GeriKişisel Bakım Kaş Şekillendirmenin 5 Temel Noktası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaş Şekillendirmenin 5 Temel Noktası

Kaş Şekillendirmenin 5 Temel Noktası

"Sanıyoruz en sevmediğimiz rutinlerden biri kaş şekillendirme işlemleri. Hem acı veriyor hem de alınabilecek uzunluğa ulaşana kadar dağınık görünebiliyor. Kaş şekillendirmeyi tercih edenlerdenseniz dikkat etmeniz gereken 5 temel noktayı sizler için derledik."

1. Cımbıza yatırım yapın 

Elinizdeki alelade ucuz cımbızı sakince yere bırakın. Ucuz cımbızlar kaşları almak yerine yolduğundan canınız çok daha fazla acır. Büyüteçli bir ayna ve kaliteli bir cımbız, kaş tarağı ve ince kaş/manikür makası bir köşede hazır olmalı.

2. İlk adım: Kesme

Sağa sola dağılan, alakasız yönlerde çıkmaya başlamış asi telleri budamalısınız. Kaş makası kullanarak kesim işlemi yapabilirsiniz. Kesmeden önce kaş tarağı ile büyüme yönüne doğru tarayın ve sağdan soldan çıkan minik kaş tellerini kesin.

3. Kaşları almadan önce boyayın

Kaşlarınızı almaya başlamadan önce kalmasını istediğiniz bölgeyi bir göz kalemi ile boyarsanız daha kolay hareket edebilirsiniz. Boyadığınız bölge haricinde kalan kaşları keserek ve cımbızla alarak dilediğiniz şekle ulaşabilirsiniz.

Kaş Şekillendirmenin 5 Temel Noktası

4. İki tarafı aynı anda alın

Kaş almanın temellerinden biri kaşları sırayla almak değil birlikte almaktır. Yani bir kaşı bitirip diğerine geçmeyin. Sağ sol kaş arasında gidip gelerek aynı bölgeleri eşit ölçüde almanız mümkün olacaktır.

5. Saçlarınız ve kaşlarınız arasındaki renk uyumu önemli 

Saçlarınızı boyatırken kaşları es geçmeyin. Kuaförünüze mutlaka kaşlarınızı da renklendirmesi gerektiğini söylemeyi unutmayın. Özellikle saçlarınızı evde boyuyorsanız bu noktayı atlamanız mümkün.

Vodafone Red Kontrol Makine Takip Yönetimi ile İşletmenizin Verimini Artırın!Vodafone Red Kontrol’den Makine Takip ile makinelerinizin performansını anlık takip edebilirsiniz.
False