EKSTRA
MENÜ

Airbnb

Airbnb ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Airbnb haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 306 Airbnb haberi bulunmuştur.

Airbnb Haberleri

Son dakika... Dev şirketin halka arzı gerçekleşti

Son dakika... Dev şirketin halka arzı gerçekleşti

Ev kiralama platformu Airbnb'nin beklenen halka arzı gerçekleşti.

10.12.2020Ekonomi
Herkesin mutlaka gitmesi gereken 20 yeri seçtiler Listede Türkiyeden öyle bir yer var ki...

Herkesin mutlaka gitmesi gereken 20 yeri seçtiler! Listede Türkiye'den öyle bir yer var ki...

Business Insider UK editörleri, Lonely Planet ve Airbnb gibi en iyi seyahat blog sitelerinin yazarlarına "Şimdiye kadar ziyaret ettiğiniz en iyi ülke neresi?” diye sordu. Cevaplardan yola çıkarak Business Insider, mutlaka görülmesi gereken 20 yeri sıraladı, listede Türkiye'den de bir yer bulunuyor. İşte ünlü seyahat yazarlarının mutlaka gitmelisiniz dediği o yerler...

24.11.2020Seyahat
Yükselen iş modeli: Startup

Yükselen iş modeli: Startup

Günümüzün iş modeli olarak son yıllarda ‘startup’ terimini giderek daha fazla duyuyoruz. Kısa sürede büyük hacimlere ulaşan pek çok firma bir startup fikri olarak doğdu. Genç girişimciler açısından kendi işlerini kurmak ya da bir startup bünyesinde yer almak önemli bir istihdam alternatifi. Bu yola girmenin koşullarını firma yöneticileri ve uzmanlar anlatıyor.

8.08.2020Eğitim
Sosyal medya şirketleri ülkelerle anlaşma yoluna gitmeli

'Sosyal medya şirketleri ülkelerle anlaşma yoluna gitmeli'

Uzmanlar, sosyal medya platformlarının; özellikle yerleşik ülke dışındaki bölgelerde temsilcilik, şube ya da ofis açmak suretiyle problemleri hızlıca çözüme kavuşturabileceğini vurguluyor.

27.07.2020Teknoloji

Covid-19 döneminde siber saldırılar yüzde 542 oranında arttı

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bilgin Metin, Covid-19 salgınında uzaktan çalışmanın artmasıyla siber saldırılara karşı hassasiyetin arttığını söyledi. Covid-19 sürecinde siber saldırılarda %542’lik bir artış olduğunu kaydeden Bilgin Metin, bu önemli tehdide karşı büyük kısmı deniz altında olan fiber hatların karaya alınarak tarihi İpek Yolu’nun güzergâhının fiber optik kablolar için kullanılması önerisini getirdi. Doç. Dr. Metin, ‘’Türkiye transit internet geçişleri için dünyadaki internet taşıyıcısı firmaların ilgi odağı haline gelebilir’’ dedi.

23.07.2020Teknoloji
Kirasını ödeyecek parası yoktu Aldığı riskle onu tanımayan kalmadı

Kirasını ödeyecek parası yoktu! Aldığı riskle onu tanımayan kalmadı

Dünyanın en popüler konaklama uygulamasının sahibinin bir zamanlar hayatı çok zordu. İşte o başarı hikayesi...

30.06.2020Ekonomi
Koronavirüs bunu da yaptırdı: Sahibinden kiralık stadyum

Koronavirüs bunu da yaptırdı: Sahibinden kiralık stadyum

ABD'de Florida eyaletinin Pensacola bölgesinin beyzbol takımı Pensacola Blue Wahoos, Airbnb üzerinden stadyumunu kiralıyor. Kulüp, corona virüsü günlerinde alternatif bir gelir modeli oluştururken stadyum, gecelik 10 bin 218 TL'ye kiralanabiliyor.

25.05.2020Avrupa
İlginç kabinlerde tatil keyfi Koronadan uzak doğayla iç içe...

İlginç kabinlerde tatil keyfi! Koronadan uzak doğayla iç içe...

Dünyamızın büyük bir kısmı hâlâ karantina koşullarında yaşıyor fakat bu durum, gelecekte sosyal mesafeli tatilin nasıl olacağını düşünmemize kesinlikle bir engel değil. Haberimizdeki izole ve birbirinden uzak ağaç evler, bu duruma ideal bir çözüm gibi görünüyor.

21.05.2020Seyahat
Corona virüs ABDli şirketleri etkiledi 2 dev binlerce çalışanını işten çıkardı

Corona virüs ABD'li şirketleri etkiledi! 2 dev binlerce çalışanını işten çıkardı

Corona virüs döneminde tarihlerinin en kötü mali tabloları ile karşı karşıya kalan Uber ve Airbnb aldıkları işten çıkarma kararları ile gündemde.

8.05.2020Ekonomi
WWDC 2020: Appleın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

WWDC 2020: Apple'ın yazılım geliştiriciler zirvesi başlıyor

Apple'ın hemen her sene düzenlediği ve dünyanın birçok noktasından yazılım geliştiricilere ev sahipliği yapan WWDC (Dünya Yazılım Geliştiriciler Konferansı) bu yıl 22 Haziran tarihinde kapılarını açacak. Ancak bulunduğumuz özel süreç nedeniyle bu kez etkinlik tamamen 'sanal' ortamda yapılacak. Peki bu yıl WWDC'de bizi neler bekliyor?

6.05.2020Teknoloji
Yardımlaşırken çok güzel oluyorsun Türkiye

Yardımlaşırken çok güzel oluyorsun Türkiye!

Kimi hastaneye gidemeyen hastalara internet üzerinden destek oluyor kimi sıcak yemeğe ulaşamayanların kapısını çalıyor. Aralarında sağlık çalışanları için siperlik, maske üreten de var, evini, iş merkezini onlara açan da... Sürecin başından beri ihtiyaç sahipleriyle dayanışan küresel markalar, şefler, doktorlar, sanatçılar ve küçük esnaftan birkaçıyla görüştük.

Rezervasyonlar iptal edildi 250 milyon dolar dağıtacak

Rezervasyonlar iptal edildi! 250 milyon dolar dağıtacak

ABD'li şirket Airbnb, coronavirus salgını nedeniyle seyahatlerin kısıtlandığı bugünlerde ev sahiplerinin zararını telafi etmek amacıyla 250 milyon dolar yardıma hazırlanıyor.

31.03.2020Ekonomi
Airbnb kullanan herkese koronavirüs uyarısı

Airbnb kullanan herkese koronavirüs uyarısı

Kullanıcıların dünyanın farklı noktalarında ev, oda veya hostelleri kiralamasına olanak veren Airbnb, koronavirüs salgını nedeniyle gelen iptal istekleriyle baş etmeye çalışıyor. Şirket, salgın nedeniyle rezervasyonlarını iptal etmek isteyen, ancak bunun için ek ücret ödemek de istemeyen kullanıcıların yüzünü güldürecek bir adım attı.

16.03.2020Teknoloji
Koronavirüsü salgını sonrası dünya eve kapandı

Koronavirüsü salgını sonrası dünya eve kapandı

Dünya koronavirüsün etkilerini azaltmak için bir bir sınırları kapatıyor, uçuşları azaltıyor, mümkün olduğunca farklı ülkelerin vatandaşları ile teması en aza indirmeye çalışıyor.

15.03.2020Ekonomi
Netanyahudan BMye tepki

Netanyahu'dan BM'ye tepki

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler'in (BM), Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımlamasına tepki gösterdi.

12.02.2020Dünya
BM skandalın içindeki firmaları tek tek açıkladı

BM skandalın içindeki firmaları tek tek açıkladı

Birleşmiş Milletler (BM), İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren İsrail merkezli ve uluslararası firmaların listesini yayımladı.

12.02.2020Dünya
Turistlere yeni vergi: Her gece için ek 3 Euro

Turistlere yeni vergi: Her gece için ek 3 Euro

Amsterdam'ı ziyaret etmek isteyen turistler, 1 Ocak'tan itibaren getirilen yeni vergi uygulamasıyla konut maliyetinin yüzde 7’si oranındaki mevcut vergiye ek olarak konakladıkları her gece için 3 Euro daha ödemek durumunda kalacak.

9.01.2020Seyahat
Vegan kasaptan kıyma narenciyeden havyar GASTRONOMİ TRENDLERİ

Vegan kasaptan kıyma narenciyeden havyar GASTRONOMİ TRENDLERİ

Antik tahıllar, sosyal gastronomi, Seitan buğdayı... Bu tanımları henüz duymadıysanız, önümüzdeki yılınsonunda kendinizi sık sık tekrarlarken bulursanız şaşırmayın.

Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Seyahat ederken dünyayı koruyun, çocuğunuza örnek olun

Greta Thunberg 16 yaşında bir iklim aktivisti. Daha iyi bir gelecek için mücadele ediyor. Bir anne olarak ben de oğlumun bu gençlerden ilham alarak dünyamıza sahip çıkmasını istiyorum. Bu tutumumuzu seyahatlerde nasıl devam ettirebileceğimizi de düşündük. İşte bizim ailenin yeni yılda çevre dostu seyahat ilkeleri ve listesi...

30.12.2019Seyahat
İngilizce olmadan girişim olur mu

İngilizce olmadan girişim olur mu?

Yazının başlığına bakıp tüm dünyada olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de çok popüler olan ‘girişimcilik’ kavramıyla yabancı dil bilmenin ne ilişkisi var diyebilirsiniz. Aslında yabancı dil bilmenin düşündüğümüzün çok daha ötesinde birçok boyutla yakından ilişkisi var.

23.12.2019Eğitim
AB mahkemesinden Airbnb kararı

AB mahkemesinden Airbnb kararı

Avrupa Adalet Divanı, internet üzerinden rezervasyon ve konaklama imkanı sağlayan Airbnb'nin bilgi toplumu hizmeti olduğuna ve Fransa'da emlakçılara yönelik katı kurallara uyması gerekmediğine hükmetti.

19.12.2019Ekonomi
İş hayatında başarılı olmak için 3 ay boyunca gardıropta uyudum

'İş hayatında başarılı olmak için 3 ay boyunca gardıropta uyudum'

BBC'nin haftalık The Boss (Patron) yazı dizisi dünyanın değişik noktalarından iş dünyasının önde gelen isimlerinin portrelerine yer veriyor. Bu hafta Norveçli teknoloji firması Memory'nin kurucusu Mathias Mikkelsen'le görüştük.

12.12.2019Teknoloji
Bulut teknolojileri konusunda yolun başındayız

'Bulut teknolojileri konusunda yolun başındayız'

Bulut teknolojilerine olan yatırım günden güne artsa da, işletmelerin BT departmanlarının yatırımlarının çok az bir kısmı bu alana kayıyor. Las Vegas'da düzenlenen re:Invent etkinliğinde Hürriyet'e 'Henüz yolun başındayız' diyen AWS (Amazon Web Services) Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Brian Hall, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

6.12.2019Teknoloji
Çocuktan onaylı Viyana programı

Çocuktan onaylı Viyana programı

Özel okullarda yıllardır uygulanan ara tatili bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı da yıllık plana alınca pek güzel oldu. Bu ara tatiller ailenin bir nefes alıp normal hayata dönmesi için çok güzel bir fırsat. Peki ne yapmalı, nereye gitmeli? Benim de büyük keyif aldığım önerilerimin hepsi 9.5 yaşındaki kızım Leyla tarafından çeşitli yaşlarda test edildi, onaylandı.

30.10.2019Seyahat
Yeni nesil emlakçı

Yeni nesil emlakçı

DÜNYADA, İstanbul’un da aralarında bulunduğu 9 farklı şehirde orta ve uzun dönemli kiralama hizmeti veren Blueground hedef büyüttü.

29.10.2019Ekonomi
Dünya sosyal medyayı iş bizse laf üretmek için kullanıyoruz

Dünya sosyal medyayı iş bizse laf üretmek için kullanıyoruz

Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başkanı. Yıllardır kadın ve genç girişimciler üzerine projeler üretiyor, etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden biri olan g3 Girişimciler Zirvesi geçtiğimiz günlerde Amasya’da gerçekleşti. Bir Amasyalı olarak ben de oradaydım. Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve ilin önde gelen iş insanlarının yoğun katılımı ile çok verimli bir etkinlik gerçekleşti. Etkinlik devam ederken ben da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ekonomi dışı renkli bir sohbet yapma imkanı buldum.

22.10.2019Magazin
Airbnb için sürpriz gelişme: 2020den itibaren...

Airbnb için sürpriz gelişme: 2020'den itibaren...

Airbnb, hisselerini halka arz edeceğini duyurdu. 2020 yılı itibarıyla şirket, bu geçişe başlayacağına dikkat çekerken, söz konusu gelişme sektörde de büyük ilgiyle karşılandı.

25.09.2019Teknoloji
Dev şirketten flaş karar

Dev şirketten flaş karar

Airbnb 2020’de hisselerini halka arz edeceğini duyurdu.

25.09.2019Ekonomi
Seyahate çıkmadan önce bunlara aman dikkat

Seyahate çıkmadan önce bunlara aman dikkat!

Eylül ayı yazdan kalma son günleri sunarken, birçok kişi de bu günlerde sunulan özel fırsatları değerlendirerek tatile çıkmayı tercih ediyor. Ancak bu dönemde de seyahat odaklı kimlik avı saldırıları ve veri hırsızlığı yapan dolandırıcılar tatilini online planlayanları bekliyor.

30.08.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

2021’de bizi bekleyen 6 seyahat akımı

Benim gibi seyahat tutkunlarının merakla yanıtını aradığı soru şu:

4.01.2021

Kalabalığa değil ıssızlığa yolculuk zamanı... 2021 seyahat trendleri

Bu yılın seyahat trendleri COVID-19 ekseninde şekillenmeye devam edecek. Artık gideceğimiz destinasyonu keyfimizin kâhyası değil, Hijyen ve güvenliği önplana alan seçenekler belirleyecek. 2020’nin yükselen trendleri olan karavan, kiralık tekne, ailece izole tatil ve kampçılık 2021’e de damgasını vuracak tatil seçenekleri olacak.

3.01.2021

Bugünlerde bir 'kene' ile arkadaş olmak istiyorum

Bazen bir cümle, insana koskoca bir yazı yazdırır. Bu da işte öyle bir yazı...

12.12.2020

Ne diyelim, kısmet mi?

Uçağa bindiniz. Gideceğiniz yere vardınız.

13.11.2020

Turizmin Yeni Normali

Kovid-19 sonrası ilk yaz mevsiminin sonuna yaklaşmaktayız. Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca’nın da bayram tatili öncesi uyardığı üzere; “1.dalga sahillere inmiş durumda. Hala yaz tatiline devam edenlerin ya da yeni tatil planlaması yapanların da çok dikkatli olması gerekiyor".

22.08.2020

2020 model tatil anlayışına hoş geldiniz

Seyahat ve tatil alışkanlarımız değişiyor ve bu değişim önümüzdeki birkaç yılı etkileyeceğe benziyor. Şu anda önümüzde tam da net olmayan bir tablo var. İlk tedirginliği aşıp tatile çıkmaya karar verdiyseniz otel seçerken mutlaka hijyen önlemleri hakkında bilgi alın; her butik otel mutlaka pahalıdır diye düşünmeyin; güvendiğiniz yeri seçin, ilk kez kalacaksanız sosyal medyada kapsamlı araştırma yapın.

7.07.2020

Bu koronadan aklımda galiba şunlar kalacak

BİR: Bıyıklı ve tonton bir sağlık bakanı: Fahrettin Koca

28.06.2020

‘Bildiğimiz anlamda seyahat bitti’

Son yıllarda seyahat kültürünün en önemli unsurlardan biri olmuştu Airbnb.

27.06.2020

Yakın geleceğin gezgini: Promadic

Merkezi Berlin’de bulunan Design Hotels topluluğunun CEO’su Peter Cole’dan zihin açıcı bir mail aldım.

24.06.2020

1.5 metre sosyal mesafe ile plajlara açılış planı

İşte madde madde bugün açıklanacak turizm planı

10.05.2020

Birkaç saat sonra hepiniz birer mektup alacaksınız

5 Mayıs gününden beri Amerika’da tanıdığım birçok kişi bana Airbnb şirketinin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Chesky’nin çalışanlarına gönderdiği mesajı paylaşıyor..

9.05.2020

Plaja girmeden önce randevu almaya hazır mısınız?

Haziranda her şeyin bittiğini varsayın. Yaz planınız ne? Her yaz gittiğiniz tatil köyüne mi gideceksiniz? Almayı planladığınız o yurtdışı turu ne olacak? Uçağa hemen binecek misiniz? Kısacası: Bu yaz bizi nasıl bir tatil anlayışı bekliyor?

12.04.2020

Türklerin girişte sorun yaşadığı ülke: Ukrayna

Ukrayna vizesiz ve pasaportsuz gidebileceğimiz sayılı ülkelerden bir tanesi. Son dönemde oldukça popüler olan rota fazlasıyla talep görüyor ancak vatandaşlarımız ülkeye girmekte zorluk çekiyor. Son yıllarda ülkeye giremeyen kişi sayısı 2 bine yaklaştı. Ben de iki arkadaşımla gittiğim ülkede ilginç şeylerle karşılaştık.

6.02.2020

Değişenler değişmeyenler

Hiç kuşku yok ki, insan denilen varlığın en büyük değişimi, avcı-toplayıcı düzenden tarımla, yerleşik düzene geçmesiyle yaşanmıştır.

28.01.2020

Büyüyen ailenin tatil bütçesini küçültmenin 7 yolu

Uçak bileti, tüm ailenin beklentilerini karşılayacak bir oda, “Madem çocuk istiyor yapalım, bir daha fırsat olur mu bilinmez” ve hayata geçirilmeyi bekleyen pek çok hayal… Çocukla yola çıkmak biraz masraflı olsa da keyfinizi kaçırmayın. Küçük önlemlerle hem ekonomik hem de özel bir tatil yapmanız mümkün. İşin püf noktası ise her şeyi önceden planlamak. Biz şimdiden yaz tatilini planlamaya başladık mesela. İşte ailece tatilinizin ekonomik yükünü 7 adımda azaltmanın yolları...

27.01.2020

Yabancı bir ülkede lezzet avcılığının 9 püf noktası

Mutfak; ülkeler, şehirler, kültürler ve insan hakkında çok şey anlatır. Eğer bir şehrin sosyal nabzını tutmak ve kültür hafızasına vâkıf olmak istiyorsanız önerim öncelikle yemeklerini takip etmeniz olur. Ancak bu işin püf noktaları var. Unutulmazlarınız arasına girebilecek bir yolculuk kâbusa da dönebilir. Yabancı olduğunuz bir yeri yemekleri üzerinden keşfetmenin inceliklerine birlikte bakalım.

27.01.2020

Geri zekalı denir mi?..

Demet Akalın, odanın tavanını kirleten eşi Okan’a geri zekalı diye hitap ettiği bir video koydu Instagrama...

24.12.2019

Turistlerle evde dolma sar parayı kazan!

Ev kiralama sitesi Airbnb’de yeni bir servis var. Artık isterseniz evinizde ücretiyle deneyim de yaşatabiliyorsunuz. Turistlere dolma sarmayı öğreten de para kazanıyor, kahve falı bakan da...

6.12.2019

Dünya sosyal medyayı iş bizse laf üretmek için kullanıyoruz

Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başkanı. Yıllardır kadın ve genç girişimciler üzerine projeler üretiyor, etkinlikler düzenliyor. Bu etkinliklerden biri olan g3 Girişimciler Zirvesi geçtiğimiz günlerde Amasya’da gerçekleşti. Bir Amasyalı olarak ben de oradaydım. Amasya Valisi Osman Varol, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ve ilin önde gelen iş insanlarının yoğun katılımı ile çok verimli bir etkinlik gerçekleşti. Etkinlik devam ederken ben da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile ekonomi dışı renkli bir sohbet yapma imkanı buldum.

22.10.2019

Kafkaslar’ın Paris’i: Bakü

Bir ülke hayal edin. Sizin filmlerinizi sizden daha çok izleyen. Milli maçlarınızı sizden daha yakından takip eden. Dış siyasetinizi sizden daha iyi bilen. Şehit verdiğinizde sizden daha çok üzülen. Tek davetinizle gözünü kırpmadan peşinizden gelen. Güzel olurdu değil mi? Peki ya gerçekten böyle bir ülke varsa? O zaman Azerbaycan’a hoşgeldiniz. Size bu güzel ülkenin güzel şehri Bakü’den bahsedeceğim…

1.10.2019

Komşu’nun en şirin adası: Meis

Antalya’nın göz bebeği Kaş’a her gittiğimde aklıma düşer Meis Adası. “Acaba günübirlik geçip gelsem mi? Kahvemi içer, öğle yemeğimi yer dönerim” derim. Çünkü Meis hem çok yakın hem de renkli evlerin ve kedilerin eşlik ettiği begonvilli sokaklarında yürümesi çok zevkli bir ada…

20.09.2019