Geriİyi Yaşam Kaybetmenin Bize Kazandırdığı 5 Şey
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaybetmenin Bize Kazandırdığı 5 Şey

Kaybetmenin Bize Kazandırdığı 5 Şey

"Bir insan, bir iş, bir ilişki, bir nesne… Kaybettiğiniz zaman üzülmek yerine “Bu olaydan nasıl bir kazanımım olabilir?” diye düşündünüz mü hiç? İşte kaybetmenin kazandırdığı 5 şey..."

GÜÇLENDİRİR

Her kaybediş aslında bir kazanıştır. Kaybettiğiniz her durumdan daha güçlü bir şekilde çıkarsınız. Çünkü artık kaybettiğiniz zaman, başınıza gelecek en kötü durumun ne olduğunu, neler yaşayacağınızı biliyorsunuzdur.

CESARETLENDİRİR

Bir kere kaybetmiş olan insan daha sonraki adımlarında daha cesur olur. Bu bir ilan-ı aşk, bir ilişkiyi sonlandırmak, bir iş görüşmesi yapmak vs. olabilir. Bir ya da birden fazla kez reddedilmiş olabilirsiniz. Bu sizi çok daha cesur yapar.

Kaybetmenin Bize Kazandırdığı 5 Şey

KENDİNİZİ TANIMANIZI SAĞLAR

Kaybeden biriyseniz kendinize şu soruları sorabilirsiniz: Neden kaybetmiş olabilirim? Bu konuda benim etkim neler olmuş olabilir? Bundan sonra neleri yapıp neleri yapmamam lazım?

BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİR

Neyi kaybettiğinize değil, elinizde nelerin kaldığına odaklanın. Hayat belki gözünüze daha yaşanılası gelebilir. Her gün gördüğünüz ama fark etmediğiniz birçok basit şey size daha değerli gelebilir. Gözünüzde büyüttükleriniz aslında tamamen ulaşılası olabilir.

YENİ ADIMLAR ATMANIZI SAĞLAR

Kendinizle ilgili yeni hedefler belirlemek ve bunun için motivasyon kaynakları bulmak, kısacası 'yeniye odaklanmak' anahtar kavramınız olmalı.

False