Manyetik Kirpik Nasıl Takılır? Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı? - Mahmure
GeriMakyaj Manyetik Kirpik Nasıl Takılır? Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır? Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı?

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır? Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı?

"Seyrek kirpiklere sahipseniz ve yapıştırıcılı kirpiklere pek sıcak bakmıyorsanız, manyetik takma kipikler tam sizlik. Manyetik kirpik, kirpiklere zarar verir mi? Manyetik kirpik nasıl kullanılır? Manyetik kirpiğe makyaj yapılır mı? Sorularınızın cevapları haberimizde…"

Manyetik kirpik ile tutkallı kirpik arasındaki fark nedir?

Tutkallı kirpiklerin takılması zordur. Kirpiklerinizin takma olduğu açıkça belli olur. Öte yandan yapıştırıcı ile takılan kirpikleri çıkarmak da bir sorundur. Dikkatli olmaz iseniz kendi kirpiklerinizin kopmasına bile sebep olabilirsiniz. Manyetik kirpikte ise kirpikleriniz daha doğal duracaktır. Takması ve çıkarması da daha kolaydır. 

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı

Manyetik kirpik nasıl takılır?

Manyetik kirpikleri takmak için ekstra bir yapıştırıcı kullanmanıza gerek yok. Satın aldığınızda kutunun içerisinde 4 adet kirpik bulunacaktır. Bunlardan ikisi kirpiklerinizin alt tarafına, diğer ikisi ise üst tarafına takılmalıdır. Takma kirpiğin diplerinde bulunan mıknatıslar nedeni ile takarken özenli olmanızda fayda var.

Manyetik kirpiğe makyaj yapılır mı?

Manyetik kirpiğe makyaj yapılır. Kullandığınız malzemelerin su geçirmez ürünler olmamasına özen gösterin. Su geçirmez ürünleri temizlemeniz zor olacağından kirpiğe zarar verebilirsiniz. Takma kirpiklerinize maskara uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerine eyeliner çekmeniz kirpiklerinizin daha doğal görünmesine fayda sağlayacaktır.

Manyetik Kirpik Nasıl Takılır Manyetik Kirpiğe Makyaj Yapılır mı

Manyetik kirpik birkaç kez kullanılır mı?

Eğer kirpiklerine makyaj uyguladıktan sonra iyi ve dikkatli bir şekilde temizlediyseniz birden fazla kez kullanabilirsiniz. Gözünüzle yakın temas halinde olan takma kirpiklerin temizliği oldukça önemli.

Manyetik kirpikler kendi kirpiğinize zarar verir mi?

Manyetik kirpikleri takarken ve çıkartırken narin olduğunuz takdirde kirpikleriniz zarar görmeyecektir. Gece uyumadan önce makyajınızı ve kirpiklerinizi temizlediğiniz takdirde zararı olmayacaktır.

MAHMURE ÖZEL

False