EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Aşık Veysel

Aşık Veysel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşık Veysel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.583 Aşık Veysel haberi bulunmuştur.

Aşık Veysel Haberleri

Cismi Türkiye’de ismi yurtdışında

Cismi Türkiye’de ismi yurtdışında

Arjantinli akustik gitarcı Ricardo Moyano, 10 yıl önce konser için gelmiş ve kalbini kaptırdığı bir müzikseverle evlenip Türkiye’ye yerleşmişti. Yeni vatanında ne yeterli konser imkanı ne de sürekli ders verecek akademik kurum bulabildi. Konser, ders, kayıt çalışmalarına yurtdışında devam etti.

8.04.2005Kelebek
Eurovision’a Türkiye’de hazırlandı

Eurovision’a Türkiye’de hazırlandı

Ukrayna’daki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Makedonya’yı temsil edecek olan Martin Vuçiç, son hazırlıklarını Türkiye’de tamamladı. Kiev’de başarı elde etmek için Türkiye’de yorucu bir çalışma yürüten Vuçiç, ‘Avrupa’daki en son teknolojileri kullanan İstanbul’daki bir müzik stüdyosunda, Mustafa Sandal’ın da desteğiyle parçamı hazırladım’ dedi.

10.04.2005Gündem
Zerrin Özer türkü albümünü çıkardı

Zerrin Özer türkü albümünü çıkardı

Geçen yıl müziği bırakacağını ve Almanya’ya yerleşeceğini açıklayan Zerrin Özer, ne müzikten ne de İstanbul’dan kopabildi. Yeniden stüdyoya giren sanatçı, bir de sürpriz yaparak sevenlerinin karşısına ‘Ve Böyle Bir Şey’ adlı türkü albümüyle çıktı.

11.04.2005Kelebek
Sarıgül’ün Şarkışla  gezisinde  kavga

Sarıgül’ün Şarkışla gezisinde kavga

CHP’den ihraç edilen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Sivas’ın Şarkışla İlçesi’nde Deniz Baykal’ı ağır dille suçladı.

16.04.2005Gündem
Balat’ı takibe alın, şimdiden favori mekanlarınız olsun

Balat’ı takibe alın, şimdiden favori mekanlarınız olsun

Haliç’in temizlenmesi, Feshane’nin yapılması, bölgedeki büyük restorasyon çalışması ve Haliç’e marina söylentileri sonucu, Balat sahilinde inceden bir canlanma var. Sahil boyunca izbe görüntü değişiyor, kırık dökük imalathaneler elden geçirilip birbirinden güzel mekanlar açılıyor.

12.05.2005Kelebek
Los Angeles dolaylarından bağlama çalan bir ozan

Los Angeles dolaylarından bağlama çalan bir ozan

Nyofu Tyson (52) Amerikalı bir türkücü. Duruşu Zülfü Livaneli’yi, kılığı Fuat Saka’yı, müziği ise biraz Yeni Türkü, biraz Ezgi’nin Günlüğü’nü andırıyor. ABD-Los Angeles’ta müzisyen bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Lisede kontrbas çalmaya başladı.

20.05.2005Kelebek
Avustralya’da çok kültürlülük okuyordu çok uluslu Türk müziği yapmaya başladı

Avustralya’da çok kültürlülük okuyordu çok uluslu Türk müziği yapmaya başladı

Murat Yücel, çok kültürlülük mastırı yapmak için gitmişti Avustralya’ya. Ama şimdi ülkenin her yerini gezen 9 kişilik grubuyla Türkçe müzik yapıyor. Gruptaki tek Türk o...

4.07.2005Kelebek
Oğlunu öldüren gencin babasını ev basıp öldürdü

Oğlunu öldüren gencin babasını ev basıp öldürdü

Çengelköy Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde, geçen nisan ayında, 17 yaşındaki S.K. tarafından bıçaklanarak öldürülen Habip Sancaktutan’ın babası Hüseyin Sancaktutan, S.K’nın evini basıp babasını öldürdü.

13.08.2005Gündem
Ağar; Türkiyede kimse öteki  değildir

Ağar; Türkiye'de kimse 'öteki ' değildir

Genel Başkanı Mehmet Ağar, ”Türkiye'de hiçbir vatandaş kimlik anlamında, dinsel anlamda, kültürel anlamda 'öteki' değildir” dedi.

26.08.2005Gündem
Kazanan çocuklar oldu

Kazanan çocuklar oldu

Antrenörleri Rıdvan Dilmen de olsa, iki aydır Olimpic Lyon Stadyumu’nda oynayacakları maça da hazırlansalar, onlar çocuk. En ‘olgunları’ 93 doğumlu! Onlarla bu yıl Fransa’nın Lyon kentinde yapılan Danone Uluslar Kupası’nda Dünya altıncısı olduk. Bize takım ruhunu, rakiplerine ise kendi deyimleriyle ‘insanlığı’ öğrettiler.

7.09.2005Kelebek
İtalyan tenor Safina Aşık Veysel söyleyecek

İtalyan tenor Safina Aşık Veysel söyleyecek

Formula 1’de İtalyan Gino Castelli’yle aynı sahneyi paylaşan Ferhat Göçer, bu akşam BKM organizasyonuyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda bir başka İtalyan Alessandro Safina’yla şarkı söyleyecek. Ferhat Göçer ve Alessandro Safina, konserden önce sorularımızı yanıtladı.

8.09.2005Kelebek
Aşık Veysel’le ABD listelerinde

Aşık Veysel’le ABD listelerinde

Fazıl Say, Baltimore’da verdiği dört konser sonrası iki albümüyle Billboard listesine girdi. Piyanist, özellikle Aşık Veysel’den esinlendiği ‘Kara Toprak’la listeye girdiği için gururlu. Ünlü piyanist Fazıl Say, kariyerinde ilk kez Amerika Billboard listesine girdi. Hem de bir değil, iki albümüyle. Billboard’un Klasik Albümler Listesi’ne Say’ın ‘Kara Toprak (Black Earth)’ adlı albümü 6, ‘Beethoven: Appassionata, Waldstein, Tempest’ albümü ise 22. sıradan girdi. Fazıl Say, listeye girmeden önce Amerika’da Baltimore Senfoni Orkestrası’yla birlikte dört konser vermişti.

24.10.2005Kelebek
Gökkuşağı Projesi’ne Başbakan’dan destek

Gökkuşağı Projesi’ne Başbakan’dan destek

Sembolü "rüzgargülü" olan "Gökkuşağı Projesi"nin önceki akşam Çırağan Sarayı’nda yapılan tanıtım toplantısında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, başta hayırsever işadamları olmak üzere toplumun bütün kesimlerini, onursal başkanlığını üstlendiği projeye destek vermeye çağırdı.

5.03.2006Gündem
Aşık Veysel 33üncü ölüm yıldönümünde anılıyor

Aşık Veysel 33'üncü ölüm yıldönümünde anılıyor

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Aşık Veysel'in ölümünün 33. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

20.03.2006Gündem
Halk ozanı Aşık Veysel anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel anıldı

Ünlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 33. yıldönümünde törenlerl anıldı.

21.03.2006Gündem
Mumcudan Başbakana: Michael Jackson mısın

Mumcu'dan Başbakan'a: Michael Jackson mısın?

"Başörtüsü konusunu istismar eden" Başbakan Erdoğan’ın sözünü ettiği zenci beyaz kıyaslamasını da eleştiren ANAVATAN Genel Başkanı Mumcu, "Aklı fikri geçim derdi dışında bir şeye çalışmayan on milyonlarca insan bu ayırımcı adaletsiz sistemin zencileridir" dedi.

22.03.2006Gündem
Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Geçmişin şarkıcıları sahnelere dönüyor yeniden basılan albümleri kapışılıyor her yerde nostalji partileri yapılıyor

Onlar tam "oldies but goldies". Yani eskiler ama altın değerindeler. 60’ların, 70’lerin, 80’lerin yıldızları, belki sahnelerde oldukları dönemden bile daha popülerler şu ara. Karma albümlerde onlar, kitaplarda onlar, dizi müziklerinde onlar var. Gece kulüplerindeki en kalabalık partilerde onların şarkıları çalıyor. İstiklal Caddesi’ndeki müzik dükkanlarından, aranjman çağı yıldızlarının şarkıları duyuluyor.

6.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Gözükara Özen Yula

Özen Yula’nın oyunlarının ününü uzun süredir duyardım. Ay Tedirginliği, Mazi Taşıyan Trenler, Gayri Resmi Hürrem, Kırmızı Yorgunları...

21.04.2005

Görkemli veda

Günay Restaurant’ta dokuz haftadır sahneye çıkan Sibel Can, önceki akşam bu mekandaki son programını yaparak sevenlerine veda etti.

24.04.2005

Geri sayım sonuçlandı

Uzun bir aradan sonra beşinci albümünü piyasaya süren Özlem Tekin, albüm tanıtımını Yeni Melek’te verdiği konserle gerçekleştirdi.

25.04.2005

Fazıl Say’ın sevgilisi Jumbo’nun eski gelini

Son günlerde Fazıl Say ve meçhul sevgilisiyle ilgili çok sayıda haber yapıldı.

27.04.2005

Bu kanun çıkmazsa İstanbul’u daha çok su basacak

SON yağışlar İstanbul’da su ve sel baskınlarına sebep oldu. Lağım ve sel suları yine binlerce vatandaşımızı mağdur etmekle kalmadı, aynı zamanda şehir ve halk sağlığını da tehlikeye attı.

15.07.2005

Troya’ya gün doğuşunu şenelttik

DÜN sabah karanlığında evden çıkıp, kararlaştırdığımız kıyıya hızlı adımlarla gittim. İnsanı sokaktan kopartmayan düz ayak, ada evlerinin çiçekli kapı önlerini bir solukta geride bırakıp, sahile indim.

6.08.2005

‘Salıpazarı cinayeti’

METİN Erksan, Galataport tartışmalarına Cumhuriyet Gazetesi’nde 15.3.1998 tarihinde, yani yedi yıl önce kaleme aldığı bir yazıyla katılıyor.

24.09.2005

Borç takan işadamı var

Sen kalk Sivas’ın 3050 rakımlı Kızıldağ’ının eteğindeki İmranlı’nın Karataş Köyü’nden çık, sonra gel Fransa’nın Gurmeler Kulübü’nün üyesi ol.

12.12.2005

Şiddetin çok kötü bir tarihçesi

Şiddetin Tarihçesi iyi bir film mi kötü bir film mi kararsızım. Hatta ‘Bir kere daha mı izlesem acaba?’ diye düşünmedim desem yalan olur.

15.12.2005

Belgesel hayatlar

Yazarların, bilim adamlarının, şairlerin eserlerini okursunuz, eserlerin başında kısa biyografilerini de bulursunuz.

31.03.2006

İki anlayışın ortak hat çalışmaları

ETEM Çalışkan ile mimar Ali Toy’un ortak hat sergisi Kadir Has Üniversitesi’nde ilgiyle izleniyor.

27.04.2006