Koç Burcunu 2024 Yılında Neler Bekliyor? Aygül Aydın'dan Koç Burcu 2024 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu - Astroloji Mahmure
GeriAstro Gündem Koç Burcunu 2024 Yılında Neler Bekliyor? Aygül Aydın'dan Koç Burcu 2024 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç Burcunu 2024 Yılında Neler Bekliyor? Aygül Aydın'dan Koç Burcu 2024 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu

Koç Burcunu 2024 Yılında Neler Bekliyor? Aygül Aydın'dan Koç Burcu 2024 Aşk, Para ve Sağlık Yorumu

"Koç burcu 2024 yıllık burç yorumlarını okudunuz mu? Uzman Astrolog Aygül Aydın Koç burçları için 2024 yıllık burç yorumlarını açıkladı. 2024 yılında Koç burcunu neler bekliyor? 2024 Koç burcu için olumlu geçecek mi? 2024 yıllık burç yorumlarına göre Koç burçlarını aşk, kariyer ve sağlık konularında neler bekliyor? Koç burçlarını 2024'de etkileyecek gökyüzü olayları neler? İşte Koç burcu 2024 yıllık burç yorumları..."

Anahtar aramak yerine anahtar olabilmelisin.

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, her ne yaşarsanız yaşayın, yeniden başlayacağınız ama bu sefer her zamankinden daha güçlü, daha etkili bir adım atarak bunu yapacağınız bir yıla hazır mısınız? Sizi birinin desteklemesini beklemeden, kendi desteğini kendine veren biri olmanın zorluklarını artık aşıyorsunuz. Bazı savaşların mücadele etmeyi bıraktığınızda kazanılacağını deneyimleyebilirsiniz. Kendinizi, işinizi, fikrinizi ortaya koyarken sizi destekleyen ve köstekleyenlerin kim olduğunu da net bir şekilde görebilirsiniz. Ay Düğümlerinin Koç-Terazi aksındaki ilerleyişi, “o öyle yapmaz” dediğin herkesin tam olarak ne yaptığını ve yapmadığını sizinle paylaşacaktır. Bu paylaşıma kulak verin. Seçici, dikkatli, hayatını öncelikli hale getiren, sorumluluğunun farkına varan ve ipleri gerçek manada eline alan biri olmanın; cildinize, bedeninize, ruhunuza, ilişkilerinize, yaptıklarınıza ne kadar iyi etki edeceğini bilemezsiniz… Ama şunu bilmelisiniz ki, her şeyi istediğiniz gibi şekillendirebileceksiniz. Bunun için de, hangi şekli istediğinize, bunu nasıl yapacağınıza dair doğru kararlar ve niyetlerle ilerlemelisiniz. Yönetici gezegeniniz Mars’ın, yılın ilk günlerinde Oğlak burcuna geçişi, hem burada zorlandıklarınızı hem de bu zorlukları aşıp nasıl ilerleyeceğinizi size gösterecektir. Gezegenlerin düz harekete geçişi, sizin de hizanızı düzeltecek ve önünüzü daha iyi görebilmenizi sağlayacaktır. Plüton’un burada yaptığı devrimlerden aldığınız dersleri aklınızda tutun. Çünkü Ocak ayı sonunda Plüton Kova seyrinin başlaması, hayatınıza ve geleceğinize dair bu dersleri kullanıp bir şeyler katmanız konusunda size ittirici bir güç uygulayabilir. Korkmayın ama sıkı tutunun. Yapay zeka ve sosyal mecraların gücünü önemseyin, kendinizi bu yönde yetiştirin ve işiniz, fikriniz her ne ise bunları kullanarak emek verin.

Tasarruflu olmalısınız. Bu sadece maddi konularda değil, hayatınızın her alanında önemli olacaktır

Duygularınızı, kurallarınızı, paranızı, işinizi, ailenizi, fikirlerinizi düşünerek hareket etmeniz size avantaj sağlar. İnsanları sevmek, bir şeylere yatırım yapmak, emek vermek konularında yeni kriterler belirlemeniz gerekebilir. Bu gerekliliği, alamadığınız karşılıklara ve yaşadığınız hayal kırıklıklarına bakarak daha iyi anlayabilirsiniz. Odaklanın, bu sizin bu yılki en önemli kelimeniz olabilir. Bir kere bunu kaçırmanın nelere mal olabileceğini tekrar tekrar yaşamamak için hayattan beklentileriniz kadar hayatın size sunduklarının da farkında olarak ilerlemelisiniz. Çünkü insanların önüne çıkacaksınız. Üzerinde çalıştığınız her ne olursa olsun, ister evden çalışan olun isterseniz üst makamlarda yer alın, çevrenizin ilgisini üzerinize çekebilirsiniz. Bu hareketiniz birçok kişinin olayları daha farklı düşünmesine, kendisi için bir şans olabileceğine ortam yaratabileceğini unutmayın. Yani sorumluluğunuz büyük… Siz kendinizi kurtarmak için uğraşarak, etkilenen kişilerin kendi bireysel alanlarında yapabileceklerine ışık tutabilirsiniz. Sonrasında da gelsin toplumsal etki ve hareketlilik dönemleri… Ama öyle “gelsin” demekle olmayacak. Çalışacak, emek verecek, insan kazanacaksınız. İnsan kazanmanın önemli olduğunu hep biliyordunuz. Ama bu sene, insanın önce kendisini kazanması gerektiğini bilerek ilerleyeceksiniz. İlerlemek zorundasınız. Neden mi? Cevap için 2023 yılı Temmuz ayı öncesine dönün, sonrasında Temmuz itibariyle ipleri neden ve nasıl elinize aldığınıza bakın.

Faydasını göremediğinizi düşündüğünüz ama bir şekilde devam ettirdiğiniz şeylerin çabasını görebileceksiniz

Burcunuzda ilerleyip sonrasında Boğa burcunda geçen Jüpiter’in İkizler burcuna geçişi bu süreci hızlandırabilir. Birçok konuyla ilgilenebilir, kitap yazabilir ya da bu konudaki düşüncelerinizi tamamlayabilir, tasarlayıp hazırlığını yaptığınız her şeyin size geri dönüşünü seyredebilirsiniz. Bu aşamada, yeteneklerinizin farkında olmalısınız. Bunları geliştirebileceğiniz eğitimler alabilir ya da ilgili kişilerle aranızı sıkı tutabilirsiniz. Bu yoğun çabalar, kısa süreli taşınma ve yer değişikliklerini, hem çalışıp hem öğrenebileceğiniz iş fırsatlarını da beraberinde getirebilir. Aklınızda bir sür fikir olması değil, bunları işlemeniz ve kullanmanız önemli olacaktır. Bunun gerekliliklerine göre ilerleyin. Bu cesarete çok ihtiyacınız var. Çünkü Nisan ayında burcunuzda gerçekleşecek Güneş Tutulması, 2023 yılında cesaret edip adım atabildiğiniz her şeyi önünüze daha net bir şekilde getirebilir. Eylül ve Ekim aylarında aldığınız kararlar, başlattığınız işler, kurtulduğunuz alışkanlıklar konusunda doğru ve yanlışlarınızı görebileceksiniz. Artık bu noktadan sonra durmanız imkansız… İmkansızı zorlama değil, yaşama zamanındasınız. Neyse ki şanslınız ve bu kez işler iyi yönde ilerliyor. Beden ve ruh sağlığınıza, gün planlamalarınıza dikkat etmelisiniz. Enerjiniz bugün var, yarın da olabilir ancak isteklerinize ne kadar yetebilir? Bunu düşünerek, doğru dozu bulmaya ve onun üzerinden hareket etmenizde fayda var. Durmanız, gerektiği noktada yavaşlamanız söz konusu olabilir ya da buna mecbur kalabilirsiniz. Fiziksel ve psikolojik kazalara maruz kalmamak adına bu durum önemli olacaktır.

Hayatınıza dahil edeceğiniz konuları doğru seçmeli ve anlamalısınız

Tekliflere, yeniliklere açık olmak bunları koşulsuz kabul etmek değildir. Düşünmeli, kar zarar hesabı yapmalı, yaşananları veya önünüze gelen konuları değerlendirmelisiniz. İmzalı işler, anlaşmalar, yerel ya da global düzeydeki işler, insan ilişkileri, medya, alım satım, ticari faaliyetler gibi alanlarda buna bilhassa dikkat etmenizde fayda var. Emin olmadan hareket etmemenin, sakin kalabilmenin önemini unutmamalısınız. Her şey bir tepki gerektirmez ya da hak etmez. Ancak tepki vermeniz durumunda da, doğrudan ve adil olandan yana olmanız her şeyi değiştirir. Güvenlik arayışınız, iyi hissettiğiniz yerler ve konular da bu değişime dahil olacaktır. Kendinizi başka bir noktada hayal edebilme ihtimalini asla gözardı etmeyin. Çünkü bitmesi gereken bitmezse, olması gerekenin olması da sekteye uğrayabilir. Oğlak burcunda iki kez yaşanacak olan, üstelik 1 ve 29 derecelerde gerçekleşecek Dolunay ile bunun önemini daha iyi anlayabileceksiniz. Başlangıçlar ve bitişler asıl gündeminiz olacaktır. Nasıl başladıysanız öyle devam edecek ve sonuçlanacaktır. Kimin ne yaptığına aldırış etmeden, kendi yapabileceklerinizi düşünerek bir hedef koyun. Bu sizi seçenekler arasında kalmaktan, başkasının hedefinin içinde kalmaktan kurtarır. Bunları kötü durumlar değil ama senin için iyi olan başka durumlar varken değerlendirebilmeyi bir alışkanlık haline dönüştürmelisiniz.

Bazı insanları ve olayları yeniden ve yeniden düşünmeniz gerekebilir

Neler yaşadığınızın üzerinden geçerken, bunların bir hırs ya da intikam, bir takıntı oluşturmasına müsaade etmemelisiniz. Bunu gerçekten öğrenmeniz gereken bir dönemdesiniz. Satürn ve Neptün’ün Balık burcundaki seyri, tepkilerinizi gösterme şekli ve zamanı konusunda size bazı dersler getirebilir. Bu dersler bazen ansızın peyda olan düşmanlarla, bazen dalgınlıkla gelebilir. Her iki durumda da gözlerinizi açıp gerçeği görmelisiniz. Bu gerçek, amansız bir mücadele değil. Onu ortaya çıkaran, size hayal kırıklığı yaşatmasına neden olan, zeminini oluşturan duygu ve düşünceleri fark etmek bu gerçekliğin ta kendisidir. Evet fark etmek… Göründüğü gibi olmayan hiçbir şeye o gözle bakmadığınız için göremediğinizi fark edebilirsiniz. Kararlarınıza, düşüncelerinize gelecek tepkilerde bunu anlayabilirsiniz. Kartallar gibi olun. Sadece yolunuza bakın ve devam edin. Sizinle aynı irtifada bulunamayacak olanlar zaten geride kalacaktır. Kendinizi, geride kalacak olan ve bu ihtimali taşıyan hiçbir şeyle oyalamayın.

Hayatınızı güzelleştiren, sizin de hayatını güzelleştirebileceğiniz insanlar arayabilirsiniz

Her şey iyi hoşken, bir başka konu daha hoş olsun isteyebilirsiniz. Onlar ne derseniz, duygusal konular… Hayatınızı güzelleştiren, sizin de hayatını güzelleştirebileceğiniz insanlar arayabilirsiniz. Yolların yalnız yürünmediğini, ne kadar güçlü olsanız da bazen bir sevgi sözcüğünün sizi ayakta tutabileceğini, destek görebilme umudunu yoğun bir şekilde taşıyabilirsiniz. İyi niyetli ve pozitif yaklaşımlarınız, birçok ilişkiyi başlatabilir. Ama artık başlayanları değil, devam edebilecek olanları düşünmelisiniz. İkili ilişkilerde maruz kaldığınız durumlar, yaşadığınız olaylar, üzüldüğünüz anlar geride kalabilir. Bunu yapmak da sizin elinizde ve kalbinizde! Hayatınıza dahil edeceğiniz insanlar konusunda seçici olmanız gerektiği kadar sevginizi nasıl ifade edeceğinizi de önemsemelisiniz. Yaşadıklarınızı ve yaşattıklarınızı unutmayın. 2023 yılı size bu konuda önemli hatırlatmalar yaptı. Şimdi burada yaşadıklarınızı ve yaşattıklarınızı unutmamalısınız. Çünkü hepsinin karşılığı, belki geri dönüşü belki tamamına erişi belki tamamen bitişi ile yüzleşmeniz gerekebilir. Sevme şeklinizi değiştirin. Emek ve fedakarlık, karşılıklı olmalıdır ki denge bulunsun. Her iki tarafın dolu olması dengeyi beraberinde getirir. Ancak tek bir kişi iki tarafı dolduramaz. Kendinizi sorumluluk alanlarınızın dışına -en azından her seferinde- çıkarmamalısınız. Evlilik, ilişki, ortaklık, boşanma ve yol ayrılıkları, bunlarla ilgili süreçler gündeminizde sıkça yer bulabilir. Mayıs ve Ekim ayı bu konulardaki adımlarınızı atıp nihai kararlarınızı alacağınız günleri saklıyor.

Taşların yerine oturması nasıl ve ne yönde hareket etmeniz gerektiğini size daha iyi gösterebilir. Daha derin ve oturaklı olabilmenin, bazı rutinleri değiştirip bazı trendleri yakalayabilmenin aslında ihtiyacınız olan konforu getirdiğini fark edebilirsiniz. Ekonomik açıdan önemli kazanımlar elde edebilir, işinizde kalıcı ve uzun vadeli getiri sağlayacak şekilde doğru hamleleri yapabilir, bu konuda yüzünüzün gülmediği tüm durumları tersine çevirebilirsiniz. Doğru seçimler yapmak bu yüzden önemli olacaktır. Gördüklerinizi uyarlamaya çalışın. Ezberleri değiştirin. Bildiklerinize yenilerini katın. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen zamanları en güzel şekilde değerlendirmek için aklınızı farklı çalıştırmanız gerektiğini de unutmayın. 2025 yılına nasıl hazırlanacağınızı yılın sonunda değil, yılın başında planlayın. Bunu yapabilirseniz Kasım ve Aralık ayları hem ekonomik hem de sosyal açıdan size hak ettiğinizi verebilir. Sözcükleriniz, başkalarının ifadeleri kadar önemli olacaktır. Bu yüzden nerede ne konuşacağınızı, ne paylaşacağınızı iyi bilmelisiniz. Parlamak, iyi işler yapmak, bunların niyetinde ve enerjisinde olmak sizi her zaman haklı konumda tutmayacaktır. Dolayısıyla duyduklarınızın, aldığınız karşılıkların ağırlığından şikayet etmemek için sözlerinizi, hareketlerinizi iyi tartmanız da fayda var. Ölçüleri veriyorum: Uzunlukta metre, niyette iyilik, yolda doğruluk…

Mutlu yıllar…

False