GeriRüya Tabirleri Rüyada patates görmek ne anlama gelir? Rüyada patates toplamak ve yemek tabiri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rüyada patates görmek ne anlama gelir? Rüyada patates toplamak ve yemek tabiri

Rüyada patates görmek ne anlama gelir? Rüyada patates toplamak ve yemek tabiri

"Rüyada patates görmek, yemek, toplamak, satmak, kızartmak, ekmek gibi eylemler görmüş olabilirsiniz. Bu durumların ne anlama geldiği, nasıl yorumlandığı hakkında merak ettiğiniz her şey işte detaylarda."

Rüyada patates görmek, saygın kişi olmaya, gönlün rahat olmasına yorumlanır. Rüyasında patates gören kimsenin, hayalleri gerçekleşmeye yakın olacaktır. Rüyasında patates gördüğünü ve bunları topladığını görme, akıl sağlığının iyiliğine işaret eder.

Rüyada Patates Görmek

Rüyada patates görmek, iyi şeyler olacağına, işlerin yolunda olacağına işaret eder. Rüyasında patates gören kişi, huzura erişecek ve muradı yerine gelecektir. Rüya tabircileri, rüyasında patates gören kişilerin, işlerinin doğru yolda olduğunu ifade ederler.

Patates ayrıca sıkıntı çekilmeyeceğine, kişinin yaptığı güzel hayırlara delalet eder. Rüya sahibinin hayır yapmayı çok sevdiğini, bu yüzden gönlünün ferah olduğuna işaret eder. Rüyasında patates gören kişinin her işi rast gidecektir.

Rüyada Patates Yemek

Rüyada patates yemenin işareti mal varlığı edinmedir. Rüya tabircileri, rüyasında patates gören kişinin mal varlığını çoğaltacağını belirtmişlerdir. Ancak mal varlığının nasıl artırılacağı hakkında herhangi bir yorum yapılmamıştır. Rüyada patates yemek, aç kalan insanları doyurmaya işaret eder. Kişinin, birçok insanın karnının doyurmasını sağlayacağı bir işte gönüllü olacağı manasına gelir. Rüyada patates yemek, heves sahibi insanların, hayallerinin gerçekleştiğine delalet eder.

Rüyada Patates Toplamak

Rüyada patates gören kişi için tabirler şöyledir. Rüya sahibi zorlukların üstesinden gayretleriyle gelecektir. Emeklerinin karşılığını alacak ve başarılara imza atmaya başlayacaktır. Rüyada patates görmek, esasında ektiğini biçmek manasında yorumlanmıştır. Kişinin önceden yaptığı gayret dolu çalışmalarının sonucunu elde edeceğine yorumlanır.

Rüyasında patates toplayan kişi için, ilim kapıları açılacak ve kişi bu kapıdan içeri girmeye çalışacaktır. Rüyada patates görmek, sadece maddi anlamda gelişmeler yaşanacağı manasına gelmez. Kişinin birisiyle tanışmasına da rivayet edilir. Tanışılan kişi karşı cinsten hayırlı bir insan olması tabirciler tarafından olası görülmüştür.

Rüyada Patates Ekmek

Rüyada patates ekmenin fazileti, iş fırsatlarının doğacağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibi için yepyeni iş fırsatlarının doğacağına, kişinin bunları üstlenip, başarılı olacağına hikmet edilmiştir. Rüyada patates ekmenin hikmeti, güzel işlere girme şeklinde ifade edilir. İşi olmayanların, işe gireceğine, mal varlığı olanları, yeni işler yapacağına rivayet edilir.

Rüyada patates eken kimseler için hikmet kapılarının açılması ifadesi yer alır. Rüya sahibi yapacağı işlerde başarılı olacak. Yepyeni kazançlar elde etmeye başlayacaktır. Rüyada patates ekmek, öbür taraftan çocuk sahibi anlamına gelir. Tabir yapan kimseler, rüyasında patates ektiğini gören kişinin kadın olmasının, hayırlı çocuğa işaret ettiğini ifade ederler.

Rüyada Patates Satmak

Rüyada patates satmak, iyiye yorumlanmaz. Kişinin yapacağı bazı işlerde zararlar edeceğine, mal kaybına, birtakım uğursuzluklara işaret eder. Tabirciler, rüyasında patates satan kimsenin, yokluğa düşeceğine, elinin çok daralacağına hikmet ettiğini ifade ederler.

Rüyada patates satmak, bir kısım tabirci tarafından, zorluklarla mücadele etmeye rivayet edilir. Kişinin dar günler geçireceğine ama bununla mücadele edebileceğine işaret ederler. Rüyada patates satan kişinin malından eksilme olacağı, bazı kandırılma durumlarıyla karşılaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Patates Kızartmak

Rüyada patates kızartmak, aile içindeki saadete, iş içerisindeki yarışların kazanılmasına hikmet edilmiştir. Rüyasında patates kızartmanın anlamı, iş yerinde çeşitli yarışmalara gireceği ve bunlardan lider çıkacağı tabir edilir. Yine rüyasında patates kızartmak, ailedeki huzurun artacağına, mutlu mesut yaşamaya yorumlanır. Rüyada patates kızartmak hakkında tabirciler şöyle açıklama yapmışlar.

Rüyasında patatesi sadece kızartmak, iradeyle gelecek mutluluğa delalet eder. Kızartılan patateslerin yenilmesinin, hakikatin anlaşılacağına, doğruların ortaya çıkmasına işaret ettiği belirtilir. Rüyada patates kızartıp, başkalarına vermek ise gönül huzuruna işaret eder. Rüya sahibinin gönlünün çok huzurlu olacağına, hikmet sahibi insanlara rast geleceğine işarettir. Kısacası rüyada patates kızarmak hayırlı ve güzel işlere rivayet edilir.

False