MENÜ

Okula Başlama Yaşı

Okula Başlama Yaşı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Okula Başlama Yaşı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Okula Başlama Yaşı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 142 Okula Başlama Yaşı haberi bulunmuştur.

Okula Başlama Yaşı Haberleri

Okula başlama yaşı o tarihten itibaren değişecek Çocuğum ne zaman okula gidecek

Okula başlama yaşı o tarihten itibaren değişecek? Çocuğum ne zaman okula gidecek?

İlkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanun teklifi ile ilgili bilgiler vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. TBMM'ye sunulan teklifle gelişimi hızlı çocukların okula erken başlaması, gelişimi yavaş olanların ise okula geç başlamasının önü açılacak. Teklifin yasalaşması halinde yürürlüğe gireceği tarih de belli oldu. Peki, okula başlama yaşı ne zaman değişecek? İşte, konuya ilişkin tüm ayrıntılar.

18.06.2019Eğitim
Eğitimde yeni düzenleme

Eğitimde yeni düzenleme

Okula başlama yaşı 69 aya çıkartılıyor... Gelişimi hızlı olanlar erken, yavaş olanlar geç başlayabilecek... Sözleşmeli öğretmenler 4 yıl sonunda tayin isteyebilecek.

18.06.2019Gündem
Okula başlama yaşı yükseliyor İlkokula başlama yaşı kaç olacak

Okula başlama yaşı yükseliyor? İlkokula başlama yaşı kaç olacak?

İlkokula başlama yaşı ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. AK Parti milletvekillerince hazırlanan teklif, Bazı Kanunlarda ve 652 Sayılı KHK'de değişiklik yapıyor. Buna göre, ilkokula başlama yaşı yükselecek. Peki, okula başlama yaşı teklifinde hangi maddeler var? Okula başlama yaşındaki değişiklik ne zaman yürürlüğe girecek? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

17.06.2019Gündem
AK Parti’den sözleşmeli öğretmenlerle ilgili önemli açıklama

AK Parti’den sözleşmeli öğretmenlerle ilgili önemli açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamalarda bulundu. Muş açıklamasında sözleşmeli öğretmenlerin görev süreleri ile ilgili “Sözleşmeli öğretmenlerin merakla beklediği… Sözleşmeli öğretmenler görev aldıkları zaman, 4 sene sözleşmeli artı 2 sene de 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra aynı yerde görev yapmak durumundalar. Bu süreyi 3+1 olarak revize edilmesini teklif ediyoruz” dedi.

17.06.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak İşte, yaz tatilinin başlayacağı tarih

Okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatilinin başlayacağı tarih

2018-2019 eğitim öğretim yılındaki yoğun sınav ve ders temposunun ne zaman son bulacağını araştıran öğrenciler, geçtiğimiz eylül ayında başlayan sezonun ne zaman biteceğini merakla araştırıyor. Öğrencilerin yanı sıra yaz tatili planlarına şekil vermek isteyen veliler de okulların kapanacağı tarih hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

15.05.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak İşte karnelerin alınacağı tarih

Okullar ne zaman kapanacak? İşte karnelerin alınacağı tarih

2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanmasına kısa bir süre kala, öğrencileri de karne heyecanı sardı. Yaz tatili için geri sayıma başlayan öğrenciler ve tatil planlarını şekillendirmek isteyen veliler, okulların kapanacağı tarihi merak edip internetten sorguluyor. Peki, karnelerin alınmasına kaç gün kaldı? Okullar ne zaman kapanacak? İşte, okulların kapanacağı tarihle ilgili detaylar.

11.05.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Karnelerin alınmasına kaç gün kaldı

Okullar ne zaman kapanacak? Karnelerin alınmasına kaç gün kaldı?

Mayıs ayının gelmesi ile beraber, milyonlarca öğrenci ve veli de okulların kapanacağı tarihle ilgili araştırma yapmaya başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılı takvimi Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden açıklanmıştı. Peki, okulların kapanmasına kaç gün kaldı? Karneler ne zaman alınacak? İşte, 2019 okulların kapanış tarihi ve ile ilgili merak edilenler.

3.05.2019Gündem
Okulların kapanmasına kaç gün var İşte 2019 yaz tatilinin başlayacağı tarih

Okulların kapanmasına kaç gün var? İşte 2019 yaz tatilinin başlayacağı tarih

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 eğitim öğretim yılı takvimini internet sitesi üzerinden duyulmuştu. Milyonca öğrencinin karne heyecanına kısa süre kala, özellikle veliler okulların kapacağı tarihle ilgili araştırma yapmaya başladı. Peki, bu sene okullar ne zaman kapanacak? Karneler hangi tarihte alınacak? İşte, merak edilen 2019 yılı yaz tatili başlangıç tarihi ile ilgili bilgiler.

27.04.2019Gündem
2019 karneler ne zaman alınacak İşte yaz tatili başlangıç tarihi

2019 karneler ne zaman alınacak? İşte yaz tatili başlangıç tarihi

2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci kanaat döneminin tamamlanmasına kısa süre kala, milyonlarca öğrenci ve veli de karnelerin ne zaman alınacağını internet üzerinden sorgulamaya başladı. 2019 yılı eğitim öğretim takvimi Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) internet sitesi üzerinden daha önce yayınlanmıştı. Peki, karneler ne zaman alınacak? İşte, 2019 yaz tatili başlangıç tarihi.

25.04.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatili hangi tarihte başlıyor

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili hangi tarihte başlıyor?

Bahar aylarının gelmesi ile beraber, milyonlarca veli ve öğrencinin tatil planları da şekillenmeye başladı. Nisan ayının sonlarına doğru özellikle velilerin, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin sona ereceği tarihle ilgili araştırmaları hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların kapanacağı takvimi internet sitesi üzerinden duyurmuştu. Peki, 2019 yılında okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili hangi tarihte başlıyor? İşte, MEB'nin takvimine göre, okulların kapanacağı tarih.

21.04.2019Gündem
Okullar hangi tarihte kapanacak | İşte karnelerin alınacağı zaman

Okullar hangi tarihte kapanacak? | İşte karnelerin alınacağı zaman

Nisan ayının gelmesiyle beraber, 2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminin bitmesine de kısa bir zaman kaldı. Tatil planlarını netleştirmek isteyen veliler ve tüm yıl boyunca yorulan öğrenciler bu yıl okulların ne zaman kapanacağını internette sorgulamaya başladı. Peki, bu yıl okullar hangi tarihte kapanacak? Karneler ne zaman alınacak? İşte, 2019 yaz tatili başlangıç tarihi...

14.04.2019Gündem
Yaz tatili başlangıç tarihi | 2019 okullar ne zaman kapanacak

Yaz tatili başlangıç tarihi | 2019 okullar ne zaman kapanacak?

2018-2019 eğitim öğretim döneminin sonuna doğru yaklaşılırken, milyonlarca veli ve öğrenci de internetten okulların ne zaman kapanacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son ders zilinin ne zaman çalacağını internet sitesinden duyurdu. Peki, 2019 okullar ne zaman kapanacak? İşte karne heyecanı devam ederken, yaz tatili başlangıç tarihi ile ilgili bazı bilgiler...

31.03.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak

Okullar ne zaman kapanacak?

2018-2019 eğitim öğretim döneminin sonuna doğru gelinirken okulların ne zaman kapanacağı da merak edilen konulardan biri haline geldi. Milyonlarca öğrenci ve veli, Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayınlanan takvimi sorgulamaya başladı. Peki 2019 yaz tatili ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman kapanacak? İşte o bilgiler...

26.03.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2019 karne tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? 2019 karne tatili ne zaman?

Havaların ısınmaya başlaması ve yaz mevsimine iyice yaklaşılmasıyla birlikte en çok araştırılan konulardan biri de okulların ne zaman kapanacağı oldu. Milyonlarca öğrenci ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okulların ne zaman yaz tatiline gireceğini merak ediyor ve detayları araştırıyor. Peki, 2019 yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

18.03.2019Gündem
Bakan Selçuktan okula başlama yaşıyla ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan okula başlama yaşıyla ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Bakan Selçuk, okula başlama yaşı ile ilgili olarak ''Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız'' dedi.

5.03.2019Haber
Milli Eğitim Bakanından okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı'ndan okula başlama yaşı ile ilgili önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını bildirdi. Bakan Selçuk, okula başlama yaşı ile ilgili olarak "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız" dedi. Selçuk ayrıca hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkân sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini söyledi.

5.03.2019Eğitim
Çocuğum hangi okula gidecek İlk okula başlama yaşı kaç

Çocuğum hangi okula gidecek? İlk okula başlama yaşı kaç?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, son günlerde okul çağına gelen çocukları hakkında detayları öğrenmek isteyen ebeveynlerin en çok araştırdığı konu oldu. Çocuklarının henüz okul çağında olup olmadığını ya da okul çağında ise hangi okula gidebileceğini MEB'in otomasyonu üzerinden öğrenebilecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili detaylar için internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirdi. Peki, çocuğum hangi okula gidecek? İşte, sorgulama ekranı hakkında bazı bilgiler

26.07.2018Eğitim
Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Okul öncesinde Avrupa’nın çok gerisindeyiz

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 27 Mart’ta, 2019’da zorunlu eğitim yaşının 6’dan 3’e düşürüleceğini söyledi.

29.03.2018Eğitim
4 bin çocuk 1inci sınıf yerine anaokulunda

4 bin çocuk 1'inci sınıf yerine anaokulunda

MEB, il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıyla 72 ayından gün almış çocukların anaokuluna kaydının yapılmaması, onların 1’inci sınıfa gitmesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu. Okulöncesi eğitimde geçen yıla göre 147 binlik bir artış olsa da 4 bin civarında 1’e gitmesi gereken öğrencinin anaokulunda olduğu öğrenildi. Uzmanlar, 72 ayın ideal kabul edildiğini ancak çocuğa göre farkılık gösterebildiğini belirtti.

30.11.2017Eğitim
Çocuğunuz okula hazır mı

Çocuğunuz okula hazır mı?

Çocuğunuz büyüdü. Okula gitme yaşına girdi. Peki okula başlaması için sadece bu yeterli mi? AÇEV Erken Çocukluk Eğitimi Uzmanı Nur Sucuka Çorapçı’ya göre, çocukların biyolojik yaşının uygun olması okula başlaması için yeterli değil, bunun için zihinsel, nörolojik ve ruhsal gelişim açısından da hazır olmalılar.

23.09.2015Eğitim
Çocuğunuz okula hazır mı

Çocuğunuz okula hazır mı?

İlk hafta öğrenciler derslere adapte olamayıp, ders performansında sorunlar yaşayabilir.

15.09.2014Eğitim
İthal edin, eğitimi öğretelim

İthal edin, eğitimi öğretelim

PISA testlerinde yıllardır üst sıralarda yer alan, öğrencilerin en az 2 yabancı dil öğrendiği ve başarı performansı farkının yüzde 6’yı aşmadığı Finlandiya, eğitim sistemini ihraç etmeye hazırlanıyor. Hedefte Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Türkiye de yer alıyor.

26.04.2014Gündem
İthal edin, eğitimi öğretelim

İthal edin, eğitimi öğretelim

PISA testlerinde yıllardır üst sıralarda yer alan, öğrencilerin en az 2 yabancı dil öğrendiği ve başarı performansı farkının yüzde 6’yı aşmadığı Finlandiya, eğitim sistemini ihraç etmeye hazırlanıyor. Hedefte Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra Türkiye de yer alıyor.

24.04.2014Eğitim
Otizmli çocukların eğitim sorunu

Otizmli çocukların eğitim sorunu

Dünyada her 88 çocuk ve gençten birinin otizmli olduğu düşünülüyor. Bu oran Türkiye’ye uyarlandığında 271 bin 715 çocuk ve gencin otizmli olduğu varsayılıyor. İlkokuldaki kaynaştırma eğitimi alan 1.263, ortaokulda 661 ve lisede 161 otistik öğrenci var. Türkiye’de ve dünyada otizmli çocukların en önemli sorunu eğitim.

7.04.2014Eğitim
Otizmli çocukların eğitim çilesi

Otizmli çocukların eğitim çilesi

Dünyada her 88 çocuk ve gençten birinin otizmli olduğu düşünülüyor. Bu oran Türkiye’ye uyarlandığında 271 bin 715 çocuk ve gencin otizmli olduğu varsayılıyor. Türkiye’de ve dünyada otizmli çocukların en önemli sorunu eğitim.

Okula başlama yaşı tez konusu oldu

Okula başlama yaşı tez konusu oldu

Okula başlama yaşı ile ilgili yapılan bir tez çalışmasına göre 60-66 aylık çocuklar, okulda kendi bakımlarını yapamıyor, derste sık sık tuvalete gitmek istiyorlar. 66-72 aylıklar, metin oluşturmada 72-84 aylıkların çok gerisinde kalıyor. 72-84 aylık çocuklarda metin oluşturmada, okuma yazma ve algılama becerilerinde hiçbir sorun yaşamıyor, ancak arkadaşlarını beklemekten ve tekrarlardan sıkılıyorlar.

20.01.2014Eğitim
2013 bilançosu

2013 bilançosu

Yılın ilk ayında Ömer Dinçer’in yerine Milli Eğitim Bakanlığına Nabi Avcı getirildi. Bakan Avcı, göreve geldikten sonra Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kaldırılması çalışmalarına hız verdi. Böylece yeni ortaöğretim geçiş sistemi uygulamaya konuldu. Merkezi Sistem Ortak Sınavları ile 8’inci sınıf öğrencileri, 6 dersten ilk kez 28-29 Kasım’da sınava alındı.

31.12.2013Eğitim
2013 bilançosu

2013 bilançosu

Yılın ilk ayında Ömer Dinçer’in yerine Milli Eğitim Bakanlığına Nabi Avcı getirildi. Bakan Avcı, göreve geldikten sonra Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) kaldırılması çalışmalarına hız verdi. Böylece yeni ortaöğretim geçiş sistemi uygulamaya konuldu. Merkezi Sistem Ortak Sınavları ile 8’inci sınıf öğrencileri, 6 dersten ilk kez 28-29 Kasım’da sınava alındı.

30.12.2013Gündem
Bir yıl boyunca eğitimin gündemi 4+4+4, dershane ve SBS oldu

Bir yıl boyunca eğitimin gündemi 4+4+4, dershane ve SBS oldu

Geçen eğitim yılında gündem 4+4+4 olarak bilinen zorunlu ve kademeli eğitim, Seviye Belirleme Sınavları’nın (SBS) yerine getirilen Merkezi Sistem Ortak Sınavlar ve dershanelerin kapatılması oldu. Hareketli bir yıl geçiren eğitim dünyası, yeni yılda dershaneler konusundaki son kararı bekliyor.

30.12.2013Eğitim
Geçen eğitim yılından politika yapıcılar neler öğrenmeli

Geçen eğitim yılından politika yapıcılar neler öğrenmeli?

2012 sonbaharı ile Türkiye’de eğitim sisteminde pek çok köklü değişiklik yaşama geçirildi.

30.12.2013Eğitim
5 yaşında okula başlayanlar ürkek ve çekingen

5 yaşında okula başlayanlar ürkek ve çekingen

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin yaptığı araştırmayla 5 yaşında okula başlayan çocuklarda ürkeklik, çekingenlik, hipekaktiflik, yorgunluk, huysuzluk ve unutkanlık olduğu ortaya çıktı.

11.11.2013Eğitim
Başarısız olan çocuk değil ailedir

Başarısız olan çocuk değil ailedir

Çocuklarda okul öncesi dönem; sosyal ve dil gelişimleri açısından, ailenin dışında gelişen hızlı bir süreç.

25.09.2013Sağlık
Uzmanlar: Türkiye’de okul öncesi 36 aya çekilmeli

Uzmanlar: Türkiye’de okul öncesi 36 aya çekilmeli

Hollanda’da okula başlama yaşı 2,5’a alınıyor. 2,5 yaşından itibaren “okula hazırlık” eğitimi verilecek. Çocukların dil sorununu çözmeyi hedefleyen projeyi eğitimciler değerlendirdi. Böyle bir uygulama için ülkenin sahip olduğu eğitim ve altyapı olanaklarının önemli olduğunu belirten uzmanlar, ülkemizde okul öncesi eğitimin 36 aya çekilmesi gerektiğini savundular.

22.08.2013Eğitim
Hollanda: Okula başlama yaşı 2.5 oluyor

Hollanda: Okula başlama yaşı 2.5 oluyor

LAHEY - Hollanda, uzun bir süredir planlanan, okula başlama yaşının 2,5'a çekilmesi projesini hayata geçiriyor. Proje, özellikle yabancı kökenli çocukların dil sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

22.08.2013Gündem
Okula başlama yaşı düzenlemesi TBMM gündeminde

Okula başlama yaşı düzenlemesi TBMM gündeminde

Parti Grup Başkanvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, okula başlama yaşının alt sınırının 3 ay uzatılmasının yönetmelikle düzenlenmesinin gerekçesini sordu.

16.08.2013Eğitim
Okula başlama yaşıyla ilgili politika değişikliği yok

Okula başlama yaşıyla ilgili politika değişikliği yok

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe ilişkin "Yeni düzenlemeyle, okula başlama yaşı ile ilgili herhangi bir yenilik ya da değişiklik söz konusu değil. Bu konuda bir politika değişikliği gündemimizde yok" dedi.

15.08.2013Eğitim
Ortaöğretimin Geleceği

Ortaöğretimin Geleceği

SETA (Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı) adına Bekir Gür, Zafer Çelik ve İpek Coşkun önemli bir araştırma yaptı. Türkiye’de Ortaöğretimin Geleceği: Hiyerarşi mi, Eşitlik mi?

3.08.2013Eğitim
Hayat karne değil

Hayat karne değil

Bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Öğretmenlerimizin büyük bir özveri ve fedakarlıkla yürüttükleri çalışmalar başta olmak üzere hep birlikte geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz.

16.06.2013Eğitim
Okula başlama yaşı 6 olsun teklifi

Okula başlama yaşı 6 olsun teklifi

CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, okula başlama yaşının 6 olmasını öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

2.04.2013Eğitim
Ortaokullar kampusa taşınıyor

Ortaokullar kampusa taşınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, kamuoyunda sabahçı-öğlenci olarak tanınan ikili eğitime en iyi çözümün eğitim kampusları olduğunu belirtti.

4.02.2013Gündem
Bugün için geleceği feda etmeyiz

Bugün için geleceği feda etmeyiz

Siyah beyazlı yönetici Kıran, “Yönetim transferden elini çekti. İzleme komitemiz, teknik danışmanlarımız mevcut. Altyapı ve spor okullarıyla şimdiden ileriyi yapılandırıyoruz” dedi.

9.01.2013Futbol

Yazar Sonuçları

Siyaseti yeniden ihya etmeliyiz

ADAYLARIN belirlendiği süreci herkes gibi bizler de dikkatle şekilde izledik.

8.03.2019

Yayıncılığın sorunları

ALDIĞIMIZ, okuduğumuz kitapların ardındaki sorunlarla pek ilgilenmeyiz.

28.02.2018

Okul Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde

Bir sonraki eğitim-öğretim yılında oğlum birinci sınıfa başlayacak ve gündemimizde okul seçimi yer alıyor. Burada çok önemli 2 konu var.

28.04.2015

Meme

Bugünlerde memeden yana çok dertliyim.

13.10.2013

Okula başlama yaşı karmaşası

Eğitim yılının yaklaşması nedeniyle, birçok anne bana ilkokula başlama yaşı konusunda herhangi bir değişiklik olup olmadığı, rapor alındığında çocuğu 5 yaşında birinci sınıfa göndermekten muaf tutulup tutulamayacaklarını soruyor.

8.09.2013

Otoriterleşme paranoyayı o da fişlemeyi doğurdu

CHP’li bazı yönetici ve milletvekillerinin fişlendikleri ortaya çıktı.

15.08.2013