EKSTRA
MENÜ

Aşık Veysel

Aşık Veysel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aşık Veysel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.549 Aşık Veysel haberi bulunmuştur.

Veysel Şatıroğlu veya lakabı ile Âşık Veysel (d. 25 Ekim 1894, Şarkışla, Sivas - ö. 21 Mart 1973, Sivrialan, Sivas), Türk halk ozanı. Avşar boyunun Şatırlı obasına mensuptur.

Aşık Veysel Şatıroğlu, 1894 yılında Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde dünyaya geldi. Annesi Gülizar, babası "Karaca" lakaplı Ahmet adında bir çiftçiydi. Veysel'in iki kız kardeşi, yörede yaygınlaşan çiçek hastalığına yakalanarak yaşamlarını yitirdi. Ardından Veysel de yedi yaşında aynı hastalıktan dolayı iki gözünü de kaybetti.

Devamı..

Aşık Veysel Haberleri

Ertuğrul Berberoğlundan Sınır

Ertuğrul Berberoğlu'ndan 'Sınır'

Farklı form ve teknikle siyah rengin özgün bir ışık deneyimiyle ortaya çıkarıldığı "Sınır" sergisi açıldı.

12.10.2020Keyif
İzmirde ruhsatsız maske üreten iş yerine baskın

İzmir'de ruhsatsız maske üreten iş yerine baskın

İZMİR'in Karabağlar ilçesinde polisin, ruhsatsız maske üretimi yapan bir iş yerine yaptığı baskında, 92 bin maske ve maske yapımında kullanılan 125 rulo kumaş ele geçirildi.

5.10.2020Gündem
Türk Halk Müziği nedir Türk Halk Müziği türleri, çalgıları, sanatçıları ve örnek türkü sözleri

Türk Halk Müziği nedir? Türk Halk Müziği türleri, çalgıları, sanatçıları ve örnek türkü sözleri

Türkiye'nin çeşitli yörelerinde genelde bağlama ile icra edilen müzik türüne, Türk Halk Müziği denir. Anadolu, Karadeniz, Balkan yörelerinin kendine özgü türküleri ve dansları vardır. Türk Halk Müziğinin türleri, çalgıları nedir, örnek türkü sözleriyle birlikte derledik.

28.09.2020Araştırma
3. Uluslararası Dostluk Film Festivalinin jüri başkanı belli oldu

3. Uluslararası Dostluk Film Festivali'nin jüri başkanı belli oldu

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Dostluk Kısa Film Festivali'nin jüri başkanı açıklandı.

28.09.2020Keyif
Küçükçekmecede minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

Küçükçekmece'de minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

KÜÇÜKÇEKMECE sabah saatlerinde yapılan denetimlerde bir minibüste ayakta 24 yolcu olduğunu tespit edildi. Ayaktaki yolcuları indiren polis ekipleri minibüs şoförüne de ceza yazdı.

25.09.2020Gündem
Küçükçekmece’de minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

Küçükçekmece’de minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

KÜÇÜKÇEKMECE sabah saatlerinde yapılan denetimlerde bir minibüste ayakta 24 yolcu olduğunu tespit edildi. Ayaktaki yolcuları indiren polis ekipleri minibüs şoförüne de ceza yazdı.

25.09.2020Gündem
Küçükçekmecede minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

Küçükçekmece'de minibüsten 24 ayakta yolcu çıktı

İstanbul Küçükçekmece sabah saatlerinde yapılan denetimlerde bir minibüste ayakta 24 yolcu olduğunu tespit edildi. Ayaktaki yolcuları indiren polis ekipleri minibüs şoförüne de ceza yazdı.

25.09.2020Haber
Sular ne zaman gelecek İSKİ 24 Eylül kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? İSKİ 24 Eylül kesinti listesi!

24 Eylül perşembe günü, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinden etkilenen bölgelerde ikamet eden vatandaşlar da İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) resmi sitesine girerek suların geleceği saate yönelik araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek?

24.09.2020Gündem
Diyarbakırda 380 bin dekar alanda mısır mesaisi başladı

Diyarbakır'da 380 bin dekar alanda mısır mesaisi başladı

DİYARBAKIR'da 380 bin dekar alanda ekili olan mısırın hasadına başlandı. Bindiği biçerdöverle hasat yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, anız yangınlarına dikkat çekerek, "Ne olur ne mısırın ne buğdayın anızını, sapını, samanını tarlada yakmayalım. Sadece anızı, artığınızı değil, toprakta sizin için çalışan yüce yaratıcının yarattığı bütün canlıları yok ediyorsunuz" dedi.

15.09.2020Gündem
7. Sınıf Türkçe “De” “Ki” Ve “Mi” Soru Eklerinin Yazımı konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe “De” “Ki” Ve “Mi” Soru Eklerinin Yazımı konu anlatımı

Türkçede ''de'' hem ek hem de bağlaç olarak kullanılır. Bağlaç olan ''de'' ayrı yazılır ve cümleden çıkarıldığında cümlenin anlamında bir değişme olmaz. Soru eki olan ''mi'' ise cümlenin ögelerine göre ''mu'', ''mü'' ya da ''mı'' olabilir. 7. sınıflar için ''de'' ''ki'' ve ''mi'' soru eklerinin yazımını örnek cümlelerle anlattık.

14.09.20207. SINIF
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi  olur’ demekle geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi olur’ demekle geçti!

Ailesinde üniversiteye giden ilk kız çocuğu... Sonrasında çalıştığı şirketin ilk kadın mühendislerinden, doğduğu şehrin ilk kadın milletvekili, kadın bakanı ve ilk belediye başkanı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile geçmişine gittik, onu bugünlere getiren yolculuğu konuştuk…

13.09.2020Gündem
Devlet Tiyatroları Aşık Veyselin dünya prömiyeri ile yeni sezonu açtı

Devlet Tiyatroları 'Aşık Veysel'in dünya prömiyeri ile yeni sezonu açtı

Devlet Tiyatroları, Başkentte "Aşık Veysel" oyununun dünya prömiyerini Küçük Tiyatro Sahnesi'nde yoğun koronavirüs tedbirleri altında yaptı.

2.09.2020Keyif
Arbede çıkarıp gazetecileri dövdüler

Arbede çıkarıp gazetecileri dövdüler

CHP İzmir Gençlik Kolları Kongresi’nde iki grup arasında arbedeyi görüntülemeye çalışan gazeteciler darp edildi. Bir gazetecinin telefonu görüntü çektiği için gasp edildi.

31.08.2020Gündem
Antalyada ilk iş gününde düşüp, başını zemine çarpan genç hayatını kaybetti

Antalya'da ilk iş gününde düşüp, başını zemine çarpan genç hayatını kaybetti

ANTALYA'da, oto yıkamacıdaki ilk iş gününde basınçlı su tabancasını kullanırken, ayağının kayması sonucu beton zemine başını çarpan Aziz Özkan (18), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

27.08.2020Gündem
İmkansız denen evlilik gerçekleşti

'İmkansız' denen evlilik gerçekleşti!

Esenyurt'ta oturan doğuştan yürüme engelli Murat Akdoğan (37), ailesinin karşı çıkmasına rağmen, 1,5 yıl önce kendisine kaçarak evlenen Esra Dalkılıç (20) ile düğünlerini geç de olsa yaptı. Yakınlarının evlilikleri için 'İmkansız' dediği evlilik ardından el birliği ile yapılan düğünde mutlulukları yüzlerinden okunan çiftin düğün masraflarını ve evlerinin bazı ihtiyaçlarını hayırseverler karşıladı.

27.08.2020Gündem
Enver Gökçe kimdir nereli Enver Gökçe şiirleri ve eserleri

Enver Gökçe kimdir nereli? Enver Gökçe şiirleri ve eserleri

Enver Gökçe, Türk Edebiyatı için önemli eserler ile katkı sağladı. Türk şiirinde 1940 kuşağı ya da 'Acılı Kuşak' olarak anılan toplumcu şairlerin önde gelen temsilcileri arasında yer aldı. Peki, Enver Gökçe kimdir nereli? İşte, Enver Gökçe'nin eserleri ve şiirleri hakkında detaylı bilgiler

22.08.2020Gündem
Devlet Tiyatroları perdeyi 1 Eylül’de açıyor

Devlet Tiyatroları perdeyi 1 Eylül’de açıyor

Koronavirüs salgını nedeniyle geçen sezon perdelerini erken kapatmak zorunda kalan Devlet Tiyatroları, 1 Eylül Salı gününden itibaren tedbirler kapsamında sanatseverleri salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor.

20.08.2020Kitap Sanat
Devlet Tiyatrolarında koronavirüs önlemleri

Devlet Tiyatroları'nda koronavirüs önlemleri

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, "Sahnelerimizde ateş ölçer, maske, dezenfektan, hepsi bulunuyor. Koltuklarımızı bir boşluk bırakacak şekilde düzenledik. Maskesiz ve ateş ölçmeden hiçbir seyircimizi sahnemize almayacağız" dedi.

20.08.2020Keyif
Kadın öğretmenin çantası, kırmızı ışıkta beklerken çalındı

Kadın öğretmenin çantası, kırmızı ışıkta beklerken çalındı

ANTALYA'da, otomobiliyle kırmızı ışıkta bekleyen öğretmen Hülya Bilici'nin (46), içinde cep telefonu, kredi kartları ve bir miktar parasının bulunduğu çantası, açık bulunan camdan kapkaç yöntemiyle çalındı. Bilici, "Kırmızı ışıkta beklediğim sırada bir anda çantamı alıp, kaçtı. Ne yapacağımı şaşırdım" dedi.

20.08.2020Gündem
Devlet Tiyatroları ne zaman açılacak İşte Devlet Tiyatrolarının yeni sezon takvimi

Devlet Tiyatroları ne zaman açılacak? İşte Devlet Tiyatroları'nın yeni sezon takvimi!

Devlet Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 yeni tiyatro sezonunun ilk biletleri internetten, 'sanat cepte' uygulamasından ve Devlet Tiyatroları gişelerinden bugün satışa sunuldu. Peki, Devlet Tiyatroları ne zaman açılacak?

18.08.2020Keyif
Devlet Tiyatroları perdelerini açmaya hazırlanıyor

Devlet Tiyatroları perdelerini açmaya hazırlanıyor

Devlet Tiyatroları, 1 Eylül Salı gününden itibaren koronavirüs tedbirleri alınarak sanatseverleri salonlarında ağırlamaya hazırlanıyor.

18.08.2020Keyif
Küçükçekmece’de durdurulan minibüsten 40 kişi çıktı

Küçükçekmece’de durdurulan minibüsten 40 kişi çıktı

KÜÇÜKÇEKMECE’de yapılan denetimlerde bir yolcu minibüsünde 40 kişi çıktı.

17.08.2020Gündem
4. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanımı konu anlatımı

4. Sınıf Türkçe Büyük Harflerin Kullanımı konu anlatımı

Türkçe tarihimiz boyunca pek çok dil ve kültürden etkilense de köklerinden kopmamıştır. En kolay ders olması gerekirken pek çok öğrencinin zorladığı bir derstir. Bundaki ana etken öğrencilerin okumaya karşı isteksiz olmalarıdır. Bunun yanında dil bilgisi konularında da öğrenciler oldukça zorlanıyor. Bazı püf noktalarını bilerek dilimizi okuma ve yazma alanında daha güzel kullanmak söz konusu olacaktır. Dil bilgisi konuları arasında yer alan büyük harflerin kullanımı konusundaki püf noktalarının öğrenmek yazım kurallarında çok önemlidir. Peki, büyük harflerin kullanımı nedir? Hangi alanlarda büyük harf kullanılmalıdır? İşte detaylar.

17.08.20204. SINIF
Binali Yıldırımdan damada esprili tavsiye

Binali Yıldırım'dan damada esprili tavsiye

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, nikah şahitliklerini yaptığı Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun'un oğlu Ahmet Buğra Aksun ile Zeynep Sagay'ın çiftine esprili şekilde tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

14.08.2020Gündem
Küçükçekmecede minibüslerde tıka basa yolculuk

Küçükçekmece'de minibüslerde tıka basa yolculuk

KÜÇÜKÇEKMECE 1. Aşık Veysel Caddesi üzerinde, koronavirüs salgınına rağmen tıka basa yolcu taşıyan minibüsler kameralara yansıdı.

5.08.2020Gündem
Bugün İstanbul...  Uyarılar fayda etmiyor Hepsi yine tıka basa dolu...

Bugün İstanbul... Uyarılar fayda etmiyor! Hepsi yine tıka basa dolu...

Başka Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarına rağmen İstanbul'da sabah ve akşam minibüs manzarası değişmiyor. Küçükçekmece ve Esenyurt'ta çekilen görüntülerde kapılar kapanmayacak kadar yolcu alan minibüsler koronavirüs salgınına davetiye çıkardı. Polislerin denetim yaptığını öğrenen minibüs şoförleri, yolcuları ücretlerini iade etmeden yarı yolda indirdi.

8.07.2020Gündem
Minibüslerde maskeli izdiham Şoke eden görüntüler…

Minibüslerde maskeli izdiham! Şoke eden görüntüler…

Küçükçekmece'de koronavirüs salgınına rağmen tıka basa dolu yolcu taşılan minibüsler kameraya yansıdı. Kapılarını kapatamayacak kadar fazla yolcu alan minibüslerden bazı yolcular dışarı sarktı. Kapasitesinin çok üstünde yolcu alan araçların bazılarının ağırlıktan yan yattığı da görüldü. Minibüs sürüleri her türlü ihlali yaparak ilerledi.

2.07.2020Gündem
Hedefim hat sanatını bir Batılının evine sokabilmek

'Hedefim hat sanatını bir Batılının evine sokabilmek'

Ressam ve tasarımcı Karl Talip Kara, sanat dünyasında kendini bir derviş olarak gördüğünü belirterek "Sanatta bugün hedefim aslında hat sanatını bir Batılının evine sokabilmek." dedi.

1.07.2020Keyif
Rekreasyon alanının yakınında ot yangını

Rekreasyon alanının yakınında ot yangını

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nın yakınıdaki otluk alanda yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 15 dakikada söndürüldü.

25.06.2020Haber
Rekreasyon alanının yakınında ot yangını

Rekreasyon alanının yakınında ot yangını

İzmir'in Bornova ilçesinde bulunan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nın yakınıdaki otluk alanda yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle 15 dakikada söndürüldü.

25.06.2020Gündem
Esenyurtta çatıdan kopan parçalar araçların üzerine düştü

Esenyurt'ta çatıdan kopan parçalar araçların üzerine düştü

Esenyurt'ta özel bir tıp merkezinin çatısından kopan parçalar, 6 aracın üzerine devrildi. Yoldan geçene iki kişi olayı hafif sıyrıklarla atlattı. Edinilen bilgilere göre olay Aşık Veysel Caddesi'nde yaşandı. Özel bir tıp merkezinin çatısından demir levhalar, yağış ve rüzgar nedeniyle aşağıdaki araçların üzerine uçtu. Olayda park halinde bulunan 6 araç zarar gördü. Yoldan geçen iki kişi ise olayı hafif sıyrıklarla atlattı.

23.06.2020Haber
Esenyurtta çatıdan kopan parçalar araçların üzerine düştü

Esenyurt'ta çatıdan kopan parçalar araçların üzerine düştü

Esenyurt'ta özel tıp merkezinin çatısından kopan parçalar, 6 aracın üzerine düştü. Yoldan geçen iki kişi ise hafif şekilde yaralandı.

23.06.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Hem Anadolu hem de Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelere elektrik verilemiyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, İstanbul'da 18 Haziran Perşembe günü elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri resmi sayfası üzerinden paylaştı. Kesinti programıyla ‘elektrikler ne zaman gelecek?’ sorusuna yanıt verildi. İşte BEDAŞ ve AYEDAŞ 18 Haziran elektrik kesintisi programı…

18.06.2020Gündem
İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa bölgelerinde yaşayan vatandaşlar elektrik kesintilerindeki son durumu internette araştırıyor. Anadolu Yakası'nda AYEDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre planlı kesintiler ertelenirken, Avrupa Yakası'nda bazı bölgelerde elektrik kesintileri bulunuyor.. İşte elektrik kesintilerindeki son durum

5.06.2020Gündem
Türkiye en iyi ülkeler arasında olacak

'Türkiye en iyi ülkeler arasında olacak'

Ziya Öğretmen dijital sohbetlerle Türkiye’nin dört bir yanındaki meslektaşlarıyla buluşmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son olarak Çankırı ve Bitlis’teki meslektaşlarıyla uzaktan eğitimin geleceği ve okullar açıldığında yapılacak uyum çalışmalarını değerlendirdi.

4.06.2020Eğitim
Son dakika... Bakan Selçuk: Büyük bir proje başlattık, şimdiden müjdeleyebiliriz...

Son dakika... Bakan Selçuk: Büyük bir proje başlattık, şimdiden müjdeleyebiliriz...

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Uzaktan öğretimin altyapısını iyileştirmekle ilgili büyük bir proje başlattık. Türkiye'nin dünyada uzaktan eğitim altyapısı en iyi birkaç ülkeden biri olacağını şimdiden müjdeleyebiliriz' dedi.

4.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Erkek heykelleri arasında iki kadının iki ayrı hikâyesi

Sharon Stone... Patti Smith... Joan Baez... Jennifer Garner... Jennifer Lopez... Kristen Bell... Reese Witherspoon... Kate Hudson... Stevie Nicks... Barbra Streisand.. Annie Lenox... Dünyaca tanınmış sanatçılar...

20.09.2020

Hümeyra’yı dinlerken

Hümeyra’yı uzunçalardan dinliyorum.

20.09.2020

Arnavutköy’ün yeni mahalle pub’ı

Müşterisi, bir alt paraleldeki anacaddenin aksine semte dışarıdan gelenler değil yerlisi. Weber’s, ‘dışarlıklı curcunası’ndan hoşlanmayan ahalinin, biraz içerideki korunaklı mekânı.

5.09.2020

30 Ağustos resepsiyonlarını hatırladınız mı?

Koronavirüs nedeniyle 30 Ağustos kutlamalarında bazı önlemler alındı. Tarih tekerrür etti.

31.08.2020

Bizde deliye Mecnun derler

Aşk bir delilik halidir ve insanı cinlere karıştırır. Sanıyor musunuz ki “mecnun” bir isim olarak doğdu?

15.08.2020

Madalyonun diğer yüzü

Geçen hafta Spotify CEO’su Daniel Ek’in “Artık 3-4 yılda bir müzik kaydederek başarılı olamazsınız” demecinin birçok ünlü ismin tepkisini çekmesine ve telifler yüzünden eleştirildiğine değinmiştim. Bu kez madalyonun diğer yüzüne bakalım...

13.08.2020

Hakan Bayrakçı’nın son anketinin sonuçları

Hakan Bayrakçı’nın yaptırdığı anket, fırından yeni çıktı.

11.08.2020

Göbeklitepe biranın tarihini değiştiriyor

Her yıl ağustosun ilk cuma günü, “Uluslararası Bira Günü” olarak kutlanıyor.

9.08.2020