarı bile yıkıldı, bizim duvar hâlâ yıkılmadı’

‘Berlin Duvarı bile yıkıldı, bizim duvar hâlâ yıkılmadı’

Manisa’da üç mahallenin kesiştiği noktada yer alan ve her gün yüzlerce kişinin kullandığı yolun kenarında bulunan yaklaşık 7 metre yüksekliğinde, 200 metre uzunluğundaki duvar, vatandaşlar için tehlike arz ediyor. Mahalle muhtarı Siyami Alak, “Berlin Duvarı bile yıkıldı, bizim duvar hâlâ yıkılmadı” diyerek tepki gösterdi.

26.02.2020Avrupa
Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putinin görüşmesi başlıyor olabilir

Çelik: Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin'in görüşmesi başlıyor olabilir

AK Parti MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, bir gazetecinin 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin'in görüşmesi ne zaman olacak?' sorusuna, 'Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşmesi başlıyor olabilir' dedi.

4.02.2020Gündem
Eski kafalar değişmedikçe...

Eski kafalar değişmedikçe!...

İKİ eksenli dünya, Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla tarihe karıştı. Soğuk Savaş dönemi bitti. Yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Ülkeler kurulma aşamasındaki yeni dünyada söz sahibi olmak istiyorlar. Kimse önüne gelen bu fırsatı ıskalamak istemiyor.

26.01.2020Avrupa
Almanya, 2019’da en çok bunları konuştu

Almanya, 2019’da en çok bunları konuştu

Almanya’nın 2019 yılındaki gündemini en çok işgal eden konular aşırı sağcı cinayetler, Başbakan Angela Merkel’in sağlık sorunu, ABD ile yaşanan fikir ayrılığı ve mülteciler oldu. Özellikle bu yıl gerçekleşen aşırı sağcı saldırılar ve işlenen aşırı sağcı cinayetler, Almanya gündemine damgasını vurdu.

27.12.2019Avrupa
İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

İstanbul sanat galerilerinde 2019 böyle geçti

Aralarında 14. Contemporary Istanbul ile 16. İstanbul Bienali'nin de bulunduğu birçok etkinlik, yerli ve yabancı önemli sanatçıları 2019'da İstanbullu sanatseverlerle buluşturdu.

27.12.2019Keyif
Kundura Sinema yeni yılda şüphenin izlerini sürüyor

Kundura Sinema yeni yılda şüphenin izlerini sürüyor

Kundura Sinema yeni yılın ilk aylarında sinemaseverlere 'şüphe' temalı filmlerden oluşan bir seçki sunacak. Ayrıca 80’li ve 90’lı yıllarda pazar gecelerinin en büyük eğlencesi olan 'Pazar Gecesi Sineması' filmleri de Kundura Sinema’da beyazperdeye taşınacak.

24.12.2019Kitap Sanat
Almanlar ‘Doğu Alman sanatı’nı keşfediyor

Almanlar ‘Doğu Alman sanatı’nı keşfediyor

Almanya’yı ikiye bölen ‘Berlin Duvarı’ 30 yıl önce yıkılarak tarihe karıştı. Ancak Doğu Almanya’da canlı bir sanat yaşamı olduğunu Batı Almanlar yeni yeni keşfetmeye başladı. Doğu Almanlar ise 30 yıl öncesi kültürle yeniden buluşma imkânına kavuştu.

18.12.2019Avrupa
Stasi Müzesi’den Karl Marx ve Lenin Nişanları da çalınmış

Stasi Müzesi’den Karl Marx ve Lenin Nişanları da çalınmış

Almanya’nın başkenti Berlin’de, Demokratik Almanya Cumhuriyeti döneminde Devlet Güvenlik Bakanlığı Stasi’nin genel merkezi olan ve daha sonra müze olarak kullanılan bina cumartesi gecesi soyuldu. Müze direktörü Jörg Drieselmann, Berlin’den çalınan eserlerin değerinin binlerce Euro olduğunu söyledi.

3.12.2019Avrupa
Radikal, daha radikal, aşırı radikal

Radikal, daha radikal, aşırı radikal

Başlangıçta Avrupa ortak para birimi ‘Euro’ karşıtı olarak kurulan, mülteci ve yabancı düşmanı söylemlerle seçim zaferi yaşayan aşırı sağ parti AfD’nin hafta sonu Braunschweig kentinde parti kurultayı var Almanya’da gözler bu kurultaya çevrilmiş durumda.

29.11.2019Avrupa
Fransa ve İspanyanın eski liderlerine göre Avrupa çöküşe geçti

Fransa ve İspanya'nın eski liderlerine göre Avrupa çöküşe geçti

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve eski İspanya Başbakanı Jose Maria Aznar, "Avrupa ve Batı uygarlığının çöküşe geçtiğini" söyledi.

28.11.2019Dünya
Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Danimarka’dan Güney Afrika’ya hamburgere kafa tutuyor ama büyük zincirlerin aksine küçük işletmeler sistemiyle yayılıyor. Birçok Avrupa kentinde sayıları binlere ulaştı. Sempozyumlar düzenleniyor, tezlere konu oluyor. Yurtdışındaki macerasına kaldırım kenarlarında başlayan Türk döneri ikinci vatanı Almanya’da ‘yeni nesil dönerci’lerle sınıf atlıyor; dünyanın önemli otellerinin mönülerine giriyor. Üstelik artık kuvvetli bir siyasi sembol. Nasıl mı?

24.11.2019Hürriyet Pazar
Doğu Berlin’e yolculuk

Doğu Berlin’e yolculuk

9 Kasım 1989’da Doğu Almanya hükümeti sürpriz duyurusunu yaptı: Seyahat kısıtlamaları hafifletilmişti. Doğu Berlinliler en yakın sınıra yığıldı, kenti ikiye ayıran Berlin Duvarı’nı aştı. Kısa süre sonra duvarın doğu ve batı tarafında toplanan Berlinliler 30 yıldır aralarına giren duvarı yok etti. Günümüzde Doğu Almanya (DDR) tematik, turistik, nostaljik bar ve restoranlarda yaşatılıyor.

24.11.2019Seyahat
Almanya’dan en yeni filmler İstanbul Modern’de

Almanya’dan en yeni filmler İstanbul Modern’de

İstanbul Modern Sinema ve Goethe-Institut İstanbul işbirliğiyle düzenlenen ‘Almanya’dan Yepyeni Filmler’ seçkisi, sinemaseverleri günümüz Alman sinemasının öne çıkan yapımlarıyla buluşturuyor.

22.11.2019Kitap Sanat
Kâmil Abimizi kaybettik

Kâmil Abimizi kaybettik

Bochum Ruhr Üniversitesi’nde Komünikasyon Bilimleri, Politik Bilimler ve Genel Dil Bilimleri bölümlerini 1980 yılı haziran ayında bitirdikten sonra, Avrupa merkezleri Frankfurt’ta olan Hürriyet ve Tercüman gazetelerine özgeçmişimi gönderip, yazılı olarak başvuruda bulundum. Yanıt beklemeden yaz tatilimi geçirmek için Türkiye’nin yolunu tuttum.

20.11.2019Avrupa
Duvarın en sanat hali

Duvarın en sanat hali

Berlin, dile kolay, tam 28 yıl boyunca ortasından geçen 46 kilometre uzunluğunda bir duvarla ikiye ayrılmış olarak yaşadı. Yıllarca ‘Utanç Duvarı’ diye anılan yapının 1989’da yıkılışı Sovyetler Birliği’nin çöküşünün ve Soğuk Savaş’ın sonunun başlangıcı oldu. 9 Kasım, duvarın yıkılışının 30. yıldönümüydü. Şehir, birleşmenin 30. yıldönümünü geçen hafta sanat enstalasyonları, konserler, sergilerle kutladı.

17.11.2019 Seyahat
Şampiyon vegan boksör Yumruk yerim, et yemem

Şampiyon vegan boksör! Yumruk yerim, et yemem

Dünya şampiyonu boksör Ünsal Arık, geçen hafta da Beyaz Rus rakibi Siarhej Huliakevich’i mağlup ederek WBC Asya Şampiyonu oldu. Berlin’de yaşayan, Almanya doğumlu sporcuyu emsallerinden ayıran tek konu başarıları değil. Kendisini hayvan hakları mücadelesine adayarak beş yıl önce vejetaryen oldu, iki sene önce de vegan.

NATOdan dikkat çeken Soğuk savaş çıkışı

NATO'dan dikkat çeken Soğuk savaş çıkışı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Washington'da düzenlenen NATO Endüstri Forumunda, "Avrupa'da tek bir ateş açılmadan Soğuk Savaş'ın sona ermesini mümkün kılan koşulları yarattık. Balkanlarda kan dökülmesine izin vermedik. Afganistan'dan Irak'a kadar terörizmle savaştık. Bugün 1 milyara yakın insanı korumaya devam ediyoruz" dedi.

14.11.2019Dünya
O geceyi nasıl yaşadım

O geceyi nasıl yaşadım

9 Kasım 1989 akşamı. Saat 07.00’ye yaklaşıyor. Herkes, Doğu Almanya’da iktidar partisi Sosyalist Birlik (SED) sözcüsü Günther Schabowski’nin basın toplantısına kilitlenmiş. Televizyonlar, radyolar, Schabowski’nin basın toplantısını canlı vermek için bekliyor.

11.11.2019Avrupa
Yeni duvarları yıkalım

Yeni duvarları yıkalım

Dönemin Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Ronald Reagan, 1987 yılı haziran ayında Batı Almanya olarak bilinen Almanya Federal Cumhuriyeti’ne resmî bir ziyarette bulundu. Tabii o zamanki başkent Bonn’dan bölünmüş Berlin’e de geçti.

11.11.2019Avrupa
‘Utanç Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı kutlandı

‘Utanç Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı kutlandı

Almanya’yı ikiye bölen Berlin Duvarı’nın yıkılışı anısına Bernauer Caddesi üzerindeki duvarın kalıntısı ve Duvar Anıt Müzesi önünde bir tören düzenlendi.

10.11.2019Avrupa
Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı

Almanyayı Doğu ve Batı olarak ikiye bölen Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30’uncu yılı törenlerle anıldı.

10.11.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Kıpırdamayın, çiziyorum…

Bugün Dünya Ressamlar Günü. Bu vesileyle, fırçalarıyla dünyayı yeniden tanımlayan, tuvallerine aktardıklarıyla bize sevinci, üzüntüyü, doğayı, acıyı, tatlıyı yaşatan, gerçekleri ya da hayalleri tablolarına sığdıran bu sanatçıların sinemadaki yansımalarını hatırlayalım dedik. İşte size ressamları anlatan filmlerden bir seçki...

27.02.2021

İnsan ırkını temsilen tek bir güzel seçilse o bir erkek olurdu

Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit, Çağatay Ulusoy, Deniz Akkaya, Deniz Pulaş... Bugün ekranda, beyazperdede, podyumlarda tanıdığınız, bildiğiniz, sevdiğiniz kim varsa onun eseri. Güzellik ve yakışıklılığı tescilleyen bir estetik noteri gibi. Fakat Erkan Özerman, 33 kez düzenlediği Best Model’den çok daha fazlası. İnanılmaz bir hayat: Liyakat madalyaları olan bir dans kralı. Ülkemizde show business’in, gece hayatının öncülerinden. En iyisi başa saralım, paşa dedesinden başlayalım.

21.12.2020

Amerika’nın gayrinizami harp operasyonlarına hazır mısınız?

İkinci Dünya Savaşı sonrası ‘Varşova Paktı’ ve ‘NATO Paktı’ olarak bloklaşan dünya düzeninin en önemli simgelerinden birisi Almanya’yı da ikiye ayıran Berlin Duvarı idi. 1990’ların başında Soğuk Savaş döneminin sona ermesi ve Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla yalnız sosyalist bloğun çürümüşlüğü değil, kapitalist bloğun kirli, kanlı yüzü de ortaya çıktı.

14.12.2020

Alanyalı ressam Seher Mollaosmanoğlu

Seher Mollaosmanoğlu Alanya’da yaşayan ve sanatını icra eden bir ressam.

16.09.2020

Ölümünün beşinci yıldönümünde Süleyman Demirel'i hatırlamak

Geçen hafta Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ölümünün beşinci yıldönümünü geride bıraktık.

23.06.2020

30 yıllık bir değişim şarkısının hikayesi

Dün Amerikalı bir gazetecinin “Wind of Changes” podcast’ini dinlerken o tarihi iki günü hatırladım.

22.05.2020

Yeni dünyaya doğru!

Üzerinde yaşamakta olduğumuz dünyamız zaten yaşlanmış ve sahip olduğu, sözde uluslararası kurum ve kuruluşlar ve bunların temsil ettikleri değerler manzumesi de yalnızca kâğıt üzerinde kalmıştı.

8.04.2020

Dünya ve Türk siyasetinde Beethoven

BEETHOVEN’ın doğumunun 250. yılında, onun bestelerinin dünya ve Türk siyasetindeki yeri belleğimde canlandı.

5.01.2020

Almanya’dan Istanbul’a 110 milyon Euro kredi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) davetlisi olarak Sultanahmet’teki Tunuslu Hayreddin Paşa Konağı’na girdiğimizde biz gazetecileri Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önce müthiş bir İstanbul manzarası karşıladı.

25.11.2019

Kurmaca bir dünya

Yeni dünya, yeni bir düzene mi geçiyor?

18.11.2019

Kim kazandı?

Geçen hafta Berlin’i Soğuk Savaş döneminde ikiye ayıran duvarın yıkılmasının yıldönümü Almanya’da törenlerle anıldı. Duvarı atlayarak Doğu’dan Batı’ya kaçmak isterken hayatını kaybeden binlerce kişi için dualar edildi, mumlar yakıldı.

14.11.2019