GeriKişisel Bakım Yeni Bir Parfüm Seçerken!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni Bir Parfüm Seçerken!

Yeni Bir Parfüm Seçerken!

"Sonbahar artık kapıda ve gardırobunuzu yenileme vakti geldi. Peki en önemli aksesuarınız konusunda ne yaptınız? Yeni bir parfümden bahsediyoruz!"

Rafları dolduran onca parfüm şişesi arasından seçim yapmak gözünüzü mü korkutuyor? Rahatlayın. Bu sezon piyasaya kaçırılmaması gereken harika parfümler çıktı ve biz de uzmanlardan, yeni parfümler ve parfüm seçimi hakkında bize rehberlik yapmalarını istedik. İşte, parfüm alışverişinizi basitleştirmek için en iyi tüyolar...Yeni Bir Parfüm Seçerken

Parfüm seçerken ne yapmalı?

Seçenekleri azaltıncaya kadar satış elemanının üzerinize koku sıkmasına izin vermeyin.

Parfüm alışverişine çıkmadan önce kesinlikle koku sürmeyin ve denediğiniz parfümlerin kokusunu algılayabilmek için en beğendiğiniz birkaç kokuyu buluncaya kadar hiçbirini üzerinizde denemeyin.

Önce kokuyu parfüm deneme kağıtlarına sıkın.

Eğer kağıtların üzerine sıktığınız kokuyu beğenmediyseniz, bu teninizde de beğenmeyeceğiniz anlamına geliyor.

Teninizde deneyin.

Bir parfümü sevebilirsiniz ama teninizde bambaşka durma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Çünkü herkesin farklı bir cilt pH'ı vardır. Bir parfümün üst notasını algılayabilmek için en az beş dakikaya, alt notasını koklayabilmek için ise yaklaşık 20 dakikaya ihtiyacınız var.Yeni Bir Parfüm Seçerken

Aynı anda çok fazla çeşit sıkmayın.

Bir defada dört taneden fazla parfüm denemeyin ve sıkarken kokularının karışmaması için aralarında mesafe olmasına dikkat edin. Tavsiyemiz her kolunuzda iki parfüm denemeniz.

Satış görevlisinden yardım alın.

Sevdiğiniz bir şey bulduğunuzda, parfümü size öneren satış görevlisini bulun ve onu tur rehberiniz olarak kullanın. Büyük ihtimalle hem doğru parfümü, hem de bir parfümde hangi notalardan hoşlandığınız konusunda sizi eğitebilecek birini buldunuz.

Eve deneme boylarını götürün.

Algılarınızı zorlamayın. Parfümeride birkaç koku denedikten sonra eve götürmek için hoşlandığınız parfümlerin minik test boylarından isteyin.Yeni Bir Parfüm SeçerkenParfümü ne zamanlar için istediğinize karar verin.

İşe giderken mi sürmek istiyorsunuz? Gece gezmesinde mi yoksa hafta sonu şehir dışına çıktığınız zamanlarda mı kullanacaksınız?

Parfümü alırken, yaşam tarzınızı göz önüne alın.

Gündüz için hafif ve taze kokuları, gece dışarı çıkarken ise daha seksi ve sıcak kokuları tercih edin.

Araştırın.

Çiçeksi gibi, belli tarz kokuları sevdiğinizi biliyorsanız, ilgilendiğiniz parfümlerin içeriğinde ne olduğunu öğrenin. Böylece, sevdiğiniz koku ailesinden olup olmadıklarını anlayabilirsiniz.

False