EKSTRA
MENÜ

Alacak Sigortası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.234 haberi bulunmuştur.

Alacak Sigortası Haberleri

1 milyar lirayı yurtiçinde tuttuk

1 milyar lirayı yurtiçinde tuttuk

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, 20 sigorta şirketinin yanı sıra TARSİM, Eximbank gibi kurumlara da reasürans desteği sağladıkların belirterek, “Kuruluşumuzun birinci yılında yurtdışına giden primin 1 milyar liralık bölümünü ülke içerisinde tutmayı başardık” diye konuştu.

29.03.2021Ekonomi
BES fonları alınıp satılacak

BES fonları alınıp satılacak

SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, BES katılımcılarına, tüm emeklilik fonlarını alıp satabilme imkânı getirileceğini belirterek, “Emeklilik yatırım fonlarının TEFAS’ta işlem görmesi sağlanacak ve böylece vatandaşlarımız bireysel emeklilik sistemindeki bütün fonları alıp satabilecek” dedi.

22.03.2021Ekonomi
SEDDK Başkanı Gürsoy: Sigorta ve emeklilik sektörümüzü daha güzel günler bekliyor

SEDDK Başkanı Gürsoy: Sigorta ve emeklilik sektörümüzü daha güzel günler bekliyor

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy "BES'te 18 yıllık büyük bir başarı hikayesi var. OKS dahil bugün 12.6 milyon katılımcıya ve 171 milyar TL'yi aşan bir tutarda fon büyüklüğüne ulaşılan sisteme nüfusumuzun yaklaşık 23 milyonluk bir kesimini kapsayan çocuklarımızın katılabilmesinin yolunun açılması çok önemli bir gelişme" dedi.

16.03.2021Ekonomi
Sigorta şirketleri 2020de 84 milyar dolar ödeme yaptı

Sigorta şirketleri 2020'de 84 milyar dolar ödeme yaptı

Howden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Üst Yöneticisi (CEO) Atınç Yılmaz, "Zor bir yılı geride bıraktık. Sigorta şirketlerinin geçtiğimiz yıl dünya genelinde yaptığı ödeme tutarı 84 milyar dolar. Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ödemeler bu rakamın 30 milyar dolarını oluşturuyor." dedi.

24.02.2021Ekonomi
TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Atilla Benli "Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 18 Aralık 2020 verilerine göre BES ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısı 12,6 milyonu aştı. Devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğü ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

2.01.2021Ekonomi
Salgında ihracatçıya rekor tazminat ödendi

Salgında ihracatçıya rekor tazminat ödendi

Coface Türkiye Genel Müdürü Ali Gençtürk, Avrupa pazarının salgından çok etkilendiğini belirterek, “Alacak sigortası kapsamında 25 milyon liralık hasar ödedik, bunun da yüzde 70’i ihracattan kaynaklandı” dedi.

7.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Türk Reasürans A.Ş. sigorta sektörümüzün daima yanında...

Son dakika... Bakan Albayrak: Türk Reasürans A.Ş. sigorta sektörümüzün daima yanında...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Kapasite, Teminat, Sağlıklı ve sürdürülebilir katkı. Yeni Ekonomi Programımız kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerden biri olan Türk Reasürans A.Ş. sigorta sektörümüzün daima yanında..." dedi.

5.11.2020Ekonomi
‘Türkiye Sigorta piyasa yapıcı bir rol oynayacak’

‘Türkiye Sigorta piyasa yapıcı bir rol oynayacak’

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, yeni kurulan şirketin hedeflerini ve yapısını anlattı.

18.09.2020Sigorta
Türk Reasürans 1 yaşında

Türk Reasürans 1 yaşında

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tek hissedar olarak kuruluşunda yer aldığı ve Türkiye’deki yerli reasürans kapasitesini artırmak ve kaynak verimliliği sağlamak amacı ile kurulan Türk Reasürans A.Ş. ilk yılını geride bıraktı. Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren, “Başarılarla dolu bir yılı geride bıraktık; kuruluşumuzun üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra esas faaliyetimize başladık ve sektörle birlikte önemli işlere imza attık” dedi.

18.09.2020Sigorta
Türkiye Sigorta Başkanı Benli: Öncü bir yol oynayacağız

Türkiye Sigorta Başkanı Benli: Öncü bir yol oynayacağız

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli "Türkiye Sigorta, 36 bölgede 2 bin 600 çalışan ve 7 bin 500 dağıtım kanalıyla lider bir sigorta şirketi olarak başladı. Daha önce teminat bulunamayan, riskli ve girilmemiş alanlarda yol açıcı, öncü bir rol oynayacağız. Şu anki kadromuzu 2023'te en az 5-6 bin seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

17.09.2020Ekonomi
Türk Reasürans 1 yaşında

Türk Reasürans 1 yaşında

Türk Reasürans AŞ Genel Müdürü Selva Eren "Başarılarla dolu 1 yılı geride bıraktık, kuruluşumuzun üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra esas faaliyetimize başladık ve sektörle birlikte önemli işlere imza attık" dedi.

17.09.2020Ekonomi
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Sigorta Haftasını kutladı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Sigorta Haftası'nı kutladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Güçlü bir sigorta sektörü, istikrarlı bir kalkınma mücadelesinin formülüdür." ifadesini kullandı.

5.09.2020Ekonomi
Salgın sağlık, seyahat sigortalarını öne çıkardı

Salgın sağlık, seyahat sigortalarını öne çıkardı

Yeni normalin yaşandığı bu dönemde, sağlığın ön planda tutularak, riskleri en aza indirgemenin ve risklere karşı sigorta korumasıyla önlem almanın önemine değinen Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, “Pandemi dönemi göstermiştir ki; en önemli şey sağlığımızdır ama sahip olduğumuz varlıklar da mutlaka korunmalıdır. Çoğu işletmenin geliri azalmış, hatta gelir elde edememiştir. Böyle bir dönemde oluşabilecek hasarların mali yükü her insanı, her işletmeyi daha da zorlayacaktır. Bu yüzden, bireysel ve kurumsal olarak herkes mutlaka bir sigorta güvencesi altında olmalıdır. Pandemi sonucu sigortanın önemi ve bu konudaki farkındalık belirgin şekilde arttı. Şirket olarak yılsonu büyüme hedefimizi sektör paralelinde yüzde 15-20 seviyesinde bekliyoruz” dedi.

22.08.2020Sigorta
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hakkını söke söke alan bir ülke olarak devam edeceğiz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin ikinci yılında önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kimsenin hakkına göz dikmeyen ama kendi hakkını da söke söke alan bir ülke olarak hareket etmeye devam edeceğiz'' dedi. Libya'daki gelişmelerle ilgili de konuşan Erdoğan, ''Son zamanlardaki bazı gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kimse heveslenmesin ona da prim vermeyeceğiz'' ifadelerini kullandı. ''Biz ne sismik araştırma gemilerimizle, ne sondaj gemilerimizle birilerinin iznine tabi değiliz'' diyen Erdoğan, ''Biz uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa Doğu Akdeniz’de haklarımız neyse bu çerçeve içinde bu adımlarımızı attık. Bundan soran da bu adımlarımızı atmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. Erdoğan konuşmasında ayrıca ''2019 yılında elektriğimizin yüzde 62'sini yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettik. Yani enerjide de artık Türkiye muhtaç olmaktan çıkmıştır ve çıkıyor'' sözlerine de yer verdi.

21.07.2020Gündem
Sağlık, siber ve alacak sigortaları yeni dönemin gözde branşları

Sağlık, siber ve alacak sigortaları yeni dönemin gözde branşları

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, tüm dünyayı saran ve Türkiye’de de yaklaşık dört aydır etkilerini gösteren Covid-19 salgınının sigorta sektörü üzerine etkilerini değerlendirdi.

10.07.2020Sigorta
Salgında iyi sınav verdik

Salgında iyi sınav verdik

ANADOLU Sigorta Genel Müdürü Mehmet Şencan, koronavirüs salgını döneminde sigortacıların iyi bir sınav verdiklerini söyledi. Alınan önlemler ile sigortalıların özellikle finansman tarafında rahatlatıldığını, bu süreçte zorunlu sigortalarda primlerin ertelendiğini, indirimler yapıldığını belirten Şencan, tüm şirketlerin sigortalılara yönelik ciddi paketler açıkladıklarını kaydetti.

15.06.2020Ekonomi
Artan siber saldırılar  sigortaya olan talebi artırdı

Artan siber saldırılar sigortaya olan talebi artırdı

Koronavirüs ile birlikte tüketiciler yeni sigorta branşları ile tanışmaya başladı.

5.06.2020Sigorta
Desteklere yıl sonuna kadar devam

Desteklere yıl sonuna kadar devam

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, koronavirüs önlemleri kapsamında önce salgını sağlık sigortaları kapsamına aldıklarını, trafik, kasko sigortalarında vadeleri uzatıp, indirimler yaptıklarını belirterek, “Salgın döneminde üç ayın maliyetini sigortacılar olarak biz üstlendik. Bu destekler yıl sonuna kadar geçerli olacak” dedi.

1.06.2020Ekonomi
Firmalara özel Alacak Sigortası poliçesi

Firmalara özel Alacak Sigortası poliçesi

Üretim çarklarını küresel ölçekte durma noktasına getiren Covid-19 salgını gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor. Şirketler pandemi nedeniyle zor günler geçirirken, salgın sonrasında oluşacak hasarın boyutu ise henüz bilinmiyor. Bu dönemde yaşanacak ticari alacakların temerrüde düşmesi ve alıcıların iflas durumlarında ise şirketlerin imdadına Ticari Alacak Sigortası yetişiyor. Şirketler sigorta sayesinde zorlu süreci en az hasarla atlatabiliyor.

30.05.2020Sigorta
Nart Sigorta’dan KOBİ’lere Alacak Sigortası indirimi

Nart Sigorta’dan KOBİ’lere Alacak Sigortası indirimi

Nart Sigorta ve Reasürans Brokerliği, KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası’nda indirim yapmaya başladı.

15.05.2020Sigorta
BIST100 yüzde 0.17 düştü, dolar 7.19 lirada

BIST100 yüzde 0.17 düştü, dolar 7.19 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), 98 bin 68 puan ile 99 bin 280 puan arasında dalgalandığı günü yüzde 0.17 düşüşle 98 bin 571 puanda tamamladı.

6.05.2020Ekonomi
Alacak sigortasının önemi arttı

Alacak sigortasının önemi arttı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Sayın Atilla Benli, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik ticari alacak sigortasında yapılan yeni düzenleme yapıldığını söyledi.

13.04.2020Ekonomi
Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere kalkan oldu

Ekonomik İstikrar Paketi tüm kesimlere "kalkan" oldu

Kovid-19 önlemleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi", esnaftan işverene, çalışandan emekliye kadar tüm kesimleri kucakladı.

7.04.2020Ekonomi
Alacak sigortasından faydalanmak isteyen KOBİ’ler için kriterler neler

Alacak sigortasından faydalanmak isteyen KOBİ’ler için kriterler neler?

KOBİ’lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortası kapsamında, 'alıcılara' sağlanan kredi limitlerinde; vadeli satışlardan elde edilen ciro büyüklüğü, alacak sigortası talebinde bulunan işletmenin alıcı için talep ettiği kredi limiti, alıcıya ait finansal bilgiler, risk skoru gibi faktörler dikkate alınacak.

3.04.2020Sigorta
Kovid-19 risklerine karşı KOBİ alacaklarına devlet güvencesi

Kovid-19 risklerine karşı KOBİ alacaklarına devlet güvencesi

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, devlet destekli ticari alacak sigorta sistemi kapsamında, 1 Nisan 2020-1 Nisan 2021 döneminde akdedilen sigorta sözleşmelerinden kaynaklanan ancak reasürans ve retrosesyon yoluyla transferi yapılamayan riskler için reasürans desteği verilecek.

30.03.2020Ekonomi
KOBİlere alacak sigortasında yüzde 110 reaürans desteği

KOBİ'lere alacak sigortasında yüzde 110 reaürans desteği

KOBİ'lerin ticari alacak sigortası için yüzde 110 reasürans desteği taahhüt edildi.

30.03.2020Ekonomi
Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Pancar üreticisine 250 milyon TL’lik müjde

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkşeker’in haziran sonunda yaklaşık 40 bin çiftçiye ödemesi gereken avans bedelleri ve ramazan ile kurban bayramları öncesi ödemesi gereken küspe istihkak bedelleri olan 250 milyon liranın 3 Nisan’da pancar çiftçisinin hesaplarında olacağını bildirdi.

28.03.2020Ekonomi
KOBİ alacakları devlet garantisinde

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Yıllık cirosu 25 milyon lira ve altında olan kurumlara sağlanan ‘devlet destekli ticari alacak sigortası’nın kapsamı genişletildi. Böylece yıllık cirosu 125 milyon liraya kadar olan tüm KOBİ’ler bu imkândan yararlanacak. Karar 1 Nisan’da yürürlüğe girecek.

28.03.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Ciro şartını 125 milyon liraya çıkardık

Son dakika... Bakan Albayrak: Ciro şartını 125 milyon liraya çıkardık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, alacak sigortasından yararlanma şartlarının genişletildiğini söyledi.

27.03.2020Ekonomi
Bakan Albayrak açıkladı 2547 firma incelendi Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Bakan Albayrak açıkladı! 2547 firma incelendi! Tespitler savcılıkla paylaşıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "TÜRKŞEKER, 40 bin çiftçiye verilmesi gereken avans ile küspe istihkak bedellerinin ödemesini erken yapacak." dedi. Ayrıca stokçuluk ve karaborsacılıkla mücadele edildiğini belirten Bakan Albayrak 2547 firmanın incelendiğini açıkladı.

27.03.2020Ekonomi
KOBİ alacakları devlet garantisinde

KOBİ alacakları devlet garantisinde

Hazine ve Maliye Bakanlığının aldığı ve 1 Nisan'da yürürlüğe girecek karar, Kovid-19 salgınının yol açması beklenen ekonomik risklere karşı işletmelere rahat nefes aldıracak.

27.03.2020Ekonomi
Ticari alacak sigortasına düzenleme

Ticari alacak sigortasına düzenleme

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme yapıldı.

26.03.2020Ekonomi
Ticari alacak sigortasına düzenleme

Ticari alacak sigortasına düzenleme

KOBİ'lere yönelik devlet destekli ticari alacak sigortasına ilişkin düzenleme yapıldı. Bir önceki mali yıldaki yıllık net satış hasılatı 125 milyon liradan az olan orta büyüklükteki işletmelere de alacak sigortası sunulacak.

25.03.2020Ekonomi
Sigorta sektörü 2020 yılından umutlu

Sigorta sektörü 2020 yılından umutlu

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "Sigorta sektörünün 2020'de çok daha iyi bir yıl geçireceğini ve çok daha iyi sonuçlara ulaşacağını düşünüyoruz" dedi.

26.12.2019Ekonomi
Varlık Fonu’ndan sigorta holdingi

Varlık Fonu’ndan sigorta holdingi

Türkiye Varlık Fonu (TVF), sigorta ve emekliliği stratejik yatırım alanı olarak belirledi. Kurulacak sigorta holdingi, kamunun tüm sigorta şirketlerini satın alarak birleştirecek. Birleşme sonrası kamunun sigorta pazarında ağırlığı artarken, fonun çatısı altındaki kurumların sigorta stratejisi tek elden yürütülecek. TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, “Sektördeki hiçbir oyuncu endişelenmesin, keyifli rekabet yapacağız” dedi.

17.12.2019Ekonomi
Kamudaki sigorta şirketlerinin birleşmesiyle sektörün pazar payı büyüyecek

Kamudaki sigorta şirketlerinin birleşmesiyle sektörün pazar payı büyüyecek

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Yönetimi AŞ Genel Müdürü Zafer Sönmez, kamu bankalarının kontrolünde bulunan sigorta şirketlerinin birleştirilmesi projesine ilişkin, "Proje tamamlandığında, sigortacılık sektörü daha derin ve geniş bir yapıya dönüşürken sektörün pazar payı büyüyecek, ürün gamı artacak ve sektöre dinamizm gelecek." dedi.

16.12.2019Ekonomi
Sağlık harcamasına tamamlayıcı çözüm

Sağlık harcamasına tamamlayıcı çözüm

TSB Başkanı Atilla Benli, tamamlayıcı sağlık sigortasının artan sağlık harcamalarının yükünü hafifleteceğini belirterek, “Kamu da tamamlayıcı sağlığın geliştirilmesini destekliyor. Hem fiyatı uygun hem de çözüm sunuyor. 2020’de yaygınlığı artacak” dedi.

16.12.2019Ekonomi
Verimsiz harcamalara tırpan, eğitim, sağlık ve üretime kaynak

Verimsiz harcamalara 'tırpan', eğitim, sağlık ve üretime 'kaynak'

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, verimsiz harcama alanları tasfiye edilecek, bu yolla oluşturulacak mali kaynak başta eğitim, sağlık ve üretim olmak üzere büyümeye katkı sağlayacak alanlarda kullanılacak.

4.12.2019Ekonomi
e-Poliçe ile yılda 21 bin ağacın kesilmesi önlenecek

e-Poliçe ile yılda 21 bin ağacın kesilmesi önlenecek

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin (SBM) e-Poliçe projesi ile sigortalılar, poliçelerine dijital ortamda istedikleri zaman ulaşabilecek.

17.11.2019Ekonomi
Ekonomiye katkımız artacak

Ekonomiye katkımız artacak

Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, sigorta sektörünün gerekli büyüklüğe ulaşması halinde ekonomiye yapacağı katkının da artacağını ve kasko, trafik, konut, endüstriyel sigortalarda yapılacak işler olduğunu söyledi.

30.09.2019Ekonomi
İhracatçılara Türk Eximbanktan kur-faiz riski yönetimi eğitimi

İhracatçılara Türk Eximbank'tan "kur-faiz riski yönetimi" eğitimi

Türk Eximbank, ihracatçıları kur ve faiz riskine karşı korumak için kullanabilecekleri enstrüman ve alabilecekleri hizmetler hakkında bilgilendirmek amacıyla ihracatın yoğun olduğu 10 ili kapsayan eğitim seferberliği başlattı.

28.09.2019Ekonomi
Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: Ekonomik istikrarı kısa süre içinde yeniden sağladık

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan: Ekonomik istikrarı kısa süre içinde yeniden sağladık

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ekonomideki dalgalanmanın kısa süre içinde sona erdiğini söyledi.

25.09.2019Ekonomi
Eximbank Genel Müdürü Vekili Gültekin: KOBİlerin ihracattaki alacak riskinin yüzde 90ını garanti ediyoruz

Eximbank Genel Müdürü Vekili Gültekin: KOBİ'lerin ihracattaki alacak riskinin yüzde 90'ını garanti ediyoruz

Türk Eximbank Genel Müdür Vekili Enis Gültekin "Alıcıdan parasını tahsil edememesi durumunda biz ihracatçımıza, KOBİ'mize bunu ödeyerek onların bu riskle karşılaşmamalarını sağlıyoruz. Bu da onlar için yeni pazarlara açılma ve mevcut pazarda tutunma konusunda çok önemli. KOBİ'lerimizin alacaklarının yüzde 90'ına kadarlık kısmını biz garanti ediyoruz" dedi.

23.08.2019Ekonomi
Bakan Pekcan açıkladı Eximbank 11 bin 535 ihracatçıyı destekliyor

Bakan Pekcan açıkladı! Eximbank 11 bin 535 ihracatçıyı destekliyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Eximbank'ın 2019 yılı sonu itibarıyla ihracatçılara hem nakit kredi, hem sigorta hem de garanti olarak 48,4 milyar dolar finansman desteği vermesini hedefliyoruz. Bu rakamın da ihracatın yüzde 27'sinin finansmanını sağlayacağını öngörüyoruz" dedi.

18.07.2019Ekonomi
KOBİ’lerin yüzde 60’ı risk altında

KOBİ’lerin yüzde 60’ı risk altında

Sigortacılar, yaptıkları araştırmalarda KOBİ’lerin sadece yüzde 37’sinin sigortalı olduğunu tespit ettiklerini belirterek, milyonlarca dolar yatırım yapan, binlerce kişi çalıştıran işletmelerin risklere karşı korumasız olduğunu söylüyor. Sigortacılar, “Artık KOBİ’lerin, bizlerin risk yönetim tecrübemizden faydalanma zamanı geldi” diyor.

17.06.2019Ekonomi
5 bin KOBİ’nin alacağı devlet güvencesinde

5 bin KOBİ’nin alacağı devlet güvencesinde

Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Karan, sene başında uygulamaya giren devlet destekli alacak sigortası ile dört ayda 5 bin 300 KOBİ’nin ticari alacağını sigortalattığını ve bir milyar liralık sigorta teminatı verildiğini açıkladı.

13.05.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Trafik sigortasına yeni düzenleme mi geliyor?

Açıkça söyleyeyim, sigortacılar, bu salgın döneminde iyi bir sınav verdi.

11.05.2020

KOBİ’lere alacak desteği

Koronavirüs salgını nedeniyle ticari alacağı riske giren KOBİ’ler, devlet destekli alacak sigortası yaptırmaya devam edecek. Sigortanın kapsamına orta büyüklükteki şirketler de dahil edildi. Kredi limiti 750 bin liraya çıkarıldı.

6.04.2020

2019 tarihe geçti

Sigortacılık ve bireysel emeklilik açısından 2019, ilklerin yılı oldu. 20 yıldan fazladır bağımsız kurum isteyen sigortacılar, isteklerine kavuştu ve SEDDK kuruldu. Bir ilk daha yaşandı, Türk Reasürans adında yerli ve milli reasürans şirketi kuran kamu reasürans pazarına girdi.

30.12.2019

Varlık Fonu’ndan sigorta holdingi

Türkiye Varlık Fonu (TVF), sigorta ve emekliliği stratejik yatırım alanı olarak belirledi. Kurulacak sigorta holdingi, kamunun tüm sigorta şirketlerini satın alarak birleştirecek. Birleşme sonrası kamunun sigorta pazarında ağırlığı artarken, fonun çatısı altındaki kurumların sigorta stratejisi tek elden yürütülecek. TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez, “Sektördeki hiçbir oyuncu endişelenmesin, keyifli rekabet yapacağız” dedi.

17.12.2019