Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri - Mahmure
GeriSaç Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri

Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri

"Saçınıza vereceğiniz şekilleri seçerken saç tipiniz büyük önem taşımaktadır. Saçınız düz, dalgalı ya da kıvırcık mı? Uzun ya da kısa mı? Saç modellerini seçerken bu hassas noktalara dikkat ederek seçimlerinizin yönünü belirlemelisiniz."

Düz saçlar:

Eğer düz ve ince telli bir saçınız varsa, saçlarınızın az görünmemesi için mutlaka düz kesimli modelleri tercih etmelisiniz. Düz saçlarda saç renklendirilmeli, mutlaka ikinci bir renk kullanılmalı. Düz saçlara hareket katıp saçların canlı görünmesi için gölge, balyaj gibi ışık çalışmalar yapılabilir. Düz saçlar basık olduğundan renk ile hacimli hale getirilebilir.

Saçlarda hacmi istediğimiz bölgeyi belirledikten sonra saç modeline karar vermek gerekir. Eğer tepe noktasında bir hacim istiyorsak katlı bir kesim yapmalı, eğer hacmi daha aşağılarda istiyorsak katların bir boy ve kulak altından başlaması gerekir.

Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri Düz saç, yuvarlak yüz: Omuzlarınıza doğru uzayan, ön kısmı hafif katlı düz saç modeli, yuvarlak yüzünüzü daha uzun gösterir. Kalın kesilmiş, düz kaküller ise elmacık kemiklerinizi öne çıkarır.

Düz saç, kare yüz: Omuzlara doğru inen, katlı kesim düz saç modeli, keskin çene hatlarınızı daha yumuşak gösterir. Yandan ayırdığınız uzun perçemleriniz de geniş alnınızı kapatarak daha küçük görünmesine yardımcı olur.

Düz saç, kalp yüz: Elmacık kemiklerinizi ve gözlerinizi öne çıkarmak için pixie kesimli saçlar kullanabilirsiniz. Hafif katlı, uzun bob kesimler de kalp şeklindeki yüzünüze çok yakışacaktır.

Düz saç, oval yüz: Göz hizanızdan başlayan katlı kesimler, yüzünüzü daha dolgun gösterir. Dümdüz kesilmiş modellerden uzak durmalısınız.        Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri Dalgalı saçlar:

Dalgalı saç modellerinde kişinin isteğine göre çeşitli saç modelleri kullanabilir. Eğer dolgun kabarık bir modelden hoşlanıyorsanız saçı omuz boylarında ve daha az katlı bir kesimle hacimli ve görkemli bir saç halinde kullanabilirsiniz.

Sizin için çabukluk ve pratiklik önemliyse dalgalı saçlarınızı kısa kestirerek değişik modellerde kullanabilirsiniz. Fakat uzun kullanmak istiyorsanız bol katlı, dalgalı saçlar çok kullanışlı ve güzel gözükecektir. Bukleler de güzel şekillendirilip, dalgalardaki kabarıklık kontrol altına alınırsa dikkat çekici, bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca çekilen fönler de daha fazla dayanacaktır.

Dalgalı saçlarda da ön planda tutulması gereken şey, yüz şeklinizdir. Eğer toplu bir yüzünüz varsa yüz çerçevenize düşecek ve uzunlamasına olan katları seçmek daha doğru olacaktır. Dalgalı saçlarınız için de yine saç tipinize ve şeklinize göre yardımcı bakım ürünleri kullanmalısınız.Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri Dalgalı ya da kıvırcık saç, yuvarlak yüz: Omuzlarınıza doğru uzayan, ön kısmı hafif katlı düz saç modeli, yuvarlak yüzünüzü daha uzun gösterir. Kalın kesilmiş, düz kaküller ise elmacık kemiklerinizi öne çıkarır.

Dalgalı ya da kıvırcık saç, kare yüz: Omuz hizasında biten katlı kesimler sizin için en uygun modellerden biri. Kulak hizasından başlayarak yukarı doğru hafifçe kısalan katlar, alnınızı daha küçük gösterir.

Dalgalı ya da kıvırcık saç, kalp yüz: Köprücük kemiklerinize doğru inen ve omuzlarınızın etrafını saran katlı kesim saçlarınız, alnınızın genişliğini dengeler ve yüzünüzü ortaya çıkarır.

Dalgalı ya da kıvırcık saç, oval yüz: Omuzlarınızın biraz yukarısında katlı kesilen saçlar, buklelerinizi daha güzel gösterir ve elmacık kemiklerinizi öne çıkarır.    

Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri Kıvırcık saçlar:

Kıvırcık saçlarda yüze göre model vermek gerekir. Fakat kabarmasından hoşlanmıyorsanız, daha uzun ve katlı saçları ya da çok kısa saçları tercih etmelisiniz.

Eğer dalgalı ve kabaran bir saçınız varsa eğer kare bir kesim yapılırsa hacim yanlara doğru daha fazla artacaktır ve tepeden basık bir görüntü olacaktır. Bu nedenle daha çok katlı kesimler tercih edilmelidir. Kıvırcık saçlarda da kendi buklelerini kullanmak kaydıyla değişik modelleri uygulamak mümkün; kısadan uzunda doğru giden her türlü model yapılabilir. Bunlarla birlikte serum gibi saç yatıştırıcılar da kullanılmalıdır.

Kıvırcık saçlar karmakarışık görünse de, aniden dışarı çıkmak gerektiğinde vaktinizi almayan kolay yapımlı saç modellerini kullanabilirsiniz.Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil ÖnerileriAfro (ince ve sık kıvırcık) saç, yuvarlak yüz: Saçınızın boyu çeneniz ya da omuz hizanızda olabilir. Köşeli katlar, saçınızdaki yoğunluğu gizler ve yüzünüzü daha küçük gösterir.

Afro (ince ve sık kıvırcık) saç, kare yüz: Alın hizanızdan başlayarak katlı ve kısa kesim saç modeli, yüzünüzü daha geniş gösterecektir.

Afro (ince ve sık kıvırcık) saç, kalp yüz: Çene hizasında kesilmiş, bol kaltı bob kesim, alın bölgenizi genişletir.

Afro (İnce ve sık kıvırcık) saç, oval yüz: Kısa modeller, yüzünüze muhteşem bir denge katacaktır. Kulakları açıkta bırakacak oval kesimler size çok yakışacaktır.

Saç Tiplerine Göre Farklı Saç Stil Önerileri

 

 

 

 

Saç tipinize göre yukarıdaki saç modelinizi belirleyin. Ancak hatırlatalım saç modellerinin kendini gösterebilmesi için öncelikle saçınızın sağlıklı, kuru ve yıpranmamış olması önemlidir. Bunun için size tavsiyemiz Dove Kırık Uçlara Karşı Etkili Bakım Serisi kullanmanız. Bu bakım serisinin içerdiği YENİDEN YAPILANDIRICI KOMPLEKS sayesinde saçlarınız hiç olmadığı kadar sağlıklı ve bakımlı görünecek!

False