EKSTRA
MENÜ

Atilla Benli

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 174 haberi bulunmuştur.

Atilla Benli Haberleri

Çocuklarımızın Geleceği BES Güvencesi Altında

"Çocuklarımızın Geleceği BES Güvencesi Altında"

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’ndaki Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili açıklamaları, sigorta ve bireysel emeklilik sektöründe büyük heyecan yarattı. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, “18 yaş altı 23 milyon genç nüfusumuzun yarınlarını BES ile güvence altına alıyoruz” dedi.

15.03.2021Ekonomi
Kumbara işlevi görecek

Kumbara işlevi görecek

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı (TSB) Atilla Benli, BES’in, kumbara işlevi göreceğini söyledi.

15.03.2021Ekonomi
Sigorta sektöründe ‘BES’ heyecanı

Sigorta sektöründe ‘BES’ heyecanı

Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’ndaki Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ile ilgili açıklamalar, sigorta ve bireysel emeklilik sektöründe heyecan yarattı.

14.03.2021Ekonomi
Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Birleşme sinerji getirdi kârlılık arttı

Kamu şirketlerinin birleşmesi ile Varlık Fonu çatısı altında kurulan Türkiye Sigorta’nın ilk yıl sonuçları açıklandı. Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, pazar payını, birleşmenin etkisinin üzerinde arttırdıklarını belirterek, lider konuma geldiklerini söyledi. Benli, Doğu Avrupa ve Türk cumhuriyetlerinde de büyümek istediklerini kaydetti.

10.03.2021Ekonomi
1.2 milyar TL tazminat ödendi

1.2 milyar TL tazminat ödendi

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, 2020’de sigorta sektörünün, vatandaşlara 1.6 milyar TL destek sağladığını açıkladı.

15.02.2021Ekonomi
Sigortada prim üretimi yüzde 19 yükseldi

Sigortada prim üretimi yüzde 19 yükseldi

Sigorta sektörünün 2020 yılında büyümesinden memnuniyet duyduklarını belirten Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, “Sektörümüzün prim üretimi 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 19.3 artışla 82.6 milyar TL’ye yükseldi.

13.02.2021Ekonomi
Sigorta sektörünün prim üretimi 2020de yüzde 19,3 yükseldi

Sigorta sektörünün prim üretimi 2020'de yüzde 19,3 yükseldi

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "Sektörümüzün prim üretimi 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 19,3 artışla 82,6 milyar TL’ye yükseldi" dedi.

12.02.2021Ekonomi
Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli: Trafik güvenliği  önceliğimiz

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli: Trafik güvenliği önceliğimiz

İçişleri Bakanlığımız tarafından Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı’nda yeni bir döneme geçildi.

9.02.2021Ekonomi
Türkiye Sigorta 2020 yılını lider tamamladı

Türkiye Sigorta 2020 yılını lider tamamladı

Türkiye Sigorta, 2002 yılını prim üretiminde sektör lideri olarak kapattı. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayınlanan 2020 yılı 12 aylık sektör istatistikleri sonuçlarına göre Türkiye Sigorta, 60 şirketin faaliyet gösterdiği Türk sigorta sektöründe hayat dışında 8 milyar 887 milyon lira ve yüzde 13,04 oranında pazar payı; hayat tarafında ise 3 milyar 993 milyon lira ve yüzde 27.67 oranındaki pazar payı ile sektör sıralamasında birinci oldu.

29.01.2021Sigorta
Bireysel emeklilik 12 milyon katılımcıya ulaştı

Bireysel emeklilik 12 milyon katılımcıya ulaştı

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Emeklilik Gözetim Merkezi’nin verilerine göre Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısının 12.6 milyonu aştığını, devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğünün ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştığını açıkladı.

12.01.2021Sigorta
TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Benli sigortacılık sektörünü değerlendirdi

TSB Başkanı Atilla Benli "Emeklilik Gözetim Merkezi’nin 18 Aralık 2020 verilerine göre BES ve otomatik katılımdaki toplam katılımcı sayısı 12,6 milyonu aştı. Devlet katkısı dahil toplam fon büyüklüğü ise yaklaşık 171 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

2.01.2021Ekonomi
TBMM çalışanları Türkiye Sigorta’ya emanet

TBMM çalışanları Türkiye Sigorta’ya emanet

Türkiye Sigorta, Türkiye Büyük Millet Meclisi personeli ve ailelerini tamamlayıcı sağlık sigortası ile güvence altına aldı. TBMM’de düzenlenen törende Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu karşılıklı protokol imzaladı.

26.12.2020Sigorta
Türk sigorta sektöründen Azerbaycan’a destek

Türk sigorta sektöründen Azerbaycan’a destek

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ve Azerbaycan Sigortacılar Derneği arasında sigorta sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla mutabakat imzalandı. Bu kapsamda Azerbaycan’da sigorta geleneklerinin oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla Türkiye’deki sektör deneyiminin aktarılması sağlanacak. Azerbaycan, sigorta pazarında yeni bir ürün stratejisi şekillendirmede; Türkiye’nin deneyimini kullanma ve Türkiye’nin reasürans deneyimini Azerbaycan’da uygulamak için çalışmalara başlayacak.

26.12.2020Sigorta
2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, bir taraftan koronavirüs salgını diğer taraftan yaşanan depremler nedeniyle 2020’nin sigortasız olmaz dedirten bir yıl olduğunu söyledi. Benli, bu yıl sigorta pazarının yüzde 21 büyüdüğünü de açıkladı.

25.12.2020Ekonomi
Türkiye Sigortadan TBMM çalışanlarına tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi

Türkiye Sigorta'dan TBMM çalışanlarına tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli "Kapsamını genişlettiğimiz ürünümüzle TBMM personeli ve bağımlılarını da güvence altına almaktan gurur duyuyoruz" dedi.

22.12.2020Ekonomi
Katılım sigortacılığı yönetmeliği hazır

Katılım sigortacılığı yönetmeliği hazır

Katılım sigortacılığında uluslararası alanda söz sahibi olmak için yapılan çalışmaların hızla sürdüğünü ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) katılım sigortacılığının geliştirilmesi için çalışmalara başladığına dikkat çekti.

18.12.2020Ekonomi
Türkiye Varlık Fonu CEOsu Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacak

Türkiye Varlık Fonu CEO'su Sönmez: Türkiye Sigorta 5 yılda bölgede önemli bir oyuncu olacak

Türkiye Varlık Fonu Üst Yöneticisi Sönmez, Türkiye'nin yerli ve milli bir markasının bölgesel bir lider olacağı yol haritasına başladıklarını belirterek, "Türkiye Sigorta 5 yıl içerisinde bölgede önemli bir oyuncu olacaktır." dedi.

17.12.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat ile iş birliği yaparak, milli haberleşme uydularını sigortaladı.

23.11.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta, Türksat ile işbirliği gerçekleştirdi. Yapılan sigorta poliçesi ile Türkiye’nin uzaydaki gözleri olan ve toplam değeri 280 milyon doları aşan milli haberleşme uyduları ‘Türksat 3A’, ‘Türksat 4A’ ve ‘Türksat 4B’ 1 yıl süreyle Türkiye Sigorta tarafından sigortalandı ve olası risklere karşı 2.225.000.000 TL değerinde teminat sağlandı.

21.11.2020Sigorta
Türksat AŞ ile Türkiye Sigortadan iş birliği

Türksat AŞ ile Türkiye Sigorta'dan iş birliği

Türksat AŞ ile Türkiye Sigorta arasında haberleşme uydularının 1 yıl süreyle sigortalanması için iş birliği yapılacak.

16.11.2020Ekonomi
Uydulara uzay sigortası

Uydulara uzay sigortası

Türkiye Sigorta, gelecek ay uzaya fırlatılacak 5A ile 2021 Haziran’da uzaya fırlatılacak 5B uydularını sigortalayacak.

16.11.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta ailesi iyilik peşinde koştu

Türkiye Sigorta ailesi iyilik peşinde koştu

42. İstanbul Maratonu'na katılan Türkiye Sigorta ailesi, genel müdürlük ve bölge müdürlüğü personeliyle çocukların geleceği için Darüşşafaka ve KAÇUV yararına iyiliğin peşinde koştu.

11.11.2020Sigorta
TSB: Sigortanın önemi daha iyi anlaşıldı

TSB: Sigortanın önemi daha iyi anlaşıldı

TÜRKİYE Sigorta Birliği (TSB), İzmir depremi ile ilgili bir açıklama yaptı. SEDDK Başkanı Türker Gürsoy, TSB Başkanı Atilla Benli, DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı, 5 Kasım’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelerek, hasar tespit çalışmalarını yerinde görmek amacıyla da başta Bayraklı ilçesi olmak üzere kentte bir dizi temasta bulundu.

9.11.2020Ekonomi
Sigorta sektörü deprem yaralarını sarmaya başladı

Sigorta sektörü deprem yaralarını sarmaya başladı

Depremin hemen ardından İzmir’de hasar tespit çalışmaları yaparak yaraları sarmaya başlayan sigorta şirketleri, gelen hasar ihbarlarına en hızlı biçimde cevap verebilmek için özel ekipler kurarak ödemelere başladı.

6.11.2020Sigorta
Türkiye Hayat Emeklilikten Dünya Tasarruf Gününe ilişkin açıklama

Türkiye Hayat Emeklilik'ten Dünya Tasarruf Günü'ne ilişkin açıklama

Türkiye Hayat Emeklilik İcra Kurulu Başkanı Atilla Benli "Refahı yüksek bir yaşamı sürdürebilir kılmanın yolu tasarruf etmekten geçiyor. Sürdürülebilir refah için BES önemli avantajlar barındırıyor. Tasarrufu alışkanlık haline getirebilmek adına ‘Birikim, tasarrufla başlar. Tüketen değil, biriktiren ol!’ diyoruz” dedi.

30.10.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta Birliğinden Dünya Tasarruf Günü mesajı

Türkiye Sigorta Birliği'nden Dünya Tasarruf Günü mesajı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "Tasarruf, refahı sürdürülebilir kılmak için olmazsa olmaz bir alışkanlık ve bu alışkanlığın küçük yaşlardan itibaren kazanılması büyük önem taşıyor. Birikim sahibi olduğumuzda kendimizi daha güvende hissediyor, yarınlara daha güvenle bakıyoruz" dedi.

26.10.2020Ekonomi
Emeklilikte gelir kaybının çözümü BES

Emeklilikte gelir kaybının çözümü BES

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, emeklilikte gelir kaybı yaşanmamasının yolunun özel emeklilik olduğunu belirterek, bireysel emeklilik sisteminin ciddi başarı hikâyesi yazdığını ve 132 bin kişinin sistemden emekli olduğunu söyledi.

26.10.2020Ekonomi
2020 ‘Sigorta’yı hatırlattı

2020 ‘Sigorta’yı hatırlattı

Her yıl sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığını artırmak, farklı risklere dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Sigorta Haftası, etkinlikler ve açıklamalarla kutlanmaya başlandı. Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği (TSB), Sigorta Haftası’nda sigorta ve emeklilik sektöründeki gelişmeleri değerlendiren ve sektörün önemine değinen bir açıklama yaptı.

20.10.2020Sigorta
‘Türkiye Sigorta geçmişle gelecek arasında köprü kuruyor’

‘Türkiye Sigorta geçmişle gelecek arasında köprü kuruyor’

Üretim ve kârlılıkta sürdürülebilir liderlik ve küresel sigorta şirketi olma hedefiyle faaliyetine başlayan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik yeni logosuyla da dikkat çekiyor. Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, “Kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle Eylül ayı itibarıyla hizmet vermeye başlayan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik logosu geçmiş ve gelecek arasında güçlü bir ilişki kuran grafik öğeler taşıyor” dedi.

12.10.2020Sigorta
TSB Başkanı Atilla Benliden Sigorta Haftası değerlendirmesi

TSB Başkanı Atilla Benli'den Sigorta Haftası değerlendirmesi

TSB Başkanı Atilla Benli'den "2020'ye baktığımızda, hem bugünümüz hem de güvenli yarınlarımız için hayattaki risklere karşı, sürdürülebilir bir yaşam standardı sağlama noktasında sigortanın bir ihtiyaç olduğunu tüm yönleriyle hatırlatan bir yıl olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

12.10.2020Ekonomi
‘Türkiye Sigorta piyasa yapıcı bir rol oynayacak’

‘Türkiye Sigorta piyasa yapıcı bir rol oynayacak’

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, yeni kurulan şirketin hedeflerini ve yapısını anlattı.

18.09.2020Sigorta
Bireysel emeklilikte hedef 400 milyar TL

Bireysel emeklilikte hedef 400 milyar TL

2003’te kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde 160 milyar TL’lik fon biriktiğine dikkat çeken Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, “Burada potansiyel çok yüksek. Toplam potansiyelimizin çok kısa sürede 400 milyar liraya çıkması muhtemel” diye konuştu.

18.09.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta Başkanı Benli: Öncü bir yol oynayacağız

Türkiye Sigorta Başkanı Benli: Öncü bir yol oynayacağız

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli "Türkiye Sigorta, 36 bölgede 2 bin 600 çalışan ve 7 bin 500 dağıtım kanalıyla lider bir sigorta şirketi olarak başladı. Daha önce teminat bulunamayan, riskli ve girilmemiş alanlarda yol açıcı, öncü bir rol oynayacağız. Şu anki kadromuzu 2023'te en az 5-6 bin seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

17.09.2020Ekonomi
Ağustostaki sel felaketlerinde 200 milyon liraya yakın tazminat ödendi

Ağustostaki sel felaketlerinde 200 milyon liraya yakın tazminat ödendi

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "Eksperlerimizin yaptığı tespitler sonucu, Giresun, Rize, Samsun ve Trabzon'dan sigorta şirketlerinde 244, TARSİM tarafında da 390 olmak üzere toplam 634 hasar dosyası açıldı" dedi.

16.09.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta ilk poliçesini Tuna-1’e kesti

Türkiye Sigorta ilk poliçesini Tuna-1’e kesti

Sigorta sektöründe tarihi bir dönem yaşanıyor. Kamu sigorta şirketleri tek bir çatı altında birleşti. Birleşme ile 38 bölge, 3 bin 620 çalışan ve 15 milyon müşteriye hizmet veren Türkiye’nin en büyük emeklilik ve sigorta şirketi olan Türkiye Sigorta doğdu. Hedefte ise Türk sigorta sektörünü küresel rekabette zirveye taşımak ve sigortacılık hizmetlerini tabana yaymak var.

11.09.2020Sigorta
Türkiye’nin tüm risklerine talibiz

'Türkiye’nin tüm risklerine talibiz'

Türkiye Sigorta adı ile Varlık Fonu altında birleşen kamu sigorta şirketlerinin hedefi de belli oldu. Türkiye’nin sigorta ihtiyacını karşılamak, tasarrufları arttırmak. Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, “Milli anlamda ne kadar riski varsa bunların hepsine talibiz” dedi. Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, bölgesel lider olmak istediklerini belirterek, “Mavi Vatan dediğimiz yerde de sigorta var, buradan gelir yaratabiliriz” dedi.

9.09.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta ile sektörde yeni bir dönem başlıyor

Türkiye Sigorta ile sektörde yeni bir dönem başlıyor

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez "Yeni Ekonomi Planı’nda belirtilen, sigorta sektörünün penetrasyonunun artması, bankacılık dışı finansal sektörün payının yükseltilmesi, Türkiye’nin tasarruf bazının artırılması, bölgesel ve hatta küresel sigorta lideri bir şirket oluşturulması amaçlarıyla çıktığımız yolculuğumuzda bugün önemli bir dönüm noktasındayız" dedi.

8.09.2020Ekonomi
TVF Genel Müdürü Sönmez: Hedefimiz üretim ve karlılıkta sürdürülebilir liderlik

TVF Genel Müdürü Sönmez: Hedefimiz üretim ve karlılıkta sürdürülebilir liderlik

TVF Genel Müdürü Zafer Sönmez "3 kamu sigorta şirketimizi Türkiye Sigorta AŞ, üç kamu hayat emeklilik şirketimizi de Türkiye Hayat Emeklilik AŞ çatısı altında birleştirdik" dedi.

7.09.2020Ekonomi
TSB: Giresun ve Rize’de sigortalılık oranı oldukça düşük

TSB: Giresun ve Rize’de sigortalılık oranı oldukça düşük

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Giresun ve Rize’de yaşanan sel felaketleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

30.08.2020Sigorta
Sigorta sektörü Giresun ve Rize’deki sel felaketinin yaralarını sarıyor

Sigorta sektörü Giresun ve Rize’deki sel felaketinin yaralarını sarıyor

TSB Başkanı Atilla Benli "Giresun ve Rize’de yaşanan sel felaketlerinin ardından da sigortalıların hasarlarının en kısa sürede tespiti ve hasar ödemelerinin yapılması için çalışmalarımıza başladık" dedi.

27.08.2020Ekonomi
Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Güneş’ten Oruç Reis’e tam koruma

Akdeniz'de sismik araştırma yapan milli sismik araştırma gemisi Oruç Reis, gövde sigortasından harp durumunda meydana gelecek zararlara kadar Güneş Sigorta tarafından sigortalandı.

24.08.2020Ekonomi
Tasarrufunuzu BES’le yapın

Tasarrufunuzu BES’le yapın

Aileler, çocuklarının eğitimi başta olmak üzere, yarınları için birikim yapmaya önem veriyor.

22.08.2020Sigorta
Türkiye Sigorta Birliği: Depreme karşı sigortasız konut kalmamalı

Türkiye Sigorta Birliği: Depreme karşı sigortasız konut kalmamalı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli "DASK, kuruluşundan bu yana meydana gelen 788 depremde 393 milyon TL hasar ödemesi yaparken, ülkemizde ZDS sigortalılık oranı da yüzde 55’e ulaştı. Ancak elbette bu oranlar yeterli değil" dedi.

12.08.2020Ekonomi
Salgında ekonomiye 400 milyon lira katkı

Salgında ekonomiye 400 milyon lira katkı

Türkiye Sigorta Birliği, yeni yol haritasını açıkladı. TSB Başkanı Atilla Benli, koronavirüs salgınında sigorta sektörünün üzerine düşeni yaptığını belirterek, “Aldığımız kararlar ile salgın döneminde ekonomiye 400 milyon lira katkı sağladık” dedi.

27.07.2020Ekonomi
TSB Başkanı Benli: Sigorta sektörü güçlendikçe, Türkiye ekonomisi daha da güçlenecek

TSB Başkanı Benli: Sigorta sektörü güçlendikçe, Türkiye ekonomisi daha da güçlenecek

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Atilla Benli, Türkiye sigorta sektörünün dünyadaki yerinin Türk ekonomisinin büyüklüğüne uygun olmadığını belirterek, "Yeni dönemle birlikte makro hedefimiz, sigortacılık ve emeklilik sektörümüzü dünyada hak ettiği konuma ulaştırmak olacak. Sigorta ve emeklilik sektörü güçlendikçe Türkiye ekonomisi daha da güçlenecek." dedi.

21.07.2020Ekonomi
COVID-19 birikim yapmanın önemini hatırlattı

COVID-19 birikim yapmanın önemini hatırlattı

Covid-19 öngörülemeyen risklerin hayatın bir parçası olduğunu ve birikime sahip olmanın herkes için önemini bir kez daha hatırlattı. Birikim yaparak geleceği güvence altına almanın özellikle emeklilik dönemi için temel ihtiyaçlardan biri olduğunu vurgulayan Türkiye Sigorta Birliği, yaptığı açıklama ile pandemi döneminde de birikimlerinden vazgeçmeyenlerin uzun vadede kazançlı olacağını belirtti.

17.07.2020Sigorta
Özel emeklilik toplam fon büyüklüğü 148 milyar TLyi aştı

Özel emeklilik toplam fon büyüklüğü 148 milyar TL'yi aştı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, "Özel emeklilik toplam fon büyüklüğü 148 milyar TL'yi aştı. Pandemi döneminin ardından özel emeklilik sistemine ilginin artacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

16.07.2020Ekonomi
İş dünyasından 15 Temmuz mesajları

İş dünyasından 15 Temmuz mesajları

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hain darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti. Hükümetin, halkın, iş dünyasının ve tüm kesimlerin ortak duruşuyla bertaraf edilen darbe girişimin dördüncü yılında iş dünyası yayınladıkları mesajlarla birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. İş dünyası temsilcileri, FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı Türkiye’nin dünyaya örnek olacak mücadele verdiğine, başka hiçbir ülkenin yapamayacağı şekilde ekonomide hızlı bir toparlanma sürecine girilerek yaraların sarıldığına dikkat çekti.

15.07.2020Ekonomi
Kamu sigorta şirketleri üst yönetiminde değişiklik

Kamu sigorta şirketleri üst yönetiminde değişiklik

Kamu sigorta ve emeklilik şirketlerinin üst yönetiminde birleşme sürecine dönük olarak yeni atamalar gerçekleşti.

10.07.2020Sigorta

Yazar Sonuçları

'Türkiye’nin tüm risklerine talibiz'

Türkiye Sigorta adı ile Varlık Fonu altında birleşen kamu sigorta şirketlerinin hedefi de belli oldu. Türkiye’nin sigorta ihtiyacını karşılamak, tasarrufları arttırmak. Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Benli, “Milli anlamda ne kadar riski varsa bunların hepsine talibiz” dedi. Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, bölgesel lider olmak istediklerini belirterek, “Mavi Vatan dediğimiz yerde de sigorta var, buradan gelir yaratabiliriz” dedi.

9.09.2020